area 51 / photo tou spacecraft?

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση
madbean
Δόκιμο Μέλος

area 51 / photo tou spacecraft?

Δημοσίευση από madbean » 03 Αύγ 2004 15:50

mipos kapoios apo tous gnostes edo mesa exei kana link i tin idia tin foto opou fenete to onoma tou "ufo" sto rosewell?

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 03 Αύγ 2004 20:01

Αγαπητέ Madbean καλώς ήρθες στην παρέα μας. Θα σε παρακαλούσα, αν είναι δυνατό, να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Κατ' αρχήν το περιστατικό του Roswell, δε σχετίζεται με την Area 51, το επίσημο όνομα της μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή, εκτός και αν πιστέψει κανείς τις ιστορίες περί πτωμάτων και αυτοψιών και τις σχετικές θεωρίες. Οι πιο γνωστές από τις φωτογραφίες είναι αυτές που ακολουθούν.

Εικόνα
Εικόνα

Προφανώς όνομα δε φαίνεται σε καμία από αυτές, εκτός και αν κανείς επιστρατεύσει όλη τη φαντασία του. Όσοι υποστηρίζουν ότι βλέπουν κάποια σύμβολα επικεντρώνονται στη 2η φωτογραφία, εκεί που δείχνει το βέλος.

Άβαταρ μέλους
vivident
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από vivident » 09 Αύγ 2004 17:22

Ο φίλος Madbean νομίζω ότι αναφέρεται στην λέξη "ελευθερία" που υποτίθεται ότι αναγραφόταν στο διαστημόπλοιο που έπεσε στο Roswell. Την έχω σε ένα βιβλίο, θα την σκαναρω και θα την στείλω.

Για να μπείτε λίγο στο θέμα, το όλο σκεπτικό πίσω από την «συνομωσία» απόκρυψης του ονόματος και του διαστημόπλοιου έχει να κάνει με την θεωρία των Ολύμπιων, την απόδειξη της «θειικής» μας προέλευσης, και την χρήση της Ελληνικής γλώσσας στο σύμπαν.

Πίσω από όλη την θεωρία υποστηρίζεται ότι η γλώσσα μας είναι τόσο εξελιγμένη και τέλεια που δεν θα μπορούσε να έχει επινοηθεί από ανθρώπους εκείνης της εποχής

Άβαταρ μέλους
Nikus
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Nikus » 09 Αύγ 2004 18:08

vivident έγραψε:Για να μπείτε λίγο στο θέμα, το όλο σκεπτικό πίσω από την «συνομωσία» απόκρυψης του ονόματος και του διαστημόπλοιου έχει να κάνει με την θεωρία των Ολύμπιων, την απόδειξη της «θειικής» μας προέλευσης, και την χρήση της Ελληνικής γλώσσας στο σύμπαν.
Και φυσικα και την ομάδε Ε φανταζομαι , ως συνηθως . Τελικά ακόμα και αν δεν υπάρχουν οι Ε θα πρέπει καποιος να τους εφευρει ( πραγμα το οποιο έχει μάλλον γίνει :twisted: )

Άβαταρ μέλους
vivident
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από vivident » 09 Αύγ 2004 19:04

Αγαπητέ Nikus να μην φαντάζεσαι σε παρακαλώ, να διαβάζεις. Ίσως έχουν, ίσως όχι. Εγώ παντός δεν νομίζω να ανέφερα τους Ε πουθενά.

Στο θέμα μας λοιπόν. Δεν μπορώ να εισάγω την «υποτιθέμενη», και το τονίζω Nikus για να μην παρεξηγούμαι, φωτογραφία από τον υπολογιστή μου, σας παραθέτω την πηγή.
“Η επιστροφή των θεών» του Καλογεράκη.

Άβαταρ μέλους
PUCK
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από PUCK » 10 Αύγ 2004 09:10

…σας παραθέτω την πηγή. “Η επιστροφή των θεών» του Καλογεράκη.
Εχω σχεδόν όλα τα βιβλία του Γεράσιμου Καλογεράκη, κι έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι τα περισσότερα, αν όχι όλα, ειδικά εκείνα που αναφέρονται στην επικοινωνία του με τους «Ολύμπιους», είναι προϊόν επιστημονικής φαντασίας. Του αναγνωρίζω βεβαίως το ότι λέει μέσα πως ξέρει ότι όλα αυτά μας φαίνονται «κάπως» και μας καλεί όχι να πιστέψουμε αλλά να ψάξουμε. Τουλάχιστον είναι ειλικρινής σε σχέση με άλλους που ό,τι αναφέρουν μας καλούν να το πιστέψουμε ως ευαγγέλιο (και χωρίς αποδείξεις συνήθως).

Είναι λοιπόν αξιόπιστη πηγή;

Άβαταρ μέλους
vivident
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από vivident » 10 Αύγ 2004 11:19

Είναι λοιπόν αξιόπιστη πηγή;
Αγαπητέ Puck υπήρξαν φορές που αναρωτήθηκα εάν είναι τρελός ή πολύ συγχυσμένος με μερικές θέσεις του αλλά υπήρξαν και άλλες που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον. Η αλήθεια είναι ότι αν έπρεπε να διαλέξω βάση των πηγών που παραθέτει αν είναι αξιόπιστος ή όχι θα έλεγα όχι. Από την στιγμή που προσωπικά δεν είχα καμία τέτοια εμπειρία δεν μπορώ να υποστηρίξω τα λεγόμενα του. Δεν μπορώ να με φανταστώ στο Σούνιο για παράδειγμα με το laptop να προσπαθώ να επικοινωνήσω με τους Ολύμπιους ούτε να τρέχω ανά την Ελλάδα ψάχνοντας ενεργειακούς χώρους.

Άβαταρ μέλους
vivident
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από vivident » 12 Αύγ 2004 16:46

madbean την βρήκα!!!

Εικόνα

Σύγκρινε το με αυτό που σου έστειλα.
πιο πολλά στο http://www.ufocasebook.com/alienartifacts.html

Άβαταρ μέλους
John F.K.
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από John F.K. » 12 Αύγ 2004 18:54

ρε παιδια που βλεπετε την λεξη eleptheria στοην εικονα?τετοια σθμωολα ειχε στην ταινια stargate star trek κ στο matrix!ισως κ σε πιο παλιες
May the force be with you

Άβαταρ μέλους
Μάχος
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Μάχος » 13 Αύγ 2004 00:21

Πέρα από το ότι ούτε εγώ βλέπω πουθενά τη λέξη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, είναι όντως εικόνα από τα συντρίμμια?

Απάντηση