Το πρόσωπο στον Άρη

Αναζητώντας απαντήσεις
Άβαταρ μέλους
nikos_ft
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από nikos_ft » 30 Ιούλ 2004 13:08

Δεν ξέρω εαν διαβάσετε ένα πρόσφατο άρθρο στο focus. Έλεγε πως θα ήταν μια επιτημονική βάση στην σελήνη, έλεγε λοιπον πως αυτή η βάση θα έπρεπε να είναι υπόγεια γιατί καθημερινά η επιφάνεια του Αρη βομπαρδίζεται απο μετεωρήτες.
Ας υποθέσουμε λοιπόν πως πριν απο χιλιάδες χρόνια υπήρχε πολιτισμός στον Αρη (πραγμα που δεν μπορεί κανεις με σιγουριά να πει ναι ή όχι) και είχε φτιάξει ένα μνημείο. Ε αυτό το μνημείο θα είχε καταστραφεί.

Ναι οι φωτογραφίες που έδωσε η nasa ήταν φτιαχτές, και οι φωτογραφίες με πυραμίδες, πολιτείες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που παρουσιάζει ο έγγυρος ufo λόγος, ερευνητής είναι αληθινές.
Νομιζετε για πλακα τους εχει πιασει ψυχωση με τον Αρη?
Μήπως, μήπως λέω, ο Αρης και η Αφροδίτη είναι οι πιο κοντινοί πλανήτες στην γη;
Εαν κάποιος συμπεριφέρεται ύποπτα και συνομοσιολογικά αυτοί είναι οι υπερασπιστές τέτοιων θεωριών, όταν λένε "Ξέρουμε αλλα δεν μπορούμα να σας πούμε...", "Κάπου το έχω δει αλλά δεν θυμάμαι που...", "Με τηλεσκόπιο μου είδα ένα πενταόροφο στην σελήνη", "Σύμφωνα με το έγκυρο ερευνητή Γιόβλα /Ποδότα/Κασιμάτη..." και τα έχουμε δει πολλές φορές αυτά τα λόγια μέσα σε αυτό το forum.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 31 Ιούλ 2004 15:37

κανονικα niko επρεπε να ειχε καταστραφει.εχεις δικιο.με τα φαινομενα που επικρατουν στον αρη.για μετεωριτες σε καθημερινη βαση δεν ξερω αλλα τουλαχιστον ο ηλιακος ανεμος θεριζει οτι βρει μπροστα του!αυτο ομως το μνημειο υπαρχει ακομα!γιατι ομως?τα αμερικανακια δεν μας εχουν πει ολη την αληθεια!απλα δημοσιευσαν καποιες φωτογραφιες για να μαθουμε και εμεις,οι απλοι ανθρωποι τι υπαρχει στον πλανητη αρη!και για να δωσουμε συγχαρητηρια σε αυτα τα καλα παιδακια της ΝΑΣΑ που μας σκεφτωνται και νοιαζωνται για την ενημερωση μας σχετικα με τα εξωγηινα φαινομενα!για φανταστειτε να μην μας εδειχναν τιποτα!θα τους επερναν με τις ντοματες μετα.οποτε σου λεει τους πεταω 5-6 φωτογραφιες που οντως ειναι αληθινες και μετα τους πουλαω το παραμυθι οτι το προσωπο στην κυδωνια δεν ειναι τιποτα σπουδαιο,ειναι ενα φυσικο κατασκευασμα κ.τ.λ!!οπως και τα ιπταμενα αντικειμενα που ειδαν αρκετοι αστροναυτες σε αποστολες,ειπαν ενταξει μωρε,ποια ιπταμενα αντικειμενα?αεριες μαζες ηταν.αλλοι ειπαν οτι τιποτα δεν ειδαμε στο διαστημα!φανταζωμαι τι ζορι θα τραβηξαν αυτοι οι ανθρωποι για να μη μιλησουν!θα πρεπει ομως καποιος να πει σε αυτα τα καλα παιδακια εκει στη ΝΑΣΑ οτι δεν μασαμε κουτοχορτο!!και οσο και αν μας θελουν απληροφορητους,ασχετους και χιλια δυο δεν θα το καταφερουν!!παρτε το χαμπαρι.μας θεωρουν ζωα και παρεισακτους στα σκοτεινα τους σχεδια!ποτε δεν προκειται να μαθουμε απο αυτους τι συμβαινει και παντα θα μας κρυβουν αυτο που δικαιουμαστε να μαθουμε!ποτε δεν θα μας πουν για τις μελλοντικες αποικιες στο διαστημα που ονειρευονται να φτιαξουν και που ειδη εχουν ξεκινησει να ετοιμαζουν!ακουσα οτι σε λιγο καιρο θα στειλουν επανδρωμενη αποστολη στην περιοχη της κυδωνιας,για να δουν τι συμβαινει με αυτο το περιφημο προσωπο!και εγω λεω ναι καλα.λες και δεν ξερουν!μαλλον ο σκοπος της αποστολης θα ειναι αλλος!και υποθετω σκοτεινος!ελπιζω να ζησουμε ολοι χρονια και καποτε θα βγω αληθινος για ολα αυτα!για τις αποικιες που ετοιμαζουν σε αρη και σεληνη!να θυμησω οτι στον Τιμαιο του Πλατωνα(4ρ,283,11) μηλαει για πυργους και μεγαρα στην σεληνη οπου τα εβλεπαν με τηλεσκοπια απο την γη!δεν μπορω να πω οτι το πηστευω απολυτα,αλλα δεν θα αργησει να γηνει πραγματικοτητα
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
nikos_ft
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από nikos_ft » 31 Ιούλ 2004 22:45

