Ομοφυλόφιλοι διδάσκουν παιδιά (Πολωνία)

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 01 Μάιος 2007 20:10

Spacelord
Δέν το έγραψα αυτό προκειμένου να σε θίξω, διάβασε λίγο καλύτερα χωρίς μονομέρεια αυτά που γράφω. Έγραψα οτι όλοι οι άνθρωποι έχουμε μεγάλες αδυναμίες που μπορεί σε συγκεκριμένες περιπτώσεις να μεταφραστούν σε ανωμαλίες. Aν στρέψουμε μιά κάμερα τύπου Big Brother πάνω απο κάθε πολίτη τότε ένας θεός ξέρει σε τί μπορεί να οδηγήσει, και πώς μπορούμε να διασύρουμε αδικιολόγητα πρόσωπα που τουλάχιστον στην δουλειά τους προσφέρουν σημαντικά.
Aν υπάρχει η παραμικρή υποψία για κάποιον οτι είναι ληστής, φονιάς, βιαστής μπορούμε κάλλιστα να παραβιάσουμε το απόρρητο και να τον παρακολουθήσουμε. Αυτό όμως δέν είμαι σε θέση εγώ ούτε εσύ να το κρίνουμε αλλά το αρμόδιο όργανο (ο ανακριτής ή ο εισαγγελέας), μετά απο κάποια αληθοφανή υποψία για το συγκεκριμένο πρόσωπο.
Το να παρακολουθούμε όλους τους πολίτες όμως σε προσωπικές τους στιγμές με την μοναδική δικιολογία οτι μπορεί τάχα να είναι αυτοί οι βιαστές της γριούλας όπως λές δέν μπορώ με κανένα τρόπο να το δεχτώ.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 02 Μάιος 2007 20:13

Έτσι κι αλλιώς το ελληνικό κράτος απαγορεύει οποιαδήποτε προπαγάνδα για απόψεις ή στάσεις ζωής, πέραν των επίσημα επιβεβλημένων (ορθόδοξη χριστιανική πίστη, αθάνατο ελληνικό έθνος).

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί ο ομοφυλόφιλος μαθηματικός δε μπορεί να διδάξει μαθηματικά, ή η λεσβία φιλόλογος δε μπορεί να διδάξει αρχαία ελληνικά.

Δεν καταλαβαίνω καν γιατί ο ομοφυλόφιλος στρατιώτης δε μπορεί να υπερασπιστεί την πατρίδα του.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 02 Μάιος 2007 20:55

Η Ευα έγραψε
Δεν καταλαβαίνω καν γιατί ο ομοφυλόφιλος στρατιώτης δε μπορεί να υπερασπιστεί την πατρίδα του.
Γιατί όταν δεί τον Τούρκο απέναντι του να έρχετε προς αυτον με την ξυφολόγχη του,αντι να του ρήξει θα γυρήσει την πλάτη,θα κατεβάσει τα παντελόνια θα σκύψει και θα περιμένει τον Τούρκο να βρεί στόχο!!!

Απεναντίας ο ομοφυλόφιλος δάσκαλος μπορεί με προυποθέσεις να διδάξει.

Στο Στρατό ούτε κουβέντα.Μα είναι δυνατόν να το συζητάμε :?
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 03 Μάιος 2007 00:18

Spacelord έγραψε:Γιατί όταν δεί τον Τούρκο απέναντι του να έρχετε προς αυτον με την ξυφολόγχη του,αντι να του ρήξει θα γυρήσει την πλάτη,θα κατεβάσει τα παντελόνια θα σκύψει και θα περιμένει τον Τούρκο να βρεί στόχο!!!
Είναι τουλάχιστο τραγικό αν πραγματικά πιστεύεις ότι ο πατριωτισμός και η γενναιότητα είναι προσόν μόνο των ετερόφυλων ανδρών. Είναι ίσως ότι πιο ανόητο έχω δει γραμμένο μέσα στο forum, χειρότερο από τις ιστορίες για ομάδες Ε, Κούφια Γη και όλα τα συναφή.

