μια ανεξηγητη εμπειρια στην Πεντελη

johnniebegood
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από johnniebegood » 30 Νοέμ 2004 04:25

apistos έγραψε:johnniebegood,
ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ"ΠΑΡΑΞΕΝΗ".
ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ "ΚΑΤΙ" ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ????
φιλε μου απιστε, γιατι δεν λες στα ισα τι σου θυμιζει?

την περασμενη ανοιξη την πρωτοεγραψα στο φορουμ του εσοτερικα και σε κανα δυο αλλα εκτος του παροντος, αναζητωντας καποια αναλογη εμπειρια ή καποια πληροφορια

απο το ενα τουλαχιστον την διεγραψα γιατι γινοταν χαβαλες και οχι συζητηση

μεχρι τοτε ελαχιστοι στενοι μου ανθρωποι την ειχαν ακουσει

ο Γ. Μπαλανος μου ζητησε να την περιλαβει στο βιβλιο του και δεν ειχα λογο να αρνηθω αφου ηδη την διεθετα δωρεαν στο δικτυο, αλλα και γιατι εκτιμησα το οτι καταλαβε οτι δεν ειμαι κανα ψωνιο απλα διαβαζοντας το κειμενο

ελπιζω να του ανταπεδωσα καπως την εκτιμηση με το οτι υπεγραψα την ιστορια μου για να την επιβεβαιωσω

θα σε παρακαλουσα να διευκρινησεις τα όποια υπονοουμενα δημοσιως

νασαι καλα
ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

Άβαταρ μέλους
Ostria
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Ostria » 30 Νοέμ 2004 21:28

Ελα βρε johnnie o apistos είναι "δικός" μας και τα έχει ξαναδιάσει... Αυτό εννοεί μάλλον! :wink:

Αν θεωρείς ότι υπήρχε κίνδυνος και κάποιο μήνυμα και τελικά τα αντιλήφθηκες και τα δύο , τότε είσαι από τους τυχερούς γιατί οι περισσότεροι δεν μπορούν να συνδέσουν τέτοιες εμπειρίες με κάτι πιό προσωπικό τους.
Αν όντως ισχύει αυτή η ερμηνεία, τότε κάποιος/κάτι σε "προστάτευσε" εκεί πάνω... που θα πει ότι υπάρχουν δύο αντίθετες επιρροές..;

Αραγε τι θα γινόταν αν είχες μείνει;
'' Χρη σιγάν ή κρείσσονα σιγής λέγειν '' Πυθαγόρας-.

johnniebegood
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από johnniebegood » 02 Δεκ 2004 14:39

Ostria έγραψε: Αν θεωρείς ότι υπήρχε κίνδυνος και κάποιο μήνυμα και τελικά τα αντιλήφθηκες και τα δύο , τότε είσαι από τους τυχερούς γιατί οι περισσότεροι δεν μπορούν να συνδέσουν τέτοιες εμπειρίες με κάτι πιό προσωπικό τους.
Αν όντως ισχύει αυτή η ερμηνεία, τότε κάποιος/κάτι σε "προστάτευσε" εκεί πάνω... που θα πει ότι υπάρχουν δύο αντίθετες επιρροές..;

Αραγε τι θα γινόταν αν είχες μείνει;
περασαν 13 χρονια για να κατανοησω οτι υπηρχε μηνυμα και ποιο ηταν

οσο για την διπλη φυση του φαινομενου, διαφορα στοιχεια μου την επιβεβαιωνουν, οπως οι αγγελοι στο εκκλησακι πχ

συμφωνω, κατι-καποιος με προστατευσε

τωρα πια, δεν θαθελα ουτε να ξερω τι μπορει να ειχε συμβει γιατι δεν ημουν μονος - ειχα ολη την οικογενεια μαζι μου

αν και πιστευω πως για μενα προσωπικα ηταν το "μηνυμα"

APOLLO31
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από APOLLO31 » 16 Οκτ 2005 02:29

μηπως η ανηφορα ειναι τελικα κατηφορα και αυτα που αντιλαμβανομαστε
επηρρεαζονται απο το τι λογικα ειναι αποδεκτο?

sora
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από sora » 07 Ιουν 2006 20:04

file diavasa tin istoria sou kai pragmatika exo minei kagelo!
einai poli tromaxtiki kai allokoti!! :shock:
pragmatika den ksero ti mporei na einai ola afta kai pos tha antifrousa ego!!!

johnniebegood
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από johnniebegood » 09 Σεπ 2006 09:31

lakedaimonios
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από lakedaimonios » 24 Οκτ 2006 15:29

