ΠΑ.ΣΟ.Κ: ένα κόμμα,μία κρίση..

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 01 Νοέμ 2007 20:52

evmourelatos έγραψε:Αν αυτό το πράγμα που έχουμε για πολίτευμα και στο οποίο 200 απο τους 300 βουλευτές κατάγονται απο οικογένειες που είναι αδιάλειπτα στο Κοινοβούλιο από το 1821!!!! και 3 οικογένειες !!!!
Aυτό που μετράει πάνω απο όλα είναι ο τρόπος διαβίωσης των πολιτών, πώς θα καταπολεμηθεί η αδικία που γίνεται σε βάρος μας με όλα τα μέσα απο το κράτος.
Για τήν καταγωγή του όνοματος που βρίσκεται στην εξουσία δέν με ενδιαφέρει καθόλου ας λέγεται και Κολοκοτρώνης, ο ίδιος και η προσφορά του μόνο έχουν να δώσουν λόγο.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 01 Νοέμ 2007 22:31

Η εναλλαγή των προσώπων στην εξουσία αποτελεί βασικό συστατικό της πραγματικής Δημοκρατίας. Η οικογενειοκρατία είναι χαρακτηριστικό ολιγαρχικών πολιτευμάτων.

venus
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από venus » 04 Νοέμ 2007 00:12

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και δεν με απασχολεί η εναλλαγή στην εξουσία από την οικογενειοκρατία.Όποιος "ανέβει" στην εξουσία, ας προσφέρει..

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 04 Νοέμ 2007 12:19

Αφού δεν προσφέρουν ρε φίλε κανένας από αυτές τις οικογένειες. Aχρηστοι είναι όλοι. Αφού τόσα χρόνια δεν κάναν τίποτα οι άχρηστοι προπαππούδες, παππούδες, πατεράδες τους. Τα δισέγγονα και τα τρισέγγονα θα βγούνε καλά ρε συ?
Aμα ο παππούς, ο πατέρας είναι π.χ γκανγκστερ ποιες οι πιθανότητες να βγει ο εγγονός καλός?
Ήμαρτον ρε φίλε. Πότε θα βάλετε μυαλό επιτέλους?

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 04 Νοέμ 2007 20:40

Εγώ θα συμφωνήσω με τον venus όποιος έχει εξουσία και προσφέρει είναι ευπρόσδεκτος ανεξάρτητα απο το όνομα και την καταγωγή του. Θεωρώ τις θεωρίες περί οικογενειοκρατίας σάν κάτι ξεπερασμένο αφού ο λαός στο πρόσωπο του Γεωργίου Παπανδρέου του νεώτερου , ανθρώπου που προέρχεται απο τρείς γενιές πολιτικών αποδοκίμασε οριζόντια και κάθετα την οικογενειοκρατία. Aρα δέν υπάρχει κανένας λόγος να ασχολούμαστε ακόμα με αυτήν.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 05 Νοέμ 2007 16:45

Εγώ θα συμφωνήσω με τον venus όποιος έχει εξουσία και προσφέρει είναι ευπρόσδεκτος ανεξάρτητα απο το όνομα και την καταγωγή του. Θεωρώ τις θεωρίες περί οικογενειοκρατίας σάν κάτι ξεπερασμένο αφού ο λαός στο πρόσωπο του Γεωργίου Παπανδρέου του νεώτερου , ανθρώπου που προέρχεται απο τρείς γενιές πολιτικών αποδοκίμασε οριζόντια και κάθετα την οικογενειοκρατία. Aρα δέν υπάρχει κανένας λόγος να ασχολούμαστε ακόμα με αυτήν.

Ξέρεις φίλε κι ο Αλ Καπόνε κάποτε είχε αποδοκιμάσει οριζοντίως καθέτως και πλαγίως την Μαφία πριν τον πιάσουνε. Μήπως δεν ήταν Μαφιόζος ο Αλ?
:lol: :lol: :lol: :lol:
Τι άλλο θα γράψετε ρε παιδιά εδώ μέσα?
Ήμαρτον ρε που λέει και ο Γεωργίου!!
Δηλαδή δεν υπάρχει οικογενειοκρατία στην Ελλάδα ε?
Έχετε καμία απόδειξη για αυτό που λέτε?
Εγώ έχω πάνω από 1000 για το αντίθετο, ότι δηλαδή η οικογενειοκρατία ζει και βασιλεύει και βλάπτει σοβαρά τον τόπο γιατί οι οικογένειες που μας εξουσιάζουν έχουν γόνους ιδίων ικανοτήτων και ηθικής με τους προγόνους τους.
Εάν εσείς νομίζετε ότι ο τόπος πάει μπροστά, ευημερούμε και θα έχουμε μέλλον λαμπρό, ε τι να πω τότε.
Εν τοιαύτη περιπτώσει, δεν αξίζει να συζητάω με εθελοτυφλούντες βολεμένους.

venus
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από venus » 05 Νοέμ 2007 16:47

Πάλι αυτή η ακατάσχετη κινδυνιολογία.ΕΛΕΟΣ!!!!

