Εθνικά Σύννορα;;;;;

Καταθέστε τη γνώμη σας για σημαντικά γεγονότα της διεθνούς σκηνής και τις γνωστές και κρυφές πτυχές της πολιτικής των εθνών
Απάντηση
Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 09 Μαρ 2005 18:43

γιώργοςπήττας έγραψε:Σοβαρά;;;;; πωπωωωω.... και εμένα μου είπαν πως ο Χριστόδουλος και όλο το παπαδαριό είναι οι πραγματικοί MIB. (εμ...δεν είναι; ) :D :D :D
Τι εστί ΜΙΒ?
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
tomas
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από tomas » 09 Μαρ 2005 18:50

O IHΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΩΡΓΟΠΗΤΤΑ. ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΙΚΗΤΗΣ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΩΡΑΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ. ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΩΡΑ, Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΡΧΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ!!

Άβαταρ μέλους
γιώργοςπήττας
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από γιώργοςπήττας » 10 Μαρ 2005 15:12

MIB= Men In Black ...(οι άνδρες με τα μαύρα) η γνωστή παραμυθολογία για κάποιους δήθεν μυστικούς πράκτορες που ήλεγχαν τους ''αυτόπτες μάρτυρες'' των UFO...Πάνω σε αυτή την ιστορία που διάφοροι σοβαρά ψωνισμένοι υποστήριζαν με σθένος και πάθος είναι που στηρίχτηκαν και οι δυο ταινίες Οι άνδρες με τα Μαύρα που ως κωμικές , ήταν πραγματι πολύ καλές και διασκεδαστικές. Πιο πάνω έκανα πλάκα λέγοντας πως οι μόνοι MIB είναι οι παπάδες , μιας που φοράνε μαύρα. (Ενδεδυμένοι το σκότος είχε πει κάποιος στα τέλη του 19ου αιώνα , αλλά φευ! δεν θυμάμαι τώρα ποιός!)

Tomas , καλώς να ορίσει όποιος Κύριος θέλει , μαζί με την Κυρία του κιόλας. Κερνάμε και καφέ κρύο νεράκι και γλυκό του κουταλιού καρυδάκι.

Ο συγκεκριμένος που αναφέρεις ...έρχεται περίπου από την εποχή της Αυτοκρατορίας του Ελληνιστή Δέκιου...χονδρικά περί το 250 μ.χ.

Και τα σημάδια της αποκάλυψης έχουν φανεί τουλάχιστον άλλες 10 γνωστές φορές τους τελευταίους 15-16 αιώνες προκειμένου να πανικοβληθεί ο κόσμάκης και να δεχτεί ως μοίρα την κακή μοίρα που μαγειρεύουν οι εκάστοτε εξουσίες μαζί με τα Ιερατεία. Νισσάφι.
αύριο , είναι πολύ σημαντική μέρα. μην το ξεχνάς , είναι η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής σου.

Άβαταρ μέλους
tomas
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από tomas » 15 Μαρ 2005 18:21

ΓΙΩΡΓΟΠΗΤΤΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΣΑΡΩΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2000 ΧΡΟΝΙΑ?
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΥΧΑΙΟ!!

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 15 Μαρ 2005 18:41

Φίλτατε tomas μην ρίχνεις νερό στον μύλο.
Μην αλείφεις με βούτυρο το ψωμί.
Η προφανής απάντηση, και η οποία είναι πολύ σωστή, είναι "Με φωτιά και τσεκούρι"
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

admin
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από admin » 15 Μαρ 2005 19:32

Κύριοι, μην ξεφεύγετε από το αρχικό θέμα της συζήτησης. Το πολύ ενδιαφέρον κεφάλαιο που πάτε να ανοίξετε νομίζω ότι αξίζει να έχει τη δική του ξεχωριστή συζήτηση.

Άβαταρ μέλους
γιώργοςπήττας
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από γιώργοςπήττας » 18 Μαρ 2005 13:46

Έχεις απόλυτο δίκαιο :shock: . Συγνώμη κιόλας αν παρασύρθηκα :oops: .

Θα ήμουν τελείως σύμφωνος αν διαγραφούν όλα τα απολύτως άσχετα με το θέμα μας μηνύματα, μαζί με τα δικά μου ασφαλώς.
αύριο , είναι πολύ σημαντική μέρα. μην το ξεχνάς , είναι η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής σου.

Απάντηση