ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ &... "ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΣ"

Απάντηση
Spirli
Πλήρες Μέλος

ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ &... "ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΣ"

Δημοσίευση από Spirli » 09 Οκτ 2004 19:27

ΧΘΕΣ ΓΥΡΙΖΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕ ΠΑΚΕΤΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΟΥ. ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΘΕΜΙΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ. ΔΙΑΦΗΜΙΖΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ (ΑΣ ΠΟΥΜΕ... "ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ") ΜΕ ΤΙΤΛΟ "Η Παλλινοστιση των Κενταύρων" (!!!) ή ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ. ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΑ ΑΜΕΡΙΜΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΛΕΓΕΙΝ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ, Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ...ΑΦΩΝΟ!!

ΕΝΑΣ ...ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ!!

KΑΙ Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΤΟΥΣ ..."ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ" ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΥΡΗΜΑ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΜΟΝΙΜΗ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΟΥ ΤΕΝΕΣΣΗ ΣΤΙΣ ΗΠΑ!!

Ε...ΑΥΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΟΛΥ!! ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΟΥ ΤΕΝΝΕΣΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΤΟ "ΕΚΘΕΜΑ", ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΚΕΝΤΑΥΡΩΝ.

ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ;
ΔΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΣΚΟΠΙΜΗ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ:

http://www.web.utk.edu/~blyons/centaur.html
ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ KAI H ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΣΚΕΛΕΤΟΥ!!

"Do you believe in Centaurs?"
observations on the process of bringing
"The Centaur Excavations at Volos" to the University of Tennessee, Knoxville's Hodges Library written in June 1994 by Beauvais Lyons, Professor of Art

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ "ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΗ", ΕΧΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ...

Station11
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Station11 » 10 Οκτ 2004 03:45

toulaxiston bghke meta se kapoia ekpomph na "koukoulwsei" oti prolabainei?

angel
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από angel » 10 Οκτ 2004 11:59

ΔΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΣΚΟΠΙΜΗ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ
Θα ήθελες να μας πεις, Spirli, τι ακριβώς εννοείς; Ποιος παραπλανά ποιον κατά τη γνώμη σου; Και ίσως να προσθέσεις και για ποιον λόγο (πάντα κατά τη γνώμη σου);

Spirli
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Spirli » 11 Οκτ 2004 00:42

angel έγραψε:
ΔΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΣΚΟΠΙΜΗ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ
Θα ήθελες να μας πεις, Spirli, τι ακριβώς εννοείς; Ποιος παραπλανά ποιον κατά τη γνώμη σου; Και ίσως να προσθέσεις και για ποιον λόγο (πάντα κατά τη γνώμη σου);
ΣΑΦΩΣ Ο ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΗΣ!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΣ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΩ ΕΔΩ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ...ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ SITE.
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ, ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟ...
ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΜΟΙΦΘΕΙ...
ΤΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ (ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ή ΟΧΙ--- ΑΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΑΝΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ) ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ!

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ (ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)---ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ...ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΨΑΞΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΚΤΕΘΕΙ..!!!

angel
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από angel » 11 Οκτ 2004 02:41

Spirli, πριν σου θέσω την ερώτηση είχα δει το σάιτ και τι ακριβώς γράφει και θέλησα να σου δώσω την ευκαιρία να πεις αυτά που νομίζω ότι ήθελες να πεις.

Αλλά εσύ τα βάζεις με το βιβλιοπώλη, παρ΄ όλο που έχω την εντύπωση πως ούτε εσύ ξέρεις (όπως ούτε εγώ) τι ακριβώς γράφει το βιβλίο. Αποκλείεις δηλαδή την περίπτωση να αναφέρεται στο βιβλίο ότι έχουν γίνει ανασκαφές στο Βόλο για την ύπαρξη Κενταύρων και πως έχει βρεθεί ο συγκεκριμένος σκελετός; Δεν θα είναι ούτε η πρώτη περίπτωση βιβλίου που γράφει τέτοιου είδους ηλιθιότητες ούτε η τελευταία.

Επειδή όμως δεν είναι αυτή η ουσία, αλλά κάτι άλλο πολύ σημαντικότερο, επίτρεψέ μου να πω εγώ αυτά που διάβασα στο σάιτ (επί τη ευκαιρία ευχαριστούμε για την πληροφορία :) και να κάνω και μια διόρθωση : η σωστή διεύθυνση είναι http://www.vet.utk.edu/~blyons/centaur.html ).

