Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΡΝΤΙΝΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Litsa
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Litsa » 31 Οκτ 2007 10:24

CatholicEuropean έγραψε: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΝΔΙΑΝΙΚΟ ΧΩΡΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΗΣ 3 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΑΜΠΑΡΝΤΙΝΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΤΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.
...
Σκεφτείτε, να πάει κανένας αγαπητικός για γκομενοδουλειά κατά Καισαριανή μεριά
βράδι, νύχτα λέμε, και επειδή βρέχει και φορέσει και την καμπαρντίνα του ο άνθρωπος,
να σηκώσει και τον γιακά του, και εκεί που περιμένει υπομονετικά να έρθει το
"πρόσωπο" να του την "πέσουν", που λέμε και εις την λαική διάλεκτο, τίποτα ψυχάκηδες
και να τον ρωτάνε διάφορα. . .

ου μπλέξεις

manos1978
Δόκιμο Μέλος

Re: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΡΝΤΙΝΑ

Δημοσίευση από manos1978 » 05 Νοέμ 2012 02:10

Καλησπέρα στο forum και σε όλα τα μέλοι του .

Διαβάζοντας αυτά που έλεγε ο χρήστης dimis κάθομαι και σκέφτομαι τελικά αν υπάρχουν τέτοια φαινόμενα , εντελώς τυχαία είχα επισκεφθεί το νησί τις Σαντορίνης και έκατσα για χρόνια τελικά λόγω πως άνοιξα ένα καφέ μπάρ μήπως η τύχη μου χαμογελάσει αλλά μάταια . Το θέμα μου είναι πως γνώρισα ανθρώπους πελάτες μου ,που μιλούσαν για κάποια περιστατικά τα βράδια με διαβολικές μορφές σε περιοχές όπως είναι το καμάρι , η περίσσα , το ακρωτήρι που είδαν λέει κάποιον άνθρωπο με καμπαρντίνα η παλτό η κάτι τέτοιο τπ . Να πετάγετε από το πουθενά και να κυνηγά τον διαβολικό αυτό πλάσμα . Μου είπαν σου ορκίζομαι πως τον είδα και ρώτα 6 με 7 κατοίκους να σου πούν τα ίδια , με εντελώς άλλα περιστατικά . Χέστηκα λιγάκι γιατί έμενα λίγο μακριά σε απομονωμένο μέρος κοντά σε παραλία . Έτυχε και στο μαγαζί μου ήταν ένα παιδί 23 χρονών γίος αστυνομικού που μιλάγαμε συχνά για άσχετα πράγματα .Πώς ήρθε η συζήτηση και μου αναφέρει ένα περιστατικό που βίωσε με έναν άντρα με καμπαρντίνα ...
Του λέω το ξέρεις και εσύ αυτό ? Μου λέει ακριβώς αυτό '' αυτό που είδα πως να μην πιστέψω οτί κάτι συμβαίνει εκτός από αυτό που βλέπουμε σαν πραγματικότητα''
Δηλαδή του λέω Κώστα ( Είναι το όνομα του πελάτη μου )
Τον είδα απέναντι από τον δρόμο και με κοιτούσε έντονα . Νόμιζα πως τον ξέρω αλλά μέσα μου άκουσα στο μυαλό μου ένα ''Πρόσεχε την ημέρα μετά από αυτήν ''
Δεν το κατάλαβα αν ήταν από το μυαλό μου η έτσι μου ήρθε .Την επόμενη ημέρα οδηγούσα το μηχανάκι και στο δρόμο που είναι η ευθεία για τα φηρά ,στον απέναντι δρόμο ερχόταν αμάξι με τουρίστριες που είχε χάσει τον έλεγχο και θα έπεφτε πάνω μου . Στην άκρη του ματιού μου παρατήρησα μία εικόνα με την παρουσία του αυτού με τα μαύρα και να εξαφανίζεται . Το μηχανάκι έστριψε μόνο του την τελευταία στιγμή και το μόνο που έπαθα ήταν να σπάσω τον αστράγαλο γιατί χτύπησα το πεζοδρόμιο και το πόδι μου το δεξί βρήκε πάνω σε κάτι σίδερα "NO PARKING . Πονούσα και έχοντας πάθει σόκ κοίταξα αριστέρα μου και τον είδα απέναντι να μου κάνει νόημα σαν να '' τα κατάφερες '' .
Έφυγε και δεν τον ξαναείδα ποτέ .

Αυτά μου είπε ο φίλος μου .Μπορείτε αν θέλετε να σας φέρω σε επαφή με τηλέφωνο να σας τα πεί ο ίδιος , όπως και άλλων 3 ατόμων που είπαν τις δικές τους ιστορίες με αυτόν .
Επίσης άλλος μου είπε πως τον ξέρει και του είχε πεί πως ταξιδέυει συχνά σε όλην την ελλάδα αλλά δεν τον έχει δεί για αρκετό καιρό .

Τι να πώ και εγώ , λογικά ο καθένας μπορεί να σκαρφιστεί ότι ιστορία θέλει , αν και σε εμένα δεν έχει συμβεί ποτέ τίποτα περίεργο . Μου έκανε εντύπωση όμως που τον είδαν αρκετοί με δικές τους ιστορίες ο καθενάς και το παράξενο είναι πως οι 2 από αυτούς δεν ήξερε ο ένας τον άλλον για να υποθέσω πως πρόκειται για απάτη .
Ότι στοιχεία θέλετε πάντως επειδή έχω ακόμα επαφές μαζί τους μπορώ να σας φέρω σε επαφή .

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 09 Νοέμ 2012 03:09

manos1978 έγραψε:Διαβάζοντας αυτά που έλεγε ο χρήστης dimis κάθομαι και σκέφτομαι τελικά αν υπάρχουν τέτοια φαινόμενα , εντελώς τυχαία είχα επισκεφθεί το νησί τις Σαντορίνης και έκατσα για χρόνια τελικά λόγω πως άνοιξα ένα καφέ μπάρ μήπως η τύχη μου χαμογελάσει αλλά μάταια . Το θέμα μου είναι πως γνώρισα ανθρώπους πελάτες μου ,που μιλούσαν για κάποια περιστατικά τα βράδια με διαβολικές μορφές σε περιοχές όπως είναι το καμάρι , η περίσσα , το ακρωτήρι που είδαν λέει κάποιον άνθρωπο με καμπαρντίνα η παλτό η κάτι τέτοιο τπ . Να πετάγετε από το πουθενά και να κυνηγά τον διαβολικό αυτό πλάσμα .
Δεν κατάλαβα: το διαβολικό πλάσμα είναι ο άντρας με την καμπαρντίνα, ο άντρας με την καμπαρντίνα κυνηγάει κάποιο διαβολικό πλάσμα (ποιό?)

Άβαταρ μέλους
Astral
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Astral » 28 Νοέμ 2012 20:45

Εικόνα

really ???
Η ατιμωρησία είναι μια ανοιχτή πληγή στην ανθρώπινη ψυχή.

Απάντηση