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 03 Μάιος 2007 12:47

Γενικώς είμαι αντίθετος σε νομοθετήματα που λογοκρίνουν, απαγορεύουν και δημιουργούν κάστες ανθρώπων.
Η δίωξη ενός ανθρώπου για τα πολιτικά, θρησκευτικά, σεξουαλικά, φυλετικά, κλπ χαρακτηριστικά του είναι σαφέστατα ρατσισμός.
Από την άλλη βέβαια ο κάθε ένας θα πρέπει να είναι υπεύθυνος των πράξεών του και να μην χρησιμοποιεί τη θέση του (όποια κι αν είναι αυτή) για να προωθεί τις ιδέες, τα πιστεύω και τις προσωπικές του εξαρτήσεις για οποιοδήποτε λόγο. Σε αντίθετη περίπτωση σαφώς και πρέπει να διώκεται είτε είναι ομοφυλόφυλος, είτε όχι.
Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος αν π.χ. ένας δάσκαλος είναι ομοφυλόφιλος στην προσωπική του ζωή χωρίς να το επιδυκνύει (όχι απαραίτητα να το κρύβει) και είναι κατά τα λοιπά σωστός στο λειτούργημά του απαγορεύεται να διωχθεί.
Αν όμως αρχίσει να σκάει στο σχολείο προκαλώντας, προτρέποντας στην ομοφυλοφυλία κλπ, προφανώς θα πρέπει να απομακρύνεται όπως κι αν αντίστοιχα ένας συνάδελφός του (ετερόφ.) έκανε το ίδιο.
Προσωπικά είχα δύο καθηγητές ομοφυλόφιλους (πολύ όμως) οι οποίοι παρόλο που φαινόντουσαν από χιλιόμετρα ήταν πραγματικά πάρα πολύ καλοί στη δουλειά τους, και ποτέ δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα σε κανέναν να το αμφισβητήσει αυτό. Δεν νομίζω να κλονίστηκαν τα πρότυπα ούτε τα δικά μου, ούτε των συμμαθητών μου.
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 03 Μάιος 2007 20:29

O Alex έγραψε
Είναι τουλάχιστο τραγικό αν πραγματικά πιστεύεις ότι ο πατριωτισμός και η γενναιότητα είναι προσόν μόνο των ετερόφυλων ανδρών. Είναι ίσως ότι πιο ανόητο έχω δει γραμμένο μέσα στο forum, χειρότερο από τις ιστορίες για ομάδες Ε, Κούφια Γη και όλα τα συναφή.
Ελα Alex.Εσύ σαν ένα απο τα παλαιότερα μέλη δεν πιστεύω πως δεν έχεις ξαναδεί ανοησίες να γράφονται.Υπερβολές τώρα>>>>

Είναι γνώμη μου και δεν την αλλάζω.Οι ομοφυλόφιλοι διαθέτουν λιγότερο εως καθόλου ανδρισμό και άρα πολλά άλλα παράγωγα δεν υφίστανται.Για μένα θα είναι ένας κακός στρατιώτης και ακατάλληλος να πολεμήσει.Αυτό ορίζει το στράτευμα.Ανδρεία!Λοιπόν... :!:

Τι να κάνουμε τώρα..να το στείλουμε και αυτό στον καιάδα των δήθεν ανθρωπίνων δικαιώματων και της ψεύτικης προόδου :?: :roll:

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 04 Μάιος 2007 09:44

Δεν μου λες space με ποια λογική οι Στρατιωτικές σχολές δέχονται γυναίκες για αξιωματικούς και υπαξιωματικούς (δεν ξέρω αν δέχονται και σαν οπλίτες) και μάλιστα υπηρετούν σε όλους τους κλάδους, όπλα και σώματα?
Εκτός αν οι μόνιμες στρατιωτικές θέσεις δεν απαιτούν και τόση ανδρεία, όση οι κληρωτές. Ή από την άλλη οι γυναίκες που πηγαίνουν στις σχολές ελέγχονται για επίπεδα τεστοστερόνης και άλλων παραγώγων ανδρισμού!!!
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 04 Μάιος 2007 12:13

