Από τη Γη στη Σελήνη

Θέματα σχετικά με γενική αστρονομία, το σύμπαν, πλανήτες, διαστημικές αποστολές και την εξερεύνηση του διαστήματος
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 25 Οκτ 2006 13:28

Δεν διαβασα ολα τα κειμενα της συγκεκριμενης συζητησης,λογω χρόνου,να με συγχωρειτε , αλλα απο οτι εχω αναγνωσει σε βιβλια κατα καιρους:
Υπηρχαν ραδιοερασιτεχνες που ελαβαν,ακουσαν περιεργα μηνυματα μεταξυ καναβεραλ και apollo, οπως τα περιφημα μπούγκοι.
Η τηλεοπτικη μεταδοση για ποιους λογους? κοπηκε παραπολλες φορες.
Αλλοι λενε οτι ηταν μαγνητοσκοπημενο?
Ναι εχω ακουσει την θεωρια για ΑΤΙΑ.
Οπως και το οτι ομολογησαν οι αστροναυτες μετα απο χρονια,οτι η τεχνολογια που ειδαμε,συναντησαμε εκει, που μας εστειλαν, ηταν, σε συγκριση ,σαν να μας εστειλαν με ποδηλατο!!!
Φανταστειτε την διαφορα, στην τεχνολογια!!!
Οπως και το οτι ηδη αποικειται, απο ανθρωπους επιστημονες (για να γλυτωσουν απο την επερχομενη καταστροφη της γης) με υπηρετες ανδρεικελα, που εκτελουν εντολες χωρις καν να σκεφτονται η να αντιδρουν!
Εχετε ακουσει για την εναλακτικη λυση 3?
Ενα ντοκυμαντερ που κοπηκε απο το BBC και οποιος συμφωνησε να γυριστει και να μεταδοθει.....ακομα τον ψαχνουν..
Οπως εχει προχωρησει η τεχνολογια, που θελουν να μας αφηνουν να γνωριζουμε...μια στροφη να κανει το διαστημικο τηλεσκοπιο Χαμπλ, θα δουμε και τις βιδες του apollo..
Τωρα γιατι δεν στελνουν αποστολες??και εμεις που το ξερουμε?
Που πανε κρυφα και φανερα κονδυλια τρισεκατομμυριων?
Γιατι θελουν να πανε στον Αρη?Εχουν πάει?
Γιατι το σημα του apollo ακτος απο το ονομα ειχε και το σημα των E?
και πολλα γιατι ...γιατι ....γιατι.....
Τα συμπερασματα ,αποριες, ερωτησεις, δικα σας...

:roll: :roll: :roll: :roll:

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 25 Οκτ 2006 20:55

Δεν κατέχω και πολύ καλά το θέμα, αλλά δεν είχα ξανακούσει πως έχουν χαθεί τα αρχεία των προσεληνώσεων, είναι αλήθεια;
Eγώ το διάβασα απο ένα έντυπο το καλοκαίρι.Λέει ότι ''χάθηκαν'' τα αρχεία της ΝΑΣΑ απο 700 κιβώτια με λήψεις απο την αποστολή Απόλλων.Περιέργως δε τώρα που η αυθεντικότητα των πειστηρίων μπορούσε με τις συγχρονες τεχνολογικές μεθόδους να εξακριβωθεί!!Χωρίς άλλες πληροφορίες.

Γιατι το σήμα του apollo ακτος απο το ονομα ειχε και το σημα των E?
Έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις :?:
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 25 Οκτ 2006 23:07

???? Συγνωμη δεν καταλαβα την ερωτηση???

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 26 Οκτ 2006 21:31

αγαπητέ Μάξιμε δεν φαντάζομαι να εννοείς το σήμα της τελευταίας αποστολής του προγράμματος ΑΠΟΛΛΩΝ?Της αποστολής apollo 18.

Εικόνα

Αν εννοείς αυτό τότε τι να πώ...θα χάσω πασα ιδέα!!!

ΥΓ.Το έχω ακούσει και απο άλλους που δεν θέλω να σου πω πως τους χαρακτηρίζω.Αν βιάστηκες να βγάλεις συμπεράσματα μάλλον κακός έκανες.Αν τελικά βιάστηκα εγω να βγάλω συμπέρασματα για σένα και γνωρίζεις κάτι παράπανω δεν έχεις παρα να το καταθέσεις ενώπιον μας,αν το θέλεις φυσικά.

