Το φαινόμενο Λιακόπουλος!

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

η γνωμη μου

Δημοσίευση από c7ow90 » 12 Δεκ 2006 01:49

γεια

βασικά δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο του λιακοπουλου απλά τον παρακολούθησα μερικές φορές στην τηλεόραση

δεν ξέρω εάν είναι πωλητής βιβλίων η εάν εξυπηρετεί συμφέροντα η οτιδήποτε
άλλο όμως με εμένα προσωπικά έχει ταύτιση απόψεων

δεν περιμενω δηλαδη να διαβασω τα βιβλια του ουτε να συνεχισω να παρακολουθω τις εκπομπες του για κατήχηση απλα βλεπω οτι οπως ακριβως
σκεφτομαι και αντιλαμβάνομαι τα πραγματα κανει και ο ιδιος

οσο για τους αλλους βλεπε βελοπουλος,κεραμυδας,γεωργιαδης κλπ δεν βρισκω με κανεναν κατι κοινο

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 13 Δεκ 2006 00:19

MiB III X-RQz IV έγραψε:Εχω διαβασει μονο ενα βιβλιο του (τεχνολογια των θεων). Στο συγκεκριμενο λοιπον δεν περνοσυσε εθνικιστικα μηνυματα. απλα παραθεται μαρτυριες και γεγονοτα που προσωπικα δεν βρηκα καμια σχεση τους με τον Ελληνισμο.
Κατα τα λεγόμενα του τα περίφημα αυτά ιπτάμενα σκάφη που είναι σκαλισμένα στο αέτωμα ενός ναού στην ¶βυδο της Αιγύπτου,τα ονόμαζαν οι αρχαίοι αιγύπτιοι Χανεμπού.Χανεμπού επίσης ονόμαζαν τους Έλληνες οι αρχαίοι αιγύπτιοι σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα του.Κατα την γνώμη του οι αιγύπτιοι γνώριζαν οτι τέτοια τεχνολογία διέθεταν μόνο οι αρχαίοι Έλληνες και γι'αυτό τα σκάφη αυτά ονόμαστηκαν Χανεμπού.Αυτό σχετικά με τον Ελληνισμό και το βιβλίο Τεχνολογία Τών Θεών που έγραψε ο ίδιος.
Τώρα τι να σα πω βρε παιδιά.Θα πω οτι λέει και ο ίδιος.Aλλος τ'ακούει και λέει,ναι έτσι ακριβώς είναι,άλλος τ'ακούει και λέει τι παραμύθια είναι αυτά και άλλος τ'ακούει και το ψάχνει και το ερευνά.Εγώ προσωπικά ανήκω στην τρίτη κατηγορία αλλά για το συγκεκριμένο θέμα δεν έχω ψάξει τίποτα.Ισως γιατί έχω με πολλά άλλα θέματα ν'ασχοληθώ και να τα ερευνήσω.Ε δεν γίνεται με οτι ακούμε να το ψάχνουμε.Θα τρελαθούμε στο τέλος...

Υ.Γ. Το βίβλιο αυτό πάντως πρέπει να είναι ενδιαφέρον.Τι λές MiB III X-RQz IV(έχεις και δύσκολο nick.Μου θυμίζει ονομασία αστεροειδή ή γαλαξία) τώρα που έρχονται Χριστούγεννα να κάνω δώρο στο εαυτό μου το συγκεκριμένο βιβλίο?Ή θα πάνε τσάμπα τα ευρώ που δεν περισσέουν κιόλας?!
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
MiB III X-RQz IV
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από MiB III X-RQz IV » 13 Δεκ 2006 01:31

Κοιτα, το βιβλιο κανει 9-10 Ε, οποτε δεν ειναι η ΤΙΜΗ... Αξιζει για το φωτογραφικο υλικο (επειδη πιστυω, δεν ειναι μονταζ, το χω ψαξει το θεμα). Καθως και για τα σχολια απο την Ελληνικη γραμματεια (αρχαιο κειμενο και νεοελληνικη μεταφραση). Απολαυστικα ειναι τα σχολεια του στις φωτογραφιες (βγαζουν πολυ γελοιο!). Και σα βιβλιο φαντασιας να το δεις (που δεν ειναι), λεει πολυ! Εξηγει μεσα για την υπερτεχνολογια και θα δεις τι λεει... (δε μπορω να σου πω το συμπερασμα, θα χασεις το ζουμι). Επισης, δεν ξερω αν ειναι εθνικιστης με την κακια εννοια του ορου (βλεπε: Θανατος στους αλλοθρησκους κλπ). Αυτος πιστευει (απο οτι καταλαβα) οτι τα μεγαλα κατορθωματα των Ελληνων, τα εκαναν οι Ελ (Ολυμπιοι στην ελληνικη μυθολογια, γιοι των θεων στη Βιβλο ~ Ελοχιμ) και μετεδωσαν γνωση στους μετεπειτα Ελληνες (προσφατα ειπε οτι στην αρχαια Ελλαδα δεν λεγομαστε Ελληνες, αλλα Μησυιτες, αν θυμαμαι καλα...). Σου λεω ειναι λιγακι μπερδεμενος και ο ιδιος... Εκτος, αν πρεπει να διαβασεις ολα του τα βιβλια για να καταλαβεις ακριβως τι πιστευει...! Παντως και μενα ειναι ο μοναδικος βιβλιοπωλης που μου αρεσει και τον βλεπω. Οι αλλοι, ειδικα ο Αδωνης (δε λεω, διαβασμενος, αλλα...) μου βγαζουν πολυ μισος ως προς τους "κατωτερους" ξενους...
Αυτοι που ξερουν δε μιλουν, και αυτοι που μιλουν δεν ξερουν.

Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από c7ow90 » 13 Δεκ 2006 02:16

λοιπον αγαπητοι φιλοι
δεν ξερω πως ο λιακοπουλος η ο κεραμυδας η ο αδωνις η οποιοσδηποτε απο αυτους ολους βλεπει το κατωτερος αλλα εγω δηλωνω τα εξης

κατ'αρχην δεν ειμαι θρησκοληπτος και κολλημενος ειμαι ομως χριστιανος ορθοδοξος και πιστευω οτι κανενας ανθρωπος πανω στη γη δεν ειναι κατωτερος απο τον αλλον ο καθενας εχει την αξια του και την αποστολη του πανω στη γη απλα οι ελληνες ειναι ανωτεροι πνευματικα και εχουν κανει τα περισσοτερα επιτευματα πανω στη γη πιο παλια απο τον καθενα (αυτοκρατοριες , ανακαλυψεις , εφευρεσεις , επιστημες τα παντα ) αυτο βεβαια
δεν σημαινει οτι ο οποιοσδηποτε ξενος ειναι για κλωτσιες απλα δεν εχουν επιτυχει οτι εμεις και αυτο δεν οφειλεται ουτε σε ελ ουτε σε μελ ετσι αποφασισε ο θεος και μας επλασε οσο γιατι αφου ειμασταν οι πρωτοι και οι εξυπνοτεροι γιναμε πατος αυτο οφειλεται στο οτι την ελλαδα παντα την βυθιζαν οι προδοτες βλεπε την ιστορια μας

ολα τα παραπανω φιλικα

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 13 Δεκ 2006 16:11

Eγω παντως γουσταρω Αδωνη και ας λένε οι κουλτουριαρηδες οτι θέλουν.
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

lakedaimonios
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από lakedaimonios » 13 Δεκ 2006 17:36

Spacelord έγραψε:Eγω παντως γουσταρω Αδωνη και ας λένε οι κουλτουριαρηδες οτι θέλουν.
:wink:
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ

acoustics
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από acoustics » 16 Δεκ 2006 22:47

Αυτά που γράφει ο Λιακόπουλος στα βιβλία του, τα βρίσκει πανεύκολα κάποιος μέσα στο Internet σε ξένες ιστοσελίδες. Απλά πατήστε στο google οποιοδήποτε θέμα σας απασχολεί και αμέσως θα βρείτε ένα κατεβατό από αναφορές, τις οποίες ένας "έξυπνος" βιβλιοπώλης μπορεί να τις κάνει βιβλίο μέσα σε ελάχιστο χρόνο. Μόνο μετάφραση χρειάζονται! Το κόστος εκτύπωσης τέτοιων βιβλίων είναι της πλάκας.

Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από c7ow90 » 18 Δεκ 2006 01:27

λοιπον περι του google και οποιουδηποτε αλλου παρομοιου με το google
εκτος απο τα τεχνικα θεματα και οτι εχει να κανει με θετικες επιστημες και αυτα βεβαια μεχρι ενος σημειου ολα τα αλλα ειναι μπουρδες και κατασκευες του δυτικου αμερικανοεβραικου κοσμου που παραποιει τα παντα
οποτε δεν πιστευω κανεναν και τιποτα
οσο για τον λιακοπουλο δεν ξερω τι καπνο φουμαρει παραγματικα κανενα βιβλιο του δεν διαβασα και ουτε θα διαβασω απλα συμφωνω με τη γνωμη του και τις ιδεες του οχι μεσα στα βιβλια αλλα οταν μιλα στο γυαλι και αυτο διοτι μια ζωη αυτες τις ιδεες ειχα και εγω

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 18 Δεκ 2006 10:27

Έτσι μπράβο c7 μήν πιστεύεις τίποτα, όλα μέρος της συνομωσίας είναι. Εσύ κι Λιακόπουλος θα μας βγάλετε από τη νύχτα μας.

Άβαταρ μέλους
c7ow90
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από c7ow90 » 18 Δεκ 2006 15:31

για να ξεμπεδεψεις λιγο τα μπουτια σου....ακου

αλλο ο λιακοπουλος και αλλο εγω

αυτος κανει τη δουλεια του και εγω λεω τη γνωμη μου
απλα τη γνωμη μου και τι πιστευω
δεν με ενδιαφερει να ξυπνησω κανεναν και να διαδωσω καμια ιδεα...δεν ειμαι
ιεραποστολος αλλα ουτε και επαγγελματιας του χωρου

εξαλου δεν πιστευω οπως ο λιακοπουλος οτι οι ελληνες ειναι υπνωτισμενοι πλανεμενοι η κοιμισμενοι εγω νομιζω οτι αυτο το μπερδεμα που λεγεται νεοελληνες ειναι κατι πολυ κακο
ανθρωποι για ολα....απατη,κλεψια,βολεψια,βρωμια...κ.λ.π

μακαρι καποιος καποτε να φτιαξει μια ελλαδα με ελληνες και οχι μαζωματα χωρις αρχες αξιοπρεπεια και γνωση της εθνικης τους ταυτοτητας

Απάντηση