Μασονοι και Illuminati

Freud
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Freud » 28 Απρ 2006 19:24

Φιλε spacelord νομιζω οτι καταλαβες πληρως τι θελω να πω. :wink:
Πιστευεις οτι κρυβεται πραγματικο μυστηριο πισω απ τις προγονοπληκτες π@π@ριες που σκεφτηκε μια οργανωση να υιοθετησει :?:

Ps: οι ανθρωποι εχουν τιτλους οπως asmodeus και sister of light !!! για γελια ειναι!! sorry που σου χαλαω το μυστηριο... (και μη βιαστεις να χαρακτηρισεις την αποψη μου ως επιφανειακη)

Φιλε Κωστα μην υπερβαλεις. Ειναι καλο να κρινουμε τα παγκοσμια δρωμενα (εστω και υπο το πρισμα της μασονιας), αλλα προσπαθησε εσυ να αλλαξεις τον εαυτο σου και οι παγκοσμιες αλλαγες θα "πεσουν" σαν ωριμα φρουτα. Αποτομα και στον καιρο τους

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 28 Απρ 2006 20:04

Εάν ο κώστας "μετέφρασε" σωστά τότε ναί.Μάλλον έπιασα το νόημα :wink:
Η άποψη σου είναι απόλυτως σεβαστή.Δεν την κατακρίνω.Αλλά έπετρεψε μου τουλάχιστον να πιστεύω σε ότι έχω πεί.Δεν μπορώ να πώ πώς είναι για γέλοια αυτά!Κάποιες μυστικές δυνάμεις που ανέκαθεν στα χρονικά πάντα καπιλεύωντουσαν την παγκόσμια εξουσία και κυρίως αθέμητους τρόπους και πρακτικές.Γιατί να μηθν ισχύει και τώρα αυτό!Δηλαδη τι άλλαξε στην ανθρωπότητα?Αναρωτιέμε!Και το σημαντικότερο κατα την γνώμη μου είναι ότι αυτές οι δυνάμεις έχουν πείσει τους πολλούς πώς δεν υπάρχουν και αυτά είναι γελοιότητες!Αυτό είναι το υπ'αριθμόν ένα κατόρθωμα τους!Έτσι δουλεύουν αυτοί!Στο παρασκήνιο και πίσω απο τις κουρτίνες!Εμείς γελάμε μ'αυτούς και αυτοι γελάνε 2 φορές παραπάνω για εμάς!Γιατί ενω εμείς αλλά όχι εγώ γελάμε ή κοιμώμαστε τον ύπνο του δικαίου αυτοί δουλεύουν και μάλιστα σκλήρα για τον σκοπό τους :wink:
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Freud
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Freud » 30 Απρ 2006 23:01

Spacelord.
Οι Μασονοι ειναι τελειως διαφορετικη περιπτωση με το αλλο θεμα. Αρχικα ειναι μια οργανωση που ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ. Εκει που η κριτικη σκεψη μου αποφασισε να γελασει διακριτικα ειναι στη δυναμη και το υπερφυσικο πεπλο που καλυπτει αυτη την οργανωση. Επετρεψε μου μετα απο την ενασχοληση μου με το θεμα για καποιο διαστημα να εχω σχηματισει αποψη.
Παντως η δικια μου αποψη δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να σε αποτρεψει απ το να συνεχισεις την ερευνα πανω στο θεμα. Συνεχισε να σκαβεις και που ξερεις μπορει καποτε να μου δειξεις κατι που να μην το ξερω και αλλαξω γνωμη...

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 01 Μάιος 2006 15:20

Σήμερα εκτός απο την γιορτή της πρωτομαγιάς έχουμε και το κλείσιμο 230 χρόνων ζωής των ΙΛΛΟΥΜΙΝΑΤΙ.Φυσικά δεν μπορώ να τους ευχηθώ τίποτα.Θα τους πώ πώς τα αρχικά τους σχέδια οδεύουν όχι ακριβώς όπως τα σχεδιάσανε.Αλλτώρακάπου προς το τέλος του αρχικού τους σχεδίου συναντάνε εμπόδια!Μια συμβουλή μου προς αυτούς είναι να προσέχουν διότι η αυτοκρατορία και ψεύτικος κόσμος που εργάστηκαν σκληρά για να δημιουργήσουν εδώ και πολλά χρόνια μπορεί να καταρεύσει τόσο εύκολα σαν χάρτινος πύργος.Και τότε θα πέσουν οι μάσκες και θα αποκαλυφθουν πιοί κινούν τις παγκόσμιες μαριονέτες(πολιτικοί) και τιςτύχες όλων των ψυχών του πλανήτη!Αυτός είναι και ο μεγαλύτερος φόβος τουςΜην αποκαλυφθούνε πιοί είναι.Τρέμουν εκείνη την στιγμή.Φοβούνται πώς αυτή η στιγμή πλησιάζει.

