UFOΛΟΓΙΑ & ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΜΟΣ

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Figolfin
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Figolfin » 08 Δεκ 2004 00:17

Το site μου φανηκε πολυ ενδιαφερον!Ποτε δεν ειχα ακουσει για σφαιρικο κεραυνο!Βασικα αυτο ειναι ενα βασικο παραδειγμα για το ''φανατισμο'' που υπαρχει με τα u.f.o!Δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο οτι υπαρχουν 100αδες μαρτυριες για U.F.O την περιοδο 1934-1944 καθως υπαρχουν και σχεδια και τα μοντελα των αεροπλανων που φτιαχτηκαν απο τους Γερμανους που ακομα και ενας μορφωμενος ανθρωπος (που ειναι πιο δυσπιστοι ενοω) θα τα περνουσε για U.F.O!Πιστευω οτι καποια μαρτυρια ειναι αληθινη αλλα ρε παιδια το εχουμε κανει μοδα πια!Δεν θελω να επαναλαμβανομαι αλλα υπαρχει ενα topic στο site που λεει για μια αρχαια τοιχογραφια των Αιγυπτιων που απεικονιζει ενα U.F.O!Mεσα σε αυτα τα 6000 χρονια οι εξωγιηνοι χριεαζονται ακομα σκαφη να ερχονται στην Γη?Αν αναλογιστουμε την δικια μας αναπτυξη νομιζω οτι θα μπορουν να επιβλεπουν οποιαδηποτε κινηση μας χωρις να βρισκονται στον γαλαξια μας!Παρολα αυτα σε καμοια περιπτωση σεν αμφισβητω οτι εξωγηνοι πατησαν τον πλανητη μας τωρα ποτε..................?Περιμενω την γνωμη σας!
Elen Sila Lumenn Omontielvo.

Άβαταρ μέλους
manos2012
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από manos2012 » 11 Δεκ 2004 18:37

Άβαταρ μέλους
PUCK
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από PUCK » 17 Φεβ 2005 13:07

Από τη σελίδα http://english.pravda.ru/science/19/94/ ... 0_ufo.html

Αγγλική έκδοση της Ρωσικής εφημερίδας ΠΡΑΒΔΑ

Russia and Iran join efforts to struggle against invasion of UFOs

01/12/2005 18:44

If a UFO appears in the sky above Iran, anti-aircraft systems will most likely down it

Unidentified flying objects continue terrorizing the Eastern hemisphere of planet Earth. No one knows what to do with them, although it is obvious that something has to be done with the problem. Russia and Iran agreed to join efforts to study the mysterious phenomenon. The news may seem
to be ridiculous at first sight, but it is actually a rather serious matter: UFOs pose a big threat to Iran in connection with its growing nuclear potential.

The UFO mania has gripped Iran. The Air Force command of Teheran has recently been given an order to down any unknown or suspicious object seen in the air space of Iran. If a UFO appears in the sky above Iran, anti-aircraft systems will most likely down it.

Iranian mass media, meanwhile, are distributing more and more information about extraterrestrial threats to the nation's nuclear objects. The flights of unknown objects in the air space of the country have become much more frequent lately, the Resalat Daily wrote. According to the newspaper, unusual luminous objects were spotted above Busher and Natanza, where nuclear facilities are located. One of the objects exploded in the sky, eyewitnesses said. The Iranian defense department is trying to pacify the anxious population. "We have developed plans to protect nuclear objects from any danger. The Iranian Air Force is on alert and ready to fulfill the duty," General Qarim Gavani stated.

The interest in UFOs started growing very fast in Iran more than a year ago. News agencies reported dozens of incidents, when people could see strange objects flying above their heads. The state television of Iran aired the footage of a shimmering white disk above Teheran. People ran out of their houses in eight cities to see the bright extraterrestrial light in the clouds. IRNA reported about multicolored objects with green, red, blue and violet rays seen above the towns of Tabriz and Ardebil and above Golestan Province in the area of the Caspian Sea.

Russia promised to help Iran in the struggle with UFOs. Russia put an end to the anomalous problem in the beginning of the 1990s, when the entire population of the Soviet Union was panicking over strange flying objects. Both Russian and Iranian officials emphasize the fact of expanding the bilateral cooperation, particularly in the field of space exploration and the development of satellites. In addition to UFO-related contracts Russia and Iran are working on the details of the agreement to launch the Zohreh satellite.

Η πρώτη πρόταση μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.

"Unidentified flying objects continue terrorizing the Eastern hemisphere of planet Earth. No one knows what to do with them, although it is obvious that something has to be done with the problem.

