ΕΙΝΑΙ Ο ΣΙΩΝΙΣΜΟΣ(ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΕΒΡΑΙΟΙ) Η ΑΙΤΙΑ ΤΩΝ ΔΕΙΝΩΝ ΜΑΣ?

Καταθέστε τη γνώμη σας για σημαντικά γεγονότα της διεθνούς σκηνής και τις γνωστές και κρυφές πτυχές της πολιτικής των εθνών
Απάντηση
apistos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από apistos » 18 Δεκ 2004 17:39

ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ,
ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΦΑΣΙΣΤΟΜΟΥΤΡΑ.
ΑΣ ΜΗ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΚΡΑΙΟΙ.
ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ
ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ ??
από όσα βλέπεις πίστευε τα μισά από όσα ακούς μην πιστεύεις τίποτε

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 18 Δεκ 2004 19:42

Eγώ Apiste δέν έγραψα ΚΑΜΙΑ προσωπική γνώμη!
Σας εμφάνισα Κείμενα και ομιλίες σχετικά με το ΤΙ λένε οι ίδιοι οι Εβραίοι για τον Εαυτό τους!

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 19 Δεκ 2004 14:24

smartboy έγραψε:Τωρα οποιος θελει να πιστευει οτι οι Εβραιοι ειναι αγγελακια,ας το πιστευει.Αν η πραγματικοτητα της ζωης δεν του το εχει δειξει,αλιμονο αν μπορω να του δειξω εγω,η παντοκρατορια των Εβραιων ειναι αδιαμφισβητητο γεγονος κατεμε.
Φίλτατε SB το θέμα δεν είναι τι πιστεύει ο καθένας. Εγώ έχω προσωπικά βιώματα όπου έχω δει πως κυριαρχούν σε διάφορες ομάδες.
Από την άλλη όμως, το να λες πως έχουν ξαναγράψει την ιστορία όπως τους βολεύει ή όπως θέλουν, χωρις να μπορείς να παρουσιάσεις στοιχεία αυτής της ενέργειας, δεν νομίζω πως βοηθάει να δείξεις την πραγματικότητα αλλά αντίθετα συντείνει στην εδραίωση της πεποίθησης ότι όλα αυτά είναι φαντασίες.
Από ότι έχω γράψει θα παρατήτρησες πως δεν υποστηρίζω ξεκάθαρα καμμιά από τις δύο απόψεις.
Κάνω απέναντι και στις δύο τον "δικηγόρο του διαβόλου" για να φανεί ποια είναι πιο πραγματική.
Όσον αφορά το γιατί απαιτούνται στοιχεία και οχι απλή αναφορά σε κάποια λόγια που λέγετε πως είπε κάποιος, σου θυμίζω την ιστορία που έγραψε ο Κωστας Δελήμπασης και τι έγινε με αυτήν.
Φιλικά Κώστας
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

feanor
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από feanor » 20 Δεκ 2004 11:04

