Το Τρίγωνο των Βερμούδων

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση

Ποιά θεωρία για το Τρίγωνο των Βερμούδων σας πείθει περισσότερο;

Στην πραγματικότητα δεν υπάρχει τίποτε το μυστήριο και οι εξαφανίσεις οφείλονται στο συνδυασμό ιδιαίτερων μετεωρολογικών χαρακτηριστικών και αυξημένης κυκλοφορίας στην περιοχή
1251
42%
Οι θύλακες μεθανίου και οι φυσαλλίδες τους, ή κάποιο άλλο αντίστοιχο φυσικό φαινόμενο αποτελούν την κύρια αιτία των εξαφανίσεων
370
12%
Στην περιοχή δρουν μυστήριες δυνάμεις που σχετίζονται με ανεξήγητα φαινόμενα (μαύρες τρύπες, ρωγμές χωροχρόνου, ή κάτι άλλο)
654
22%
Οι εξαφανίσεις είναι αποτέλεσμα μυστικών πειραμάτων των ΗΠΑ
327
11%
Το μυστήριο του Τριγώνου σχετίζεται με την χαμένη Ατλαντίδα καί/ή τα UFO
368
12%

Σύνολο ψήφων: 2970

Άβαταρ μέλους
Ioulios
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Ioulios » 07 Ιουν 2006 13:30

Γεια σας απο μένα, είμαι νέος στην παρέα σας και βλέπω ότι κάνετε αρκετά ενδιαφέρουσες συζητήσεις. Ήθελα να πω πως νομίζω πώς είναι παράξενο πως σε ένα τόσο μικρό κομμάτι της γης συμβαίνουν τόσα περιέργα περιστατικά και εξαφανίσεις. Αυτό πρέπει να μας προβληματίσει. Έχω διαβάσει κάποια βιβλία για το τρίγωνο και έχω τη γνώμη πως συμβαίνει κάτι παράξενο εκεί. Και μάλλον έχει σχέση περισσότερο με τη δράση UFO τα οποία έχουν συχνά παρατηρηθεί εκεί.

sora
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από sora » 07 Ιουν 2006 20:13

Ioulios έγραψε:Γεια σας απο μένα, είμαι νέος στην παρέα σας και βλέπω ότι κάνετε αρκετά ενδιαφέρουσες συζητήσεις. Ήθελα να πω πως νομίζω πώς είναι παράξενο πως σε ένα τόσο μικρό κομμάτι της γης συμβαίνουν τόσα περιέργα περιστατικά και εξαφανίσεις. Αυτό πρέπει να μας προβληματίσει. Έχω διαβάσει κάποια βιβλία για το τρίγωνο και έχω τη γνώμη πως συμβαίνει κάτι παράξενο εκεί. Και μάλλον έχει σχέση περισσότερο με τη δράση UFO τα οποία έχουν συχνά παρατηρηθεί εκεί.
ego pali den nomizo oti exei sxesi me ufo oso me diafores fisikes dinameis mavres tripes,rogmes xoroxronou ktl!

Κώστας Δελήμπασης
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από Κώστας Δελήμπασης » 13 Ιουν 2006 12:52

Κατ' αρχήν είμαστε τόσο σίγουροι ότι οι ανεξήγητες εξαφανίσεις είναι, ως ποσοστό είτε επί των συνολικών ατυχημάτων είτε επί της πυκνότητας κίνησης, περισσότερες από άλλα μέρη του κόσμου; Δηλαδή υπάρχει όντως ζήτημα το οποίο πρέπει να ερμηνευθεί;

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 17 Νοέμ 2006 11:18

Ακουσα στο Χαρδαβελα οτι βρεθηκαν τα αεροσκαφη της πτησης 19 πριν απο μερικα χρονια και αντι να βοηθησει αυτο αυξησε το μυστηριο. Ξερετε τι ισχυει?
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 19 Νοέμ 2006 14:12

Ερώτηση: ο Δελήμπασης που ήταν χθες στο Χαρδαβέλα είναι ο "δικός μας"?

admin
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από admin » 20 Νοέμ 2006 17:03

Ο "δικός" μας ήταν Demon, αλλά δεν το ήξερα ούτε εγώ για να σας ενημερώσω.

angel
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από angel » 20 Νοέμ 2006 22:56

admin έγραψε:Ο "δικός" μας ήταν Demon, αλλά δεν το ήξερα ούτε εγώ για να σας ενημερώσω.

Άβαταρ μέλους
WOULF
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από WOULF » 26 Νοέμ 2006 02:22

Ετσι για την ιστορια ριξτε μια ματια στην πιο κατω διευθυνση...

http://www.ecoenquirer.com/levitating-islands.htm
"ΛΕΓΕ ΤΙ ΣΙΓΗΣ ΚΡΕΙΤΤΟΝ Η ΣΙΓΗΝ ΕΧΕ..."

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 27 Νοέμ 2006 16:01

phantom έγραψε:Ακουσα στο Χαρδαβελα οτι βρεθηκαν τα αεροσκαφη της πτησης 19 πριν απο μερικα χρονια και αντι να βοηθησει αυτο αυξησε το μυστηριο. Ξερετε τι ισχυει?
Καλή ερώτηση, το άκουσα κι εγώ, υπάρχει απάντηση?

Κώστας Δελήμπασης
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από Κώστας Δελήμπασης » 04 Δεκ 2006 11:45

phantom έγραψε:Ακουσα στο Χαρδαβελα οτι βρεθηκαν τα αεροσκαφη της πτησης 19 πριν απο μερικα χρονια και αντι να βοηθησει αυτο αυξησε το μυστηριο. Ξερετε τι ισχυει?
Στις αρχές της δεκαετίας του 90 βρέθηκαν κοντά στις ακτές της Φλόριδα βυθισμένα σε σχετικά μικρό βάθος, μερικά αεροπλάνα ίδιου τύπου με εκείνα της πτήσης 19. Οι δύτες που τα εξέτασαν κατάφεραν να διαβάσουν κάποια ψηφία από τους αριθμούς των κινητήρων τους, όχι όμως και όλα καθώς η διάβρωση από θαλασσινό νερό δεν το επέτρεπε. Κάποιοι από τους αριθμούς είχαν κοινά ψηφία με εκείνους των αεροσκαφών της πτήσης 19, κάτι όχι και τόσο παράξενο μια και ήταν αεροσκάφη της ίδιας περιόδου κατασκευής. Σε επόμενη φάση έγινε δυνατό να διαβαστούν ολόκληροι οι αριθμοί κάποιων από τους κινητήρες και διαπιστώθηκε ότι δεν ήταν εκείνοι της πτήσης 19. Το λογικό συμπέρασμα ήταν ότι τα βυθισμένα αεροσκάφη δεν είχαν καμιά σχέση με την πτήση 19 και πιθανότατα είχαν απλά απορριφθεί στη θάλασσα ώς ακατάλληλα πλέον για υπηρεσία.

Απάντηση