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ Η ΦΟΡΟΥΜ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ ????

Δημοσίευση από maximos » 12 Δεκ 2006 18:31

Εγραψα τι ειδα τι διαβασα τα συμπερασματα ΟΛΑ δικα σας.. σας αρεσουν καλος , διαφωνειται ??καλα κανετε...
Ειπαμε ΟΧΙ με το δακτυλο στην σκανδαλι , ΕΛΕΟΣ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
Ειναι μερος συζητησεων η ΧΑΖΗΣ ΚΟΝΤΡΑΣ? αυτη η ιστιοσελιδα ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ??? Η ΟΧΙ?
Θα κοιταμε που σκονταψε καποιος να τον σπρωξουμε πιο βαθια εαν κατι δεν το γουσταρουμε?? ε τι να πω????
Δεν θελω να πεσω ξανα στην 'παγίδα' ων αντιπαραθεσεων εισαι ,ειμαι νομιζω οτι εισαι χμ ...καταλαβα τι εισαι κ.ο.κ :roll: :roll: :roll: :?

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 12 Δεκ 2006 23:11

Με το δάκτυλο στην σκανδάλη :?: :!: Μάξιμε μήπως υπερβάλεις λίγο?Κατάλαβες λάθος φίλε μου.Κανείς δεν θέλησε να κάνει κόντρα.Είπες τα όσα άκουσες,είπα τα όσα έχω ακούσει και τέλος,εώς εκεί.Τώρα εσύ φαντάστηκες άλλα πράγματα.Και πάλι σου λέω πως υπερβάλεις.

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 13 Δεκ 2006 20:31

τσ τσ τσ καλααα......
εστω ετσι......
παμε παρακατω....

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 14 Δεκ 2006 10:34

maximos έγραψε:Οπως και το οτι ομολογησαν οι αστροναυτες μετα απο χρονια,οτι η τεχνολογια που ειδαμε,συναντησαμε εκει, που μας εστειλαν, ηταν, σε συγκριση ,σαν να μας εστειλαν με ποδηλατο!!! Φανταστειτε την διαφορα, στην τεχνολογια!!!
Σε σύγκριση με τι maxime?? επειδή έχω διαβάσει τις συντεύξεις αναφέρονται σε σχέση με τη σημερινή τεχνολογία, και είναι προφανές.

maximos έγραψε:Γιατι το σημα του apollo ακτος απο το ονομα ειχε και το σημα των E?
Είπες κάτι, μπορείς να μας το δείξεις?? ο spacelord σου πόσταρε το σήμα της Α18. Έχεις κάτι άλλο που να δείχνει τους Ε?
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 14 Δεκ 2006 20:04

ειπα κατι και αν μπορω να στο δειξω?....αποδειξω?
θα στειλω πρωτα απο ολα στις αποδειξεις του γνωστου Νικου email..
και οταν με το καλο απαντησει θα σου πω...λεμε...
χα χα παω και στην nasa να σου στειλω photos...
ρε flukeflee συζητηση κανουμε με θεματα που εχουμε αντλισει απο διαφορα βιβλια του εκαστοτε ειδους που αναφερουμε....
οτι ξερω ξερεις και οτι νομιζουμε οτι ξερουμε εαν ειναι ετσι το συζηταμε χα χα χα
ρε δεν παμε καλα αποδειξετο!!!!....ποιος νομιζεις οτι ειμαι ο Νικολάκης?
ειπαμε για ολα ειναι ο γνωστος Νικος...
εκει θα αναφερεσε για οποιαδηποτε απορια.... :lol: :lol:
και μαλλον θα εχεις απαντηση!!!
jet
Υ.Γ.
το σημα πιο πανω θυμιζει λιγο απο Παμελα ξαπλα και κοντρα στον καυτο ηλιο!!!
Παιδια το χιουμορ μακραινει την ζωη ...

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 18 Δεκ 2006 10:33

Εγώ παιδιά κάπου άκουσα ότι δεν υπάρχει φεγγάρι και ότι αυτό που βλέπουμε προβάλλεται ως ολόγραμμα στον ουρανό στα πλαίσια της γνωστής Εβραιοκομμουνιστικης συνομωσίας. Άρα αφού δεν υπάρχει φεγγάρι οι Αμερικάνοι δεν πήγαν εκεί. Απλό είναι!

Απάντηση