Spacelord, με αυτά που γράφεις μου φαίνεται πως μασάς κουτόχορτο και φτύνεις και τα κουκούτσια. Εαν έχεις στοιχεία πέστα και σε εμάς αλλιώς σταμάτα να μεταφέρεις τις θεωρίες του κάθε φαντασιόπληκτου. Σε κάθε Post σου παραληρείς χωρίς ποτέ να έχεις δώσει κάποιο στοιχείο. Συγγνώμη για την προσωπική επίθεση αλλά όπως έγραψε ο freespirit στο θέσεις και απόψεις έχουμε καταντήσει «φυτώριο συνομωσιολογικών θεωριών και απίθανων ιστοριών μυστηρίου και φαντασίας»

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 01 Αύγ 2004 23:06

οκ niko.οτι πεις εσυ!!

Άβαταρ μέλους
John F.K.
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από John F.K. » 01 Αύγ 2004 23:12

Αν κ τα X-Files εχουν κοπει εδω κ ενα χρονο ακομα σας επηρεαζουν!!!
May the force be with you

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 01 Αύγ 2004 23:14

και ας εμας να τρωμε κουτοχορτο οπως λες και κοιτα εσυ να διαβασεις κανενα asterix! :lol: αληθεια ποιο ειναι το αγαπημενο σου? :lol:

Άβαταρ μέλους
nikos_ft
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από nikos_ft » 01 Αύγ 2004 23:32

τουλάχιστον έχω την στοιχειώδη νοημοσύνη να διακρίνω μεταξύ αλήθειας και παραμυθιού. Αλήθεια που είναι τα αποσπάσματα των αρχαίων για την ομλαδα Ε; Που είναι οι φωτογραφίες που δείχνουν τις πολιτείες στον Αρη; Που είναι οι έρευνες που δείχνουν πως τις πυραμίδες της φτιάξαν οι αρχαίοι έλληνες; Που άκουσες ότι θα πάει επανδρωμένη αποστολή στο στην περιοχή της Κυδωνίας; Πού άκουσες ότι αστροναύτες είδαν ufo;

feanor
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από feanor » 02 Αύγ 2004 02:13

Spacelord έχεις ξεφύγει. Τι είναι όλα αυτά που γράφεις? Σύμφωνα με αυτά στον Αρη, στη Σελήνη και Κύριος οίδε που αλλού, στο ηλιακό σύστημα επικρατεί οικοδομικός οργασμός. Ρε μπας και θέλουν να μεταφέρουν τους Ολυμπιακούς Αγώνες στον Φοίβο και μας το φέρνουν με τρόπο?
Επίσης αν είχες έστω στοιχειώδεις γνώσεις αστρονομίας δεν θα έγραφες ούτε τις μισές απο αυτές τις φαντασιοπληξίες.
Δεν πιστεύω ότι έχει νόημα να επιχειρηματολογήσω για τις ασυναρτησίες σου, επειδή είσαι απολύτως πεπεισμένος ότι ισχύουν, ενώ όσοι προσπαθούν να σε πείσουν περί του αντιθέτου είναι μάλλον πράκτορες του παγκόσμιου σιωνιστικού κατεστημένου.
Do not meddle in the affairs of Wizards, for they are subtle and quick to anger