- Ο "σκελετός κένταυρου" αποτελεί μια σύνθεση από οστά ενός πόνυ και ενός ανθρώπου

- Είναι ένα έργο τέχνης ενός επιστήμονα που ήθελε έτσι να παραστήσει ένα "συνδυασμό της ανθρώπινης διάνοιας με τις ζωώδεις επιθυμίες".

- Το γεγονός ότι εκτίθεται σε έναν πανεπιστημιακό χώρο και φέρει ενδεικτικές πινακίδες και "χάρτες" της περιοχής στην οποία υποτίθεται ότι βρέθηκε, κάνει τον κόσμο να νομίζει ότι είναι εύρημα, πράγμα που δείχνει την ευπιστία των ανθρώπων (και φοιτητών και επιστημόνων - αυτό για να μην ψαρώνουν κάποιοι όταν ακούνε πως κάποια θεωρία την διατύπωσαν επιστήμονες! ) και την προθυμία τους να δεχτούν ο,τιδήποτε παράλογο τους λέει μια "αυθεντία" σε οποιονδήποτε τομέα (επιστήμη, τέχνη, θρησκεία, κ.λ.π)

Ουδέν σχόλιο πέρα από :( :( :( :( γμτ!

Άβαταρ μέλους
don_kichotes
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από don_kichotes » 11 Οκτ 2004 09:42

angel έγραψε:πράγμα που δείχνει την ευπιστία των ανθρώπων (και φοιτητών και επιστημόνων - αυτό για να μην ψαρώνουν κάποιοι όταν ακούνε πως κάποια θεωρία την διατύπωσαν επιστήμονες! ) και την προθυμία τους να δεχτούν ο,τιδήποτε παράλογο τους λέει μια "αυθεντία" σε οποιονδήποτε τομέα (επιστήμη, τέχνη, θρησκεία, κ.λ.π)
angel, πολύ καλό το σχόλιό σου!! :D
ΜΟΝΟ ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΓΝΩΜΗ

Spirli
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Spirli » 11 Οκτ 2004 13:30

ΚΑΤΑΡΧΗ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΓΕΝΙΚΑ, ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.
angel έγραψε:Spirli, πριν σου θέσω την ερώτηση είχα δει το σάιτ και τι ακριβώς γράφει και θέλησα να σου δώσω την ευκαιρία να πεις αυτά που νομίζω ότι ήθελες να πεις.

Αλλά εσύ τα βάζεις με το βιβλιοπώλη, παρ΄ όλο που έχω την εντύπωση πως ούτε εσύ ξέρεις (όπως ούτε εγώ) τι ακριβώς γράφει το βιβλίο. Αποκλείεις δηλαδή την περίπτωση να αναφέρεται στο βιβλίο ότι έχουν γίνει ανασκαφές στο Βόλο για την ύπαρξη Κενταύρων και πως έχει βρεθεί ο συγκεκριμένος σκελετός; Δεν θα είναι ούτε η πρώτη περίπτωση βιβλίου που γράφει τέτοιου είδους ηλιθιότητες ούτε η τελευταία.
ΜΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΑΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΠΩ ΑΠΟΨΗ). ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΠΟΥ (ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ) ΠΛΑΣΑΡΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΩΣ ΑΛΗΘΙΝΗ (ΧΩΡΙΣ, ΕΣΤΩ, ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ, πχ ΝΑ ΠΕΙ "σύμφωνα με τον συγραφέα") ΑΛΛΑ ΤΗΝ "ΠΛΑΣΑΡΕ" ΣΑΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΥΡΗΜΑ ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΦΥΓΕΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!
ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΕΥΡΗΜΑ" ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΕΡΓΟ ΟΠΩΣ ΡΗΤΑ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΚΘΕΤΗΡΙΟ;;;
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΗΞΕΡΕ...
ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΟΛΙΣΘΗΜΑ, ΠΟΥ ΜΕΙΩΣΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΒΙΒΛΙΑ "ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ" ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΩΝ (πχ UFO, "ΣΕΙΡΙΟΣ", "ΠΑΤΡΩΟΝ ΓΕΝΟΣ" κλπ, κλπ) ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ "ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ κ.α.
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΓΡΑΦΙΚΟ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΣΠΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ-ΣΚΟΠΙΜΗ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ. ΑΥΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΔΩ.

