ΣΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

ΣΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ

Δημοσίευση από maximos » 01 Οκτ 2006 17:32

Την φλόγα της περιέγειας και της ανακάλυψης ΟΛΟΙ ΜΑΣ,άλλοι λίγο και άλλοι περισσότερο ΤΑ έχουμε μέσα στην καρδιά μας να σιγοκαίουν.
Ολοι μας έχουμε ακούσει η και διαβάσει περίεργα/ες καταστάσεις.
Ο κάθε ένας μας έχει διαφορετικές απόψεις για αυτά πού έχει διαβάσει και που έχει ακούσει...λοιπόν είμαι ένας απο αυτούς ΠΟΥ έχω διαβάσει, αλλά ποτέ δεν ειχα την πρόθεση να γελάσω η και να κοροιδεύω τον συνομιλητή μου η και τον συγραφέα .....την κάθε διάθεση/πρόθεση για κριτική θετική η αρνητική την κρατώ για εμένα.
Παρακάτω θα σας περιγράψω ένα γεγονός που ΕΖΗΣΑ και ακόμα και τώρα ανατριχιάζω μόνο με την γραφή του.
Είναι 23¨50 βράδυ κάθομαι αναπαυτικά στην καρέκλα του γραφείου μου διαβάζοντας και παράλληλα ενημερώνοντας τά email μου, και ανεβάζοντας στο PC μου κάποιες φωτογραφίες που είχα τραβήξει απο άλλη μέρα σε μιά συνάντηση που είχα με συγγενείς.
Είναι μια μέρα παρα πολύ έντονη και δραστήρια απο πλευρά δουλειάς.
Η λάμπα φέγγει άπλετα εμπρός απο το γραφείο η πόρτα μου ειναι ανοικτή, το επόμενο δωμάτιο είναι λουσμένο απο το δυνατό φως που προέρχεται απο το φωτιστικό οροφής.Η πόρτα του δίπλα χώρου επίσης ανοικτή και φρεσκοβαμένη απένταντι της μια άλλη πόρτα κλειδωμένη και τα χρώματα του χώρου έχουν ανοικτά χρώματα.
Οι πόρτες και τα παράθυρα είναι κλειστά είμαι μόνος μου στόν χώρο.
Καθώς σερφάρο αισθάνομαι στην κλειστή γωνία του ματιού μου και επάνω στην άσπρη πόρτα ΜΙΑ ΣΚΙΑ με ανθρώπινο περίγραμμα σε απόχρωση ανοικτό γκρί να έρχεται απο την πόρτα που ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ!!!
Μέ αέρινες κινήσεις και χωρίς τον παλμό που έχουμε όταν περπατάμε πλησιάζει την πόρτα !
Οταν καταλαβαίνει?! οτι γυρνάω το βλέμμα μου και τήν/τόν? κοιτώ πρίν σχεδόν γεμίσει η σκιά την πόρτα που έβλεπα με απαλές κινήσεις σχεδόν σαν να πετά αποχωρεί απο την κλειδωμένη πόρτα!!!
Μπορείτε να φανταστείτε την ανατριχίλα στο σώμα μου και την καρδιά μου απο τους τρελλούς κτύπους που είχε φτάσει.....!!
Ετρεμαν τα χέρια μου απο την ταραχή περιττό να σάς πώ οτι εξαφανίστηκα απο το γραφείο,η φώτογραφική μηχανή το PC έμειναν ανοικτά και πού να σκεφτώ να τραβήξω φώτο ολα έγιναν σε δευτερόλεπτα...
Δεν κοιμήθηκα καθόλου άνετα για πολλές μέρες, δεν έκανα συζήτηση σέ κανέναν.
Δέν πίνω/καπνίζω ούτε είμαι φαντασιόπληκτος επιδειξίας, είναι κάτι που δεν θα το ξεχάσω ποτέ .....

Άβαταρ μέλους
MiB III X-RQz IV
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από MiB III X-RQz IV » 04 Δεκ 2006 18:14

Το περιοδικο Strange περσυ ειχε βγαλει ενα σχετικο πολυσελιδο θεμα για τις ΣΚΙΕΣ. Ομολογω ανατριχιαστικο. Θα ψαξω να βρω αριμο τευχους και θα επικοινωνησω παλι.
Αυτοι που ξερουν δε μιλουν, και αυτοι που μιλουν δεν ξερουν.

