Πολυπεπίπεδο marketing (Multi Level Marketing - MLM)

Επιχειρηματικό περιβάλλον, προγράμματα επιδοτήσεων, ίδρυση εγκατάσταση και λειτουργία επιχειρήσεων
angel
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από angel » 08 Οκτ 2006 21:39

Κάτσε, βρε Μάξιμέ μου! Πόσο καλύτερα θα μπορούσε ο Alex να σου πει ότι δεν καταλαβαίνει αυτά που λες; Ούτε σε πρόσβαλε, ούτε σου έβαλε ταμπέλα. Ίσως είχες προηγούμενες κακές εμπειρίες, αλλά σε βεβαιώνω ότι δεν κατάλαβα κάτι άσχημο σ΄αυτά που σου έγραψε.

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 09 Οκτ 2006 10:27

Ενδιαφέρουσα συζήτηση, ποιό είπαμε πώς είναι το θέμα της;

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 09 Οκτ 2006 13:33

Εύα έγραψε:Ενδιαφέρουσα συζήτηση, ποιό είπαμε πώς είναι το θέμα της;
Mάξιμος ο τάχω πάρει κράνος...

Πάντως τα μπερδεύεις λίγο, εκεί που πάω να καταλάβω ότι κατηγορείς τους Έλληνες που θέλουν να κάνουν λεφτά από τον καναπέ τους ή εν πάσει περιπτώσει χωρίς να παράγουν έργο, μετά καταλαβαίνω ότι τους κατηγορείς ότι έχουν άποψη για το MLM χωρίς να το έχουν δοκιμάσει και τελικά καταλήγω στο ότι ανήκεις κι εσύ στην κατηγορία που του αρέσει η ιδέα να βγάλει χρήμα με τον τρόπο αυτό (μη παραγωγικά).

Δεν νομίζω να προλαβαίνουμε να ασχοληθούμε και να δοκιμάσουμε τα πάντα για να δούμε αν μας κάνουν σε αυτή τη ζωή. Για κάποια αναγκαστικά θα αρκεστούμε στις απόψεις άλλων καθότι είτε το ρίσκο που εμπεριέχουν είναι μεγάλο είτε δεν θέλουμε να ανακατευτούμε σε κάτι που δεν το ξέρουμε, είτε γιατί έχουμε άλλες προτεραιότητες, είτε γιατί πιστεύουμε ότι είναι λάθος προσέγγιση και χάσιμο χρόνου.
Αυτό εσύ μπορείς να το ισοπεδώνεις και να το συσχετίζεις με ιδεολογίες του στυλ: ελληνάρες, ξερόλες, καλοπερασάκηδες, κατίνες και δεν ξέρω τι άλλο και σε αυτό να κολλάς και ότι αρνητικό μπορεί να βρεις στην κοινωνία του σήμερα.
Δυστηχώς όμως κάνεις ακριβώς το ίδιο και πέφτεις στο μεγαλύτερο κατά τη γνώμη μου λάθος του σύγχρονου ανθρώπου : κρίνει, κατακρίνει με τρόπο απόλυτο και μηδενιστικό, χωρίς να είναι σε θέση να κάνει ούτε μία πρόταση για να αλλάξει κάτι.
Καλή συνέχεια (για τα επιμέρους θέματα που σε "απασχολούν" άνοιξε άλλα topics αν νομίζεις ότι έχεις κάτι να πεις ή να συζητήσεις)
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 12 Οκτ 2006 00:50

fluke έγραψε:
Εύα έγραψε:Ενδιαφέρουσα συζήτηση, ποιό είπαμε πώς είναι το θέμα της;
Mάξιμος ο τάχω πάρει κράνος...

Πάντως τα μπερδεύεις λίγο, εκεί που πάω να καταλάβω ότι κατηγορείς τους Έλληνες που θέλουν να κάνουν λεφτά από τον καναπέ τους ή εν πάσει περιπτώσει χωρίς να παράγουν έργο, μετά καταλαβαίνω ότι τους κατηγορείς ότι έχουν άποψη για το MLM χωρίς να το έχουν δοκιμάσει και τελικά καταλήγω στο ότι ανήκεις κι εσύ στην κατηγορία που του αρέσει η ιδέα να βγάλει χρήμα με τον τρόπο αυτό (μη παραγωγικά).