ΠΟΣΕΙΔΩΝ έγραψε:Η ομιλία αυτή επιβεβαιώνει επίσης όσα έχω υποστηρίξει σχετικά με τον τρόπο με τον οποίο οι Μυστικές Δυνάμεις έχουν επίτηδες δυναμώσει τον αντισημιτισμό για να ταιριάζει με τους σκοπούς τους. το ίδιο και με τον αντι-Κομμουνισμό. Αποδεικνύει τον ισχυρισμό μου ότι οι Ιλλουμινάτοι χρησιμοποίησαν τον Κομμουνισμό, τον Σιωνισμό και τον Φασισμό για να προωθήσουν τις μυστικές τους φιλοδοξίες. Και αν μπορούν, θα χρησιμοποιήσουν την Χριστιανοδημοκρατία εναντίον του Κομμουνισμού για να προκαλέσουν την επόμενη φάση του μακροπρόθεσμου σχεδίου τους ...του Τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου. Αλλά το πιο διαφωτιστικό χαρακτηριστικό της ομιλίας είναι το γεγονός ότι αποκαλύπτει τον τρόπο με τον οποίο οι Ιλλουμινάτοι χρησιμοποίησαν έναν Εβραίο Ραβίνο για να πείσουν άλλους ομόθρησκους ότι εκείνοι θα είναι η τάξη που θα κυβερνήσει στην Νέα Παγκόσμια Τάξη - γεγονός πολύ αμφίβολο, όπως δείχνει η ιστορία. Αυτός που θα κυβερνήσει θα είναι ο Σατανισμός και όχι οι Εβραίοι. "
Άρα και οι ίδιοι οι Εβραίοι είναι θύματα μιας άλλης, μεγαλύτερης συνωμοσίας ανθρώπων, που δεν είναι απαραιτήτως Εβραίοι. Έτσι, το να χτυπάμε τους Εβραίους εξυπηρετεί τα σχέδια των Ιλλουμινάτι.
Τελικώς πρέπει να αποφασίουμε...από ποιους κινδυνεύουμε?Από Εβραίους, από Πεφωτισμένους, από Σατανιστές???Το μόνο σίγουρο φαίνεται πως την έχουμε πολύ άσχημα βαμμένη....καθώς υπάρχει μια πλειάδα οργανώσεων, που ορέγονται την παγκόσμια κυριαρχία. Λέτε να φαγωθούν μεταξύ τους?
Do not meddle in the affairs of Wizards, for they are subtle and quick to anger

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 20 Δεκ 2004 12:43

O Σιονισμός Feanor δέν ταυτίζεται με τον Εβραικό Λαό, είναι μιά ομάδα προύχωντων που ονειρεύνται την Παγκόσμια Εξουσία.
Και για να πετύχουν τον σκοπό τους παρουσιάζουν τον Εβραικό Λαό σάν ΘΥΜΑΤΑ όπως έκαναν και στον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο!
Το ίδιο κόλπο χρησιμοποίεισαν και με τους Δίδυμους Πύργους όπου κατήυθυναν μιά συνωμοσία παρουσιάζοντας τον Αμερικάνικο Λαό σάν θύματα ώτε να πετύχει ο Μπούς τα σχέδια του!
Δέν τα έχει καταφέρει περίφημα :?:
Ελπίζω να βλέπεις την σφαγή και τον αποδεκατισμό των Παλαιστινίων απο τους Εβραίους με την πλήρη υποστήριξη των Η.Π.Α.
Και για να πετύχουν τους σκοπούς της Παγκόσμιας κυριαρχίας χρησιμοποιούν τους διάσπαρτους ανα τον κόσμο Εβραίους παρουσιάζοντας τους αφελή θύματα!

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 23 Δεκ 2004 15:32

Αγαπητοί φίλοι, θα συμφωνήσω με τον Κώστα, πώς αν κάποια πράγματα είναι θέμα πίστης και μόνο, τότε προφανώς δεν υπάρχει θέμα συζήτησης. Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει ή ότι τον βολεύει. Όμως αν κάποιος υποστηρίζει πώς η άποψη του στηρίζεται σε στοιχεία, ας τα αναφέρει. Μιλάω για συγκεκριμένα στοιχεία και όχι για γενικές αναφορές του τύπου "οι Εβραίοι παραχαράσσουν την ιστορία" ή "οι Εβραίοι ελέγχουν τις μεγαλύτερες επιχειρήσεις του κόσμου". Θα ήθελα ας πούμε, να διαβάσω ποιά ακριβώς ιστορικά στοιχεία έχουν αλλοιωθεί.

Επιπλέον, τα λόγια του κάθε μεμονωμένου ατόμου, εκφράζουν μόνο τον ίδιο και όχι το λαό ή την εθνική-θρησκευτική ομάδα στην οποία ανήκει. Όπως πολύ σωστά έχει αναφερθεί σε άλλη συζήτηση, ότι τα μεμονωμένα κρούσματα ρατσισμού στην Ελλάδα δεν είναι δυνατό να χαρακτηρίσουν συλλήβδην την ελληνική κοινωνία, έτσι και το τί είπε ο Χ ραββίνος, καθηγητής, ή απλός πολίτης, δεν είναι δυνατό να χρεώνονται σε όλα τα άτομα Εβραϊκής θρησκείας ή Ισραηλινής υπηκοότητας.

