ΟΜΑΔΑ Ε(έψιλον)

Απάντηση

Τί είναι τελικά η περίφημη ομάδα Ε;

Ένα παραμύθι
344
88%
Ένας σύλλογος νοσταλγών του Αρχαίου Ελληνικού Πολιτισμού
15
4%
Μια μυστική οργάνωση με σημαντικούς πόρους και μέσα
20
5%
Μια παντοδύναμη μυστική οργάνωση, της οποίας οι διασυνδέσεις εκτείνονται και πέρα από τα όρια του πλανήτη
13
3%

Σύνολο ψήφων: 392

Polait
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Polait » 01 Νοέμ 2004 16:01

Ostria, πραγματικά θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα για την ... Σπηλιά, αφού έχεις κάποιον φίλο που γνωρίζει σχετικά...Βέβαια το forum έχει άλλη θεματολογία αλλά ...
Τέσπα... λοιπόν προσωπικά θα αναφέρω ότι με αυτά τα πράγματα έχω προσωπική ενασχόληση εδώ και περίπου 12 συνεχή χρόνια. Έχω έπικοινωνία με διάφορους "γνωστούς" που κινούνται σε αυτούς τους χώρους, αλλά και κάποτε είχα μια ομάδα με την οποία είχαμε εστιάσει τις προσπάθειές μας στην υπόθεση της Σπηλιάς Του Νταβέλη, και έχω "βιώσει" κάποιες καταστάσεις κάπως παράξενες ...
Στο παρελθόν είχα δεχθεί και τηλεφωνική απειλή, από γνωστή οργάνωση η οποία ομολογώ πως με είχε κρατήσει μακριά από τη Σπηλιά για 6 μήνες.
Καί με έναν γνωστό αστυνομικό συντάκτη έχω κάνει κάποιες έρευνες όπου ενώ εντοπίσαμε τον Ελληνοαμερικανό Αξιωματούχο ο οποίος ήταν ο άμεσα υπεύθυνος για την μεταφορά του Αετού 151 στην Ν. Μάκρη, μαζί με άλλα 3 πανομοιότυπα πλοία (για να μπερδευτούν, τα ίχνη του), και αφού του κλείσαμε ένα ραντεβού σε ένα club εκείνος όχι μόνο δεν εμφανίστηκε ποτέ,αλλά και εξαφανίστηκε διαπαντός...
Πάντως χρειάζεται προσοχή όταν ασχολείσαι με πράγματα τα οποία κάποιοι προτιμούν να παραμείνουν ως έχουν ..δλδ. στην αφάνεια..
Κάποια φορά θύμισέ μου να σου πω το περιστατικό με την τεράστια ηλεκτρογγενήτρια έξω από την σπηλιά και τι είδαμε την επόμενη μέρα, ή την απάντηση που μου έδωσε ο Μπαλάνος και τι ισχυρίστηκε το Mega μετά από σχετική επικοινωνία με την συνεργάτιδα της Έλλης Στάη..
Αλήθεια το... site που ρώτησα αν το ξέρει κάποιος το ... είδε κανείς και αν ναι πως του φάνηκαν τα στοιχεία που δίνει τουλάχιστον αναφορικά με τη Σπηλιά του Νταβέλη?
Φιλικά Polait
Η υπομονή είναι μια σπουδαία αρετή.

Άβαταρ μέλους
Ostria
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Ostria » 01 Νοέμ 2004 20:03

Polait, στο site του Ιρανόν έχω μπει. Νομίζω ότι τα παιδιά το έχουν ψάξει αρκετά το θέμα και σίγουρα προσπαθούν να κρατήσουν τις ισορροπίες.

Οι πληροφορίες σου πάντως έχουν ενδιαφέρον και νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να τις βάλεις σε ξεχωριστό θέμα στην κατηγορία "μυστήριο και παράξενο" όπου θα μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις. Δες και το θέμα του jonniebegood που βρίσκεται στην ίδια κατηγορία και αφορά κάποια εμπειρία του στην Πεντέλη (όχι στην σπηλιά όμως).

:D
'' Χρη σιγάν ή κρείσσονα σιγής λέγειν '' Πυθαγόρας-.

Polait
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Polait » 02 Νοέμ 2004 13:31

OK Ostria, έκανα αυτό που μου πρότεινες...¶νοιξα Θέμα στο Μυστήριο και Παράξενο..Θα περιμένω νέα σου και πληρπφορίες σχετικά με τη Σπηλιά του Νταβέλη...(Έχω και εγώ και μάλιστα....μάλλον μπόλικες)... :D
Φιλικά, Polait.
Η υπομονή είναι μια σπουδαία αρετή.

ΜΙΧΑΛΗΣ
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ » 05 Νοέμ 2004 20:35

Για την ομάδα Ε στην αρχαιότητα ομολογώ πώς όσα διάβασα μέχρι τώρα ίσως και να έχουν κάποιο περιεχόμενο. Όμως αυτά που αναφέρθηκαν για τη σύχρονη εποχή είναι τουλάχιστο επιπόλαια.

