Το φαινόμενο Λιακόπουλος!

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
μιχάλης
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από μιχάλης » 23 Δεκ 2006 12:07

lakedaimonios έγραψε:
Spacelord έγραψε:Eγω παντως γουσταρω Αδωνη και ας λένε οι κουλτουριαρηδες οτι θέλουν.
:wink:
Ε, ναι ρε παιδιά, καμία σχέση ο ένας με τον άλλο..
Αλλά μην δει να γράφουμε το όνομά του έτσι, σπυριά θα βγάλει.
Αδωνις λοιπόν, του Αδώνιδος για εμάς τους λίγο πιο παλιούς!!!!

Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από c7ow90 » 23 Δεκ 2006 12:15

ολα αυτα τα ατομα οπως ο λιακοπουλος ο αδωνις ο βελοπουλος ο κεραμυδας
και καποιοι ακομη δειχνουν οτι εχουν καλες ιδεες για την ελλαδα μας και οτι
πολεμουν οποιον παει να κανει κακο στη χωρα μας
το θεμα ειναι εαν πραγματικα πιστευουν αυτο που λεν η κανουν τη δουλεια τους για να πουλησουν βιβλια
παντως ακομη και ετσι να ειναι τουλαχιστον μιλουν για ελλαδα
εγω προσωπικα θα ελεγα σε οποιον τους παρακολουθει στις εκπομπες τους
να μην αγοραζει βιβλια και ουτε πολυ πολυ να αποχαυνωνεται αλλα απλα
να αγαπαει την ελλαδα και να υποστηριζει το καθε τι ελληνικο

Άβαταρ μέλους
μιχάλης
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από μιχάλης » 24 Δεκ 2006 16:38

Απλά δεν μπορείς να βάζεις στο ίδιο καζάνι τον Αδωνι Γεωργιάδη με τους υπολοίπους. Ο μεν μπορεί να πουλάει βιβλία αλλά επικεντρώνεται στην αρχαία Ελληνική γραμματεία και σε επιλεγμένα βιβλία άλλων εκδοτικών οίκων, διαπιστευμένων συγγραφέων και επιστημόνων ενώ ο Λιακόπουλος μιλάει για βελανίδια και ο Βελόπουλος για τους άγιους της πίστεως μας κτλ.

Έκαστος λοιπόν έχει και ένα κοινό που τον παρακολουθεί. Εγώ πχ θα δω Λιακόπουλο για να γελάσω κυρίως και μήπως ακούσω κάτι που μετά από μεγάλο ψάξιμο και διασταύρωση αποφασίσω ότι δεν είναι καραγκιοζιλίκι. Ο Αδωνις είναι σε διαφορετικό μήκος κύματος και μένει και στο πλαίσιο του κόμματος στον οποίο είναι και εκπρόσωπος τύπου.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 24 Δεκ 2006 23:22

μιχάλης έγραψε:Spacelord έγραψε:
Eγω παντως γουσταρω Αδωνη και ας λένε οι κουλτουριαρηδες οτι θέλουν.

Ε, ναι ρε παιδιά, καμία σχέση ο ένας με τον άλλο..
Αλλά μην δει να γράφουμε το όνομά του έτσι, σπυριά θα βγάλει.
Αδωνις λοιπόν, του Αδώνιδος για εμάς τους λίγο πιο παλιούς!!!!
Αυτό το το γνώριζα,απλά απο την βιασύνη μου πολλές φορές δεν βλέπω τι γράφω..

Το οτι είμαι ανορθόγραφος επίσης τι γνωρίζω..

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ...(Αντε γιατί σε λίγα χρόνια μπορεί και ν'απαγορεύεται να ευχόμαστε γιατί θα παρεξηγούνται οι ξένοι αλλόθρησκοι που βρίσκονται στην χώρα μας.Δεν είναι πλάκα αυτό!Στην Βρετανία και στις ΗΠΑ ακούγεται πως οι κυβερνόντες αλλά και πολλοί άλλοι φορείς σκέφτονται να πάρουν μέτρα προς αυτην την κατεύθυνση!!)

