ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από phantom » 15 Μαρ 2004 16:37

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ? ΕΧΕΤΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ?
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 15 Μαρ 2004 20:19

Καλό θέμα, όμως προσωπικά δεν έχω κάποια συγκεκριμένη εμπειρία. ΑΝ έχεις εσύ phantom δεν ξεκινάς :!:

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 17 Μαρ 2004 19:29

ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ DEMON. ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΡΩΤΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΦΙΛΩΝ ΓΙΑ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ. ΗΜΑΣΤΑΝ 5 ΑΤΟΜΑ 3 ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ 2 ΚΟΠΕΛΕΣ, ΠΙΑΣΑΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, UFO, ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ (ΗΤΑΝ ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ) ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΑΝΑΨΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΚΕΡΙΑ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΕΝΑ ΣΙΓΑΝΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ. ΕΜΟΙΑΖΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΟΙ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ (3 ΜΑΝΤΡΑΧΑΛΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΟΥΣΑΝ ΒΗΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ (ΠΕΡΙΠΟΥ 10-15 ΛΕΠΤΑ) Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΕΠΕΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟΤΟΜΑ (ΗΤΑΝ ΤΕΛΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΟΣ) ΣΒΗΣΑΝ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΑ ΚΕΡΙΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΝΑΤΑ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΑ 5ΛΕΠΤΟ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΑΔΙ Η ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΛΑΚΑ. ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΚΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 20 Μαρ 2004 01:01

Phantom ανατρίχιασα, φοβερή ιστορία. Ψάξατε καθόλου το ιστορικό του σπιτιού για περίεργους θανάτους και τα σχετικά? Μήπως μυρίσατε και κάποια περίεργη μυρωδιά?

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 14 Απρ 2004 13:37

ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ, ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ 10ΕΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΝΑ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ Η ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ.
ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΓΙΑ ΑΜΜΩΝΙΑ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΩΝ.
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 25 Απρ 2004 16:08

Εγω γνωριζω μια ιστορια ενος φιλικου μου προσωπου.λοιπον ο φιλος μου ειχε παει να νοικιασει σπιτι λογω του οτι ειχε περασει σε μια σχολη.Οταν εγκατασταθηκε στο σπιτι,κατι ενοχλητικο αρχισε να συμβαινει,.....καθε πρωι στις 7 ηωρα ακουγοταν ζαρια...αυτο γινοταν καθε μερα....μια μερα ο φιλος μου νευριασμενος που δεν μπορουσε να κοιμηθει,χτυπησε διπλα στη διαχειριστρια και της ειπε ενοχλημενος το προβλημα της.....Η διαχειριστρια παγωσε και του απαντησε οτι αυτο το πραγμα της το εχουν πει και προηγουμενοι φοιτητες που μεναν εκει.Τελικα η διαχειριστρια του ειπε οτι το σπιτι αυτο ανηκε σε ενα ζευγαρι ηλικιωμενων και ειχαν καθημερινη τους συνηθεια μολις ξυπνανε να παιζουνε ταβλι......Μολις το ακουσε ο φιλος μου αυτο.........μαζεψε τα πραγματα και.....πηγε να νοικιασε σπιτι καπου ποιο ηρεμα.
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ Να πεισω καθε δαδουχο,να αναψει παλι την δαδα.

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 27 Απρ 2004 14:46

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΝΤΑΣΣΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΛΟΓΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΕΙΣΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΧΩΡΟ.
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
Παναγιωτης
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Παναγιωτης » 14 Ιουν 2004 00:02

Εγω γνοριζω μια ιστορια η οποια συνεβει την 10ετια του 70 αν θυμαμαι καλα.
Ενα ζευγαρι ζουσε σε καποια πολητεια στην Αμερικη...
Ξαφνικα εκει που ολλα ηταν οκ αρχισαν οι εμφανισεις καποιας φασματικης μορφης αορατης...
Το φαντασμα αυτο παρενοχλουσε συγκεκριμενα την γυναικα κυριως σεξουαλικα...
Τεσπα η γυναικα τα ειχε παιξει και αποφασησε να το πει και στον αντρα της.
Εκεινος φυσικα νομιζε οτι τρελαθηκε μεχρι που το ειδε με τα ματια του...
Δλδ ειδε το δερμα της γυναιακας του να κηνειτε χωρις να υπαρχει καποια ορατη μορφη. Μετα απο το σοκ ο αντρας αποφασησε να καλεσει μια ομαδα απο επιστημονες και ερευνητες...
Αφου αυτοι εκατσαν καποιες νυχτες εκει τελικα το φαντασμα εμφανιστηκε και οι ιδιοι παρατηρισαν τις κινησεις των σημειςν της γυναικας.
Τεσπα οι επιστημονες αφου επαθαν τραλαλα...Καταφεραν να γεμισουν το δςματιο με αεριο αζωτο ελπιζοντας να καταψηξουν το φαντασμα..
Τελικα μετα την απελευθερωση του αεριου παρατηρισαν μια μαζα σκοτεινη η οποια εβγαζε μια κραβγη...και τελικα εξαφανιστηκε....Οι εμφανισεις του φαντασματος συνεχισαν αλλα σε αερα χρονικα διαστηματα και μετα εξαφανιστηκαν...
Πρεπει να αναφερω οτι το ζευγαρι αλλαζε συνεχως πολητεια αλλα το φαντασμα εξακολουθουσε να εμφανιζεται κανοντας φρικτη τη ζωη του ζευγαριου...
Η ιστορια εχει γυριστει και ταινια...
UFOs erxomai.... Mono peste mou pou eiste :P

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 16 Ιουν 2004 11:48

Νομίζω πώς έχω δεί την ταινία που λές Παναγιώτη, αλλά δεν ήξερα πώς είναι πραγματική ιστορία.

Άβαταρ μέλους
WOULF
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από WOULF » 10 Ιούλ 2004 01:54

Αν ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να ανεβασω απ το p.c. ενα αρχειο εδω με φωτογραφιες πουτραβηξα περυσι το καλοκαιρι
"ΛΕΓΕ ΤΙ ΣΙΓΗΣ ΚΡΕΙΤΤΟΝ Η ΣΙΓΗΝ ΕΧΕ..."

Απάντηση