Δεν νομίζω να προλαβαίνουμε να ασχοληθούμε και να δοκιμάσουμε τα πάντα για να δούμε αν μας κάνουν σε αυτή τη ζωή. Για κάποια αναγκαστικά θα αρκεστούμε στις απόψεις άλλων καθότι είτε το ρίσκο που εμπεριέχουν είναι μεγάλο είτε δεν θέλουμε να ανακατευτούμε σε κάτι που δεν το ξέρουμε, είτε γιατί έχουμε άλλες προτεραιότητες, είτε γιατί πιστεύουμε ότι είναι λάθος προσέγγιση και χάσιμο χρόνου.
Αυτό εσύ μπορείς να το ισοπεδώνεις και να το συσχετίζεις με ιδεολογίες του στυλ: ελληνάρες, ξερόλες, καλοπερασάκηδες, κατίνες και δεν ξέρω τι άλλο και σε αυτό να κολλάς και ότι αρνητικό μπορεί να βρεις στην κοινωνία του σήμερα.
Δυστηχώς όμως κάνεις ακριβώς το ίδιο και πέφτεις στο μεγαλύτερο κατά τη γνώμη μου λάθος του σύγχρονου ανθρώπου : κρίνει, κατακρίνει με τρόπο απόλυτο και μηδενιστικό, χωρίς να είναι σε θέση να κάνει ούτε μία πρόταση για να αλλάξει κάτι.
Καλή συνέχεια (για τα επιμέρους θέματα που σε "απασχολούν" άνοιξε άλλα topics αν νομίζεις ότι έχεις κάτι να πεις ή να συζητήσεις)
Mάξιμος ο τάχω πάρει κράνος...Μπορεις να μας εξηγησεις τι ακριβως εννοεις με αυτην την φραση?
Μηπως εχεις καποιον γνωστο. που πουλα κρανη καλης ποιοτητας να μας τον συστησεις?
Η πηγαμε για ερευνα αγορας μαζι και αγορασαμε απο ενα?
Πάντως τα μπερδεύεις λίγο, εκεί που πάω να καταλάβω ότι κατηγορείς τους Έλληνες που θέλουν να κάνουν λεφτά από τον καναπέ τους ή εν πάσει περιπτώσει χωρίς να παράγουν έργο
Πως μπορεις να κρινεις κατι που απο αυτα που γραφεις μαρτυρουν οτι δεν το εχεις δοκιμασει, με την εκφραση οτι δεν ειναι παραγωγικο?
Τι ειναι παραγωγικο για εσενα?
Και τι οχι?

μετά καταλαβαίνω ότι τους κατηγορείς ότι έχουν άποψη για το MLM χωρίς να το έχουν δοκιμάσει και τελικά καταλήγω στο ότι ανήκεις κι εσύ στην κατηγορία που του αρέσει η ιδέα να βγάλει χρήμα με τον τρόπο αυτό (μη παραγωγικά).
Δεν ειπα οτι θελουν να κανουν χρηματα απο τον καναπε, αλλα οτι ειναι του καναπε δηλ . χωρις να κουραζονται θελουν τα ευκολα,δημοσιο (αντιπαραγωγικο) σιγουρη δουλεια,μισθος κ.λ.π
Ναι καποιοι κατηγορουν οπως εσυ χωρις να εχουν δοκιμασει αλλαζοντας την σημασια απο τα λογια αυτου που προτεινει η και που γραφει σε ενα φορουμ..οπως αυτο που συμμετασχουμε και διαβαζουμε,γραφουμε ελευθερα την γνωμη του ο καθε ενας ξεχωριστα ΧΩΡΙΣ να υποβιβαζει ΚΑΝΕΝΑΝ απλα κεντριζοντας καποιες καθημερινες ευτυχως για λιγους καταστασεις.
Στο που ανηκω ΕΓΩ, αστο!! δεν αξιζεις και ουτε μπορεις να με κρινεις κατα αυτον τον τροπο ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ,εγω μιλησα γενικα και ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΟ και καταντασοντας του συνομιλητες μου σε κατηγοριες που με βολευει εμενα προσωπικα και το φτωχο μυαλο του καθε ενος.

