Καρατζαφερης και ΛΑΟΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 15 Μάιος 2007 21:55

Και εγώ κάπως έτσι ήμουν πρίν χρόνια.Δεν πίστευα στις υποσχέσεις των κομμάτων.Με απογοήτευσαν,με πλήγωσαν ως πολίτη και ως Έλληνα.Το μόνο τους συμφέρον είναι η μίζα,η καρέκλα,η κλεμένη ψήφος,το ρουσφέτι,οι βίλες,η χλιδή,η show biz και το life style.
Ελπίζω σε ένα ξύπνημα των ανθρώπων γενικότερα και όχι σε ένα κόμμα ή παράταξη.
Ελπίζω και εγώ το ίδιο.Αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω.

Θα πρέπει να ρθούν τα πάνω κάτω και τα κάτω πάνω!

Δεν βλέπω τρόπο για να γίνεται :(
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΑΤΗΣ
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ΜΑΝΙΑΤΗΣ » 16 Μάιος 2007 16:28

Spacelord έγραψε:
Ελπίζω και εγώ το ίδιο.Αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω.
Με βρίσκεις και μένα απόλυτα σύμφωνο σπέις.Το μόνο που μπορούμε να ελπίζουμε είναι κάποια στιγμή να αμβλυνθούν λίγο τα προβλήματα και τίποτα παραπάνω...
Βλέπεις τα ΜΜΕ, τα σχολεία, οι εφημερίδες, οι καθηγητές, οι πολιτικοί,οι...(υπάρχουν σίγουρα και εξαιρέσεις) το μόνο που μπορούν να προσφέρουν στον πολίτη και ιδιαίτερα στα νιάτα είναι μια στείρα και χωρίς ιδιαίτερο αντίκρισμα Παιδεία.Ο άνθρωπος δεν ενημερώνεται, δε διαβάζει, δεν ανησυχεί για τους γύρω του παρά μόνο για το δικό του βόλεμα.Τι να κάνουμε,
έτσι απαιτεί το σύστημα βλέπεις.
Βλέποντας καθημερινά συμφοιτητές γύρω μου που δεν ενημερώνονται για τίποτα και δεν τους ενδιαφέρει τίποτα, έχω και γω συμβιβαστεί με τη λογική πως δε μπορεί να αλλάξει ριζικά τίποτα.Αν τα νιάτα βρίσκονται σε αυτήν την απάθεια, φαντάσου τι θα συμβεί στις επόμενες γενεές.Δε νομίζω πως κινδυνολογώ, αλλά πως λέω την αλήθεια.

ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΥΦΤΟΙ ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΝΑ ΣΚΥΨΟΥΝΕ ΚΙ ΑΥΤΟΙ
Λένε πως μάγκες δεν υπάρχουν πια.κάποιους όμως δε μας πάτησε το τρένο...

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 16 Μάιος 2007 21:40

Και μόνο που βλέπω την κυβέρνηση να υπολογίζει περισσότερο το ''μικρό'' αυτό κομματάκι και να ψάχνει να βρεί τρόπο πως θα το αφήσει έξω απο το ελληνικό κοινοβούλιο μου δίνει ελπίδα πως αυτή την φορά θα καταρεύσει η απαξιωτική φράση που το Σύστημα δημιουργησε <<Ολοι οι πολιτικοί ίδιοι είναι>> ή <<Ελα μωρε τi να ψηφίσω μικρό κόμμα.χαμένη θα πάει>>.

Ωχ αδερφέ...Θα ψηφίσω κόμμα εξουσίας.Έχω και 2 παιδιά ξέρεις...και τι να κάνω...!!!!

Αυτά και αυτά μας πνίξανε.Μας έφεραν στο σημείο εκτός απο Ελληνικό Στρατό να έχουμε και άλλον Στρατό.Των βολεμένων και των δημοσιο-υπαλληλίσκων.Κομματικός Στρατός!!