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 13 Δεκ 2006 20:50

ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ !!!!! Δέν το είχα διαβάσει...μπορείς να το στείλεις?

Άβαταρ μέλους
MiB III X-RQz IV
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από MiB III X-RQz IV » 14 Δεκ 2006 04:11

Δυστυχως φιλτατε, δεν εχω σκανερ... Μου το χε δανεισει φιλος το περιοδικο, επειδη ειχα παρομοια εμπειρια και εγω (και ο αυτος) και ηθελα να διαβασω κατι παραπανω... Η εμπειρια μου δεν ηταν τοσο φοβιστικη οσο η δικια σου, διοτι μου χε συμβει κατα τον υπνο μου και ισως και να ξυπνησα, αλλα στην ουσια να ονειρευουμουν με ανοιχτα ματια (να χα παγιδευτει εγκεφαλικα μεταξυ πραγματικοτητας και ονειρου...). Θα του πω αν ειναι να μου το δωσει (αν το εχει) και θα δω πως θα το μεταφερω εδω...!

Άβαταρ μέλους
ΔΕΙΜΟΣ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΔΕΙΜΟΣ » 14 Δεκ 2006 04:41

Maxime ειχα και εγω μια παρομοια εμπειρια, οχι βεβαια τοσο ανατριχιαστικη σαν τη δικη σου, αλλα καλη ειναι και αυτη :) .
Ενα πρωινο καθως κοιμουμουνα πολυ ελαφρια οπως οι περισσοτεροι το τι πρωι
(δεν θυμαμε ωρα), καποια στιγμη θελησα να σηκωθω απο το κρεβατι.Μολις το δοκιμασα ομως κατι με κρατουσε ακινητο και ειχε τον πληρει ελεγχο του σωματος μου (δεν μπορουσα να ανοιξω ουτε τα ματια μου).Οποιες προσπαθειες και αν εκανα ηταν ματαιες, ο φοβος που ενιωσα ηταν απεριγραπτος.Τελικα καταφερα να σηκωθω,και εκ πρωτης φανταστηκα πως ηταν ονειρο, οταν ομως το καλοσκεφτηκα καταλαβα πως ηταν πραγματικοτητα.

Μια αλλη εμπειρια ειχα οταν ονειρευομουνα ενα σκυλο να με δαγκωνει στο χερι και ενιωθα εντονη την αναγκη να ξυπνησω, (οπω συμβαινει συνηθως μετα απο εφιαλτες) το περιεργο ηταν οτι ενιωθα στα αληθεια ενα ριγος στο χερι μου.

Ουτε εγω πινω και καπνιζω και σας βεβαιω οτι δεν ηταν παραισθησεις.

Εξαλου αυτο σημβαινει σε πολλους, εχει σημβει και σε συγκενικα μου προσωπα.

Τελικα αυτο που πιστευω ειναι οτι κατι μας επισκεπτετε αλλα δεν νομιζω να εχει τη διαθεση να μας βλαψει.Τι θελει? Δεν εχω ιδεα! :roll:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...

Άβαταρ μέλους
MiB III X-RQz IV
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από MiB III X-RQz IV » 14 Δεκ 2006 17:41

Και εμενα μου χει συμβει να με κρατα ακινητα. Μου χε πλακωσει το στηθος, και με ειχε παραλησει. Μπορουσα να κινω μονο τα ματια μου. Ειπα μια προσευχη (οτιδηποτε στο οποιο το πιστευεις, οχι απαραιτητα χριστιανικο, απλα να πιστευεις σε αυτο εντονα!) και εφυγε! Με ειχε παραλητο και ηταν πραγματικα τρομερο! Αντιστοιχο ειχε συμβεισ ε ενα συγγενη μου. Του την ειχε πεσει στην πλατη και κοντεψε να τον πεθανει. Παλευε μαζι του για περιπου 10λεπτα και στο τελος ενιωθε σα να πνιγεται- να παθαινει καρδιακη προσβολη, κατι τετοιο... Φωναξε με ολη του τη δυναμη και αυτο εφυγε απο πανω του και σωθηκε (προσωπικα τον πιστευω, δεν εχει λογο να μου πει ψεματα)! Επισης μια αλλη φορα κοιμονουν με κλειστη πορτα ειναι ασπρη) και ενα μικρο λευκο φωτακι στο δωματιο μου. Ξυπναω νιωοωντας οτι κατι ειναι στο δψματιο και κοιταζοντας προς την πορτα, αιωρουνταν μια μαυρη σκια (σαν ομιχλη-καπνος) στο σχημα του χαρου (οπως οι νασγκουλ απο το L.O.R.T.) τρομαξα, ανοιγοκλεινα τα ματια μου αλλα ηταν εκει. κοντοκαθισα στο κρεβατι και αυτο παρεμενε εκει. Μολις ανοιξα το φως (το μεγαλο) χαθηκε!