Freud
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Freud » 29 Μάιος 2006 22:22

Paratheto apo arthro stin eleftherotipia:

Μια από τις πιο επιτυχημένες κατασκευές της διεθνούς πολιτικής συνωμοτικής
θεωρίας είναι αναμφίβολα τα περίφημα «Πρωτόκολλα των Σοφών της Σιών». Παρά το γεγονός ότι έχει αποδειχθεί η πλαστότητά τους και έχει τεκμηριωθεί η κατασκευή τους από την τσαρική Οχράνα, ακόμα και σήμερα γοητεύουν την πολιτική σκέψη σχεδόν σε πλανητική κλίμακα.
Αυτή η ακατανίκητη γοητεία των συνωμοτικών θεωριών οφείλεται στο γεγονός ότι πάντα δίνουν μια μονοσήμαντη ερμηνεία στα πολύπλοκα ιστορικά και πολιτικά φαινόμενα.
Από την άλλη μεριά, προσφέρουν και το απαραίτητο μυστήριο, το οποίο ενισχύει ακόμα περισσότερο την αληθοφάνειά τους.
Το μυστικό των συνωμοτικών θεωριών είναι ότι όσο περισσότερο αποκαλύπτεται η πλαστότητά τους, τόσο οι υποστηρικτές τους μπορούν να ισχυρίζονται ότι οι επικριτές τους αποτελούν μέρος της «συνωμοσίας».

Μ' άλλα λόγια, η τεκμηρίωση ότι μια συνωμοτική θεωρία είναι πλανημένη,
χρησιμοποιείται ως μια ακόμα απόδειξη ότι «κάποια αλήθεια υπάρχει στο βάθος».

WOLF
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από WOLF » 02 Σεπ 2006 23:01

ΙΛΛΟΥΜΙΝΑΤΟΙ
ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟΥ ΤΖΩΝ ΚΕΝΝΕΤΥ

