Το φαινόμενο Λιακόπουλος!

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 08 Μαρ 2006 21:14

ΠΟΛΛΟΙ ΧΑΡΑΚΤΡΗΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΓΡΑΦΙΚΟ,ΤΡΕΛΟ,ΨΕΥΤΗ,ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΒΡΗΣΙΑ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΑΝ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΟΙ ''ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΝΩΕΣ'' ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΩΜΑΣΤΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ''ΑΛΗΘΕΙΕΣ''!ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΡΟΣ ΔΙΚΟ ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ.ΕΤΣΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΕΠΕΣΕ ΘΥΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΚΟΤΕΙΝΗΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΠΟΧΗΣ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΓΑΛΕΙ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΩΣ ΒΙΒΛΙΟΠΟΛΗΣ ΚΤΛ ΚΑΙ ΔΕΙ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗ ΘΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΩΜΑΙ.ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΣΚΕΠΑΣΜΑ ΑΥΤΩΝ ΟΙ ΟΠΙΟΙ ΜΕ ΥΠΟΥΛΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΥΠΟΧΘΩΝΙΟ ΦΡΩΝΤΙΣΑΝ ΝΑ ΑΠΟΚΡΥΨΟΥΝ ΤΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΙΟΙ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΡΙΧΝΟΥΝ(ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ) ΣΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ.ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΦΕΝΩΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΚΟΤΑΔΙΣΜΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.ΟΣΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΑΣ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΙΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΠΙΚΗΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ.ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΙΝΔΥΝΟΙ.ΑΥΤΑ.
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 08 Μαρ 2006 21:22

ΚΑΙ ΦΗΛΕ PHANTOM Η ΛΕΞΗ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΨΕΥΤΟΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΙΚΗ ΚΑΡΑΜΕΛΑ.ΑΚΟΥ ΦΑΣΙΣΤΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΟΙΑ :lol: :lol: :lol:

MARD!
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από MARD! » 10 Μαρ 2006 22:47

Δείτε και αυτό:

"Ανοιχτή Πρόσκληση-Πρόκληση στον κ. Λιακόπουλο

Απευθύνουμε ανοικτή πρόσκληση-πρόκληση πρός τον κ. Λιακόπουλο για το βιβλίο του που διαφημίζει μήνες τώρα "Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ"
(το οποίο είναι μία ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ και περιέχει πολλές πλάνες, αιρέσεις, ψευδοπροφητείες και ψεύδη σχετικά με τα "σημεία στο Τραχώνι της Κύπρου" όπως η Ι. Μητρόπολη της Λεμμεσού και η Ι. Αρχιεπισκοπή της Κύπρου έχει χαρακτηρίσει δημόσια και επίσημα)
επειδή με αθέμιτους, απαράδεκτους και ανορθόδοξους τρόπους προσπαθεί να μας φιμώσει, να μας κλείσει το στόμα και να μην μιλάμε για το θέμα αυτό (ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ;;;;!!!...)
Για όλους λοιπόν τους ανωτέρω λόγους αλλά και άλλους πολλούς τον
ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ
εάν έχει το θάρρος και είναι όπως διατείνεται φίλος της Αληθείας, του Διαλόγου και της Δημοκρατίας να μας καλέσει ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ στις εκπομπές του για να συζητήσουμε ανοικτά για το θέμα "Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ" μιας και τις δικές μας εκπομπές και όχι μόνον τις σταματά ή δεν τις αφήνει να γίνουν χρησιμοποιώντας πολλούς και διαφόρους τρόπους... που δεν τον τιμούν καθόλου.
Σας ερωτάμε λοιπόν ευθέως αγαπητέ κ. ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΕ.
Έχετε το σθένος και το θάρρος να αφήσετε τις ΥΠΟΓΕΙΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ που χρησιμοποιήσατε έως τώρα ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΦΙΜΩΣΕΤΕ και να με καλέσετε στις εκπομπές σας ή να έλθετε στην ιδικήν μου, για να κάνουμε δημόσιο διάλογο πάνω στο θέμα αυτό;
Εάν ΝΑΙ, περιμένουμε. Εάν ΟΧΙ, όλοι θα καταλάβουν πόσο πολύ "δίκιο" έχετε κυρίως για το θέμα "Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ" και πόσο πολύ αγαπάτε τον διάλογο και την ΑΛΗΘΕΙΑ.
-Και κάτι ακόμη για να δείτε την ειλικρίνεια του ανδρός...
Εδώ και 25 ημέρες (από 20/3 έως 15/4/05) επειδή γνώριζε τις ενέργειες τις δικές μου για το θέμα αυτό "κοροϊδεύει" τους τηλεθεατές του λέγοντας καθημερινά ότι: "σήμερα είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ημέρα που διαφημίζω το βιβλίο Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ πάρτε το τώρα από αύριο δεν θα υπάρχει"... Και το λέει αυτό επί 25 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
Δείτε τον κάποια στιγμή και θα γελάσετε με την ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΑ του. ΚΡΙΜΑ!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ λοιπόν...

