Το Τρίγωνο των Βερμούδων

Αναζητώντας απαντήσεις
Απάντηση

Ποιά θεωρία για το Τρίγωνο των Βερμούδων σας πείθει περισσότερο;

Στην πραγματικότητα δεν υπάρχει τίποτε το μυστήριο και οι εξαφανίσεις οφείλονται στο συνδυασμό ιδιαίτερων μετεωρολογικών χαρακτηριστικών και αυξημένης κυκλοφορίας στην περιοχή
1251
42%
Οι θύλακες μεθανίου και οι φυσαλλίδες τους, ή κάποιο άλλο αντίστοιχο φυσικό φαινόμενο αποτελούν την κύρια αιτία των εξαφανίσεων
370
12%
Στην περιοχή δρουν μυστήριες δυνάμεις που σχετίζονται με ανεξήγητα φαινόμενα (μαύρες τρύπες, ρωγμές χωροχρόνου, ή κάτι άλλο)
654
22%
Οι εξαφανίσεις είναι αποτέλεσμα μυστικών πειραμάτων των ΗΠΑ
327
11%
Το μυστήριο του Τριγώνου σχετίζεται με την χαμένη Ατλαντίδα καί/ή τα UFO
368
12%

Σύνολο ψήφων: 2970

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 01 Φεβ 2005 16:09

Πάντως μια και ανέφερες τις εκπομπές του Χαρδαβέλα, είναι τουλάχιστο απογοητευτικές. Προσπάθησα να τις δω αλλά μάταια.

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 07 Μαρ 2005 15:11

Κώστας Δελήμπασης έγραψε: Τα οράματα του Κέυσυ που αποτέλεσαν το σύνδεσμο ανάμεσα στην Ατλαντίδα και το μυστήριο του Τριγώνου των Βερμούδων, και τη βάση όλων των συσχετιστικών θεωριών που αναπτύχθηκαν, αποτελούν ένα μάλλον αμφιλεγόμενο δεδομένο, το οποίο προσωπικά δε μπορώ να λάβω σοβαρά υπ΄όψιν.
Δε μου λές μάστορα, είχα κι εγώ ένα όραμα. Υπάρχει λέει, στον πάτο του Τριγώνου, ένας παλιός πομπός τηλεόρασης από τον Αντέννα της Ατλαντίδας και κάθε τόσο παίζει σε μαγνητοσκόπηση τις εκπομπές της Στεφανίδου εκείνης της εποχής. Το αποτέλεσμα είναι μια τρομακτική διαταραχή στο χωροχρόνο που κάνει τους πιλότους των αεροπλάνων και τους καπετάνιους των πλοίων να θέλουν να εξαφανιστούν. Παίζει τίποτε με αυτό το όραμα;

ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ
Νέο Μέλος

ΤΡΙΓΩΝΟ ΒΕΡΜΟΥΔΩΝ

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ » 30 Αύγ 2005 00:32

ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΤΩΝ ΒΕΡΜΟΥΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑ 14 ΕΩΣ 18 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΥΣ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΜΕΞΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑΣ. ΔΕΙΤΕ ΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ.
(www.tsiapas.gr).
ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 31 Αύγ 2005 11:57

Θα ήταν καλύτερο να το έγραφες και σε μήνυμα γιατί δέν μπόρεσα να το εντοπίσω στην ιστοσελίδα σου, και ίσως και άλλοι αναγνώστες να έχουν παρόμοιο πρόβλημα. Μάλλον θα εννοείς οτι πρόκειται για μεγάλα σεισμικά κύματα που προξενούν θύελες στις οποίες τα αεροπλάνα δέν μπορούν να αντιδράσουν.

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 02 Σεπ 2005 13:53

Και γιατι δεν εμφανιζονται παρομοια φαινομενα και στον κολπο του Μεξικου αλλα στο τριγωνο των Βερμουδων που ειναι και μετα τη χερσονησο της Φλοριδα?

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 02 Σεπ 2005 20:40

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗΝ ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΡΙΓΩΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ ΤΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.
Αναζητητής της Αλήθειας

ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ
Νέο Μέλος

Re: ΤΡΙΓΩΝΟ ΒΕΡΜΟΥΔΩΝ

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ » 04 Σεπ 2005 20:24

ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ έγραψε:ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΤΩΝ ΒΕΡΜΟΥΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑ 14 ΕΩΣ 18 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΥΣ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΜΕΞΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑΣ. ΔΕΙΤΕ ΣΧΗΜΑ 5 ΚΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΜΟΥ.
(www.tsiapas.gr).
ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 17 Σεπ 2005 12:39

Εντάξει ρε φίλε, το καταλάβαμε ότι θέλεις να μπούμε στο site σου. Μπορείς τώρα να μας εξηγήσεις με απλά λόγια τί ακριβώς θέλεις να πείς?

ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ
Νέο Μέλος

ΤΡΙΓΩΝΟ ΒΕΡΜΟΥΔΩΝ

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ » 18 Σεπ 2005 11:20

Κακός έγραψε:Εντάξει ρε φίλε, το καταλάβαμε ότι θέλεις να μπούμε στο site σου. Μπορείς τώρα να μας εξηγήσεις με απλά λόγια τί ακριβώς θέλεις να πείς?

Βλέπε το ΣΧ.5 και περιγραφή μέσα στη θεωρία.
ΗΛΙΑΣ ΤΣΙΑΠΑΣ

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 19 Σεπ 2005 14:05

Εγω ειδα και το σχημα διαβασα και τη θεωρια και ξαναρωταω:
Και γιατι δεν εμφανιζονται παρομοια φαινομενα και στον κολπο του Μεξικου αλλα στο τριγωνο των Βερμουδων που ειναι και μετα τη χερσονησο της Φλοριδα?

Και επιπλεον γιατι οχι και σε αλλα σημεια των ωκεανων?

Εχεις στατιστικα στοιχεια που να συνδεουν σεισμους στην περιοχη με εξαφανισεις?

Απάντηση