Chem-trails, ξερετε τι ειναι?

Απάντηση
Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 17 Οκτ 2005 14:38

Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Demon » 31 Οκτ 2005 15:34

Τις επιστημονικες εξηγησεις που αναφερατε τις εχω διαβασει κι εγω. Ομως υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που εμφανιζονται οταν δεν υπαρχουν καταλληλες συνθηκες η ακομα και σε χαμηλες πτησεις αεροπλανων που δεν δικαιολογειται συμφωνα με την επιστημονικη ερμηνεια. Επιπλεον σε πολλες περιπτωσεις δεν εχουν λευκο χρωμα οπως θα επρεπε απο τις συνπυκνωσεις αλλα ακομα και σκουρα χρωματα.

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 10 Νοέμ 2005 02:06

Μή μπερδεύετε τα chemtrails με τα contrails.
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Τι ψεκάζουν πάνω απο τα κεφάλια μας????

Δημοσίευση από Spacelord » 16 Φεβ 2007 02:05

Σήμερα στον Αττικό Ουρανό είχαμε το εξής αξιοπρόσεκτο συμβάν.Γύρω στις 12 το μεσημέρι εμφανίστηκαν αρκετές άσπρες οριζόντιες γραμμές απο τις εξατμίσεις των αεροπλάνων?Το αξιοπερίεργο είναι οτι οι γραμμές δεν εξαφανίζονταν μετα απο λίγο χρόνο,αλλά παρέμεναν στον ουρανό και σταδιακά απλωνόντουσαν!Επίσης μέτρησα 9 γραμμές(ουρές) παράλληλες μεταξύ τους και σχεδόν σε ίση απόσταση!Ταυτόχρονα υπήρχαν και σε άλλο σημείο του ουρανό άλλες γραμμές σέ σχήμα χιαστή!!Οι γραμμές αυτές πρέπει να διαλύθηκαν εντελώς μετα απο 30 λεπτά!!

Πώς σας φαίνονται ολα αυτά?Πιστεύω κάποιος απο εσας να το πρόσεξε.Ηταν εμφανές στον οποιονδήποτε έρηχνε μια πεταχτή ματιά στον Αττικό ουρανό!Τι μπορεί να συμβαίνει άραγε?Είναι λογικό να πετάνε γύρω στα 10 αεροπλάνα σχεδόν μαζί πανω απο την Αθήνα?Γιατί ήταν σε παράλληλη θέση και χιαστή η μια με την άλλη?Και το βασικότερο.Γιατί δεν διαλύονταν μετα απο λίγο,όπως θα έπρεπε κανονικά να κάνουν??Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει το θέμα για να συζητήσουμε το περίεργο αυτο γεγονός?

Έχω ακούσει διάφορα.Όπως οτι έχουν συμφωνήσει οι ισχυροί του πλανήτη να προστατεύσουν την γή απο την ηλιακή ακτινοβολία που περνάει απο την τρύπα του όζοντος και να περιορίσουν το φαινόμενο του θερμοκηπίου!!Αλλά δεν το ανακοινώνουν επίσημα,έτσι ισχυρίζονται,για να μην τρομοκρατηθεί ο κόσμος!!!

Αχ αυτός ο κόσμος!Όλοι οι ισχυροί του κόσμου, πως νοιάζονται τόσο πολύ για την ασφάλεια μας!Μην τρομοκρατηθούμε και πάθουμε τίποτα.Γιατί αν πάθουμε,άντε μετά να δούμε τι θα κάνουνε χωρίς τους δούλους τους!

Γράψτε και εσείς αγαπητοί φίλοι την γνώμη σας.
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

ORIONAS
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ORIONAS » 16 Φεβ 2007 03:43

Κάποτε κάνοντας τζαπιγκ επεσα σε μια εκπομπή του Λιακοπουλου
που ελεγε πως ψεκαζομαστε από…..χαϊβανοσκονη.

Μου φάνηκε πολύ αστείο, ακους εκει χαϊβανοσκονη…. :D

Μετά όμως σε κάποια εκπομπή ενός ξένου καναλιού ειχε την μαρτυρία ενός μηχανικου
αεροσκαφών που ελέγχοντας το σύστημα φρένων διαπίστωσε κατι ξενα προς το σύστημα
σωληναρια, ακολουθώντας τα κατέληξε σε μια άσπρη φιάλη σαν αυτές του υγραερίου
συνδεδεμένη με κάτι άλλους μηχανισμούς.
Στο χαρτι της διαγνωσεως που συμπλήρωσε δεν παρέλειψε να γράψει για την μποτίλια.

Το περιστατικό τράβηξε την προσοχή των διευθυντάδων που όλοι μαζι με τον μηχανικο
πηγαν να δουν την άλλη μέρα αν πράγματι αλήθευε το γεγονός.
Δυστυχώς για τον μηχανικό η μποτίλια είχε εξαφανιστεί.

Υπάρχουν πολλές ενδιαφέρουσες διευθύνσεις στο διαδυκτιο αν θέλετε ρίξτε μια ματιά.

http://www.californiaskywatch.com/#Cali ... 20Skywatch

Εδώ έχει ωραίες φωτογραφίες είναι και Ελληνικό.

http://www.enouranois.gr/

Απάντηση