Δεν νομίζω να προλαβαίνουμε να ασχοληθούμε και να δοκιμάσουμε τα πάντα για να δούμε αν μας κάνουν σε αυτή τη ζωή
ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ αλλα δεν υπαρχει δεν μπορουμε ,υπαρχει ΝΑΙ μπορω ΟΧΙ δεν το κανω...

Για κάποια αναγκαστικά θα αρκεστούμε στις απόψεις άλλων καθότι είτε το ρίσκο που εμπεριέχουν είναι μεγάλο είτε δεν θέλουμε να ανακατευτούμε σε κάτι που δεν το ξέρουμε, είτε γιατί έχουμε άλλες προτεραιότητες, είτε γιατί πιστεύουμε ότι είναι λάθος προσέγγιση και χάσιμο χρόνου.
ΝΑΙ εαν μας βολευει θα αρκεστουμε στις αποψεις των αλλων αλλα και που περπατας,ανεβαινεις σε μηχανη ,οδηγεις με 2.000.000 οχηματα διπλα σου και 6.000.000.000 σε αυτον πλανητη ειναι ρισκο που περιεχει τον κινδυνο (γοητεια της ζωης)νεες γνωριμιες,νεες δουλειες, νεες ευκαιριες.

ΝΑΙ συμφωνω εχουμε προτεραιοτητες και ειναι δικαιωμα μας να πιστευουμε οτι πιστευουμε εφοσον δεν ειναι εις βαρος των υπολοιπων,ισως και του εαυτου μας,εφοσον και εαν τον σεβομαστε.

Αλλο ισοπεδωνεις και αλλο συσχετιζεις? ΣΩΣΤΑ?
Γιατι δεν ειναι οι εκφρασεις μου και τα κοσμιτικα επιθετα σωστα?
Γιατι δεν ειναι?δεν ισχυουν?
Η ειμαι εκτος πραγματικοτητας εγω? η εσυ?
Η κοινωνια δεν ειναι αρνητικη
ΟΧΙ ειναι οι ανθρωποι που , ευτυχως ΟΧΙ ολοι.

δεν ειναι ιδεολογια το στυλ, ειναι μοδα .
Αλλο ιδεολογια , αλλο στυλ.

Δυστηχώς όμως κάνεις ακριβώς το ίδιο και πέφτεις στο μεγαλύτερο κατά τη γνώμη μου λάθος του σύγχρονου ανθρώπου : κρίνει, κατακρίνει με τρόπο απόλυτο και μηδενιστικό, χωρίς να είναι σε θέση να κάνει ούτε μία πρόταση για να αλλάξει κάτι
Σε πληροφορω οτι δεν ειμαι δυστυχως και ουτε κανω και πεφτω,ΓΡΑΦΩ ναι κρινω ειναι δικαιωμα μου ,οπως κανεις και εσυ με την επιθεση που εχεις εξαπολυσει εναντιον μου με λαθος εκφρασεις και ασχημο τονο, οχι δεν ειμαι μονο απολυτος, αλλα και σιγουρος οτι δεν μηδενιζω κανεναν γιατι απλα ολοι ειναι μοναδες υπεροχες και μεγαλοπνοες φτανει να το πιστευουν και πρεπει. Δεν ειναι για εμενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ οπως και για τους περισσοτερους ανθρωπους που σκεφτονται και περπατουν ορθιοι οι ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μηδενικα. για εσενα? δεν μπορω να το γνωριζω και ουτε να παρω θεση και να λεω κατι που ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ...οπως κανει εσυ στην συνεχεια...

Εχω γραψει κατεβατα και το μονο που καταλαβες ειναι οτι ΔΕΝ ειμαι σε θεση να κανω καλη προταση να αλλαξω κατι?
Σε καποιον του εδειχναν το φεγγαρι και αυτος κοιτουσε το δακτυλο.
αυτος που καταλαβαινει να το πει δυνατα απο μεσα του...