Πολλοί θα θυμούνται το παρασκήνιο της Εναλλακτικής Λύσης 3, σύμφωνα με το οποίο οι Ιλλουμινάτι, η πλέον επικίνδυνη και μυστικιστική οργάνωση στον κόσμο, σχεδίαζε, μεταξύ άλλων, την επιβίωση μίας μικρής ομάδας ανθρώπων και την αποστολή τους με ειδικό ιπτάμενο όχημα εκτός Γης, σε άλλο πλανήτη, όπου το ανθρώπινο γένος θα μπορούσε να αναπαραχθεί και πάλι, όταν η επιβίωση στη Γη θα ήταν πλέον ανέφικτη.
Ένα από τα σχέδια των Ιλλουμινάτι είναι και η δημιουργία ανθρώπων - σκλάβων, οι οποίοι σαν άβουλα ζώα θα υπακούουν αποκλειστικά και μόνο σε συγκεκριμένες εντολές κάποιων διεφθαρμένων εγκεφάλων.
Η μαζική παραγωγή τέτοιων ανθρώπων είναι ήδη στα σχέδια μυστικών υπηρεσιών και ειδικών εργαστηρίων.
Η σελήνη, η οποία στους κύκλους των ανθρώπων αυτών φέρει το κωδικό όνομα «Adam», θα είναι για την αποστολή αυτής της μικρής ομάδας ανθρώπων η ενδιάμεση στάση.
Θα ακολουθήσει ο τελικός προορισμός που θα είναι ο πλανήτης Αρης με το κωδικό όνομα «Eva».
Στα σκοτεινά σχέδια των Ιλλουμινάτι είναι ακόμα ο έλεγχος των γεννήσεων στη Γη, η στείρωση γυναικών, κυρίως σε χώρες του τρίτου κόσμου, η εισαγωγή μεταλλαγμένων τροφών στη διατροφική αλυσίδα των ανθρώπων, η δημιουργία ασθενειών που δεν θα καταπολεμούνται εύκολα, όπως άλλωστε δημιουργήθηκε ο ιός του ΑΙDS.
Το 1959, η RAND CORPORATION διοργάνωσε ένα συνέδριο όπου προβλήθηκε ένα φίλμ, στο οποίο παρουσιάζονταν μηχανές οι οποίες μπορούσαν να σκάβουν τη γη σε βάθος, υπό διάφορες γωνίες, με διάμετρο κοπής 15 μέτρα και με ταχύτητα 1,5 μέτρο την ώρα.
Προβλήθηκαν επίσης πλάνα από υπόγειες πόλεις στη γη, με ανεξάρτητες πηγές ενέργειας και με την προοπτική να χρησιμοποιηθούν για την παραγωγή ναρκωτικών ουσιών.
Στο συνέδριο αυτό προσεκλήθη να μιλήσει ένας δαιμόνιος νέος, που το όνομά του ήταν George Bush.
Εκείνο το χρονικό διάστημα ο Bush ήταν πρόεδρος της εταιρείας πετρελαιοειδών ZAPATA OIL στο Τέξας.
Αυτή η εταιρεία είχε πειραματιστεί για αρκετό καιρό στη μέθοδο των υποθαλάσσιων γεωτρήσεων.
Τα ναρκωτικά που παράγονταν στις υπόγειες πόλεις, μεταφέρονταν από τη νότιο Αμερική στα νησιά όπου γίνονταν οι γεωτρήσεις και από εκεί με πλοία σε διάφορες χώρες, χωρίς κανένα έλεγχο.
O George Bush γρήγορα απέκτησε τη συνεργασία και την ευνοϊκή μεταχείρηση των μυστικών υπηρεσιών των ΗΠΑ, και κυρίως της CIA.

Aπό τη Γη, στη σελήνη (και από τη σελήνη, στον ... ΆΑρη!)
Εν τω μεταξύ, το πρόγραμμα για την αποστολή ανθρώπου στο φεγγάρι είχε αρχίσει να ενδιαφέρει όλο και περισσότερο τους Αμερικανούς, αλλά και τους Ρώσους.
O πρόεδρος Kennedy υποσχέθηκε στους Αμερικανούς ότι πρώτοι αυτοί θα φτάσουν στο φεγγάρι.
Με αυτό τον τρόπο όμως ο πρόεδρος,ικανοποιούσε εν αγνοία του τους μυστικούς κύκλους διαφόρων οργανώσεων και κυρίως των Ιλλουμινάτι, οι οποίοι περίμεναν την έγκρισή του ώστε να δαπανήσουν τεράστια κονδύλια για την αποστολή ανθρώπου στο φεγγάρι, ώστε να πειραματιστούν με τον δικό τους τρόπο για το εάν τελικά είναι εφικτή η αποστολή και επιβίωση ανθρώπου σε άλλο πλανήτη.
Oι Ιλλουμινάτι έτριβαν τα χέρια τους από χαρά.
Εάν τελικά το διαστημόπλοιο κατάφερνε να οδηγήσει άνθρωπο στο διάστημα, μακρυά από τη Γη, τα σχέδιά τους θα γίνονταν σύντομα πραγματικότητα.
Ένα αντίστοιχο πρόγραμμα ήταν σε ετοιμότητα από τους Ρώσους.
Στην πραγματικότητα, υπήρχε ήδη μία βάση στο φεγγάρι, η οποία διοικούταν από κοινού από Ρώσους και Αμερικανούς, όταν ο Kennedy έβγαζε τον λόγο του.
Στις 22 Μαίου 1962, ένα πειραματικό σκάφος προσεδαφίστηκε στον ΆΑρη και επιβεβαίωσε την ύπαρξη περιβάλλοντος που θα μπορούσε να φιλοξενήσει ανθρώπινη ζωή.
Mέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα, οι Αμερικανοί είχαν ήδη αρχίσει να σκέφτονται σοβαρά την κατασκευή μίας βάσης στον Άρη.
Πολύ σύντομα, λοιπόν, ο Kennedy έμαθε για τις δοσοληψίες με τα ναρκωτικά, για την ύπαρξη εξωγήινων και τη δημιουργία βάσεων εκτός του πλανήτη μας.

ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΠΕΙΣΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ, ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΧΑΜΕΡΑ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 02 Σεπ 2006 23:48

Γεία σου φίλε Wolf.Πραγματικά ενδιαφέροντα τα όσα μας λές.Έχω όμως κάποια απορία.Είσαι τόσο σύγουρος πως πίσω απο την εναλλακτική λύση 3 κρύβονται οι απαίσιοι Ιλλουμινάτι?Μπορείς να το αποδείξεις?Εγώ μέχρι τώρα τους υποψιαζόμουνα για αυτό αλλά δεν είχα στοιχεία για να το στηρίξω!Μέχρι που συναντώ εσένα που τους κατηγορείς ότι κρύβονται πίσω απο αυτό το σχέδιο που μερικοί νομίζουν πως είναι παραμύθι.Κούνια που τους κούναγε όλους αυτούς!Και όμως....!Δεν θα μιλήσω γι'αυτό το σχέδιο διότι δεν με συμφέρει.Περιμένω κι άλλες πληροφορίες φίλε Wolf.

Freud
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Freud » 03 Σεπ 2006 05:22

Καπως ετσι ξεκινανε κατι αιρεσεις και αρχιζουν τις ομαδικες μαλ... εεε, συγνωμη αυτοκτονιες. φιλε Spacelord τι στοιχεια περιμενεις? να σου φερει εξωγηινο, η γραπτη ομολογια του Μπους? Ολες αυτες οι θεωριες στηριζονται στη πιστη και ευδοκιμουν στην ελλιπη (ή ικανοτατη) κριση του καθενος. Με λιγα λογια, οι οπτικες γωνιες απειρες αλλα η αληθεια μια. Γ@μω το κερατο μου μη πιστευετε το καθε εμπορικο τρικ του καθε μ@λ@κ@ και ζητηστε την αληθεια σε καθε επιπεδο!!! Η διαφανεια ειναι το καλυτερο παρασιτοκτονο. Τι εννοω. Γινεται μια ερωτηση σ καποιο πολιτικο η στη βουλη και απανταει αερολογιες? δεν τον ψηφιζεις. Σου λεει καποιος πολιτικος οτι θα σου δωσει αυξησεις ενω η χωρα σου ειναι καταχρεωμενη? δεν τον ψηφιζεις. Σου λεει οτι δεν υπαρχει area 51? δεν τον ψηφιζεις. Εδω εχουμε φτασει στο επιπεδο οχι μονο να μην κανουμε τα παραπανω αυτονοητα αλλα να πιστευουμε και αβλεπη την καθε συνομοσιολογια!! Και μου θελετε και να αποκαλυψετε αν υπαρχουν εξωγηινοι και ιλουμινατοι και τετοια. Και να σου πω και κατι? Πιστευω οτι η πλειοψηφια δεν ειναι σε θεση να χειριστει καμια αληθεια. Τι θελω? Να πα να της πεταξω το σαντουιτς απ το χερι, να τη γδυσω και να την πεταξω στην βροχη. Αμα ζησει, εζησε. Και μιας και λεμε για βροχη, απο μια σταγονα ξεκινα η καταιγιδα.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 03 Σεπ 2006 07:26

Aυτή είναι η άποψη σου φίλε μου Freud και σαφώς είναι σεβαστή.Δεν πιστεύεις σ'άυτα και το ξέρω εδώ και καιρό.Τα έχουμε πεί άλλωστε. Αφησε μας λοιπόν εμάς τους ''αφελείς" και "φαντασιόπληκτους" να πιστεύουμε και να ψάχνουμε ενδελεχώς το τι πέζετε πίσω απο την πλάτη μας!Δεν πρόκειται να αλλάξω τον κόσμο και ούτε μπορώ.Τουλάχιστον άσε μα να μάθω ποιός με πολεμάει! Ασε με να μάθω τον εχθρό μου.Και σε τελική ανάλυση άσε με και μένα που έχω ταξιδεύσει να γνωρίζω κάτι παραπάνω απο σένα.Απλως δεν πρόκειται να πώ τίποτα σημαντικό γί αυτό.

Θα αναρωτιέσε που είπα πώς έχω ταξιδεύσει ε?
Καλημέρα Φρέντ.

