Το φαινόμενο Λιακόπουλος!

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 24 Ιαν 2007 22:04

Τα νούμερα που σου ανέφερα kotso είναι πραγματικά. Προέρχονται από το επιχειρηματικό σχέδιο μιας εκδοτικής επιχείρησης, από τις μεγαλύτερες του χώρου. Επιπλέον τα 1.000 αντίτυπα είναι η βέλτιστη ποσότητα εκτύπωσης ενός τίτλου ώστε να έχει επιχειρηματικό ενδιαφέρον για ένα εκδοτικό οίκο. Αν προσέξεις σε πολλά βιβλία θα δείς να αναφέρεται "5η χιλιάδα", ή "11η χιλιάδα" κ.ο.κ.

Όντως δεν υπολογίζω δαπάνες προβολής από τα κανάλια στα οποία εμφανίζεται. Ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχουν. Μια αρκετά λογική σκέψη είναι ότι προβολή είναι χωρίς χρέωση καθώς είναι δεδομένο ότι δημουργεί τηλεθέαση σε κανάλια που χωρίς την εκπομπή του δε θα τα έβλεπε κανείς. Όμως αυτό δεν το ξέρω, απλά το υποθέτω.

Ο υπολογισμός που έκανα αναφέρεται σε βιβλία δικά του. Ομολογώ πως δεν ήξερα πώς πουλάει και άλλα βιβλία.

Άβαταρ μέλους
kotso
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από kotso » 25 Ιαν 2007 15:32

Alex δεν λέω ότι τα νούμερα που ανέφερες είναι ψεύτικα.
Απλά σκέφτομαι οτι αν πραγματικα βγάζει σε χιλιαδες τα αντιτυπα των βιβλίων του και τα πουλάει (τόσο απο την τηλεόραση όσο και από τοα βιβλιοπωλέια του) οι οπαδοί του είναι πάρα πολλοί.

Και δεν μιλάμε για βιβλία που καλλιεργούν το πνεύμα κ.τ.λ.
μιλάμε για "ασυνηθιστα" βιβλία.(που αρκετα από αυτά εχουν παγανιστικό και ρατσιστικο περιεχόμενο).

Ας το αφήσουμε στην ακρη αυτο το θέμα.
Θέλω να θίξω και κάτι άλλο.Ανεφερα ότι ο λιακόπουλος πρέπει να εχει πλάτες.
Πιστευω ότι γνωρίζετε τον Αδωνι Γεωργιάδη.Είναι εκπρόσωπος τύπου του ΛΑ.Ο.Σ και εχει και αυτός μερικα βιβλιοπωλεία.
Ο λιακοπουλος εχει πάνω κάτω τις ίδιες απόψεις με τον Γεωργίαδη (αν δεν κανω λαθος ο λιακόπουλος είναι οπαδός του ΛΑ.Ο.Σ και εχει μάλιστα και συγγένεια με τον Καρατζαφέρη)

Πιστευω επίσης οτι γνωρίζετε οτι σχεδον κάθε εβδομάδα κουκουλοφόροι(οι οποιοι είναι πολυ τησ μόδασ αυτόν τον καιρό) καίνε το βιβλιοπώλειο του Γεωργιάδη στην Αθήνα αλλά και ένα αντίστοιχο που έχει στην Θεσσαλονίκη.

Η ερωτηση μου είναι "Πως είναι δυνατόν τον Λιακόπουλο να μην τον απείλουν καθόλου από την στιγμή που και οι δύο αντιπροσωπεύουν κοινά πράγματα;;;;""
Μια αρκετά λογική σκέψη είναι ότι προβολή είναι χωρίς χρέωση καθώς είναι δεδομένο ότι δημουργεί τηλεθέαση σε κανάλια που χωρίς την εκπομπή του δε θα τα έβλεπε κανείς. Όμως αυτό δεν το ξέρω, απλά το υποθέτω.
Αυτό που λεσ είναι πολύ λογικό το έχω σκεφτεί και εγώ αλλά σκέφτομαι επίσης ότι θα μπορούσε να είχε ε΄να αλλο πρόγραμμα (εκπομπη), οτιδηποτε είναι αυτό και να είχε ενδιάμεσα διαφημίσεις. δεν ξέρω αν θα τις εβλεπε κανένας αλλά το σίγουρο είναι οτι θα εβγαζε κάποιο κερδος από αυτές

.
Αν δεν παίξεις δεν θα χαρείς και Αν δεν ρισκάρεις δεν θα κερδίσεις ! Απλα...

