Αποικιες στο διαστημα

Θέματα σχετικά με γενική αστρονομία, το σύμπαν, πλανήτες, διαστημικές αποστολές και την εξερεύνηση του διαστήματος
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 20 Μάιος 2004 01:17

Αν κάναμε αυτή τη συζήτηση 15 χρόνια πριν θα συμφωνούσα ότι οι στρατιωτικές εφαρμογές θα ήταν στο επικεντρο όλων των διαστημικών αποστολών. Σήμερα όμως, που ουσιαστικά μία μόνο χώρα έχει τα μέσα και τους πόρους να αναπτύξει στρατιωτικές εφαρμογές στο διάστημα και απο τη στιγμή που οι εχθροί αυτής της χώρας (όπως τουλάχιστο αυτή τους αναγνωρίζει) κινούνται σε εντελώς διαφορετικό επίπεδο και με εντελώς διαφορετικά μέσα, νομίζω πώς οι στρατιωτικές διαστημικές εφαρμογές έχουν περάσει σε 2η μοίρα.

Όσο για την εκμετάλλευση πλουτοπαραγωγικών πηγών άλλων πλανητών νομίζω πώς απέχουμε αρκετά ακόμα, καθώς η σχέση κόστους-οφέλους εξακολουθεί να είναι εξαιρετικά αποθαρρυντική.

Άβαταρ μέλους
siva
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από siva » 20 Μάιος 2004 17:19

Γενικότερα έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα κάθε μεγαλεπήβολο σχέδιο για το διάστημα εκτός από τις στρατιωτικές εφαρμογές, όπως πολύ σωστά υποστηρίζει ο Alex.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά το 1997 την NASA να ανακοινώνει ότι ελπίζει σε μια επανδρωμένη αποστολή στον Άρη το 2004, πράγμα που φυσικά δεν πρόκειται να γίνει.
Έχουν δώσει κυρίως βάση στην έρευνα και έχουν βοηθήσει πολύ σε αυτό τα ειδικά ρομπότ. Δεν μπορεί να συγκριθεί το κόστος μιας επανδρωμένης αποστολής στο διάστημα με την αποστολή ενός ρομπότ.

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 05 Ιουν 2004 12:16

Είναι αλήθεια πώς στα πλαίσια της αντιπυραυλικής ασπίδας οι Αμερικανοί σχεδιάζουν να στήσουν βάσεις στη Σελήνη για την εγκατάσταση συστημάτων λέιζερ?

feanor
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από feanor » 06 Ιουν 2004 11:16

Απο σχεδια οι Αμερικανοι αλλο τιποτα. Παντως δεν χρειαζονται βαση στη Σεληνη για να αναπτυξουν αντιπυραυλικη αμυνα. Ηδη διαθετουν τετοιο συστημα αν και δεν ειναι επιχειρησιακα ετοιμο. Σε δοκιμες πριν 1-2 χρονια οι πυραυλοι τους απετυχαν να αναχαιτισουν το στοχο κατα πολλα χιλιομετρα.
Do not meddle in the affairs of Wizards, for they are subtle and quick to anger

Dromos
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Dromos » 06 Ιουν 2004 11:16

Αγαπητή Ιωάννα.
(εκτός χρόνου και εντός τόπου σου αναφέρω ότι…)
Ίσως στα προαναφερόμενά χρειάζεται σου να βάλεις και τις λέξεις κατά την γνώμη μου ή κατά την γνώμη του τάδε. Οι εικασίες και οι φήμες δεν πρέπει να λαμβάνουν μέρος σε ένα τόσο λεπτό και επιστημονικό θέμα όπως αυτό.
Αναφέρεσαι σε θέματα επιστημονικά μέσο φιλοσοφίας. Λες χαρακτηριστικά «Εάν σας φοβίζουν οι γνώσεις τότε δεν πρέπει να ασχολείσθε με την ανύψωση του πνεύματος διότι εκεί ψηλά είναι εντελώς διαφορετικά από αυτά που ξέρετε». Ποιοι εμείς; Οι ανόητοι; Οι άπιστοι; Οι αγράμματοι; Ποιοι;
Ακόμη τις στολές στο διάστημα λες ότι τις φοράνε για να προστατευτούν από διαστημικούς βακτηριδιακούς ιούς και κατά δεύτερο λόγο για το οξυγόνο.
Το ότι η πίεση είναι μηδενική και η θερμοκρασία από -200 έως +200 δεν παίζει κανένα ρόλο όπως υποστηρίζεις.
Μας λες ακόμη και τα εξής «Δεν μπορείς να μιλήσης για γνώση που αναφέρεται σε αστρικές ζώνες έξω από την Γήϊνη Διάσταση εάν δεν μιλήσης για αύρα, ενεργειακά πεδία, κύτταρο, αρνητικές και θετικές οντότητες, όπως είναι οι κώδικες Θεός - Σατανάς - Σύμπαν, αστρική ύλη, Υπεραγία Θεοτόκος και διάφορες άλλες συμπαντικές ορολογίες για να προσδιορίσης αυτό που θα συζητήσης.» Εάν θέλεις να γράψεις ένα θέμα (στη σωστή θέση του forum) και να σου γράψουμε της απόψεις μας περί αυτών. Διότι εάν έχεις μελετήσει όλα αυτά θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι δεν πρέπει να τα αναφέρεις σε λάθος παραδείγματα βάση του ΚΩΔΙΚΑ.
Με τη λογική που χρησιμοποιείς θα μπορούσε ο καθένας να πει διάφορα για μύγες διαστήματος, για ανεμώνες πλανητών και μην ξεχνάμε τα περίφημα πράσινα άλογα (του διαστήματος φυσικά).
Τα είδη αποικιών που υπάρχουν στο διάστημα δεν είναι αυτά όπως αναφέρεις. Ας υποθέσουμε πως εννοείς κατά την γνώμη σου.
Ακόμη στη πορεία του topic βλέπω ότι η «γνώση» όπως αποκαλείς είναι μόνο για αυτούς που έχουν υψωμένα ενεργειακά πεδία. Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω σου λεω ότι οι λέξεις που χρησιμοποιείς είναι λάθος.
Κάνεις φοβερή εντύπωση σε όλους καθώς επιδεικνύεις ένα είδος γνώσης που είναι για άλλους μη προσιτό.
Μας λες ότι από το 1815 οι Ρώσσοι έχουν επαφές με το διάστημα. Εξωγήινοι έχουν ανταλλαγεί με γήινους και ζουν στη γη.
Και ο Χίτλερ ήταν και αυτός πρωτοπόρος στα διαστημικά.
Όλα αυτά ήταν μυστικά και για αυτό δεν μπορούν να αποδειχτούν και τα γνωρίζουν μόνο οι εκλεκτοί.