WOLF
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από WOLF » 07 Σεπ 2006 09:56

ΑΠΕΙΛΕΣ ΚΕΝΝΕΤΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΙΛΛΟΥΜΙΝΑΤΟΙ
Το 1963, ο Kennedy στέλνει ένα τελεσίγραφο στα μέλη του MAJESTIC 12.
Τους ενημερώνει και τους απειλεί, ότι εάν δεν αποφασίσουν να σταματήσουν τις παράνομες δραστηριότητές τους για να λυθεί το τεράστιο πρόβλημα των ναρκωτικών, θα έπαιρνε αυτός τα κατάλληλα μέτρα.
Προειδοποίησε επίσης τους ανθρώπους της οργάνωσης αυτής, ότι μέσα στο 1964 θα ενημέρωνε τον αμερικανικό λαό για την ύπαρξη εξωγήινων πολιτισμών αλλά και για τα εξωγήινης κατασκευής οχήματα που βρίσκονται στη Γη.
Μετά από αυτές τις απειλές του προέδρου, οι υπεύθυνοι των Ιλλουμινάτι και της λέσχης Μπίλντενμπεργκ αποφάσισαν ότι ο Kennedy θα προκαλούσε μεγάλα προβλήματα σε περίπτωση που θα αποκάλυπτε αυτά που γνώριζε.
Η δολοφονία του σχεδιάστηκε πολύ προσεκτικά.
Μια ακραία θεωρία θέλει για δολοφόνο του Kennedy όχι το Lee Harvey Oswald, αλλά τον ίδιον τον οδηγό της λιμουζίνας του προέδρου, William Greer.
Μετά από προσεκτική μελέτη των πλάνων που τραβήχτηκαν την ημέρα της δολοφονίας του προέδρου σε αργή κίνηση, ορισμένοι παρατήρησαν ότι μετά τον πρώτο πυροβολισμό ο οποίος έδρασε ως σύνθημα, ο οδηγός του γυρίζει προς τα δεξιά και πίσω, κρατώντας στο αριστερό του χέρι κάτι που μοιάζει με πιστόλι, το οποίο μετακινεί πάνω από τον δεξιό του ώμο.
Εκείνη τη στιγμή ο πρόεδρος δέχεται τον δεύτερο πυροβολισμό που ήταν και ο μοιραίος.
Το αντικείμενο αυτό υποτίθεται ότι ήταν ένα αυτόματο σαρανταπεντάρι, ασημένιου χρώματος.
Oι τέσσερις βασικοί αυτόπτες μάρτυρες που κλήθηκαν από την αστυνομία και είπαν ότι είδαν τον οδηγό του να πυροβολεί και να σκοτώνει τον πρόεδρο βρέθηκαν νεκροί μετά από λίγο καιρό.
Το όπλο με το οποίο πυροβολήθηκε ο πρόεδρος ήταν κατασκευασμένο από τη CIA ειδικά για αυτό τον σκοπό.
Το βλήμα της σφαίρας ήταν επίσης ειδικά σχεδιασμένο, ώστε μετά την κρούση να εκραγεί και ίσως γι αυτό τον λόγο ο εγκέφαλος του προέδρου είχε κατά έναν τρόπο διαλυθεί.
Για τη δολοφονία του Kennedy θεωρείται ότι συνεργάστηκαν επίσης οι εξής πράκτορες της CIA:
Orlando Bosch,
E. Howard Hunt,
Frank Sturgis και
Jack Rubinstein.
O Lee Harvey Oswald θεωρείται επίσης μέλος της CIA.
Λέγεται μάλιστα ότι ο θάνατός του είχε σχεδιαστεί από τη ίδια την υπηρεσία, ώστε ο Oswald μετά τις κατηγορίες που θα του κατελόγιζαν να μην μπορούσε να αποδείξει την αθωότητά του.
Oι μάρτυρες που προσπάθησαν να μιλήσουν στα ΜΜΕ απειλήθηκαν.
Όσοι δεν συμμορφώθηκαν σκοτώθηκαν από πράκτορες μυστικών υπηρεσιών ή εμφάνισαν καρκίνο εντός 2 ή 3 εβδομάδων.
O οδηγός του προέδρου και υποτιθέμενος δολοφόνος του, πέθανε μετά 3 εβδομάδες από τη δολοφονία του Kennedy, επίσης από καρκίνο...

Απάντηση