Δεν είναι να αναρωτιέται κανείς τι στο καλό συμβαίνει γενικά στον πλανήτη και η παγκοσμιοποίηση πάει να τα ισοπεδώσει όλα? :?:

Ας φωνάζουν λοιπόν ο Λιακό και ο Αδωνις γιατί τουλάχιστον είναι ενάντια στα σχέδια της Νέας Τάξης Πραγμάτων και ας μην αρέσουν σε πολλούς η ποιότητα και το περιεχόμενο των βιβλίων τους ενός τουλάχιστον απο τους δυό.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

<<Επί Γης και Θαλλάτης Ελλην άρχει>>!!
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 27 Δεκ 2006 16:29

Αφού το έφερε η κουβέντα για τον Αδωνι Γεωργιάδη θα ήθελα να εκφράσω την βαθιά μου λύπη για την έβδομη και όπως φαίνεται σφοδρότερη καταστροφή του βιβλιοπολείου του.Επίσης θέλω να πω πως είμαι αγανακτησμένος αρχικά με τον υπουργό Δημοσίας Τάξης που τελικά μόνο στα λόγια είναι καλός.Εντάξει κύριε Βύρωνα μας αποκάλυψες οτι πίσω απο τους λεγόμενους αντιεξουσιαστές κρύβετε ο Συνασπισμός.Θα κάνεις και τίποτα άλλο για να οδηγηθούν αυτοί οι κάφροι στην δικαιοσύνη??Αν δεν μπορείς να κάνεις την δουλεία σου,να σηκωθείς να πας σπίτι σου.Αν δεν σ'αφήνουνε να κάνεις την δουλεία σου τότε να βγείς και να πείς στον ελληνικό λαό ποιοί δεν σ'αφήνουν.Αλλά τι λέω,χαζός είσαι?Να χάσεις την καρέκλα?!Δεν γίνεται.Δεν πειράζει όμως κύριε υπουργέ και κύριε προθυπουργέ,υπάρχει και η κάλπη.Και όταν θα υπάρξει πολιτικό κόστος να δούμε τι θα κάνετε τότε.
Για τους πρεζάκηδες ''αναρχικούς'' ή μάλλον ψευτοαναρχικούς τι να πώ!Εχω πει και σε άλλη συζήτηση πως θα ήθελα να τους δώ να συλλαμβάνονται και να σαπίζουν πίσω απο τα κάγκελα.Αυτοαποκαλούνται αντιεξουσιαστές και μόνο την εξουσία δεν μάχονται!!Χτυπάνε τον Λαικό Ορθόδοξο Συναγερμό και γενικά όποιον μιλάει για Ελλάδα,θρησκεία,οικογένεια!Γι'αυτα τα αποβράσματα της κοινωνίας όποιος δεν συμφωνει μαζί τους αυτομάτως είναι φασίστας,ρατσιστής και θα πρέπει να καεί το μαγαζί του,το αυτοκίνητο του ή και ακόμα να πεθάνει :!: Αυτή είναι η λογική τους.Αρα τι αντιεξουσιατές είναι αυτοί?Μάλλον ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ είναι τελικά.Είναι και αντιδημοκράτες διότι δεν συζητάνε με όποιον δεν συμφωνεί μαζί τους.
Το βιβλιοπολείο του Λιακόπουλου γιατί δεν το καίνε?Κι αυτός μιλάει για Αρχαία Ελλάδα.Κι αυτός δεν προβάλει ''ρατσιστικά'' βιβλία σύμφωνα με τα μυαλά αυτών των πρεζάκηδων?Ας πούμε για παράδειγμα το βιβλίο <όταν οι άλλοι τρώγαν βελλανίδια> ή το <Γη ο πλανήτης των Ελλήνων> είναι ''ρατσιστικά'',''ακροδεξιά'' και ''εθνικιστικά''.Αλλά παρ'ολα αυτά δεν τον έχουν πειράξει ακόμα.Σίγουρα θα τον απειλούνε και θα τον φοβίζουν αλλά το βιβλιοπολείο του δεν έχει υποστεί ουδεμία καταστροφή απο τους ψευτοαναρχικούς.
Αρα για να τελειώσω,γιατί είμαι και εκτός θέματος τα κίνητρα των ''αντιεξουσιαστών'' για να κάψουν 7 φορές το βιβλιοπολείο του Αδωνι είναι βαθιά πολιτικά και όλοι λίγο πολύ μπορούμε να υποψιαστούμε ποιοί κρύβονται πίσω απο τους αναρχοφασίστες ''αντιεξουσιαστές''.