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 29 Ιαν 2007 18:08

kotso έγραψε:Ο λιακοπουλος εχει πάνω κάτω τις ίδιες απόψεις με τον Γεωργίαδη (αν δεν κανω λαθος ο λιακόπουλος είναι οπαδός του ΛΑ.Ο.Σ και εχει μάλιστα και συγγένεια με τον Καρατζαφέρη)

Πιστευω επίσης οτι γνωρίζετε οτι σχεδον κάθε εβδομάδα κουκουλοφόροι(οι οποιοι είναι πολυ τησ μόδασ αυτόν τον καιρό) καίνε το βιβλιοπώλειο του Γεωργιάδη στην Αθήνα αλλά και ένα αντίστοιχο που έχει στην Θεσσαλονίκη.

Η ερωτηση μου είναι "Πως είναι δυνατόν τον Λιακόπουλο να μην τον απείλουν καθόλου από την στιγμή που και οι δύο αντιπροσωπεύουν κοινά πράγματα;;;;""
Αγαπητέ kotso σε πληροφορώ πως ο Λιακόπουλος δεν είναι καθόλου οπαδός του ΛΑ.Ο.Σ.Το γνωρίζω πολύ καλά αυτό.Δεν ασχολείται με κανένα κόμμα.Ο Λιακόπουλος και ο Καρατζαφέρης είναι κουμπάροι,αλλά τα έχουν σπάσει προ πολλού και δεν μιλιούνται.

Όσον αφορά την ερώτηση σου προφανώς τα κίνητρα των ''αντιεξουσιαστών'' είναι καθαρά πολιτικά.Σκέψου τον λόγο μονος σου.Είναι εύκολο.Αν σκεφτείς σε ποιον χόρο ανήκουν αυτα τα μπουμπούκια θα καταλάβεις.
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 12 Φεβ 2007 22:39

Παρακολουθεί κανείς τι συμβαίνει τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε στην Ιερουσαλήμ με το τέμενος του Ομάρ.Ξέρετε φυσικά την ιστορία του χώρου.Μη τα ξανα λέμε πάλι.Ρε λέτε ο τρελοΛιακό να μας τρελάνει όλους τελικά??Τα έδειξε και η κρατική τηλεόραση(ΝΕΤ,ΕΤ3),οπότε δεν τίθεται θέμα ψευδαισθήσεων του Λιακόπουλου.Το θέμα έχει ψωμή πάντως και ιδαίτερα για τους συνομωσιολόγους έχουν να πούν πολλά.Εγώ δεν λέω τίποτα και ούτε υιοθετώ τις απόψεις του Λαικό.Απλά μυρίζομαι πως κάτι ύποπτο συμβαίνει.Έ ρε και να βγούν λέει τα όσα ισχυρίζετε. Αντε μετά να πεί κανείς οτι δεν υπάρχει γέροντας.. :)

Άβαταρ μέλους
panths
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από panths » 27 Φεβ 2007 18:47

Το site που έκλεισε εξαιτίας του, ποιου είναι; Τον ξέρει κανείς; Μήπως ήταν κανα μυστήριος;;;

acoustics
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από acoustics » 30 Μαρ 2007 20:16

Διαβάζοντας προσεκτικά τη συζήτηση μέχρι τώρα, μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι ο Spacelord είναι ο ίδιος ο Λιακόπουλος!

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 30 Μαρ 2007 22:47

acoustics έγραψε:Διαβάζοντας προσεκτικά τη συζήτηση μέχρι τώρα, μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι ο Spacelord είναι ο ίδιος ο Λιακόπουλος!
:) :) :)

Καλό!!!

ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΚΑΡΕΚΛΕΣ,ΝΤΙΒΑΝΙΑ,ΠΟΛΥΘΡΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΤΕ ΣΤΟ 2310-521010!!!!

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 07 Απρ 2007 10:48

Όπως πολύ σωστά έγραψε κάποιος φίλος, υπάρχει και ένα αξεσουάρ του τηλεοπτικού δέκτη το οποίο ονομάζεται τηλεχειριστήριο. Αλλάζεις κανάλι και τελείωσε το παραμύθι.