Άβαταρ μέλους
smartboy
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από smartboy » 08 Νοέμ 2004 23:51

Λοιπον ας ζωντανεψω λιγο την κουβεντα....... :arrow:

Θελω να τονισω και να επιβεβαιωσω τα οσα εχω πει για την ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΛΟΓΟΥΣ,οτι δεν ειναι τυχαιοι.
Τωρα για ποιους λογους εχει περαστει στον κοσμο και στις συνειδησεις οτι Ο ΜΥΘΟΣ ειναι ψεμα,δεν ξερω.Ισως η εκκλησια θα μπορουσε να μας απαντησει σε αυτο το μεγαλο ερωτημα των Μυθων αλλα και της Αρχαιας Ελληνικης Ιστοριας,οπου η Εκκλησια της εχει γυρισει την πλατη εδω και αιωνες.

Και συνεχιζω.

''ΟΙ ΜΥΘΟΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΗΣΑΝ ΤΥΧΑΙΟΙ,ΑΛΛΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΟΙ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΛΟΓΟΙ''(Κρατυλος 401-403)

Αυτο μας λεει ο Πλατων και δινει την καλυτερη απαντηση σε οσους αμφισβητουν τα εργα των Αρχαιων Ελληνων αλλα και των ΕΛΛΗΝΩΝ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ και ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ.

Επισης να επιβεβαιωσω παλι τα οσα ειχα αναφερει περι της ''Περιγραφης της Γης απο ψηλα''.
Διοτι,ο Πλατων μας πληροφορει οτι ενας ακομη που ηξερε πως φαινεται η γη απο ψηλα ωστε να την περιγραφει επακριβως,ηταν ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ(Πλατων:Φαιδων,10,110β).Το πως περιεγραφαν την γη,με ποιο μεσο,με ποιο τροπο.....δεν το γνωριζω...απλα σκεφτομαι...

:wink:
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ Να πεισω καθε δαδουχο,να αναψει παλι την δαδα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 09 Νοέμ 2004 08:40

Μάλλον Smartboy έπρεπε να μεταφέρεις το μύνημα σου στην Ενότητα "Πίσω απο τους Μύθους".
Έτσι ... για να κρατάμε την Αξιοκρατία :D

Άβαταρ μέλους
μιχάλης
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από μιχάλης » 09 Νοέμ 2004 10:10

Πιστεύω και εγώ ότι οι μύθοι αντικατοπτρίζουν πραγματικά γεγονότα..Η τιτατομαχία, η γιγαντομαχία κτλ σε κάποιο βαθμό πρέπει να έγιναν, μια μορφή μάχης για την τότε επικράτηση της γης..

Πού κολλάνε αυτά με τα της Ε? Ακριβώς στο ότι δείχνουν την ύπαρξη πανάρχαιων πολιτισμών και μεταφέροντας χιλιάδες χρόνια πίσω την ύπαρξη πολιτισμών..

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 09 Νοέμ 2004 10:33

Σχετικά με την ύπαρξη Πανάρχαιων παλιότερων Πολιτισμών έχω αναφέρει με Αποδείξεις βάση κειμένων της ΡΑΜΑΓΙΑΝΑ την παρουσία των Ιπτάμενων Μηχανών των λεγόμενων Vimanas. Τα ξαναδείχνω
http://tatjana.ingold.ch:8080/framed/ev ... vimana.jpg

http://scimyst.free.fr/legendes/vimanas/Vimana.jpg

http://www.20kweb.com/clipart/ufo_vimana_01.gif

Εδώ είναι η Ιπτάμενη Μηχανή του ΑΧΟΥΡΑ ΜΑΣΔΑ Ανώτατου Θεού των Περσών:

http://home.istar.ca/~jmcp/graphicimages/fravahar.jpg

Τέλος να αναφέρω απο την Ραμαγιάνα τον Λαό των Asvin ταυτιζόμενο με τους Ατλάντες με υπερ-αναπτυγμένη Τεχνολογία & Ιπτάμενα Οχήματα τα λεγόμενα Vailixi.

Kαθώς & την πληθώρα αναφορών της Σουμεριακής Μυθολογίας για τους Εξωγήινους Θεούς ΑΝΟΥΝΑΚΙ & τα Ιπτάμενα Οχήματα τους σε Τοιχογραφίες, χαράξεις & σφραγίδες :)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 09 Νοέμ 2004 11:44

Εικόνα

Εικόνα

Τα παραπάνω είναι σχήματα τα οποία βρέθηκαν σε Πανάρχαιες Αιγυπτιακές Τοιχογραφίες (πρό του 3000 π.χ.) & η παρομοίωση τους με σύγχρονα Ελικόπτερα!

Εικόνα

Εικόνα

Ως γνωστό η Ελλάδα με την Αίγυπτο είχαν άμεση σχέση, κοινή καταγωγή σύμφωνα με τις μαρτυρίες του Πλάτωνα στον Τιμαίο & ίδιους Θεούς.
Διαβάστε & το Άρθρο:
http://www.crystalinks.com/ancientaircraft.html

Δείτε κι'άλλες Ομοιότητες:

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
apollonas_
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από apollonas_ » 16 Νοέμ 2004 18:02

Τι εγινε ρε παιδια γιατι τοση νεκρα?!!!!
"γνώθι σαυτόν άνθρωπε, ινα γνώς τους θεούς κ τας δυνάμεις αυτών"

Απάντηση