Πριν αρκετά χρόνια όταν ήμουν φοιτητής είχα ένα γνωστό που προσπαθούσε να μας εντυπωσιάσει λέγοντας τέτοιες αναπόδεικτες ιστορίες. Τελικά αφού τον στριμώξαμε αρκετές φορές με ερωτήσεις, μας εκμυστηρεύτηκε γιατί έλεγε όλα αυτά τα ψευδή.

Για να μάθουν όλοι πως μπορεί κάποιος να ανυψώσει το πνεύμα του πρέπει να γράψω μερικούς τρόπους.
Μερικοί Ορθοί τρόποι
1) Πολύπλευρο διάβασμα.
2) Να μην πιστεύετε αυτούς που δημιουργούν εντυπώσεις.
3) Να είστε ταπεινοί.

Και μερικοί ανορθόδοξοι τρόποι.
1)Να κάνετε γιόγκα
2)Να κάνετε μέθοδο Silva
3)Να κάνετε αστρικά ταξίδια.

Επιλέξτε κάποιον τρόπο.
Υπάρχει ο ευθείς τρόπος και ο «άλλος» τρόπος.

Αγαπητή Ιωάννα ξαφνικά μετά από αγανάκτηση των χρηστών στο topic θίγεσαι και αποφασίζεις να μην μας δώσεις άλλη γνώση εξηγώντας τους λόγους.
«Δεν είστε έτοιμοι ακόμα να ανυψώσετε το πνεύμα σας διότι δεν έχετε καλλιεργήσει τις αρετές, που αυτό σημαίνει ότι πάντα θα προσπαθείτε να ανεβείτε και πάντα θα πέφτετε και θα ξαναρχίζετε από εκεί που ξεκινήσατε.»
Και μας προειδοποιείς οτι… «Εάν όμως εξακολουθήσετε αυτή την συμπεριφορά θα έχετε προβλήματα στο μέλλον. Προβλήματα με την προσωπικότητα σας και προβλήματα υγείας….»
Είναι αρετή να προσπαθείς να απειλήσεις ή τρομάξεις κάποιον;
Και μετά λες διάφορα περί ακούσιων εξωσωματώσεων και δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει αυτό με τον λόγο που δεν μας δίνεις άλλη γνώση.
Λες επίσης «Γι΄ αυτό τον λόγο μην ειρωνεύεστε, ούτε να χλευάζετε κανένα διότι χωρίς αυτοσεβασμό δεν μπορείτε να κάνετε ούτε βήμα. Τίποτε δεν θα λειτουργεί σωστά στην ζωή σας.»
Αγαπητή Ιωάννα εσύ με όλα αυτά που γράφεις ΜΑΣ ΣΕΒΕΣΑΙ;

Αυτό το ενεργειακό πεδίο γιατί το αναφέρεις ξανά και ξανά; Μήπως το μπερδεύεις με το αμνιακό υγρό την ψυχικής υπόστασης;

Και τέλος έρχεσαι και μας λες για τον Ορθόδοξο Τριαδικό Θεό και για το ¶γιο Πνεύμα.
Εδώ δείχνεις την μεγάλη σου αδυναμία και ανασφάλεια.
ΜΕΛΕΤΑΤΕ ΤΑΣ ΓΡΑΦΑΣ Ιωάννα
Μου έδωσες την εντύπωση πως την Αγία Γραφή δεν την ξέρεις καλά. ¶λλα λεει και ΟΧΙ αυτά που μας έλεγες σε όλο το topic.