Να ζήσει το Ελληνικό παρακράτος και η ψευδεπίγραφη Δημοκρατία τους.

Γειά χαρά...

Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από c7ow90 » 27 Δεκ 2006 17:15

καλα ρε spacelord εισαι πολυ απιθανο ατομο
αφου καλα γνωριζουμε οτι τα παντα τα κανουν οι δηθεν αναρχικοι (κατευθηνομενοι πασοκοι πρωην κομμουνιστες)
εσυ ψαχνεις γιατι δεν καιν τον λιακοπουλο αλλα μονο τον γεωργιαδη

και τι ζητας δηλαδη απο τον πολυδωρα να τους πιασει
αφου καλα γνωριζουμε οτι οι νεοδημοκρατες ειναι πολυ πισω στην εξυπναδα
την πονηρια και την δολιοτητα απο τους πασοκους πως να τους πιασουν

οσο για κατι περιεργα περι ρατσισμου και λοιπα αυτα ειναι που με κουφαναν

ειναι ψεμα δηλαδη οτι οι αλλοι ετρωγαν βελανιδια για να μην πω ο ενας τον αλλο και εμεις ειμασταν πλανηταρχες για να χρησιμοποιησω και εναν ορο της εποχης

και στο δια ταυτα

ηταν δεν ειναι αλλα θα γινει πρωτη ξανα η ελλαδα εκδιωχνοντας ομως καθε προδοτη απο την χωρα

αυτο μην περιμενεις να το κανει το πασοκ η η αριστερα αλλα ουτε και η νδ
υπαρχουν αλλοι που εργαζονται για το καλο της χωρας

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 27 Δεκ 2006 23:19

Αγαπητέ φίλε c7ow90 έγω άλλα λέω και εσύ για άλλα μιλάς.

Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από c7ow90 » 27 Δεκ 2006 23:41

φιλε spacelord

ουτε εσυ για αλλα μιλας ουτε εγω αλλο καταλαβαινω

απλα δεν μπορω να διαχωρισω τον λιακοπουλο απο τον αδωνι η απο τον κεραμυδα η τον βελοπουλο
κατ ουσιαν ειναι το ιδιο και το αυτο ασχετα εαν το κανουν με εντεχνα διαφορετικο τροπο

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 28 Δεκ 2006 00:33

Φίλε c7ow90 τα άτομα που προανέφερες ένα πράγμα έχουν κοινό.Το οτι είναι εκδότες και οτι οι περισσότεροι είναι και συγγραφείς.Τίποτα άλλο!

Και επίσης δεν θέλω να το παίξω οτι είμαι κάτι σπουδαίο(το εναντίον,είμαι το απόλυτο μηδενικό) άλλα αγαπητέ είμαι σίγουρος πως δεν κατάλαβες τι πραγματικά είπα προηγουμένως.Δεν έχει σημασία όμως.Ξεφύγαμε απο το θέμα χωρίς βέβαια ν'απαγορεύεται να παρεκτρεπόμαστε μερικές φορές απο το κεντρικό θέμα. Αλλωστε ελεύθερη κουβέντα κάνουμε εδώ μέσα και μπορούμε να λέμε τα πάντα χωρίς όμως ποτέ να ξεπερνούμε τα όρια με βαριές κουβέντες και προσβολές.

Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από c7ow90 » 28 Δεκ 2006 00:56

πρωτα απο ολα φιλε spacelord σιγουρα δεν εισαι μηδενικο
καθε ανθρωπος φτιαχτηκε απο τον θεο και ηρθε στη γη με μια αποστολη
ολοι εχουν τα ιδια δικαιωματα και υποχρεωσεις και κανενας δεν ειναι πιο κατω
απο τον αλλον
ακομη και ο πλουσιος και πολυ μορφωμενος εχει αναγκη τον φτωχο και αγραμματο οικοδομο αλλιως σπιτι δεν θα εχει
και να ξερεις οτι στη ζωη τα παντα μπορουν να αλλαξουν απλα εαν το θελει ο
θεος
ο πλουσιος μπορει να γινει φτωχος και ο μορφωμενος να παθει ενα εγκεφαλικο και να γινει πιο χαμηλης νοημοσυνης και μορφωσης απο τον αγραμματο και φυσικα ο οικοδομος που λεγαμε με την βοηθεια του θεου να μορφωθει και να παρει 10 πτυχια

Απάντηση