Αποικιες στο διαστημα

Θέματα σχετικά με γενική αστρονομία, το σύμπαν, πλανήτες, διαστημικές αποστολές και την εξερεύνηση του διαστήματος
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 03 Μάιος 2004 13:39

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ έγραψε:Αποκίες στο Διάστημα υπάρχουν πολλών μορφών. Αποκίες κάνουν μόνο οι Χαμηλές Διατάξεις του Σύμπαντος. Είναι οι Αποικίες που προέρχονται από τις Αστρικές Ζώνες του Σύμπαντος, οι αποκίες που βρίσκονται υπό κυριαρχία και οι αποικίες που πειραματίζονται με κλωνοποίηση. Οι μέν πρώτες προέρχονται από τις χαμηλές διαστάσεις και κινούνται πάνω στους φυσικούς νόμους της ζωής, οι δε δεύτερες κινούνται πάνω στην υπόταξη της ενέργειας των όντων και οι τρίτες κινούνται πάνω στην διαστρέβλωση της ενέργειας δηλαδή δημιουργούν εστίες μπλοκκαρίσματος της ενέργειας και δημιουργύν πολλαπλά αντίτυπα ζωής για να παραπλανούν από την αυθεντική μορφή ζωής. Αυτός ο τρόπος είναι ελικοειδής.

Με αγάπη
Aγαπητη ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ,τι να σε πρωτορωτησω :?: :shock: :D

Αν γινεται μπορεις να γραφεις λιγο πιο αναλυτικα και λιγο πιο απλα,διοτι σε καθε post που κανεις,μενω με καμια 40 αποριες.Αυτα που εν μερει καταλαβαινω απο οσα λες μου φαινονται ενδιαφεροντα.

Α...και μια συμβουλη.....αν μπορεις αυτα που γραφεις να τα τεκμηριωνεις γιατι δεν μπορω να καταλαβω απο που βγαινουν αυτα που λες,που τα χεις δει?που τα χεις διαβασει,θα βοηθουσε πολυ και θα γινοσουν και πιο πειστικη προς τους συνομιλητες σου.

Φιλικα ετσι? 8)
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ Να πεισω καθε δαδουχο,να αναψει παλι την δαδα.

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ » 03 Μάιος 2004 20:11

smartboy καλησπέρα.
Από το ενεργειακό σου πεδίο βλέπω ότι είσαι έξυπνο παιδί. Θα δώσω τις γνώσεις μου και παράθεσε και εσύ τις δικές σου. Μην μπλοκκάρεσαι στις αποδείξεις και στις τεκμηριώσεις. ¶σε το πνεύμα σου ελεύθερο για διαχωρισμό και ενεργοποίηση. Ο πλανήτης Γη είναι διάχυτος σε αυτές τις αποδείξεις. Από τους επιστήμονες, από τους συγγραφείς, από τα αστρικά φαινόμενα που περιβάλλουν τον Πλανήτη Γη και από τις λειτουργίες της φύσης. Όμως η κυριότερη απόδειξη βρίσκεται μέσα μας διότι αναζητούμε τα ανώτερα θέματα. Ο παλμός όλων των ανθρώπων υπερυψούται. Αυτό σημαίνει ότι όλα υπάρχουν. Στους ανθρώπους απομένει τώρα να διαχωρίσουν τα είδη ενεργειών και να τα προσδιορίσουν για να κλείσουν τους κύκλους τους.
Θα προσπαθήσω να γράφω ακόμα πιο απλά και προσπάθησε να εστιαστής για να με καταλαβαίνεις. Αν κάτι δεν το καταλάβεις ρώτησε με και εγώ θα σου εξηγήσω με όλη μου την αγάπη.

Με σεβασμό

Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 03 Μάιος 2004 20:26

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ έγραψε:smartboy καλησπέρα.
Από το ενεργειακό σου πεδίο βλέπω ότι είσαι έξυπνο παιδί.
Ποιο ενεργειακο πεδιο?
Πως το εννοεις οτι το βλεπεις?

Το πνευμα μου ειναι ελευθερο,αλλα ολα χρειαζονται αποδειξεις και ειδικα οταν μας διαβαζουνε και αλλοι.....αν διαβασεις ολα τα topic θα δεις πως κανουν μερικοι οταν δεν αναφερεις τον ταδε επιστημονα που το ειπε.....δες ολα τα topic και θα καταλαβεις τι σου εννοω.Με τι ασχολεισαι?

feanor
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από feanor » 03 Μάιος 2004 22:59

Νομιζα πως τη στολη οι αστροναυτες τη φορουν για προστασια απο το ψυχος και την ακτινοβολια.
Do not meddle in the affairs of Wizards, for they are subtle and quick to anger

Άβαταρ μέλους
Vallon
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Vallon » 03 Μάιος 2004 23:16

Αν κάτι δεν το καταλάβεις ρώτησε με και εγώ θα σου εξηγήσω με όλη μου την αγάπη.
Τάδε έφη Λευκή Κουκουβάγια

Εγώ δηλαδή που δεν έχω καταλάβει τίποτα? Και αν θες, μπορείς να απαντήσεις από που αντλείς όσα γράφεις?

