Χασικλήδες τούρκοι αξιωματικοί και κρυφές συμφωνίες

Καταθέστε τη γνώμη σας για σημαντικά γεγονότα της διεθνούς σκηνής και τις γνωστές και κρυφές πτυχές της πολιτικής των εθνών
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Χασικλήδες τούρκοι αξιωματικοί και κρυφές συμφωνίες

Δημοσίευση από Spacelord » 25 Δεκ 2006 23:53

Χρόνια πολλά

Δέν ξέρω τι με έπιασε σήμερα και σκέφτηκα να γράψω τα όσα θα γράψω.Ενώ φυσιολογικά θα έπρεπε μέρες που είναι να με απασχολούν άλλα θέματα και να σκέφτομαι πως θα διασκεδάσω και να περάσω καλά τα Χριστούγεννα,εγώ ασχολούμαι με τα ελληνο-τουρκικα!Θα ήθελα να σας γράψω κάποιες πληροφορίες απλά για ενημέρωση.
Σύμφωνα με πληροφορίες που διέρρευσαν απο το Λουξεμβούργο την τρίτη κατα σειρά έδρα της Ε.Ε κατά την τελευταία επίσκεψη του τούρκου αρχηγού στρατού στην Αθήνα επήλθε μυστική συμφωνία αφού κανένα μέσον μαζικής ενημέρωσης δεν ανέφερε με την οποία τα ελληνικά και τουρκικά αεροσκάφη που πετάνε πάνω απο το Αιγαίο δεν θα πλησιάζουν μεταξύ τους σε απόσταση μεγαλύτερη των 5 μιλίων απο όποια θέση και αν βρίσκονται τα τουρκικά μαχητικά.Δηλάδή με λίγα λόγια αν γίνει παραβίαση εναέριου χώρου πάνω απο το Πυθαγόρειο της Σάμου,τότε το ελληνικό αεροσκάφος θα φτάνει μέχρι το πολύ μέχρι την Ικαρία :!: Για να μην ενοχλήσει το τουρκικό :!: ...

Κι ομως συμφωνήθει αυτο απο την ελληνική πλευρά :!:

Άλλες πληροφορίες που φτάνουν απο το Λουξεμβούργο και οπου σε κανένα κανάλι και εφημερίδα δεν αναφέρθει είναι οτι ούτε ένας,ούτε δύο αλλά οκτώ ανώτεροι τούρκοι αξιωματικοί πιστοποιήθηκε οτι ήταν εξαρτημένοι απο τα ναρκωτικά έτσι το Ανώτατο Στρατιωτικό Συμβούλιο της τουρκίας τούς απόταξε!!

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο αφού και εγώ ο ίδιος δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω.Απλά καταθέτω τις πληροφορίες μου που πιστεύω πως είναι αξιόπιστες γιατί ποτέ το συγκεκριμένο άτομο δεν μου έδωσε ψεύτικες αλλά πάντα αληθινές πληροφορίες που στην συνέχεια επιβεβαιώθηκαν!

Καλά Χριστούγεννα

Τώρα που σας τα είπα μπορώ και εγώ να σκεφτώ που θα πάω για να περάσω καλά τα Χριστούγεννα... :)
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 27 Δεκ 2006 08:05

Spacelord έγραψε:Κι ομως συμφωνήθει αυτο απο την ελληνική πλευρά
Ποιοί εκπροσωπούσαν την Ελληνική πλευρά και συμφώνησαν, έχεις περισσότερες πληροφορίες?

Spacelord έγραψε:Άλλες πληροφορίες που φτάνουν απο το Λουξεμβούργο και οπου σε κανένα κανάλι και εφημερίδα δεν αναφέρθει είναι οτι ούτε ένας,ούτε δύο αλλά οκτώ ανώτεροι τούρκοι αξιωματικοί πιστοποιήθηκε οτι ήταν εξαρτημένοι απο τα ναρκωτικά έτσι το Ανώτατο Στρατιωτικό Συμβούλιο της τουρκίας τούς απόταξε!!
Να τα βλέπουν κάποιοι δικοί μας για να μή τους πολυυπολογίζουν :lol:
Φυσικά και θα πρέπει να διαδωθεί η είδηση απο παντού αλλά φαίνεται είναι μέρος της συμφωνίας καλών σχέσεων μεταξύ των δύο χωρών να μήν βγάζουμε τίποτε απο τα άπλυτα τους στην φόρα.
Τρομάρα μας ...
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 27 Δεκ 2006 15:37

ctrl_alt_delete έγραψε:Ποιοί εκπροσωπούσαν την Ελληνική πλευρά και συμφώνησαν, έχεις περισσότερες πληροφορίες?
Προφανώς ο αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού Ναύαρχος Παναγιώτης Χηνοφώτης :!:
Ξέρεις αυτός ο κύριος που κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο του κεμάλ το καλοκαίρι?
Αυτός.
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Απάντηση