ΕΙΝΑΙ Ο ΣΙΩΝΙΣΜΟΣ(ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΕΒΡΑΙΟΙ) Η ΑΙΤΙΑ ΤΩΝ ΔΕΙΝΩΝ ΜΑΣ?

Καταθέστε τη γνώμη σας για σημαντικά γεγονότα της διεθνούς σκηνής και τις γνωστές και κρυφές πτυχές της πολιτικής των εθνών
Απάντηση
JERRY II
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από JERRY II » 03 Ιαν 2005 16:01

Δυστυχώς Dorian έχεις απόλυτο δίκηο. Στο δρόμο σε συναντα κάποιος και απειλώντας σε σου παίρνει ότι χρήματα έχεις. Ο Σιωνιστης κάνει ακριβώς το αντίθετο. Σου προσφέρει χρήματα και όταν πας στο σπίτι σου βλέπεις οτι εχει πάρει όχι μόνον ότι ειχες μαζι σου, αλλά και ότι είχες στο σπίτι σου ή
αλλού.Να τον κατηγορήσεις γιά κλοπή, ληστεία, ή πτιδήποτε άλο??? ουτε να το σκεφθείς. Οτι κάνει είναι νόμιμο. Πουθενά δεν αναφέρεται απάτη, κλοπή ή ότιδήποτε παρόμοιο παραπτωμα. Τότε, πώς διάολο, είχαν και 'εχουν όλη τη δύναμη στα χέρια τους. Βλέπωντάς τους στη διάρκεια του πολέμου, σου έρχεται να προσφέρεις ότι μπορείς γιά να βοηθήσεις. Σήμερα ειναι οι "πραγματικοί πλανητο-κοσμο-εμποροκράτορες.
Προσωπικά δεν εχω τίποτα εναντίον τους αλλά όταν βρίσκω σε 10 ιστοσελίδες τις 7 να αφορούν στο ολοκαύτωμα, και τα ονόματα, σχεδόν όλων των οικονομικά υψηλα ισταμένων, ατόμων, οργανισμών, εθνών είναι Εβραικά, γίνομαι θηρίο. Δεν λέω ποτέ "Γιατί αυτοί και όχι εγώ." Λέω μόνον πώς κάτι βρωμάει. ΄Πως διάολο?????

Άβαταρ μέλους
Kate
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Kate » 03 Ιαν 2005 20:05

Jerry με μπέρδεψες, τελικά συμφωνείς ή διαφωνείς με τον Dorian?

Η δική μου γνώμη είναι πώς κάνουμε την τρίχα τριχιά. Σύμφωνοι οι Εβραίοι αλληλουποστηρίζονται και καλά κάνουν. Απο εκεί και πέρα αν πράγματι έχουν καταφέρει να ελέγχουν κυβερνήσεις εταιρείες και τράπεζες (αν και μάλλον συμφωνώ με αυτά που έγραψε ο Dorian) αντί να μεμψιμοιρούμε γιατί δεν αναρωτιόμαστε γιατί τα κατάφεραν αυτοί και όχι εμείς, ή καλύτερα πώς τα κατάφεραν αυτοί για να τα καταφέρουμε κι εμείς.

Όλα τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες και θεωρίες. Και όπως έγραψε και ο Dorian παραπέμπουν σε εποχές και ανθρώπους που καλά θα κάνουμε να αφήσουμε πίσω μας.

JERRY II
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από JERRY II » 04 Ιαν 2005 01:05

Kate,
Συμφωνώ. Αυτοί με τους οποίους κάποτε είχα στενες σχέσεις ήταν θαυμάσιοι άνθρωποι. ΑΛΛΑ... Δεν είχα ποτέ κάποια σχέση μαζι τους οικονομική, πολιτική ή εμπορική. Στην ιστορία τους πέρασαν πολλά, αλλά αυτο δεν αλλάζει τίποτα από όσα ο DORIAN έγραψε. Προσπαθώ να μη βάζω τα πάντα και τους πάντες μέσα στο ίδιο σακκί. Βλέπω και κακά και καλά.

feanor
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από feanor » 04 Ιαν 2005 10:22

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο παρατήρησα το εξής στις διάφορες χριστουγεννιάτικες ταινίες του Χόλυγουντ. Αρκετά συχνα το 'Καλά Χριστούγεννα' συνοδευόταν από το 'Καλό Χανουκα'. Έλεος...γιατί όχι ευτυχισμένο Ραμαζάνι ή κάτι άλλο, άλλης θρησκείας?
Do not meddle in the affairs of Wizards, for they are subtle and quick to anger

apistos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από apistos » 04 Ιαν 2005 20:31