Επειδή όμως δεν είναι αυτή η ουσία, αλλά κάτι άλλο πολύ σημαντικότερο, επίτρεψέ μου να πω εγώ αυτά που διάβασα στο σάιτ (επί τη ευκαιρία ευχαριστούμε για την πληροφορία :) και να κάνω και μια διόρθωση : η σωστή διεύθυνση είναι http://www.vet.utk.edu/~blyons/centaur.html ).

- Ο "σκελετός κένταυρου" αποτελεί μια σύνθεση από οστά ενός πόνυ και ενός ανθρώπου

- Είναι ένα έργο τέχνης ενός επιστήμονα που ήθελε έτσι να παραστήσει ένα "συνδυασμό της ανθρώπινης διάνοιας με τις ζωώδεις επιθυμίες".

- Το γεγονός ότι εκτίθεται σε έναν πανεπιστημιακό χώρο και φέρει ενδεικτικές πινακίδες και "χάρτες" της περιοχής στην οποία υποτίθεται ότι βρέθηκε, κάνει τον κόσμο να νομίζει ότι είναι εύρημα, πράγμα που δείχνει την ευπιστία των ανθρώπων (και φοιτητών και επιστημόνων - αυτό για να μην ψαρώνουν κάποιοι όταν ακούνε πως κάποια θεωρία την διατύπωσαν επιστήμονες! ) και την προθυμία τους να δεχτούν ο,τιδήποτε παράλογο τους λέει μια "αυθεντία" σε οποιονδήποτε τομέα (επιστήμη, τέχνη, θρησκεία, κ.λ.π)
ΘΙΓΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΤΟ ΕΚΘΕΜΑ ΩΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ "ΑΥΤΟ-ΣΑΡΚΑΣΤΙΚΟ" ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΕΥΠΙΣΤΙΑΣ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ ΣΕ "ΕΙΚΟΝΙΚΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΕΣ" --- ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΕΠΙΚΑΛΟΥΝΤΑΙ "ΕΠΙΣΤΗΜΟΜΙΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ" ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ "ΑΠΟΨΕΙΣ" ή "ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ" ή "ΑΞΙΕΣ".
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΓΝΩΣΗ", ΓΙΑΤΙ Η "ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ" ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΤΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ "ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ. ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ "ΠΟΙΟΣ" ΤΟ ΛΕΕΙ, ΑΛΛΑ "ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ". ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΝΑ "ΠΑΡΑΓΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΣΗ" ΑΛΛΑ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΝΩΣΗΣ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΩΣ ΕΡΓΟ.

ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ:
Δεν θα είναι ούτε η πρώτη περίπτωση βιβλίου που γράφει τέτοιου είδους ηλιθιότητες ούτε η τελευταία. Ουδέν σχόλιο πέρα από :( :( :( :( γμτ!

Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 11 Οκτ 2004 15:22

Και που το μυστηριο κ παραξενο στο ολο θεμα?
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ Να πεισω καθε δαδουχο,να αναψει παλι την δαδα.

Spirli
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Spirli » 18 Οκτ 2004 22:02

smartboy έγραψε:Και που το μυστηριο κ παραξενο στο ολο θεμα?
Η χυδαία εκμετάλευση ... ενός "μυστηρίου" με παραπλάνηση για τους "εύπιστους" πελάτες οποιασδήποτε πραγματειάς (εμπορικής, ιδεολογικής κλπ).

Άβαταρ μέλους
kotso
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από kotso » 27 Νοέμ 2004 00:16

ΚΟιταξε παιδια επειδη παρακολουθω καιρι τον Λιακοπ. θα ηθελα να κανω μερικες διευκρινισεις χωρις να θελω να τον δικαιολογησω.Πραγματι εχει πει αρκετα πραγματα χωρις απτες αποδειξεις.Στο συγκεκριμενο ειπε οτι το συγκεκριμενο ευρημα υπαρχει στην Αμερικη και οτι ταχα βρεθηκε στο Βολο ( βεβαια γιατι να πουν ψεμματα οι Αμερικανοι για τον τοπο ευρεσης?)
Το βιβλιο στο οποιο αναφερεστε δεν εχει να κανει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣη ΑΠΟΛΥΤος ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΗΜΑ. Το βιβλιο λεει οτι ταχα οι Ε πηγαν στον Αλφα του Κενταυρου( απο εκει βγαινει και το Κενταροι)και οτι ταχα ξαναερχονται.
Αν δεν παίξεις δεν θα χαρείς και Αν δεν ρισκάρεις δεν θα κερδίσεις ! Απλα...

Απάντηση