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 02 Αύγ 2004 19:45

και γιατι να με πεισετε για το αντιθετο?δεν υπαρχει λογος και δεν προκειται να γηνει!οπως ειχα πει και παλιοτερα ξερω πραγματα που ειναι απηστευτα και φυσικα δεν εχω την δυνατοτητα να το αποδειξω.γι'αυτο και αντιδρασεις.ισως εχω πει μερικα πραγματα που ενωχλησαν η' σε αλλους φαινονται παραμυθια.δικαιωμα σας.και οσοι εχουν αντιθετη γνωμη δεν τους θεωρω πρακτορες του σιωνισμου.ειναι και αυτοι οπως και εγω θυματα αυτου!και δεν ειμαι μονο εγω που λεω ασυναρτησιες οπως νομιζεις.ειναι και αλλοι.ο smart boy ειχε πει οτι στον πλανητη χ κατοικουν 13000 εβραιοι και εχει ατμοσφαιρα σαν την γη.ειχε πληροφοριες ισχυριζοταν!δηλαδη εγω τι πρεπει να κανω?να βγω να τον πω φαντασιοπληκτο?δεν νομιζω.ο καθενας ειναι ελευθερος να πηστευει οτι θελει.οχι για πολυ ακομα.γιατι οπως πανε τα πραγματα η ελευθρια και αλλες αξιες θα καταπατηθουν απο τον σιωνισμο και τους αμερικανους που θελουν να φερουν την παγκοσμια χουντα και τον ελεγχο των ανθρωπων!τα βλεπεις και μονο σου στην αθηνα.παντου στρατος.και αυτα περι τρομοκρατικου χτυπηματος ειναι αστεια!τα σχεδια τους ειναι να μετατρεψουν την αστυνομια σε στρατο.τον ρολο της αστυνομιας θα τον εχει ο στρατος!ενα καλα σχεδιασμενο σχεδιο απο τα πρωτοκολλα των σοφων της σιων!και που εφαρμοζετε απο την αμερικανικη κυβερνηση με την βοηθεια του αμερικανοεβραικου λομπι!η αρχη επρεπε να γηνει με ενα τρομοκρατικο χτυπημα εναντιον της αμερικης ετσι ωστε η κοινη γνωμη να στραφει ενεντιον των τρομοκρατων και υπερ της αμερικης.ετσι για καθε πολεμικη επεμβαση να ειχαν το αλοθυ.οι δηθεν ειρηνηστες.και ο μπιλ λαντεν αληθεια κυριε μπους που ειναι?μηπως καπου στην αμερικη και κανει τα μπανακια του!ειναι γνωστο οτι ο μπιν λαντεν ειναι δικος τους.εκει εχει εκπεδευτει αλλωστε!δηλαδη τωρα που λεω αυτα σας φενωνται απιθανα!ειναι παραλογο να πηστευω οτι υπαρχει ενα παγκοσμιο διχτυο συνομωσιας που σκοπο εχει να καταπατησει την ανθρωπινη αξιοπρεπεια με καθε τροπο.

Άβαταρ μέλους
nikos_ft
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από nikos_ft » 02 Αύγ 2004 23:57

Και όλα αυτά αποδεικνύουν ότι υπάρχει πρόσωπο στον Αρη; Με τα λεγόμενα σου με επαληθεύεις όταν λεω πως εάν κάποιος συμπεριφέρεται ύποπτα και συνομοσιολογικά αυτοί είναι οι υπερασπιστές τέτοιων θεωριών, όταν λένε "Ξέρουμε αλλά δεν μπαρούμα να σας πούμε...", "Κάπου το έχω δει αλλά δεν θυμάμαι που...", "Με τηλεσκόπιο μου είδα ένα πενταόροφο στην σελήνη", "Σύμφωνα με το έγκυρο ερευνητή Γιόβλα /Ποδότα/Κασιμάτη..." και τα έχουμε δει πολλές φορές αυτά τα λόγια μέσα σε αυτό το forum. Με την συνομοσιολογία προσπαθείτε να κρύψετε την έλλειψη επιχειρημάτων. Δεν σου ζητάω να με πείσεις ούτε αποδείξεις. Να στηρίξεις με στοιχεία αυτά που λες ζητάω. Και επαναλαμβάνω: που είναι τα αποσπάσματα των αρχαίων για την ομάδα Ε; Που είναι οι φωτογραφίες που δείχνουν τις πολιτείες στον Αρη; Που είναι οι έρευνες που δείχνουν πως τις πυραμίδες της φτιάξαν οι αρχαίοι έλληνες; Που άκουσες ότι θα πάει επανδρωμένη αποστολή στο στην περιοχή της Κυδωνίας; Πού άκουσες ότι αστροναύτες είδαν ufo;

Απάντηση