ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
nadis
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από nadis » 15 Νοέμ 2005 16:12

Στέλλα, δυστυχώς όπως αποδείχτηκε, ολα αυτά τα οποία έβλεπα, δεν ερχόντουσαν πάντα από μόνα τους σε'μένα.... υπήρχαν βέβαια και τέτοιες
περιπτώσεις αλλά όχι πάντα... καταλαβαίνεις πιστεύω...

STELLA
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από STELLA » 15 Νοέμ 2005 17:23

ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ, ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΙΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΩΣΤΕ ΕΣΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ "ΠΡΑΓΜΑΤΑ".....
ΣΩΣΤΑ???????

nadis
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από nadis » 15 Νοέμ 2005 17:40

Αυτό ακριβώς!! Φυσικά όχι πάντα... Αλλά επειδή ήμουν "επιρρεπής" σε αυτά τα πράγματα, κάποιος άλλος που ασχολούταν με αυτά μου έστελνε και αυτός.. Εγώ είχα/έχω την ικανότητα-αν μπορώ να το πω έτσι-να βλέπω κάτι παραπάνω...και όντως έβλεπα και βλέπω ακόμα... Αλλά κάποιος άλλος με έκανε να βλέπω πολλά περισσότερα...

STELLA
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από STELLA » 16 Νοέμ 2005 13:44

NADIS,ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΛΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ???ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΣΚΕΙΣ ΕΠΙΡΡΟΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ?ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ?

nadis
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από nadis » 16 Νοέμ 2005 16:04

Απ'ότι κατάλαβα αργότερα αν διαθέτεις ανεπτυγμένη έκτη αίσθηση,και λέω ανεπτυγμένη γιατί όλοι έχουν αλλά όχι στον ίδιο βαθμό, μπορούν να σου στέλνουν τέτοια πράγματα...

nadis
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από nadis » 16 Νοέμ 2005 16:07

Και επειδή είδα και το πρώτο σου μήνυμα, που έλεγες ότι δεν πιστεύεις σε μεταφυσικά φαινόμενα, θα σου πω ότι ούτε εγώ πίστευα για κάποιο διάστημα και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι όλα συμβαίνουν στην φαντασία μου... Μέχρι που πείστηκα...

STELLA
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από STELLA » 17 Νοέμ 2005 16:28

NADIS,ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΙΛΑΣ????
ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 20 Οκτ 2006 11:39

Διαβαστε την ιστορια μου σχετικα με τις σκιες...και θα καταλαβετε.,ειναι αληθεια η ιστορια μου 100%.
Δεν πινω,δεν περνω καποια φαρμακα, δεν ειμαι μυθομανης,φαντασιοπληκτος, μου εχει τυχει αλλη μια φορα οταν ημουν εφηβος.
Το εψαξα το θεμα η πιο ευαισθητη ωρα ,ας την χαρακτηρισουμε ετσι ειναι απο 23¨55- 00¨10 τοτε η φυση ειναι στον μεγαλυτερο βαθμο, "άγρια"
Οπως και οτι μακρια απο σταυροδρομια εκεινη την στιγμη μαζευονται "διαφορα"...περισσοτερα δεν γνωριζω,δεν ειμαι ειδικος, ειμαι ενας απλος θεατης οπως και εσεις...του παραξενου :shock:

Άβαταρ μέλους
Mike-P
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Mike-P » 24 Σεπ 2007 16:44

Γεια σας και από εμένα.

Ένας φιλος μου που δουλεύει μηχανικός σε μεγάλο κρουαζιερόπλοιο, σε ένα ταξίδι του μου είχε αναφέρει το εξης περιστατικό:

Ηταν αργα τη νύχτα , όταν αυτός και ένας συνάδελφος του Ινδός, γυρνούσαν κατα το τέλος της βαρδιας τους για να επιστρέψουν στα δωμάτια τους. Βρισκόντουσαν κάτω στις μηχανές του πλοίου(όπου έχει απόλυτη ερήμια, πέρα απαυτους που κάνουν τη βάρδια).
Καθώς προχωράγαν λοιπόν, βλέπει ο φίλος μου τον Ινδό, να σταματάει και να γίνεται άσπρος σαν πανί, κοιτώντας επίμονα ένα σημείο. Ο φίλος μου τον ρώτησε ανύσηχος τι συμβαίνει και εκείνος του ανέφερε πως είδε ένα γέρο με λευκό πουκάμισο να περνάει από μπροστα τους και να χάνεται..!
Την επόμενη μέρα πληροφορήθηκαν πως ένας ηλικιωμένος είχε πεθάνει κατα τη διάρκεια της νύχτας..
Διάλεξα το δρόμο το λιγότερο ταξιδεμένο και αυτό έκανε όλη τη διαφορά..

Άβαταρ μέλους
Mike-P
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Mike-P » 24 Σεπ 2007 16:54

Η γιαγιά μου ενα βραδυ που σηκωθηκε να παει τουαλετα , καθως διεσχιζε τη κουζινα ειδε ενα μικρο κοριτσακι να στεκεται διπλα απτο ψυγειο. Μετα απο λιγο χαθηκε..

Η αδερφη μιας φιλης μου που σηκωθηκε και αυτη το βραδυ, καθως διεσχιζε το σαλονι, ειδε εναν αντρα με πλατυγηρο καπελο να καθεται στη πολυθρονα.Τρομαγμενη ετρεξε να φυγει.Πανω στο πανικο της σκονταψε και επεσε. Ακουσε τον αντρα με το καπελο να γελα κοροιδευτικα. Κανεις δεν εμαθε ποιος ηταν αυτος με το καπελο.Κανεις δεν τον ξαναειδε..

Η μητερα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα, εμενε με την αδερφη της σε ενα αλλο σπιτι απαυτο που εχουμνε τωρα.(ο πατερας μου υπηρετουσε στο πολεμ.ναυτικο). Καθε βραδυ ακουγαν ενα ανατριχιαστικο διαρκες μουγρισμα. Δε μπορουσαν να εντοπισουν τη πηγη του. Ακομα και ο διαχειριστης εψαξε μα δε καταφερε να βρει τι ηταν..
Διάλεξα το δρόμο το λιγότερο ταξιδεμένο και αυτό έκανε όλη τη διαφορά..

Απάντηση