Καλησπέρα feanor και καλή χρονιά.
Αλήθεια,εσύ τώρα το βρήκες "του στραβού το δίκαιο??".
Και προς Θεού,δεν ρωτάω ειρωνικά,το ξέρεις ότι σ'εκτιμώ.
Δεν έχεις ακούσει και το άλλο ?
Εβραική λαική μουσική ??
Αν ακούσεις,δεν θα σου διαφύγει το πόσο κοντά είναι στο...rock'n'roll
και στη reggae και στη gospel !!!!!!
Τυχαίο ??
από όσα βλέπεις πίστευε τα μισά από όσα ακούς μην πιστεύεις τίποτε

JERRY II
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από JERRY II » 05 Ιαν 2005 15:21

Feanor, Ηappy Hannukah,
Σταμάτα να γελάς. Αυτό που στην Αμερικη γίνεται είναι 100% σωστό και δικαιολογημένο. Η Αμερική (οι ΗΠΑ κυρίως) δεν έχουν παρελθον ιστορικών, ή θρησκευτικών εξελίξεων και/ή μεταβολών. Αν πουμε κάτι γιά μιά θρησκεία, ίσως προσβάλουμε την άλλη. Γιαυτό υπάρχουν στο Los Angeles εκκλησίες αφιερωμένες απλά στο Θεό. Εχω προσωπικά πάει σε τέτοιες. Δεν έχουν, Σταυρό, ή Ημισέληνο, ή οτιδήποτε άλλο. Ειναι γιά ολους. Οπως δε, εχουμε γίνει σήμερα αυτό εχει αρχίσει να εξαπλώνεται σε ολο τον κόσμο. Και στην Ελλάδα.

feanor
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από feanor » 05 Ιαν 2005 17:05

Μα αν επιλέξεις σε μια ταινία να ασχοληθείς με το πνεύμα των Χριστουγέννων δεν μπορείς ν'αρχίσεις να μπλέκεις ιουδαϊσμό ή κάποια άλλη θρησκεία...κι επιτέλους αν πούμε ότι το Χόλυγουντ μας δείχνει πάνω-κάτω το πρόσωπο της αμερικανικής κοινωνίας, τότε διαφαίνεται ότι οι Εβραίοι αποτελούν τη μεγαλύτερη πληθυσμιακή ομάδα (με ιδιαίτερες αρετές κτλ κτλ), κάτι που σαφώς δεν ισχύει. Δεν λέω ότι γίνεται στα πλαίσια μιας ανίερης συνωμοσίας σιωνιστών, αλλά είναι κάτι που το βλέπουμε.
Jerry αν η έγνοια των Αμερικανών είναι να μην προσβάλλουν το θρησκευτικό αίσθημα εξήγησε μου γιατί το Ισλάμ βρίσκεται υπό διωγμό, από τις ομοσπονιδακές και πολιτειακές αρχές. Πολλά (ούτε καν δύο) μέτρα και ακόμα περισσότερα σταθμά.
Αυτή η λεπτομέρεια περί μεικτών (ας πούμε) εκκλησιών μου επιβεβαίωσε για ακόμα μια φορά ότι η Αμερική είναι το μέγα χωνευτήρι των λαών, το οποίο προκειμένου να επιβιώσει ισοπεδώνει όλες τις διαφορετικότητες και όλα αυτά στο όνομα μιας δήθεν ευαισθησίας. Αλλά αυτό είναι μία τελείως διαφορετική κουβέντα.
Do not meddle in the affairs of Wizards, for they are subtle and quick to anger

JERRY II
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από JERRY II » 06 Ιαν 2005 05:16

