Το φαινόμενο Λιακόπουλος!

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 20 Μαρ 2006 23:39

Ευτυχως που υπαρχουν τυποι σαν τον εν λογω κυριο...ετσι ειναι γινεται περισσοτερο διακριτη η διαφορα αναμεσα στους εξυπνους και τους βλακες στην κοινωνια...
:wink:
Kung-fu master

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 21 Μαρ 2006 01:41

Εσύ πού ανήκεις????
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 21 Μαρ 2006 09:41

Kαλημερα spacelord,σημερα λεει ειναι η παγκοσμια ημερα Υπνου.

Τιμας την παραδοση 364 ημερες ,καντο και σημερα και αφησε τετοιες "ερωτησουλες" στην ακρη. :)

Παντα φιλικα (και πατριωτικα).
Kung-fu master

koko
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από koko » 21 Μαρ 2006 12:43

Spacelord έγραψε:Τέλεια!!Θα επιθυμούσα αν μπορούσες φήλε κοκο να μου εκτυπώσεις και να μου τυπώσεις ενα βιβλίο σχετικά με την βοήθεια των Ορλωφικών των Ρώσων.Πραγματικά θα σου είμουνα υπόχρεως.Δεν μ'ενδιαφέρει η λιανική τιμή πώλησης του βιβλιού.Δήνω όσα όσα....
Αυτή η συζήτηση αφορά τον κύριο Λιακόπουλο, γι'αυτό θα άφηνα τις εξυπνάδες στην άκρη καλύτερα αγαπητέ ¶ρχοντα του Διαστήματος. Άμα θέλεις να μάθεις τι έγινε τότε, δες το έτος 1770 και τον πρώτο ρωσοτουρκικό πόλεμο. Δεν ξέρω άμα εκδίδει ο φίλος σου κανέναν τόμο επί του θέματος, αφού τείνει να αγνοεί τέτοια ζητήματα (όπως λ.χ. τον Πανσλαβισμό).

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 21 Μαρ 2006 20:56

Εντάξει μάλλον δέν πρόκειται να τα βάλω άλλο με εσάς τούς έξυπνους και γνώστες των πάντων.Και εσείς πως κατά τα λεγόμενα πού είστε έξυπνοι ασχολείστε με τέτεοια βλακώδη άτομα!Πωσς?: Πόσο έχει πέσει άραγε το πνευματικό σας επίπεδο?Ασχολείστε με ποταπούς και βλάκες!Οι βλάκες και οι ανόητοι πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν.Αυτοί που συναναστρέφωνται μ'αυτούς γήνωνται ποιο βλάκες απο τούς βλάκες :!: Έτσι κρήνω να αποφύγω τις προσωπικές αντιπαραθέσεις με βλάκες!Αυτό το σχόλιο μου είναι για σένα
chameleons!Πάντα φιλικά :)
Τις εξυπνάδες δεν τισ ξεκίνησα εγώ.Αλλα εσύ koko με τα υποτιμητικα κα σου λόγια και δήθεν πας να μας πείς οτι ένας ολόκληρος εκδοτικός οίκος χρησιμοπιεί χαρτί του κόλου(κοινώς χαρτί υγείας)Πώς είσαι τόσο σύγουρος?Ε αν είναι έτσι όπως τα λές δεν αποτελεί ειρωνία μου προς εσένα όταν σου λέω να μου εκδώσεις ένα βιβλίο και να μου τυπώσεις απο τον απλό σου εκτυπωτή σού.Με κάλη δίθεση το λέω,όσο και αν σού φένετε παράξενο :!: :!: Δεν παύει μέσα απο τις διαφωνίες να υπάρχει μια είδους συνεργασίας και φιλικότητας..

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 21 Μαρ 2006 21:12

Λίγο νερό στο κρασί δεν κάνει κακό :wink:
Tasos Zakynthos

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 21 Μαρ 2006 21:46

Και λίγο κρασί σκέτο ή και κανένα ..σκάκι
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 22 Μαρ 2006 05:14

Spacelord έγραψε:Εντάξει μάλλον δέν πρόκειται να τα βάλω άλλο με εσάς τούς έξυπνους και γνώστες των πάντων.Και εσείς πως κατά τα λεγόμενα πού είστε έξυπνοι ασχολείστε με τέτεοια βλακώδη άτομα!Πωσς?: Πόσο έχει πέσει άραγε το πνευματικό σας επίπεδο?Ασχολείστε με ποταπούς και βλάκες!Οι βλάκες και οι ανόητοι πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν.Αυτοί που συναναστρέφωνται μ'αυτούς γήνωνται ποιο βλάκες απο τούς βλάκες :!: Έτσι κρήνω να αποφύγω τις προσωπικές αντιπαραθέσεις με βλάκες!Αυτό το σχόλιο μου είναι για σένα
chameleons!Πάντα φιλικά :)
Aκουσε πριν κανα χρονο σου εγραφα με κοσμιο τροπο ...οτι αντι να διαβαζεις βιιβλια τυπου Λιακο να πεφτεις θυμα επιτηδειων , και να γραφεις οτι θελεις ...καλυτερα να αρχισεις να μελετας τα μαθηματα σου ,ωστε να αποκτησεις γνωσεις και επιχειρηματα.
Δεν το εκανες διακαιωμα σου...αντιθετα σκολουθησες τον αλλο δρομο ...καθεσαι και γραφεις ποστς "ανακοινωσεων" για τον "φιλο σου" το Δημοσθενη κτλπ...
Δεν θελεις να ξερεις ,τι αισθηματα προκαλουν πολλες φορες αυτα που γραφεις και ο τροπος που τα γραφεις ...πραγματικα.