Καλή συνέχεια (για τα επιμέρους θέματα που σε "απασχολούν" άνοιξε άλλα topics αν νομίζεις ότι έχεις κάτι να πεις ή να συζητήσεις
Σε ευχαριστω για την ευχη σου βεβαιως εγραψες και κατι ΘΕΤΙΚΟ καλη συνεχεια
για τα επιμερους θεματα που με απασχολουν???? μα.... καλα εχουν γραψει και αλλοι πριν απο εμενα μηπως δεν τα διαβασες? μηπως γραφω μονος και απαντω μονος ...ΛΕΣ???? ...περιεργο και ολοι οι υπολοιποι που γραφουν ειναι απο αλλον πλανητη η δεν μπορεις να ανοιξεις καλα τις γραμματοσειρες? για να τις διαβασεις?

Τωρα οσο αναφορα το ανοιξε αλλα τοπικς , υποδειξεις και διαταγες και υφος μιλιταριστικο και προσβλητικο ,ισως...γραφω,ισως εκει που ξερεις και μπορεις , ομως σε φορουμ που συμμετεχουν και αλλοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ σε δημοσια συζητηση ΟΧΙ υποδειξεις...με αυτον τον ΚΑΚΙΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΣΟΥ

ΤΟ οτι εχω κατι να πω, εχω και να συζητησω...ΒΕΒΑΙΩΣ
Αλλα ειπαμε οχι και ετσι, τετοιο ασχημο τροπο και ερεθιστικο.....

Δεν σου αρεσει κατι μην απαντας αλλαξε σελιδα ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ η μαθε να χρησιμοποιεις καλυτερο τροπο επικοινωνιας. ΜΑΘΕ ΝΑ ΣΕΒΕΣΕ..και το κυριοτερο μην αλλαζεις αυτα που γραφει και παιρνεις θεση σε αυτα που εκφραζει καποιος συνανθρωπο σου αλλαζοντας τον τροπο του αλλα και το υφος του ...
Τελος παντον λιγο ευγενεια...ειναι δωρεαν δεν κοστιζει ειναι δειγμα πολιτισμου

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 12 Οκτ 2006 01:38

maximos έγραψε:Μηπως εχεις καποιον γνωστο. που πουλα κρανη καλης ποιοτητας να μας τον συστησεις?
Η πηγαμε για ερευνα αγορας μαζι και αγορασαμε απο ενα?
maximos έγραψε: Στο που ανηκω ΕΓΩ, αστο!! δεν αξιζεις και ουτε μπορεις να με κρινεις κατα αυτον τον τροπο ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ,εγω μιλησα γενικα και ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΟ και καταντασοντας του συνομιλητες μου σε κατηγοριες που με βολευει εμενα προσωπικα και το φτωχο μυαλο του καθε ενος.
Δεν νομίζεις maximos ότι τον αδικείς λίγο τον άνθρωπο; Δεν νομίζεις ότι:
maximos έγραψε: Τελος παντον λιγο ευγενεια...ειναι δωρεαν δεν κοστιζει ειναι δειγμα πολιτισμου
Tasos Zakynthos

admin
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από admin » 12 Οκτ 2006 09:44

Η ευγένια maxime είναι κάτι αμφίδρομο, για να τη ζητάς πρέπει και να την επιδεικνύεις, κάτι το οποίο δεν έχω δει να πράττεις μέχρι τώρα.

Σε ότι με αφορά, μπορείς να γράψεις ότι θές, όπου θες, στα πλαίσια των κανόνων κόσμιας συζήτησης (δες τους σχετικούς κανόνες λειτουργίας του forum viewtopic.php?t=7 ), και με την προϋπόθεση ότι τα σχόλια σου σχετίζονται με το θέμα στο οποίο τα δημοσιεύεις. Καλή συνέχεια.