Αγαπητή Ιωάννα.
Δεν θα αναφερθώ στο προβληματάκι που σε απασχολούσε την προηγούμενη εβδομάδα, ούτε στο πρόβλημα που είχες την χρονιά που μας πέρασε. Θα σου θυμίσω μόνο ότι πρέπει να είσαι ταπεινή στο θέμα των γνώσεων γιατί όπως πολύ σωστά έχει γραφεί «μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι»
Ζητώ συγνώμη που σας κούρασα παιδιά.

Υ.Γ.
Σέβομαι τις απόψεις σου αλλά δεν μπορείς να τις αναφέρεις με αυτόν τον τρόπο και σε λάθος τόπο.

Υ.Γ. 2
Το ότι αποχώρισες είναι απαράδεκτο για έναν συνομιλιτή!

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 06 Ιουν 2004 20:53

Αγαπητέ Dromos καλώς ήρθες στο forum. Ας αφήσουμε πίσω μας αυτό το κομμάτι της συζήτησης, αφού ευτυχώς μας άφησε και αυτό και ας μείνουμε στο θέμα μας.

ΑΜΡΑ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΑΜΡΑ » 06 Ιουν 2004 22:52

ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΙΝΗΤΡΟ . ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ . ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΡΩΣΣΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΘΕΣΑΝ ΝΕΟ ΣΤΟΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΕΣ , ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ . ΥΣΤΕΡΑ ΣΙΩΠΗ......

ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΝΑΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ , ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΝ "ΚΟΝΤΙΝΟ" ΑΡΗ , ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΟΥ . ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΙΚΙΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΗΓΜΕΝΩΝ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙ . ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΥΛΙΚΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ "ΓΝΩΣΤΗ' ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ 4-5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ-ΕΛΑ :!: :!: ΣΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΣΙΜΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΣΩΜΑΤΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΚΑΤΙΩΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ . ΑΝ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ , ΤΑ ΑΠΡΟΟΠΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ , ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΟΜΙΣΤΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟ "ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ" ΓΙΑ ΕΚΑΝΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ .

ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΗΜΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ , ΕΙΔΙΚΑ ΧΩΡΩΝ ΟΠΩΣ Η ΑΜΕΡΙΚΗ , ΙΑΠΩΝΙΑ ΚΑΙ ΓΑΛΛΙΑ . ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΕΡΜΑΙΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΠΕΙΛΗ . ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ .

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ 2 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΕΜΟ . ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΙ ΑΝΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΣΛΑ ΜΠΟΠΟΥΝ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΕΤΟΙΩΝ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑΤΩΝ . ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ , ΤΑ VRILL KAI HANEBU , ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΜΕΣΑ . ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΤΕΤΟΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ Η ΚΑΘΕ ΧΩΡΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΓΙΑ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ

ΑΜΡΑ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΑΜΡΑ » 06 Ιουν 2004 23:19

ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ . ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ "ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ" ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ . ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ "ΣΩΣΩ" ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ Ή ΑΝ ΚΑΝΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΟΥ . ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΣΗΜΕΡΑ . ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΥΑΔΙΚΤΙΟ Ή ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΜΑΣ .

"ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥ" .....ΤΙ ΛΕΞΙΠΛΑΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΤΙΜΟΣ :mrgreen: :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 07 Ιουν 2004 17:31

ΑΜΡΑ έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ . ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ "ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ" ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ . ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ "ΣΩΣΩ" ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ Ή ΑΝ ΚΑΝΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΟΥ . ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΣΗΜΕΡΑ . ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΥΑΔΙΚΤΙΟ Ή ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΜΑΣ .

"ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥ" .....ΤΙ ΛΕΞΙΠΛΑΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΤΙΜΟΣ :mrgreen: :mrgreen:
Aυτο ειναι προβλημα......περιμενεις να σου φορτωσει δηλαδη την σελιδα και την ανοιγει μεχρι ενα σημειο?Αν ναι τοτε εχει προβλημα ο Explorer που κανεις την περιηγηση στο ιντερνετ.Δοκιμασε να τον ανοιγοκλεινεις οταν σου κολλαει αλλιως κατεβασε εναν αλλον(π.χ τον firefox) για να κανεις την δουλεια σου.Επισης κανε και ενα τσεκ για ιους!
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ Να πεισω καθε δαδουχο,να αναψει παλι την δαδα.

ΑΜΡΑ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΑΜΡΑ » 08 Ιουν 2004 11:22

ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΕΛΥΣΑ . ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ INTERNET ACCELERATOR , TO NET SONIC , ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ .

ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΥΘΗΚΕ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ SMARTBOY :D

Απάντηση