Είναι άλλο πράγμα να αντιτίθεται κανείς στην επαίσχυντη πολιτική του Ισραήλ στο θέμα των Παλαιστινίων και άλλο να καταφέρεται κατά των Εβραίων όλου του κόσμου.

Ας μην κυνηγάμε ανεμόμυλους.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 23 Δεκ 2004 16:03

Φίλε Alex ξέρω οτι είσαι μετριοπαθέστατος και χαμηλών τόνων , γι'αυτό θα σου απαντήσω οτι δέν καταφέρθηκα εναντίων όλων των Εβραίων του κόσμου. Το δήλωσα άλλωστε ...
O Σιονισμός Feanor δέν ταυτίζεται με τον Εβραικό Λαό, είναι μιά ομάδα προύχωντων που ονειρεύνται την Παγκόσμια Εξουσία.
Αναφέρθηκα σε μιά ομάδα προύχωντων Σιωνιστών και τα παραδείγματα που έδωσα είναι εξαιρετικά κατατοπιστικά!

apistos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από apistos » 23 Δεκ 2004 16:45

ΒΡΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ,
ΤΕΛΙΚΑ Μ'ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ.
Σ'ΕΜΕΝΑ ΜΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ:
"εγώ Apiste δεν έγραψα ΚΑΜΜΙΑ προσωπική γνώμη.Σάς εμφάνισα κείμενα και ομιλίες,σχετικά με το τι λένε οι ίδιοι οι Εβραίοι για τον Εαυτό τους!
Από κει και πέρα βγάλτε συμπεράσματα εσείς που τους υποστηρίζετε!"
ΣΤΟΝ FEANOR ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤ'ΕΠΕΚΤΑΣΙΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ALEX,
ΑΠΑΝΤΑΣ:
"ο Σιωνισμός feanor,δεν ταυτίζεται με τον Εβραικό λαό,είναι μία ομάδα προυχόντων που ονειρεύονται την Παγκόσμια Εξουσία."
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ Σ'ΕΜΕΝΑ,
ΕΧΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:
α)ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ "ΕΜΕΙΣ" ΠΟΥ ΤΟΥΣ "ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ"?
β)ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ,
ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ??
ΚΑΙ
γ)ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ? ΣΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ Η ΣΤΟΥΣ ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ? ΚΙ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ,
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ"?

ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ,
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΙΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ
"ΣΙΩΝΙΣΜΟΣ".ΑΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ Η ΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΘΟΥΝ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ
ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ΥΠΟ ΤΟ ΠΡΙΣΜΑ ΜΙΑΣ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑΣ.
ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ.
ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΥΣΕΙΣ.
ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΣΗ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ,
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ
ΕΒΡΑΙΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ν'ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ,
ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ "ΔΙΚΩΝ" ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,
ΟΠΩΣ ΚΙ ΑΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΔΙΚΩΝ" ΜΑΣ.
ΑΡΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ "ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ".

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
από όσα βλέπεις πίστευε τα μισά από όσα ακούς μην πιστεύεις τίποτε

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 24 Δεκ 2004 08:09

Απιστε καταννοώ την Οργή σου!
Εγώ φταίω που δέν τα εξήγησα Σωστά τα πράγματα.
Άλλο Σιονιστές και άλλο Εβραικός Λαός αλλά οι Σιονιστές δέν παύουν να υπάρχουν και είναι επίσης Εβραίοι!
Για την πολιτική των Η.Π.Α. στο Ιράκ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ο Αμερικάνικος Λαός φταίνει ο Μπούς, οι Υπουργοί, οι Σύμβουλοι, και οι Αξιωματικοί του.
Άλλά δέν παύουν και αυτοί να είναι επίσης Αμερικάνοι!
Εγώ απο την παρακολούθηση της συζήτησης είδα οτι αρνηθήκατε επίμονα την ύπαρξη και τις κακές ευθύνες του Σιονισμού. Αυτό εννοούσα "τους υποστηρίζετε", αρνηθήκατε εντελώς τον κακό Εβραισμό οπότε οι Εβραίοι όλοι με την λογική αυτή είναι "Αγγελούδια"!!

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 24 Δεκ 2004 08:12

.....................................................................................................

Απάντηση