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 12 Οκτ 2006 10:06

Αγαπητέ maxime..
Δεν είναι του στυλ μου να μπλέκω σε προσωπικές αντιπαραθέσεις σε forum. Δεν άπτεται της θεματολογίας του και δεν είναι σωστό για τους άλλους που συμμετέχουν είτε ενεργά είτε ανενεργά.
Θα σου δώσω κάποιες διευκρινήσεις μόνο και θα σε παρακαλούσα να μην ανοίξουμε προσωπικό διάλογο που δεν νομίζω να ενδιαφέρει κανένα.

1. Ο Μάξιμος τάχει πάρει κράνος είναι ένα σχόλιο κριτικής διάθεσης με χιουμοριστικό τόνο όταν παραθέτεις 3 posts στα οποία βάλεις κατά πάντων..
2. Αν εσύ θεωρείς τις πυραμίδες και τα αεροπλανάκια παραγωγική διαδικασία τότε έχουμε διαφορά αντίληψης και καλύτερα να μην αναλισκόμαστε σε αυτό.
3. Δεν κατηγορώ αβίαστα λέω την άποψή μου τονίζοντας ότι είναι κάτι που δεν το έχω δοκιμάσει.. εσύ που το έχεις κάνει θα μπορούσες να μας το αναλύσεις και να μας δείξεις το πόσο καλό είναι αντί να γράφεις κατεβατά άσχετα (ή έστω έμμεσα σχετικά) με το θέμα. Το που ανήκεις ποσώς με ενδιαφέρει, από τη στιγμή που έχεις την ελευθερία να γράφεις, έχω την ελευθερία να πω αν συμφωνώ ή όχι. Αν νιώθεις να υποβιβάζεσαι από αυτό πήγαινε για ψυχανάλυση καλύτερα...
ΝΑΙ συμφωνω εχουμε προτεραιοτητες και ειναι δικαιωμα μας να πιστευουμε οτι πιστευουμε εφοσον δεν ειναι εις βαρος των υπολοιπων,ισως και του εαυτου μας,εφοσον και εαν τον σεβομαστε Αφού συμφωνείς προς τι αυτά :
αλλα δεν υπαρχει δεν μπορουμε ,υπαρχει ΝΑΙ μπορω ΟΧΙ δεν το κανω...

ΝΑΙ εαν μας βολευει θα αρκεστουμε στις αποψεις των αλλων αλλα και που περπατας,ανεβαινεις σε μηχανη ,οδηγεις με 2.000.000 οχηματα διπλα σου και 6.000.000.000 σε αυτον πλανητη ειναι ρισκο που περιεχει τον κινδυνο (γοητεια της ζωης)νεες γνωριμιες,νεες δουλειες, νεες ευκαιριες.

Αλλο ισοπεδωνεις και αλλο συσχετιζεις? ΣΩΣΤΑ? Στην περίπτωση μας ΙΣΟΠΕΔΩΝΕΙΣ δεν ΣΥΣΧΕΤΙΖΕΙΣ που όντως είναι κάτι άλλο
Γιατι δεν ειναι οι εκφρασεις μου και τα κοσμιτικα επιθετα σωστα? ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΧΙ
Γιατι δεν ειναι? ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ δεν ισχυουν? ΚΑΠΟΙΑ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ
Η ειμαι εκτος πραγματικοτητας εγω? η εσυ? ΧΜΜΜ ΑΥΤΟ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΣΤΩ 2-3 POSTS ΜΟΥ
Αλλο ιδεολογια , αλλο στυλ. ΣΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ

Ο μηδενισμός σημαίνει ισοπέδωση, απαισιοδοξία, εθελοτύφλωση και άλλα τέτοια ωραία. Δεν είπα ότι θεωρείς τους άλλους μηδενικά...