Φίλε johnniebegood μήπως είδες την νέα Ελληνική Ταινία ''5 λεπτά ακόμα''? Αν την δεις πρόσεξε απο ποιο μέρος εμφανίζεται ο πρωταγωνιστής που υποτίθεται ότι μόλις έχει πεθάνει...
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ

alexandros retoulhs
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από alexandros retoulhs » 28 Φεβ 2007 19:33

file mou kalispera... to 8ema to pernw polu paratravigmeno an kai oxi oti einai api8ano... exw dei polla exw kai merikous filous pou asxolounte me polla perierga (3erete twra)... egw episis mporw na sou pw pos menw sthn nea makrh kai exw akoush polla... h pentelh einai ena mustiriodes vouno kai exoun gini polla.. sou protinw na eisai polu prosektikos genika ekei guro giati ola auta den ginonta etC tixea isws einai mia proidopisi... SORRY alla prepi na figw kai polu apla den mporw na anapti3w to 8ema alla 8a to 3anadiavasw kapoia stigmi kai 8a eima poio sigkekrimenos... mexri tote GN se olous.... (GN=good night) :lol:

Άβαταρ μέλους
Mike-P
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Mike-P » 21 Σεπ 2007 10:45

Καλησπέρα σε όλους.
Εδώ και 3 μέρες χάζεύω το φοβερό forum σας στη φοβερή ιστοσελίδα σας (σλουρπ, γλείψιμο:) ) και με ξαναπορώσατε πάλι με όλα αυτά τα μυστήρια και περίεργα που συμβαίνουν γύρω μας(η αλήθεια είναι ότι είχα απομακρυνθεί κάμποσο καιρό). Οπότε δε μπορούσα να μη γραφτώ για να μοιραστούμε μαζι τις εμπειρίες μας και τις απόψεις μας.
Anyway, μη σας πρήζω άλλο, αρκετά έγλειψα. :)

Τωρά για τη σπηλιά στη Πεντέλη, έχω ακούσει και γώ διάφορα κατά καιρούς (έχω πάει κάμποσες φορές). Για πλάσματα που έχουν συναντήσει μέχρι και για αιθέριες μουσικές που ακούγονται μέσα απτη σπηλιά. Τη τελευταια φορά που είχα πάει, ένας τύπος με τα παιδάκια του, μου είχε εκμηστηρευτεί πως μια φόρα μέσα απτη σπηλιά ακουγόταν ένας επαναλαμβανόμενος "βόμβος". Του έδωσε την αίσθηση ότι βόγγαγε η σπηλιά, ότι ανάσαινε αν θέλετε και ότι ένα απ'τα παιδάκια του είχε δει μια "κυρία" στο βάθος της σπηλιάς με κάτι 'πραγματα' πάνω απτο κεφάλι της..
Κάποιοι τύποι, μια άλλη φορά, είχαν αφήσει ένα μαγνητοφωνάκι (ξέρετε τα δημοσιογραφικά) σε ένα σημείο στη σπηλιά, ανοιχτό όλο το βράδυ και το πήραν την άλλη μέρα. Όταν το ακούσαν στη περρισότερη ώρα ήταν κενό, μα υπήρχαν κάπου 15 δευτερόλεπτα γραμμένα που ακουγόντουσαν πολύ περίεργα πράγματα. Έχω αυτό το αρχείο στη κατοχή μου (ίσως τοχετε κ οι περισσότεροι), δε ξέρω αν είναι αλήθινό, μα ειλικρινά, όποτε το ακούω μια ανατριχίλα διασχίζει τη ραχοκοκαλιά μου..
Θα χαρώ να ακούσω απόψεις σας και να τα πούμε.Το όνομα μου είναι Μιχάλης (και είμαι καλά :) )

ΥΓ: Αν έχει καλό καιρό αυτό το ΣΚ σκέφτομαι να ξανανέβω στη σπηλιά, να δω πως 'πάει'.. :)
Διάλεξα το δρόμο το λιγότερο ταξιδεμένο και αυτό έκανε όλη τη διαφορά..

Άβαταρ μέλους
Mike-P
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Mike-P » 02 Οκτ 2007 13:13

Τι έγινε ρε παιδια, που είστε όλοι? μονος μου θα μιλάω?

Λοιπόν πήγα Πεντέλη τη Κυριακή που πέρασε και έκατσα ως το βράδυ.
Κάθε φορά που πάω απολαμβάνω την άγρια ομορφιά του τοπίου και την εκπληκτική θέα. Φοβερό μέρος για εκδρομή.

Τράβηξα αρκετές φωτογραφίες απτη σπηλιά και ορισμένες απαύτες παρούσιάζουν κάποια περίεργα πραγματάκια, που δεν ήταν εκεί όταν έβγαινέ η φωτογραφία και δεν ήταν εκεί όταν τράβηξα την ίδια φωτο για δεύτερη φορά. Δε λέω, μπορεί να είναι κάτι φύσικο που δε το ξέρω εγώ, αλλά, σταλήθεια βρε παιδιά, είναι αρκετά περίεργο..
Διάλεξα το δρόμο το λιγότερο ταξιδεμένο και αυτό έκανε όλη τη διαφορά..

Απάντηση