Δηλαδή, ο κόσμος το χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι...

Εγώ ψάχνομαι με βιβλία, σημειώσεις, διαδίκτυο κλπ κι εδώ παίζει φάση ότι όχι απλά υπάρχουν αλλά και συνεχίζουν να τρομοκρατούν το ανατολικό ημισφαίριο !!! οι αλήτες !!!

Ενώ, "είναι προφανές πως κάτι πρέπει να γίνει με το πρόβλημα"... Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, έχουν αργήσει και να επέμβουν οι Men In Black...

Τελικά είχαν δίκιο οι συνομοσιολόγοι... :evil: :evil: :evil:

Τόσος χρόνος και διάβασμα χαμένα... :( :( :(

angel
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από angel » 18 Φεβ 2005 18:10

Παράξενο άρθρο, PUCK.

Εγώ αναρωτιέμαι τι σημαίνει η πρόταση
Russia put an end to the anomalous problem in the beginning of the 1990s, when the entire population of the Soviet Union was panicking over strange flying objects.
Πώς δηλαδή η Ρωσία έδωσε τέλος στο πρόβλημα; Τι έκανε και το σταμάτησε; Έδωσε ... μαθήματα αφοβίας στον πληθυσμό; Επετέθη στα ιπτάμενα αντικείμενα κι εκείνα την κοπάνησαν; Ή τι άλλο;

Και ακόμα πώς τα UFO πάνε πάνω από τις πυρηνικές εγκαταστάσεις; Πώς το μυρίστηκαν ότι είναι εκεί και τι πάνε να κάνουν; Μπας και είναι αμερικανικά ή άλλης (γήινης) δύναμης κατασκοπευτικά συστήματα;

Ή μήπως εγώ δεν έχω καταλάβει τίποτα; :?: :?: :?:

feanor
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από feanor » 18 Φεβ 2005 23:55

Η συγκεκριμένη εφημερίδα έχει δημοσιεύσει και παλιότερα άρθρα παρόμοιου περιεχομένου. Μου φαίνεται λίγο μούφα η ιστορία. Πιθανότερο είναι να πρόκειται για μη επανδρωμένα κατασκοπευτικά αεροπλάνα των ΗΠΑ (δεδοένου του 'ενδιαφέροντος' τους για το Ιράν).
Το πως η Ρωσία έδωσε τέλος στο πρόβλημα αυτό μπορούμε να το φανταστούμε μέσα από μια υπέροχη θεωρία συνωμοσίας, με σκοτεινά δωμάτια, άντρες στα μαύρα (sorry angel) και κάτι από Mars Attacks.
Do not meddle in the affairs of Wizards, for they are subtle and quick to anger

Άβαταρ μέλους
nikos_ft
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από nikos_ft » 19 Φεβ 2005 01:32

Δεν ξέρω εάν έχει σχεση αλλά το περιστατικό που έδειξε ο Χαρδαβέλας έγινε σε ένα σπίτι δίπλα στο εργοστάσιο της Δ.Ε.Η στο Αλιβέρι. Σιγούρα υπάρχουν πολλές μαρτυρίες για ufo, το συμπέρασμα πως είναι σκάφη από άλλο πλανήτη δεν έχω καταλάβει πως βγαίνει. Γιατί καθε τι άγνωστο πρέπει να είναι και εξωγήινο.

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 07 Μαρ 2005 14:14

ΩΡΑΙΑ ΡΕ ΝΙΚΟ, ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΤΑ UFO ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
Αναζητητής της Αλήθειας

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 07 Μαρ 2005 16:52

phantom έγραψε:ΩΡΑΙΑ ΡΕ ΝΙΚΟ, ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΤΑ UFO ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
phantom πιστεύω πως το γνωρίζεις και δεν προσπαθώ να σου κάνω τον έξυπνο.
UFO=ATIA=Αγνώστου Ταυτότητας Ιπτάμενα Αντικείμενα.
Η σωστή ονομασία για τα εξωγήινα UFO θα έπρεπε να είναι XTUFO.
y.g. Μας ποιος είμαι, ο Τάσιος είμαι?
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 10 Μαρ 2005 15:45

ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΣΤΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΓΝΩΣΤΑ? ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?
Αναζητητής της Αλήθειας

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 10 Μαρ 2005 22:30

phantom όχι δεν είμαι ικανοποιημένος αλλά δεν μπορώ να ψάξω γιατί δεν έχω τα μέσα αλλά και πάλι δεν έχω δει κανένα ΑΤΙΑ, ούτε έχω κανένα γνωστό που να έχει δει. :(
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Απάντηση