Καρατζαφερης και ΛΑΟΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 14 Μάιος 2006 15:19

MARD! πρέπει να είσαι και εσύ αγανακτησμένη.Και πως να μην είσαι άλλωστε.Ο καθένας που θεωρεί τον εαυτό του Έλληνα με ελληνική συνείδηση πρέπει να έχει αγανακτήσει με αυτα που συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες.Ο κύριος Παπαθεμελής που βγαίνει και κατακρίνει την στάση των τούρκων για τις σφαγές των Ποντίων τι έκανε όταν ήταν υπουργός παιδείας?Δεν θα έπρεπε να εισηγηθεί στο μάθημα της ιστορίας να διδάσκετε η σφαγή των Ποντίων?Δεν το έκανε.Ο κύριος Ψωμιάδης τόσο καιρό δεν έκανε τίποτα.Τώρα βγαίνει και αυτός και διαμαρτύρετε.Ξαφνικά θυμήθικαν τους Ποντίους.Σαν δεν ντρεπόνται λέω εγώ.Ο εχθρός είναι εντός της χώρας και όχι απο έξω.Καταλάβετε το :!:
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από necrosauron » 15 Μάιος 2006 12:06

Είχα δει κάτι σχόλια του Τζιμάκου για την υψηλή νοημοσύνη τω ελλήνων πολιτικών σε ένα παλιό dvd του που έπεσε στα χέρια μου . Ότι πιο σοφό έχω ακούσει . "Έχουν υψηλό σείκτη νοημοσύνης . 180 . Κάτω απο το μηδέν , αλλά δεν πειράζει . Σημασία έχει το ότι είναι μεγάλο νούμερο." Τζιμάκο θεέ !!!!! :lol: :lol: :lol:
"Τhe World Is Full of Kings and Queens Who Blind Your Eyes Then Steal Your Dreams" Black Sabbath - Heaven and Hell - Heaven and Hell

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 15 Μάιος 2006 15:22

Όχι μόνο δεν το κάνουν για λόγους υποτέλειας αλλά πάει και το γιουσουφάκι ο γιωργάκης πριν 3 χρόνια και καταθέτει στεφανι στο μνημείο του σφαγέα των ελλήνων Κεμάλ Για τέτοια προδοσία και υποτέλεια μηλάμε φίλοι μου.Και ακόμη υπάρχουν Έλληνες που ψηφίζουν γιωργάκη Είστε απαράδεκτοι φίλοι μου.
Έχεις δίκιο, δέν την γνώριζα την ενέργεια αυτή είναι ολοκληρωτικά κατάπτυστο άν και την κύρια ευθύνη δέν την είχε ο Γιωργάκης αλλά ο τότε αρχηγός του δηλαδή ο Σημίτης. Τέτοιες ενέργειες ακόμα και άν είναι άριστες οι Ελληνοτουρκικές σχέσεις πρέπει να αρνούνται απο πρώτο χέρι να πραγματοποιηθούν άν θέλουν να λέγονται Έλληνες.
Αλλά και ο σημερινός πρωθυπουργός με τα συνεχή γλυκοσαλιάσματα με τον κουμπάρο δέν νομίζω να είχε διαφορετική τακτική. Γιατί όσο ήπιος στις πράξεις και άν είναι ο Ερντογράν δέν παύει να είναι ο κορυφαίος Τούρκος πολιτικός.
Δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα μόνο ο Καρατζαφέρης τα λέει αλλά ο λόγος του δέν έχει καμιά πέραση αφού οι δύο μεγάλοι τα έχουν κάνει λαμόγιο και ακολουθούν την ίδια τακτική. Αν βγάλει λίγους βουλευτές δέν ξέρω κατα πόσο θα μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση το βλέπω χλωμό όσο καθορίζουν τα πάντα στον τόπο ο Μπόμπολας, ο Κόκκαλης και ο Λαμπράκης.