Έχουμε όμως μπουχτήσει απο λόγια και θέλουμε και πράξεις.

Θέλουμε κάποια πολιτική δύναμη να μπεί μέσα και να βάλει φρένο σ'αυτην την πολιτική αλητεία.(Τώρα θυμήθηκα τον Λεβέντη :) ).Κι αυτός χρειάζεται μου φαίνεται.

Δεν περισσεύει κανείς.Αυτό το λέει άλλος.

Τέλος παντων.Ψηφήστε ότι θέλετε.Τουλάχιστον ψηφίστε χωρίς ρουσφετολογικά κριτίρια.Ψηφίστε ως ελεύθεροι άνθρωποι και όχι σαν δούλοι του συστήματοs.

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 17 Μάιος 2007 22:17

Spacelord έγραψε:Τέλος παντων.Ψηφήστε ότι θέλετε.Τουλάχιστον ψηφίστε χωρίς ρουσφετολογικά κριτίρια.Ψηφίστε ως ελεύθεροι άνθρωποι και όχι σαν δούλοι του συστήματoς.
Aκριβώς όπως τα λές, ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε δημοκρατία έχουμε έστω και τυπική ... γι'αυτό ψηφίζουμε και εκλέγουμε κυβερνήτες μας αυτούς που μας αξίζουν.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

ORIONAS
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ORIONAS » 26 Ιουν 2007 12:33

Spacelord έγραψε:Θέλουμε κάποια πολιτική δύναμη να μπεί μέσα και να βάλει φρένο σ'αυτην την πολιτική αλητεία.(Τώρα θυμήθηκα τον Λεβέντη :) ).Κι αυτός χρειάζεται μου φαίνεται.
Τον Λεβέντη βρήκες να θυμηθείς….Space… :(
Παρακολούθησες την εκπομπή του την Κυριακή 24/06 07 στο Έξτρα εκεί που λέει ο διπλανός του ένας αναιδέστατος μουσάτος ….όλος κόσμος αποκαλεί τα σκοπιά Μακεδονία άρα αυτοί κάτι ξέρουν, έμενα πρόεδρε δεν με ενδιαφέρει αν οι σκοπιανοί ονομαστούν Μακεδόνες, αν είμαι υπέρ της φιλίας των λαών…κλπ.

Για να τάχει καλά με το γύφτο - συνονθύλευμα να πουλήσει μια ιστορία 3000 χρονών.

Να βάλουμε αυτούς στην βουλή….δεν σφάξανε…

ΩΡΙΩΝ

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από necrosauron » 06 Αύγ 2007 18:58

Eγώ λέω να γίνει πραξικόπημα και να βάλουμε πρωθυπουργό τον Πλεύρη. :lol:
"Τhe World Is Full of Kings and Queens Who Blind Your Eyes Then Steal Your Dreams" Black Sabbath - Heaven and Hell - Heaven and Hell

Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΑΤΗΣ
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ΜΑΝΙΑΤΗΣ » 25 Αύγ 2007 19:02

Συγχαρητήρια πάντως στον πρόεδρο του ΛΑΟΣ που στάθηκε αντιμέτωπος με τις φλόγες και έσβηνε με τη μάνικα ό,τι μπορούσε.Ανεξάρτητα από το σκοπό της ψηφοθηρίας πιστεύω πως αξίζει να το σημειώσω.
Λένε πως μάγκες δεν υπάρχουν πια.κάποιους όμως δε μας πάτησε το τρένο...

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 27 Αύγ 2007 10:01

Συγχαρητήρια και στα κανάλια που έτυχε να είναι μπροστά για να αποθανατίσουν το γεγονός.

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 28 Αύγ 2007 10:56

Σιγά το κατόρθωμα. Μπήκε μπροστά για 5 λεπτά, ίσα ίσα να τον πιάσει η κάμερα.
...fear is the path to the dark side of force...

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 28 Αύγ 2007 20:48

Α ρε κακέ με τις κακίες σου :)

Απάντηση