Όσο για αυτά τα οποία λέει ο λιακό_τελεία_τζή_αρ:
  • Είμαστε υπεράνθρωποι, έχουμε εξωγήινη καταγωγή, προερχόμαστε από το Σείριο (ποιο Σείριο, αυτόν στην Αθηνών-Λαμίας). Το DNA των ελλήνων είναι διαφορετικό: Καταρχήν, έχει γίνει επιστημονική μελέτη η οποία να αποδεικνύει κάτι τέτοιο; Ασε που οι έλληνες έχουμε αναμιχθεί με ουκ ολίγες φυλές οπότε...άντε βγάλε άκρη.
  • Υπάρχει η ομάδα Ε η οποία εργάζεται μυστικά και υπόγεια για το καλό του ελληνισμού. Αφού υπάρχει τι περιμένει για να επέμβει; Να μπουν οι τούρκοι στην Αθήνα; Αλλά μια τέτοια εκδοχή μας βολεύει. Αντί να σοβαρευτούμε και να δούμε πως θα κάνουμε προκοπή περιμένουμε τον από μηχανής θεό.
  • Το ξανθό γένος θα μας σώσει και ο κοντός (aka Πούτιν). αλίμονο σε όποιον δεν έχει νύχια να ξυστεί. το ξανθό είναι φυσικό ξανθό ή τα βάφει; Ο Πούτιν κοιτάει να φτιάξει τη χώρα του, λέτε να κάνει καμιά σταυροφορία για μερικούς κ*λ*έλληνες; Μεγάλη ιδέα έχουν μερικοί για τον εαυτό τους.[/list:u]
...fear is the path to the dark side of force...

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 11 Απρ 2007 09:31

Master Yoda έγραψε:Είμαστε υπεράνθρωποι, έχουμε εξωγήινη καταγωγή, προερχόμαστε από το Σείριο (ποιο Σείριο, αυτόν στην Αθηνών-Λαμίας). Το DNA των ελλήνων είναι διαφορετικό: Καταρχήν, έχει γίνει επιστημονική μελέτη η οποία να αποδεικνύει κάτι τέτοιο; Ασε που οι έλληνες έχουμε αναμιχθεί με ουκ ολίγες φυλές οπότε...άντε βγάλε άκρη.
Δάσκαλε θα σε μαλώσω, πίστευε και μή ερεύνα.

Master Yoda έγραψε:Υπάρχει η ομάδα Ε η οποία εργάζεται μυστικά και υπόγεια για το καλό του ελληνισμού. Αφού υπάρχει τι περιμένει για να επέμβει; Να μπουν οι τούρκοι στην Αθήνα; Αλλά μια τέτοια εκδοχή μας βολεύει. Αντί να σοβαρευτούμε και να δούμε πως θα κάνουμε προκοπή περιμένουμε τον από μηχανής θεό.
Αμ το ότι δεν κάνουν κάτι για να δούν οι ελληνικές ομάδες άσπρη μέρα στο Champions League που το βάζεις?

Master Yoda έγραψε:Το ξανθό γένος θα μας σώσει και ο κοντός (aka Πούτιν). αλίμονο σε όποιον δεν έχει νύχια να ξυστεί. το ξανθό είναι φυσικό ξανθό ή τα βάφει; Ο Πούτιν κοιτάει να φτιάξει τη χώρα του, λέτε να κάνει καμιά σταυροφορία για μερικούς κ*λ*έλληνες; Μεγάλη ιδέα έχουν μερικοί για τον εαυτό τους.
ΑΚου να σου πώ, ολόκληρο σωλήνα θα μας βάλει ο άνθρωπος, από το Μπουργκάς μέχρι την Αλεξανδρούπολη, τί άλλο θέλεις να μας κάνει?

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 20 Ιουν 2007 12:47

Μηπως δεν χρειάζετε να δούμε την ταινεία "ΟΙ 300" ή να διαβάσουμε κανένα βιβλίο?
Αφού τα λέει ο ΛΙΑΚΟ
http://www.youtube.com/watch?v=abZHlik1cWM

:lol: :lol: :lol:
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Απάντηση