Ξέρει κανείς τι είναι το Compliance List?

Θέματα σχετικά με την κοινωνία και τις τεχνολογίες του διαδικτύου και τους υπολογιστές
Απάντηση
dimitra
Δόκιμο Μέλος

Ξέρει κανείς τι είναι το Compliance List?

Δημοσίευση από dimitra » 25 Φεβ 2008 15:59

Γεια σας,

Ψάχνοντας στο Ιντερνετ για να βρω απαντήσεις σε κάποια θέματα έπεσα στο e-telescope. Βλέπω υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα θέματα για συζήτηση εδώ αλλά εμένα με απασχολεί κάποιο συγκεκριμένα.

Θέλω να γίνω affiliate σε κάποιο site στην Αμερική και να ξεκινήσω πρώτη να εισάγω ένα προϊόν μέσω Ιντερνετ και στη συνέχεια να εγγραφούν άλλα μέλη μέσω της δικής μου affiliate σελίδας και να παραγγέλνουν μόνοι τους τα προϊόντα που θέλουν.

Η εταιρεία της Αμερικής μου ζήτησε για να ξεκινήσουμε, ένα COMPLIANCE LISTING FOR IMPORTING PRODUCTS από τις αρχές της Ελλάδας. Ποιές αρχές άραγε? Έχω φάει ένα ολόκληρο πρωινό να ψάχνω κάποιον αρμόδιο στο Υπουργείο Εμπορίου και στο Υπουργείο Ανάπτυξης. COMPLIANCE LISTING? Τι είναι αυτό? αυτή είναι η απάντησή τους.

Μήπως υπάρχει κάποιος σε αυτό το φόρουμ να γνωρίζει πως γίνεται αυτή η διαδικασία? Οι Ελληνικές αρχές είναι σκέτη απογοήτευση σε απλά θέματα, πόσο μάλλον σε θέματα Ιντερνετ!!!!

Αν κάποιος γνωρίζει, παρακαλώ να μου απαντήσει.

Καλή εβδομάδα σε όλους.

Δήμητρα

Απάντηση