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 15 Μάιος 2006 22:38

Φαντάζομαι Spacelord και Ποσειδώνα τί γνώμη θα έχετε για το Βενιζέλο (το Λευτεράκη, όχι το Μπένυ). Αυτός ο αρχιπροδότης όχι μόνο συναντούσε τον Κεμάλ αλλά έτρωγε και μαζί του.

Αλήθεια τί σχέση έχουν αυτά με τον Καρατζαφέρη?

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 16 Μάιος 2006 00:05

Εγώ κακέ δεν το ήξερα αυτο που λές.Πρώτη φορά το ακούω.Αν αληθεύει είναι κατακριταίο και μέγα προδοσία.Πάντως εύστοχα αναρωτιέσε.Ξεφύγαμε λίγο απο το θέμα μας.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 16 Μάιος 2006 18:08

Φαντάζομαι Spacelord και Ποσειδώνα τί γνώμη θα έχετε για το Βενιζέλο (το Λευτεράκη, όχι το Μπένυ). Αυτός ο αρχιπροδότης όχι μόνο συναντούσε τον Κεμάλ αλλά έτρωγε και μαζί του.
To ξέρω κακέ είναι γνωστό αυτό. Γι'αυτό και τον έχω κατακρίνει τον Βενιζέλο στο αντίστοιχο θέμα μου έχει ανοιχτεί γι'αυτόν.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 29 Μάιος 2006 17:27

Μετά απο 25 χρόνια έπρεπε να έρθει ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ για να υποστηρίξει και προσπαθήσει να διεθνοποιήσει το ζήτημα της γενοκτονίας των Ποντίων?Γιατί?Τα τουρκάκια οι ''δικοι'' μας ευροβουλευτές του πολιτικού κατεστημένου πασοκ-νδ Α.Ε γιατί έκαναν μόκο τόσα χρόνια.Και φυσικά και του συνασπισμού και ΚΚ οι ευροβουλευτές τους ακολουθούν,ευτυχώς οχι όλοι.Αλλά στα 2 μεγάλα κόμματα και στους ευροβουλευτές ο ραγιαδησμός είναι καθολικός.
Εχω αηδιάσει με αυτά που συμβαίνουν στο ευροκοινοβούλιο και δεν μαθαίνουμε τίποτα απο τα ΜΜΕ.Οσοι διαθέτετε ελληνική ψυχή,έχετε ελληνική συνείδηση και θεωρείτετους εαυτούς σας έλληνες ακούστε.Ο Γ.Καρατζαφέρης ώς ο μόνος πατριώτης και Έλληνας αγωνίζετε πραγματικά για εμάς και την πατρίδα μας,εκτός απο τις πολλές υπερερωτήσεις του στους ξένους συναδέλφούς του προτείνει να ψηφιστούν κάποιες τροπολογίες σε ότι αναφορά τα ελληνοτουρκικά και τους όρους που πρέπει να μπουν στην τουρκία για την μελλοντική της είσοδος στην ΕΕ.Όπως ντεφάκτο αναγνώρηση της κατεχόμενης Κύπρου,απόσυρση του κάζους μπέλι,αναγνώρηση της γενοκτονίας των Ποντίων και των Αρμενίων και άλλα πολλά που δεν θυμούμε επι του παρόντος.Οι απαντήσεις των υπολοίπων ραγιάδων ευροβουλευτών είναι οχι :!: Να μην ψηφίσουμε αυτές τις τροπολογίες διότι ο πασάς θα δυσανασχετήσει και θα μας κάνει ντά :!: Η γιατί ο καλός αμερικανός πρόεδρος Μπούς δεν θέλει το ραγιά ελεύθερο.Αλλά ούτε και τον τούρκο το ίδιο.Μόνο που κουμάντο κάνει ο αμερικανός και αυτός αποφασίζει και καθορίζει την ιστορία των λαών και τις τύχες των και έτσι αποφάσισε να θέσει την τουρκία προσορινά χοροφύλακα της ΝΑ μεσογείου για να εξηπηρετήσει τα συμφέροντα των ΗΠΑ.Αυτός είναι και μόνος λόγος που δεν βλέπουμε να αντιδρούν οι προσκυνημένες ηγεσίες του πασοκ-νδ ΑΕ.Και απο την άλλη οι τούρκοι αρπάξαν την ευκαιρία και μας έχουν βάλει απο κάτω και μας κάνουν οθωμανικό.Αυτά να βλέπετε όλοι οι ψηφοφόροι έλληνες του πασοκ και της νδ.Αυτους που ψηφίσατε για οποιοδήποτε λόγο είτε γιατι σας εκφράζουν οι θέσεις και απόψεις τους είτε διότι σας έταξαν δουλείες και βολέματα,καταπροδίδουν το Ελληνικό έθνος απορίπτοντας τις παραπάνω τροπολογίες και με την στάση τους αυτή είναι σαν λένε.Δεν μας νοιάζει και αν η τουρκία δεν αναγνωρήσει τις γενοκτονίες Ποντίων και Αρμενίων.Εμεις θα την βάλουμε στην ΕΕ.Δεν μας νοιάζει αν δεν αναγνωρήσει την κατεχόμενη Κύπρο.Έλα μωρε τώρα,λεπτομέρειες,εμείς θα την βάλουμε την τουρκία στην ΕΕ.Δεν μας νοιάζει αν μας απειλούν με πόλεμο.Ας τον κάνουν,ας μας βοβμαρδίσουν μωρέ αδερφέ!Και τι έγηνε,εμείε θα την βάλουμε στην ΕΕ.
Οσοι στις επόμενες εκλογές φτάσουν την ώρα να μπούν στο παραβάν και με την ψήφο τους εμπιστευτούν κάποιο κόμμα ας σκεφτεί καλά όλα αυτά που συμβαίνουν στο ευροκοινοβούλιο.Ας σκεφτεί καλά για το μέλλον του και το μέλλον των παιδιών του.