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 04 Μάιος 2004 00:48

Μα είναι όλα τόσο απλά, απορώ που δε μπορείτε να καταλάβετε. Για να σας τα κάνω πιο απλά:

Η απομαγνητισμένη επίδραση του 6ου κύκλου της συμπαντικής απεικόνισης της ανθρώπινης διάστασης ουσιαστικά δίνει υπόσταση στην ουσία της γήινης παράστασης και απαγκιστρώνει τις εσωτερικές διεγερμένες δυνατότητες της σύγχρονης τεχνολογίας. Είναι λοιπόν προφανές πώς η ανθρώπινη εξάπλωση πέραν των καθορισμένων από την Γεωδυναμική Σταθερά ορίων προυποθέτει την διανυσματική σύμπτωση της αρχαίας πρωτογενούς γνώσης με την υπερθετική εκδήλωση του συνεπιπτόντως ατόμου, σε μακροσκοπική κλίμακα. Μόνο τότε θα είναι δυνατή η απελευθέρωση των ενοποιημένων ενεργειακών παλμών που λειτουργούν ως περιπεπλεγμένη ώθηση της συλλογικής γενετικής συνείδησης. Υπάρχει βέβαια και ένας κίνδυνος. Αν οι βαρυτικές σταθερές των σταθμισμένων εξομοιωτικών παραγόντων που ορίζουν το πλέγμα των επιδρόντων δυνάμεων αγνοηθούν, τότε η βιοενεργειακή φόρτιση υπάρχει περίπτωση να προκαλέσει αναστροφή των πολικών συνιστωσών και επαλληλες συντηξιακές αναμορφώσεις.

Αν και τώρα δεν καταλάβατε, μπορείτε να ζητήσετε να σας τα ξαναεξηγήσω.

Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 04 Μάιος 2004 00:51

Demon έγραψε:Μα είναι όλα τόσο απλά, απορώ που δε μπορείτε να καταλάβετε. Για να σας τα κάνω πιο απλά:

Η απομαγνητισμένη επίδραση του 6ου κύκλου της συμπαντικής απεικόνισης της ανθρώπινης διάστασης ουσιαστικά δίνει υπόσταση στην ουσία της γήινης παράστασης και απαγκιστρώνει τις εσωτερικές διεγερμένες δυνατότητες της σύγχρονης τεχνολογίας. Είναι λοιπόν προφανές πώς η ανθρώπινη εξάπλωση πέραν των καθορισμένων από την Γεωδυναμική Σταθερά ορίων προυποθέτει την διανυσματική σύμπτωση της αρχαίας πρωτογενούς γνώσης με την υπερθετική εκδήλωση του συνεπιπτόντως ατόμου, σε μακροσκοπική κλίμακα. Μόνο τότε θα είναι δυνατή η απελευθέρωση των ενοποιημένων ενεργειακών παλμών που λειτουργούν ως περιπεπλεγμένη ώθηση της συλλογικής γενετικής συνείδησης. Υπάρχει βέβαια και ένας κίνδυνος. Αν οι βαρυτικές σταθερές των σταθμισμένων εξομοιωτικών παραγόντων που ορίζουν το πλέγμα των επιδρόντων δυνάμεων αγνοηθούν, τότε η βιοενεργειακή φόρτιση υπάρχει περίπτωση να προκαλέσει αναστροφή των πολικών συνιστωσών και επαλληλες συντηξιακές αναμορφώσεις.

Αν και τώρα δεν καταλάβατε, μπορείτε να ζητήσετε να σας τα ξαναεξηγήσω.
αντε ξεκινα...... :wink:

Άβαταρ μέλους
freespirit
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από freespirit » 04 Μάιος 2004 01:09

ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ :!: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ :?: :lol:

Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 04 Μάιος 2004 01:11

χιουμορ κανει o Δαιμονας :D :D :D :D

Άβαταρ μέλους
siva
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από siva » 05 Μάιος 2004 00:46

α ρε Δαίμονα μεταφραστή :lol: :lol: :lol:

Απάντηση