Τωρα οσο αναφορα το ανοιξε αλλα τοπικς , υποδειξεις :!: και διαταγες :!: και υφος μιλιταριστικο :!: και προσβλητικο :!: ,ισως...γραφω,ισως εκει που ξερεις και μπορεις , ομως σε φορουμ που συμμετεχουν και αλλοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ σε δημοσια συζητηση ΟΧΙ υποδειξεις...με αυτον τον ΚΑΚΙΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΣΟΥ :!: :!: :!: :!: :!: :!: .
ΤΟ οτι εχω κατι να πω, εχω και να συζητησω...ΒΕΒΑΙΩΣ
Αλλα ειπαμε οχι και ετσι, τετοιο ασχημο τροπο και ερεθιστικο..... :!: :!:
Δεν σου αρεσει κατι μην απαντας αλλαξε σελιδα ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ η μαθε να χρησιμοποιεις καλυτερο τροπο επικοινωνιας :!: . ΜΑΘΕ ΝΑ ΣΕΒΕΣΕ.. :!: :!: και το κυριοτερο μην αλλαζεις αυτα που γραφει και παιρνεις θεση σε αυτα που εκφραζει καποιος συνανθρωπο σου αλλαζοντας τον τροπο του αλλα και το υφος του ... :!: :!: :!:
Τελος παντον λιγο ευγενεια...ειναι δωρεαν δεν κοστιζει ειναι δειγμα πολιτισμου

Αυτά κοίτα να τα εφαρμόσεις πρώτα εσύ και μετά να κάνεις υποδείξεις. Δεν νομίζω να έχω δείξει το παραμικρό από αυτά που αναφέρεις ούτε στο forum (εκμεταλλευόμενος την ανωνυμία) αλλά ούτε και στη ζωή μου.
Οπότε περαστικά σου
8) Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για την κουραστική και άσχετη με το θέμα δημοσίευση.. ήταν η τελευταία του είδους .
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 12 Οκτ 2006 17:05

Δεν είναι του στυλ μου να μπλέκω σε προσωπικές αντιπαραθέσεις σε forum. Δεν άπτεται της θεματολογίας του και δεν είναι σωστό για τους άλλους που συμμετέχουν είτε ενεργά είτε ανενεργά.
Θα σου δώσω κάποιες διευκρινήσεις μόνο και θα σε παρακαλούσα να μην ανοίξουμε προσωπικό διάλογο που δεν νομίζω να ενδιαφέρει κανένα.
Καλα που το καταλαβες!

1. Ο Μάξιμος τάχει πάρει κράνος είναι ένα σχόλιο κριτικής διάθεσης με χιουμοριστικό τόνο όταν παραθέτεις 3 posts στα οποία βάλεις κατά πάντων..
1η προκα

2. Αν εσύ θεωρείς τις πυραμίδες και τα αεροπλανάκια παραγωγική διαδικασία τότε έχουμε διαφορά αντίληψης και καλύτερα να μην αναλισκόμαστε σε αυτό
2η προκα

Να αγορασω την ξυλεια να φτιαξουμε ελικοπτερο,θα ειναι πιο ενδιαφερον μηπως και μαθουμε να πεταμε? αυτην την φορα?

3. Δεν κατηγορώ αβίαστα λέω την άποψή μου τονίζοντας ότι είναι κάτι που δεν το έχω δοκιμάσει.. εσύ που το έχεις κάνει θα μπορούσες να μας το αναλύσεις και να μας δείξεις το πόσο καλό είναι αντί να γράφεις κατεβατά άσχετα (ή έστω έμμεσα σχετικά) με το θέμα.
3η πρόκα ...
Τελικα θα επρεπε να γινεις μαραγκος θα ηταν πιο αποδοτικο...
απο το να συνομιλησεις με ασχετους.. κυριε σχετικε..

Το που ανήκεις ποσώς με ενδιαφέρει,

Μπραβο καμαρι του φορουμ σιγα σιγα καταλαβαινεις....
από τη στιγμή που έχεις την ελευθερία να γράφεις, έχω την ελευθερία να πω αν συμφωνώ ή όχι.

Βεβαιως και εχεις σου εδωσες καποιος εδω το αντιθετο να καταλαβεις? η κατι σε πιεσε?

Αν νιώθεις να υποβιβάζεσαι από αυτό πήγαινε για ψυχανάλυση καλύτερα...

Εχεις να μου συστησεις τον δικο σου καλο ψυχαναλυτη κ.Φρουντ?

Αλλο ιδεολογια , αλλο στυλ. ΣΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ

Ωπς σε επιασα αυτο εσυ το εγραψες....και μου ριχνεις πισω το μπαλακι?

Πρεπει να εισαι και καλος παικτης τεννις..