Να το πω κοσμια αισθηματα "ευφοριας"?

Θα μπορουσα να σε αγνοησω ,το οτι ασχοληθηκα μαζι σου ηταν γιατι ...εβλεπα ενα παιδι που διψα να μαθει μονο που αντι για νερο του δινουν πετρελαιο αντι για πραγματικη γνωση του σερβιρουν ψευδοεθνικιστικες μπαρουφες καλλυμενες με επιστημονικοφανη περιβλημα και λογω αγνοιας αυτο τα δεχεται.

Δεν προκειται να ασχοληθω αλλο σοβαρα μαζι σου ...γιατι τοσο καιρο επαναλαμβανεις τα ιδια και τα ιδια..δεν μαθαινεις ...τιποτα ...δεν κανεις καμμια προσπαθεια..

Ναι ειμαι ΒΛΑΚΑΣ γιατι καθησα και σου εγραψα τοσα κατεβατα ...τα οποια δεν τα διαβασες καν προφανως.

Αυτα παντα φιλικα και πατριωτικα!!

Γιατι πρεπει να γνωριζεις οτι ο ευκολος δρομος δεν ειναι παντα και ο καλυτερος...

:wink:
Kung-fu master

koko
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από koko » 22 Μαρ 2006 14:29

Spacelord έγραψε: Τις εξυπνάδες δεν τισ ξεκίνησα εγώ.Αλλα εσύ koko με τα υποτιμητικα κα σου λόγια και δήθεν πας να μας πείς οτι ένας ολόκληρος εκδοτικός οίκος χρησιμοπιεί χαρτί του κόλου(κοινώς χαρτί υγείας)Πώς είσαι τόσο σύγουρος?Ε αν είναι έτσι όπως τα λές δεν αποτελεί ειρωνία μου προς εσένα όταν σου λέω να μου εκδώσεις ένα βιβλίο και να μου τυπώσεις απο τον απλό σου εκτυπωτή σού.Με κάλη δίθεση το λέω,όσο και αν σού φένετε παράξενο :!: :!: Δεν παύει μέσα απο τις διαφωνίες να υπάρχει μια είδους συνεργασίας και φιλικότητας..
Τα υποτιμητικά μου σχόλια προέρχονται από το δυστυχές συμβάν να έχω δει και ανοίξει βιβλία του εν λόγω "εκδοτικού οίκου"...
Δεν έγραψα οτι χρησιμοποιεί χαρτί υγείας (συ είπας) αλλά οτι χρησιμοποιεί χαρτί χαμηλής ποιότητας. Aμα έκανες τον κόπο να διάβαζες επιστημονικές εκδόσεις πραγματικών εκδοτικών οίκων θα καταλάβαινες τη διαφορά, τόσο στην ποιότητα του τόμου όσο και στην ποιότητα του περιεχομένου. Τα σχολικά βιβλία του Γυμνασίου είναι εκδόσεις ανάλογης ποιότητας άμα τα χρησιμοποιείς για σύγκριση.

Ούτε έγραψα για ειρωνίες, οπότε η καλή σου διάθεση πράγματι μου "φένετε" παράξενη (η λέξη στα εισαγωγικά είναι δείγμα ειρωνίας). Τέλος, ο απλός εκτυπωτής μου έχει ήδη εκδώσει μία διατριβή (σε χαρτί καλής ποιότητας) και ουδέποτε αυτοχαρακτηρίστικα εκδότης, οπότε θα σου το ξαναγράψω, άσε τις εξυπνάδες γιατί δεν σε παίρνει.

Ανοιξε την Ιστορία του Ελληνικού Έθνους για το 1770 και καμιά εγκυκλοπαίδεια για τον Πανσλαβισμό, επειδή όπως έγραψα παραπάνω, ο φίλος σου αποφεύγει τέτοια θέματα σαν την πανούκλα για να περάσει τη γραμμή του. Αντε, δυνατά και Ελληνικά!

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 22 Μαρ 2006 19:53

Σ'ευχαρηστώ σοφέ μου chameleons για τις συμβουλές σου.Πραγματικά το λέω.
Επίσης σ'ευχαρηστώ πολύ για την απάντηση σου στην ερώτηση αν ανήκεις στους βλάκες ή στου έξυπνους
chameleons έγραψε:Ναι ειμαι ΒΛΑΚΑΣ
koko έγραψε:άσε τις εξυπνάδες γιατί δεν σε παίρνει
Καταρχάς σου ζητώ συγνώμη.Κατα δεύτερον πώς ν'αφήσω τις εξυπνάδες αφού ούτε καν είμαι έξυπνος :!: Το άλλο που λές περί δεν σε πέρνει δεν το εννοώ πως το θέτεις :!:

Απάντηση