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 05 Νοέμ 2007 16:53

Είσαι ή δεν είσαι venus ή λιγότερο ανταγωνιστική χώρα στην ΕΕ πλην Βούλγαρων και Ρουμάνων ΝΑΙ ή ΟΧΙ?
Είσαι πάτος σε όλους τοιυς περιβαλλοντικούς και κοινωνικούς δείκτες της eurostat ή κοντα στον πάτο ξεπερνώντας 1 ή 2 από τους 27 της Ε.Ε. ΝΑΙ ή ¨ΟΧΙ?
Έχεις ένα τεράστιο Δημόσιο Χρέος και τον μεγαλύτερο και πιο αναποτελεσματικό Δημόσιο Τομέα με 1.000.000 !!! υπαλλήλους στην Ε.Ε. και απο τους μεγαλύτερους αναλογικά στον πλανήτη ΝΑΙ ή ΌΧΙ?

Έχεις πλεόν μερικά από τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ (ενώ μόλις πριν από 10 χρόνια είχες κάποια από τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!!) ΑΕΙ και ΤΕΙ στον πλανήτη?? !! βάσει στοιχείων του ΟΟΣΑ? ΝΑΙ ή ΟΧΙ?
Έχεις Δημόσια Νοσοκομεία απο τα χειρότερα στην Ε.Ε. των 27 ΝΑι ή ΟΧι?

Ποιος κινδυνολογεί? Εγώ? ¨Η μήπως εσύ αιθεροβατείς?
Έχεις στοιχεία να μου παραθέσεις ότι κινδυνολογώ. Αν έχεις καλώς. Αν όχι μη γράφεις αερολογίες.
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 05 Νοέμ 2007 20:11

evmourelatos έγραψε:Τι άλλο θα γράψετε ρε παιδιά εδώ μέσα?
Ήμαρτον ρε που λέει και ο Γεωργίου!!
Δηλαδή δεν υπάρχει οικογενειοκρατία στην Ελλάδα ε?
Έχετε καμία απόδειξη για αυτό που λέτε?
Εγώ έχω πάνω από 1000 για το αντίθετο, ότι δηλαδή η οικογενειοκρατία ζει και βασιλεύει και βλάπτει σοβαρά τον τόπο γιατί οι οικογένειες που μας εξουσιάζουν έχουν γόνους ιδίων ικανοτήτων και ηθικής με τους προγόνους τους.
Εάν εσείς νομίζετε ότι ο τόπος πάει μπροστά, ευημερούμε και θα έχουμε μέλλον λαμπρό, ε τι να πω τότε.
Εν τοιαύτη περιπτώσει, δεν αξίζει να συζητάω με εθελοτυφλούντες βολεμένους.
Λυπάμαι ειλικρινά γιατί σε εκτιμούσα σοβαρά αλλα ύστερα απο αυτό αναγκάστηκα να αλλάξω γνώμη. Εγώ ποτέ δέν έγραψα οτι το μέλλον της Ελλάδας είναι λαμπρό την Ελλάδα κυβερνούν πάντοτε τα κακόβουλα συμφέροντα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΟΣ.
Aν κάποιος συμβιβαστεί με αυτά ή τον λένε Καραμανλή ή Παπανδρέου ή παπαρόπουλο θα κυβερνήσει διαφορετικά θα πέσει στην αφάνεια, το επίθετο του δέν παίζει κανέναν ρόλο. Απορώ πώς δέν καταλαβαίνεις κάτι που είναι οφθαλμοφανέστατο.
Ο Σημίτης ας πούμε που κυβέρνησε την Ελλάδα τόσα χρόνια ήταν απο πολιτικό τζάκι? Όχι βέβαια απλά συμβιβάστηκε με τα συμφέροντα όπως και ο σημερινός πρωθυπουργός.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

venus
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από venus » 05 Νοέμ 2007 22:10

Η 12 Νοέμβρη σηματοδοτεί ένα νέο ξεκίνημα,συνάμα όμως και δύσκολο για την αξιωματική αντιπολίτευση.Η ζυγαριά των δύο υποψηφίων δύσκολα μπορεί να έχει διακρίσεις.Στις δημοσκοπήσεις αυτός που μπορεί να "κοντράρει" τον Καραμανλή εμφανίζεται ο Ευάγ. Βενιζέλος ενώ καταλληλότερος από τους δύο υποψηφίους εμφανίζεται ο Γ. Παπανδρέου.Δύσκολο,απρόβλεπτο αποτέλεσμα. Η κάλπη θα δείξει...

Απάντηση