(Ημερομηνία που γίνεται αυτή η πρόσκληση, για να μην ξεχνιώμαστε πόσος καιρός θα παρέλθει χωρίς ΤΙΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ είναι η
7 Απριλίου του 2005)

Με αγάπη Χριστού
π. Μάξιμος
Ηγούμενος Ι. Μ. Αγίου Κοσμά Αιτωλού Κορινθίας"
Η έλλειψη γνώσης είναι συχνά βλαβερή. Η κακή χρήση της γνώσης είναι βλαβερή πάντα.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 11 Μαρ 2006 03:07

ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΩΡΑ?ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΞΙΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ?ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ??ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ Η ΜΗΤΟΠΟΛΗ ΛΕΜΕΣΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΚΤΛ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΜΑ!ΔΙΟΤΙ Ο ΠΡΩΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ ΠΑΤΕΡΑΣ ΑΝΘΙΜΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΕΝ ΖΩΗ ΠΛΕΟΝ ΙΣΧΥΡΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ(ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ) ΟΤΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΗΝΕΧΙΖΩΝΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΧΘΩΝΙΟΙ ΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΕ.ΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΗΣΤΕΥΣΟΥΜΕ?ΠΟΙΟΥΣ.ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΡΟΖ ΣΤΡΙΓΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΚΑ ΟΡΓΙΑ?ΠΟΙΟΥΣ. ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ(ΑΡΑΓΕ ΠΩΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑΝ?)ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΕ ΜΕ ΛΙΜΟΥΖΙΝΕΣ?ΠΟΙΟΥΣ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΕ ΤΙΓΚΑ ΣΤΟΝ ΧΡΥΣΟ?ΑΥΤΑ ΕΔΙΔΑΞΕ Ο ΘΕΑΝΘΡΩΠΟΣ?ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΤΑ ΟΣΑ ΠΡΟΦΗΤΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ.ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΑΔΕΣ ΤΙΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΕΡΧΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ.ΠΟΙΟΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΠΟΙΟΝ ΤΕΛΙΚΑ :? :?

Άβαταρ μέλους
siva
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από siva » 11 Μαρ 2006 15:16

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν τα βιβλία του Λιακόπουλου λένε αλήθειες ή ψέματα. Ο καθένας μας νομίζω ότι έχει την ικανότητα να τα κρίνει. Ούτε οι απόψεις των πατεράδων της εκκλησίας με ενδιαφέρουν. Τους έχω από καιρό αφορίσει… Πάντως ο π. Μάξιμος λέει κάτι σωστό:
Εδώ και 25 ημέρες (από 20/3 έως 15/4/05) επειδή γνώριζε τις ενέργειες τις δικές μου για το θέμα αυτό "κοροϊδεύει" τους τηλεθεατές του λέγοντας καθημερινά ότι: "σήμερα είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ημέρα που διαφημίζω το βιβλίο Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ πάρτε το τώρα από αύριο δεν θα υπάρχει"... Και το λέει αυτό επί 25 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
Αυτό το κάνει συνέχεια. Την εβδομάδα που πέρασε, κάθε μέρα ήταν η τελευταία εκπομπή παρουσίασης του "Κώδικα του Πυθαγόρα". Τελείωναν βλέπετε.. Τελείως αντιδεοντολογικό σύμφωνα με τους κανόνες της αγοράς. Καθαρή εξαπάτηση του καταναλωτικού κοινού.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 11 Μαρ 2006 19:38

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙ.ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΙΧΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΗΝΕΤΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ.ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ.ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ?ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ?ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΕΙ ΧΡΟΝΟ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΡΗΣΚΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ.ΚΑΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ TOPIC "ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟ.ΤΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΑΚΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝΑΛΗΨΑΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΑΣΤΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΓΕ ΒΙΒΛΙΑ.ΑΚΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ!ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟΝ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΤΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΕΣ ΤΟΥ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΝΑΝΕ ΛΟΓΟ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ!

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 13 Μαρ 2006 02:17

Αυτή η σύγκριση με το Ρονάλντο με τελείωσε.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 13 Μαρ 2006 19:06

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΝΙΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΑ.
1)ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΟΥ?ΑΠΟ 10 ΕΥΡΩ,7 ΕΥΡΩ ΕΩΣ ΚΑΙ 5 ΕΥΡΩ!ΤΣΑΜΠΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΗΛΑΔΗ!
2)ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΕΚΔΟΤΙΚΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ!ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΦΡΑΓΚΑ ΤΕΛΙΚΑ?ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΟΠΟΙ ΤΟΥ.

Άβαταρ μέλους
siva
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από siva » 14 Μαρ 2006 20:20

Το ότι παρουσιάζει και βιβλία από άλλους εκδοτικούς οίκους τι σημαίνει? Ότι δε θα έχει έσοδα από αυτά? Όσον αφορά τις τιμές είναι πράγματι χαμηλές αλλά τα έχεις δει? Τα έχεις πιάσει στα χέρια σου? Θέλω να πιστεύω πως ναι. Ε δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί τα πουλάει φθηνά? Δε θα μιλήσω για το περιεχόμενο, έχω δηλώσει ότι δεν με ενδιαφέρει. Τα αποκαλεί τόμους αλλά στην ουσία είναι βιβλία μικρού μεγέθους, κάποια από αυτά σχεδόν τσέπης άρα και χαμηλότερου κόστους.
Spacelord έγραψε:ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙ.ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΙΧΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΗΝΕΤΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ.ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ.ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ?ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ?ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΕΙ ΧΡΟΝΟ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.
Αγαπητέ Spacelord, αν έχει και άλλες δουλειές να κάνει, ας κάτσει σπίτι του να τις διευθετήσει και να κάνει εκπομπές όποτε έχει χρόνο ή όποτε έχει κάτι να πει, αν έχει.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 15 Μαρ 2006 00:47

SIVA ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΙΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΜΦΟΝΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΑΙΡΓΙΟ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΖΕΙ Η ΙΔΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΤΟΥ ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΟ.ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΛΕΣ ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΕΓΝΑ.ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΙΑΛΑΛΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 2 ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ(?) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΣΤΙΣ 5/5/24 ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΓΡΑΦΙΚΟ.ΕΠΕΙΔΗΣ ΤΟΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΨΕΥΤΟΠΡΟΦΗΤΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΑΝ.ΕΤΣΙ Ο ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΩΡΑ.ΔΙΑΛΕΞΕ ΛΑΘΟΣ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.

Απάντηση