ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LordPayens
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από LordPayens » 19 Αύγ 2006 21:30

Αγαπητή Μελένια,

Ευχαριστώ για την επεξήγηση. Όντως παρανοήθηκαν τα λεγόμενά σου.

Φιλικά,
LordPayens

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 20 Αύγ 2006 22:35

Μετά απο 50 σελίδες "γνωριμιάς" νομίζω ότι έφτασε η ώρα να ζητήσω βοήθεια από τους συνομιλητές μας φίλα προσκείμενους στην Οργάνωση.

Έχοντας υπ'όψιν ότι το forum είναι "ανοιχτό" και απευθύνεται σε "αμαθείς" θα μπορούσαν οι συνομιλητές μας να "παίξουν" για λίγο τον ρόλο των "αμαθών" και να κάνουν κάποιες ερωτήσεις που θα μπορούσαν να απαντηθούν σεβόμενοι τις ιδιότητες του κυβερνοχώρου αλλά και τους θεσμούς της Οργάνωσης;
Tasos Zakynthos

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 21 Αύγ 2006 21:47

LordPayens έγραψε:Αγαπητή Εύα,
Αν βρεις έστω και μία πρόταση που να δηλώνει ο γράφων κάτι τέτοιο σου μιλάω ειλικρινά θα αυτομαστιγωθώ.
Να και μια ενδιαφέρουσα προοπτική για να αποκτήσει ενδιαφέρον η συζήτηση, μπορώ να βλέπω?

Αγαπητέ μου Lord, ας μην παίζουμε με τις λέξεις. Μπορεί εσύ άλλες να χρησιμοποίησες αλλά το νόημα των 50 σελίδων, τις οποίες διάβασα με απίστευτη υπομονή που αγγιζει τα όρια του σαδομαζοχισμού, αυτό είναι.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 05 Σεπ 2006 00:36

Αυτή η μακρά συζήτηση δεν πρόκειται να τελειώσει πρίν την Δευτέρα Παρουσία.Έτσι προβλέπω.Βέβαια κάνεις δεν ξέρει πότε θα έρθει αλλά και απο την άλλη κανείς δεν ξέρει πότε θα τελειώσει και που θα καταλήξει αυτή η συζήτηση.LordPayens ακόμα έχεις το κουράγιο να απαντάς σε ερωτήσεις-απορίες και να προσπαθείς να εξηγήσεις τα του τεκτονισμού?Αφου κανείς δεν πρόκειται να σε καταλάβει!!
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 08 Σεπ 2006 19:02

Σοβαρά Spacelord πιστεύεις ότι θα καταλήξει κάπου αυτή η συζήτηση? Χαίρομαι που βλέπω πώς υπάρχουν άνθρωποι με τόσο πλούσια φαντασία

Άβαταρ μέλους
LordPayens
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από LordPayens » 08 Σεπ 2006 21:13

Αγαπητή Εύα,

Σου επαναλαμβάνω ότι δεν μπορώ να γνωρίζω ποιά από τα μέλη της κοινότητας είναι "έτοιμα" ή "ανέτοιμα" για να θεωρώ ότι δεν μπορούν να κατανοήσουν τα όσα λέγονται. Νομίζω ότι είναι σαφές. Ο καθείς εκφράζει την άποψή του και αυτήν συζητούμε.

Αν θεωρείς ότι η συζήτηση δεν θα καταλήξει πουθενά είσαι ελεύθερη να αποχωρίσεις.

Αγαπητέ Τάσο,

Για να αποκτήσει μια βάση το όλο εγχείρημα θα σε προέτρεπα να ξεκινήσεις με τις ερωτήσεις που θα ήθελες να κάνεις δίνοντας ταυτόχρονα και την απάντηση που εσύ θεωρείς ότι τους αρμόζει.

Καλό χειμώνα.

Φιλικά,
LordPayens
-----------------------------------------------------
"Όταν δεν ομολογώ το μυστικό μου το κρατώ φυλακισμένο.
Όταν το ομολογώ, με κρατάει αυτό.
Η σιωπή είναι γαλήνη."

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 11 Σεπ 2006 13:42

Θα μου επιτρέψεις να γυροφέρνω στη συζήτηση Lord, έτσι από περιέργεια, άντε και μια δόση μαζοχισμού. Έχει πραγματικά τεράστιο ενδιαφέρον και μπορεί κανείς να διδαχθεί από αυτό, το πώς τόσο εσύ, όσο και όσοι άλλοι εμφανίσθηκαν στη συζήτηση ώς γνωρίζοντες, συμπαθούντες ή μετέχοντες στον Τεκτονισμό, καταφέρνουν να γράφουν χωρίς ουσιαστικά να λένε τίποτα. Κάτι από συζήτηση Βενιζέλου-Παυλόπουλου θυμίζει.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 11 Σεπ 2006 15:55

Εύα έγραψε: Κάτι από συζήτηση Βενιζέλου-Παυλόπουλου θυμίζει.
:lol: κλαπ-κλαπ-κλαπ
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 11 Σεπ 2006 18:23

LordPayens έγραψε: Αγαπητέ Τάσο,

Για να αποκτήσει μια βάση το όλο εγχείρημα θα σε προέτρεπα να ξεκινήσεις με τις ερωτήσεις που θα ήθελες να κάνεις δίνοντας ταυτόχρονα και την απάντηση που εσύ θεωρείς ότι τους αρμόζει.

Φιλικά,
LordPayens
-----------------------------------------------------
"Όταν δεν ομολογώ το μυστικό μου το κρατώ φυλακισμένο.
Όταν το ομολογώ, με κρατάει αυτό.
Η σιωπή είναι γαλήνη."
Εγώ ζητώ από τον LordPayens να κάνει κάποιες ερωτοαπαντήσεις ώστε να καταλάβουμε ποιές ερωτήσεις είναι "επιτρεπτές" και παίρνω σαν απάντηση ότι για να έχει βάση το όλο εγχείρημα πρέπει εγώ να κάνω τις ερωτοαπαντήσεις.
Δηλαδή κάνω ερώτηση, απαντάω (πως να απαντήσω; ) και περιμένω να ακούσω αν απάντησα σωστά και άν είναι "επιτρεπτή" η ερώτηση.

Τελικά LordPayens όλη την δουλειά θα πρέπει να την κάνω μόνος μου;

ΟΚ. Στις γοτθικού ρυθμού εκκλησίες της Δύσης ( Αραγε είναι φτιαγμένες από μέλη της Οργάνωσης; ) υπάρχουν κάποια αγάλματα με κακάσχημες φάτσες.
Αν αυτές οι εκκλησίες φτιάχτηκαν από μέλη της Οργάνωσης πιστεύω ότι τα αγάλματα κατασκευάστηκαν για να "περάσουν" στο πλατύ κοινό κάποια "μηνύματα" της Οργάνωσης. :?
Tasos Zakynthos

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 11 Σεπ 2006 20:05

Τάσος Χαρτάς έγραψε:Εγώ ζητώ από τον LordPayens να κάνει κάποιες ερωτοαπαντήσεις ώστε να καταλάβουμε ποιές ερωτήσεις είναι "επιτρεπτές" και παίρνω σαν απάντηση ότι για να έχει βάση το όλο εγχείρημα πρέπει εγώ να κάνω τις ερωτοαπαντήσεις.
Δηλαδή κάνω ερώτηση, απαντάω (πως να απαντήσω; ) και περιμένω να ακούσω αν απάντησα σωστά και άν είναι "επιτρεπτή" η ερώτηση.
Εντυπωσιακό και μόνο που το έγραψες :shock:

Απάντηση