Αυτά κοίτα να τα εφαρμόσεις πρώτα εσύ και μετά να κάνεις υποδείξεις.

Δεν χρειαζεται ....καποιος να κοιτα αλλα να διαβασει τα παραπανω λογια που εχουμε ανταλλαξει...και σου εγραψα τον τροχονομο να τον χρησιμοποιεις και να τον λες δυνατα απο μεσα σου.

Δεν νομίζω να έχω δείξει το παραμικρό από αυτά που αναφέρεις ούτε στο forum (εκμεταλλευόμενος την ανωνυμία)

δεν εκμεταλευομαι ποτε την ανωνυμια μου εχω καποιο ψευδονυμο οπως και ΕΣΥ...αλλά ούτε και στη ζωή μου.
Οπότε περαστικά σου

Απο τι???? καταλαβαινεις οτι εχω καποιος ειδος αρρωστιας? απο τα
αυτα που γραφω και υπογραφω?

8) Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για την κουραστική και άσχετη με το θέμα δημοσίευση.. ήταν η τελευταία του είδους
Δεν χρειαζεται να εχεις ενοχες και να ζητας συγνωμη η αντιπαραθεση δυο ανθρωπων πολλες φορες ειναι μαθημα για τους υπολοιπους...

Και δεν νομιζω να ειναι η τελευταια...οσο αναπνεουμε θα διαφωνουμε ειναι υγιεινο...αλλιως ουτε τον τροχο δεν θα ειχαμε ανακαλυψει..
οτι και να γραφεις εχω προσωπικα σου ευχομαι να περνας καλα και να εισαι πολυ καλυτερα και οχι αυτα που αντευχεσε εσυ σε εμενα( ψυχιατρος κ.λ.π) εστω και εαν ειναι αστεια...μπρμπρ κρυα....

τελος εκπομπης...

admin
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από admin » 12 Οκτ 2006 18:42

Κύριοι, αρκετά με τις ανούσιες αντεγκλίσεις. Το θέμα της συζήτησης είναι σαφές, αν κάποιος έχει να πει κάτι σχετικό είναι ελεύθερος να το πράξει. Αν θέλει να συζητήσει κάτι άλλο, ότι κι αν είναι αυτό, ας το κάνει σε άλλο θέμα συζήτησης, υφιστάμενο ή καινούριο. Νομίζω ότι είναι μια αρκετά σαφής παράκληση.

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 11 Φεβ 2007 13:02

Γεια χαρά μάγκες. Νέος στην παρέα και το πρώτο μου ποστ το κάνω σε αυτή τη συζήτηση.

Είναι ένα θέμα για το οποίο είχα γράψει σε άλλα φόρα. Σήμερα το πρωί πέτυχα το Μάνεση στον Alpha να κάνει ρεπορτάζ για πυραμίδες.

Σε κάθε φόρουμ που συμμετέχω έχω κάνει copy-paste κάποια ποστ μου. Σήμερα ξαναέκανα μια διαδικτυακή έφοδο, ξαναπέρασα από το αγαπημένου http://www.geocities.com/apatesgr και βρήκα το site σας.

Καταρχήν, για να πούμε τα πράγματα με το όνομα τους. Οι πυραμιδοεταιρείες στην Ελλάδα εφαρμόζουν αθέμιτες και μπαμπέσικες πρακτικές. Θα μπορούσε να ρωτήσει κάποιος; Είναι όντως μπαμπέσικη η δουλειά ή απλά έτυχε οι εν Ελλάδει αντιπρόσωποι να είναι απατεώνες; Πως να το κάνουμε, σαν λαός είμαστε κάπως....άσε ας μην το πω για λόγους ευπρέπειας.

Τόσο στην τηλεόραση όσο και στο διαδίκτυο αναφέρεται ότι τέτοιες εταιρείες έχουν "φάει πόρτα" σε άλλη χώρα. Αυτό με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι έτσι λειτουργούν αυτές οι εταιρείες γενικότερα και δεν έχει να κάνει με κακούς αντιπροσώπους.

--Συνεχίζεται--
...fear is the path to the dark side of force...

Απάντηση