Spacelord έγραψε:Είναι γνώμη μου και δεν την αλλάζω.Οι ομοφυλόφιλοι διαθέτουν λιγότερο εως καθόλου ανδρισμό και άρα πολλά άλλα παράγωγα δεν υφίστανται.Για μένα θα είναι ένας κακός στρατιώτης και ακατάλληλος να πολεμήσει.Αυτό ορίζει το στράτευμα.Ανδρεία!
Πάντως η εμμονή σου σε μια τέτοια αχαρακτήριστη άποψη μάλλον δείχνει έλλειψη ανδρείας (για την αναγνώριση ενός λάθους).

Αγαπητέ μου μπορείς να ψάξεις την ιστορία και να καταγράφεις για μήνες πολλούς τα παραδείγματα ανδρείας από γυναίκες.

Και εδώ δε μιλάμε πλέον για ανθρώπινα δικαιώματα, μιλάμε για στοιχειώδη γνώση ιστορίας και κοινή λογική.

lakedaimonios
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από lakedaimonios » 04 Μάιος 2007 13:58

Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα να καταθέσω και εγώ την άποψη μου σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα.
Ειλικρινά δεν με απασχολεί καθόλου ποια είναι η προτίμηση του καθενός στο κρεββάτι αν κάνει σωστά και με αξιοπρέπεια την δουλειά του, είτε αυτό λέγεται διδασκαλία είτε αυτό λέγεται στρατός.
Φίλε spaceloard έχω παρατηρήσει ότι υπάρχουν δύο είδη ομοφυλόφιλων 1.Οι κραγμένες που είναι για μένα, τουλάχιστον κατακριτέοι και 2. Οι σοβαροι οι οποίοι κάνουν σωστά και με αξιοπρέπεια την δουλειά τους όποια και αν είναι αυτή.
Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι η πρώτη περίπτωση είναι εκείνη που συναντά κανείς περισσότερο στην καθημερινότητα αλλά δεν πρέπει να τους ''παίρνει όλους η μπάλλα''.
Προσοχή δεν λέω ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι φυσιολογικό ,αλλά όσο παράξενο-υποτιμητικό και αν το βρίσκω για τον κάθε άντρα, δεν μπορώ να κατακρίνω κάποιον που κάνει σωστά την δουλειά του,λαμβάνοντας υπόψιν τις σεξουαλικές του προτιμήσεις,από την στιγμή που δεν έχει δώσει κανένα δικαίωμα.
ΦΙΛΙΚΑ
ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΣ
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 04 Μάιος 2007 22:18

Fluke αυτούς που υπηρετούν την Πατρίδα σε στύλ δημοσίου υπαλήλου και κομματόσκυλου δεν τους υπολογίζω κάν.

Μιλάμε για το μέτωπο.Μιλάμε για μαχητικότητα και για αυταπάρνηση.Μιλάμε να κοιτάς τον εχθρό στα μάτια όσο ισχυρός και αν είναι.

Οχι για τους καψιμιτζάκηδες φραπεδάκιδες ένστολους.

Ο Alex έγραψε[ade297a717]Πάντως η εμμονή σου σε μια τέτοια αχαρακτήριστη άποψη μάλλον δείχνει έλλειψη ανδρείας (για την αναγνώριση ενός λάθους). [/quote]
Εαν είμαι λάθος,ζητώ ταπείνα συγνώμη.Αυτό όμως δεν κριθεί εδώ.
Η κοινή λογική πάντως δεν είναι πάντα κοινή λογική όπως λές.Για το μόνο που συμφωνώ είναι για τα παραδείγματα ανδρείας απο γυναίκες.Μαντώ Μαυρογένους,Μπουμπουλίνα και πολλές άλλες που θα γνωρίζεις.Εγώ ομολογώ δεν είμαι καλός γνώστης της ιστορίας.Το παραδέχομαι.

Αλλά μην με κάνετε να νιώσω και ενοχές διότι έχω μια άλλη άποψη των πραγμάτων γιατί τότε θα τεθεί θέμα ανθρωπίνων διακιωμάτων.. :lol:

Απάντηση