Feanor,
Εχεις κάνει δύο λάθη. 1. Τα Χριστούγεννα αφορούν τον Χριστιανισμό. Η Hannukah αφορά τους Εβραιους. το μόνο κοινό τους ειναι οτι πέφτουν την ίδια εποχή. Ειναι σαν να σε λένε Κώστα και εγώ να είμαι γεννημένος την 21 Μαίου. 2, Οι Αμερικανοι δεν κυνηγουν τους Αραβες. Κυνηγουν αυτούς που θεωρούν τρομοκράτες.
Πρέπει ναξέρεις οτι ο πόλεμος στις Αραβικές περιοχές εχει αρχίσει πολύ νωρίτερα από οτι φαντάζεσαι. Κατα διάφορες εποχες ήταν σύμμαχοι με το ενα ή το αλλο Αραβικό κράτος. Δύο κακά. Οι Αμερικανοι, πηγαν να κάνουν τους εξυπνους στα Αραβικά θέματα. Θα σου θυμήσω τον Σαχη και τον προθυπουργό τοθ τον Mosantek (δεν είμαι σίγουρος πως γράφεται).
Γύρω συτο '50-60.
Οι Αμερικανοι, αγαπούν ολο τον κόσμο-αλλά μόνον οταν κερδίζουν.
Από την αλλη μεριά οι Αραβες πιστεύουν οτι με αλλαλαγμους αυτοσχέδιες βόμβες και προσευχές θα κερδίσουν οτι ζητουν. Οι Αραβες εχουν τα πετρελαια, αλλά ζουν πολυ φτωχα γιατι δεν ξέρουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους. πχ.δεν μπορούν να βλάψουν αλλους εκτός τον εαυτό τους.
Οι Καμικάζι εντελώς αντίθετα από τους Γιαπωνέζους, το κάνουν γιατί δεν εχουν τίποτα να χάσουν. Το μόνο που τους μένει είναι ο θάνατος μαζί με οποιονδήποτε βρίσκεται κοντα. Ο λόγος είναι ότι βάζουν βομβες και σκοτώνουν, συνήθως δικούς τους, ή δουλεύουν σαν ελεύθεροι σκοπευται χωρίς ομως την κατάληλη εκπαιδευση και ικανότητες. Ενας που θέλει με τον τρόπο αυτον να κερδίσει τη μάχη, πρέπει να είναι ήρεμος μέχρις απελπισίας. Με όλα αυτά προκαλουν εχθρες τις οποίες, ξέρεις καλά πως μεταφράζουν όχι μόνον οι Αμερικανοί αλλά και ολος ο υπόλοιπος κόσμος. Αν θέλεις θα πω και ακόμη περισσότερα.
Οι Εβραίοι. Οχι δεν είναι πολλοι. Γύρω στα 12 με 13 εκατομύρια παγκοσμίως (εννοώ ως προς το θρήσκευμα). Δεν ελέγχουν την Αμερική, ελέγχουν ολο τον κόσμο, και χωρίς καμμία προσπάθεια. Το μόνο που δεν χρειάζονται είναι αριθμητική υπεροχή.
Ναι η Αμερική είναι "χωνευτήρι" Και ρουφάει με δολώματα-που γιά να πούμε την αλήθεια αξίζουν τον κόπο-οποιονδήποτε εχει κάποια χρησιμότητα. Μη το θεωρήσεις εγωιστικό ,αλλά με χρησιμοποιούσαν για τη δουλειά τους, μου προσέφεραν ενα δευτερο κύκλο Πανεπιστημιακών σπουδων, με εστειλα σε πολλά μέρη-με πολλα εχτρα χρήματα κλπ,κλπ.
Το υλικό που προσφέρουν και λίγοι απ' αυτούς ξέρουν να χρησιμοποιήσουν είναι τεράστιο. Οποιος ομως μείνει εκεί, ιδίως αγγλοσάξωνας, καταλήγει.........Αμερικανάκι.
Εχω ζήσει μιά ζωή μαζι τους, αλλά δεν μοιάζω γιά Αμερικανάκι....ή μήπως και δεν το έχω καταλάβει.

JERRY II
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από JERRY II » 06 Ιαν 2005 05:39

Ξέχασα να σας πώ οτι Το Happy Hannukah μπορεί να μην εχει θρησκευτική σχεση με τα Χριστούγεννα, αλλά 97 φορές στις 100 υπάρχει Εβραίος στην υπόθεση, σκηνοθέτης?? σεναριογράφος??? ηθοποιός??. Καπου υπάρχει. Τώρα οταν γνωρίζουμε κάποιον Εβραίο πρέπει να του ευχηθούμε. Οπως θα κάνει και αυτός γιά την δική μας γιορτή, δηλ. τα Χριστούγεννα.
Και ποιός σας είπε 'οτι δεν λένε Καλό Ραμαζανι?? Ακριβώς οπως γίνεται με τους Χριστιανούς και τους Εβραίους. Και μιά σημείωση. Εχω πει Happy Hanukah πολλές φορές, αλλά το τι σημαίνει, τι πράγμα γιορτάζεται δεν εχω ιδέα. Και φυσικά το αυτό συμβαίνει μετο Ραμαζανι. Το γεγονός οτι Η Εβραική γιορτή πεφτει την ιδια εποχή με μιά μεγάλη Χριστιανική το τονίζει
αλλα και πάλι ερχεται σε κάπως δευτερη μοίρα

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 25 Ιαν 2005 15:06

Εαν site που λέει την ιστορική/χρονολογική διαδρομή του σιωνισμού και των κατοίκων της παλαιστίνης και των γύρω περιοχών..
http://www.tomhull.com/ocston/projects/ajvp/wp1.php
Είναι μια διάλεξη με οκτώ τμήματα. wp2.wp3.......
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Απάντηση