553 χρόνια μετά και αυτή την αποφράδα μέρα δεν την ξεχνώ.
Η πόλις εάλω....

Άβαταρ μέλους
Βαγγελάρας
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Βαγγελάρας » 05 Ιουν 2006 00:57

Μπόρα είναι και θα περάσει (ο Καραζαφέρης)

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 05 Ιουν 2006 16:49

Ναι και μετά θα βγεί ο ήλιος του Πασοκ πάλι και θα έχουμε ηλιόλουστες μέρες και ξάστερα βράδια ε :?: :?: Ε φίλε :?:
Μήπως γήνει τσουνάμι φωβούμαι και διαλύσει τα θεμέλια του σάπιου κράτους και πολιτείας στην οποία ζούμε.Και ας μην αρέσει αυτό σε μερικούς :!:

Άβαταρ μέλους
Βαγγελάρας
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Βαγγελάρας » 05 Ιουν 2006 18:52

Καλά δεν καταλαβαίνεις πως και ο Καρατζαφέρης μέρος αυτού του συστήματος είναι. Από αυτό ανατράφηκε σε αυτό μεγάλωσε και από αυτό ζει. Τί νομίζεις πως είναι κανένας λαϊκος επαναστάτης; Θα σου πω το απλό: δες λίγο πως άλλαξε ο τόνος του τα τελευταία 2 χρόνια. Σιγά σιγά γίνεται όλο και πιο μαλακός, όλο και πιο ήπιος για να μην τρομάξει και τους"κεντρώους" χωρίς την ψήφο των οποίων αποκλείεται να κάνει τίποτα.

Στρατιωτάκι είναι κι αυτός, και μόλις κατάλαβε ότι το αυγό του φιδιού δε βρίσκει στην Ελλάδα συνθήκες κατάλληλες για να επωαστεί, άλλαξε ρότα και γραμμή.

Απάντηση