Επιστημονικα, εξηγειται οτι βρισκεσαι σε σταδιο βαθυ υπνου (R.E.M.) και ξυπνας εχοντας παθει παραληση και ο εγκεφαλος ωσπου να φτιαξει την παραληση, σου δειχνει εικονες ονειρικες 9ισως αυτο που φοβασαι υποσεινηδητα). Θεωρητικα, δεν καταλαβαινεις οτι εχεις παραισθησεις. ομως εχεις. (?) Τοτε γιατι ολοι οι ανθρωποι απο αρχαιοτατων χρονων βλεπουν το ιδιο πραγμα? Ολοι εχουν την ιδια παραισθηση, φοβουμενοι το ιδιο αγνωστο ον? Α! Εγκυκλοπεδικα, αυτο το ον λεγεται Μόρα, ομως εχει και αλλες ονομασιες!

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 14 Δεκ 2006 20:58

Εντιπωσιακες οι περιγραφες...εχω συζητησει για αυτο το θέμα και με αλλο ατομο με υψηλο IQ ΝΑΙ εχουμε πολλες και συχνες επισκεψεις! Ολοι μας αλλοι ο γνωριζουν αλλοι οχι η και δεν το δεχονται!
Το γιατι? Δεν ξερω??
Μαλλον απο πλευρας μαρτυριας η ταινια εκτη αισθηση κατι παει να δειξει...
τι λες? :roll: :roll: :roll:

Άβαταρ μέλους
ΔΕΙΜΟΣ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΔΕΙΜΟΣ » 14 Δεκ 2006 23:21

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΕΣ 12 ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ, ΟΠΩΣ Η ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ Η ΕΝΟΡΑΣΗ ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΛΕΓΟΜΕΝΗ "ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ" Η ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΚΙΕΣ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΔΗ, ΜΑΛΙΣΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΣΚΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΚΑΤΙ ΣΚΙΕΣ ΣΕ ΣΧΗΜΑ "ΧΑΡΟΥ" ΝΑ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΟΙΜΟΜΕΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΕΡΙΔΙΚΟ ΑΥΤΟ (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΟΝΟΜΑ) ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΤΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΚΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΦΟΒΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΙΩΡΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΥΛΗ
(ΤΟΙΧΟΥΣ,ΠΟΡΤΕΣ Κ.Τ.Λ).

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΙΒ, ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ...

:)

Άβαταρ μέλους
MiB III X-RQz IV
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από MiB III X-RQz IV » 15 Δεκ 2006 04:21

Προσωπικα, δεν νομιζω να ειναι νεκροι ανθρωποι... Εχω τους ενδοιασμους μου... Αν ειναι κατι και δεν ειναι οντως μια μαζικη παραισθηση που την περνανε ολοι σε καποια φαση της ζωης τους (οπως πχ, πολλοι ανθρωποι οντας παιδια, μιλουν με τον εαυτο τους στον καθρεφτη και πιστευουν οτι ειναι αλλος ανθρωπος ~ σε ηλικια 2-4) τοτε (κατ εμε) ειναι μια συμπαντικη οντοτητα αγνωστης προελευσης με αγνωστους σκοπους... Ενας φιλος μου μιλα για δαιμονες... Δεν ξερω...

Εγω ειχα πει Ιησους Χριστος Νικα κλπ... οχι επειδη πιστευω στη θεικη φυση της αγιας τριαδας, αλλα επειδη εκεινη τη στιγμη ειχα αναγκη να πιστεψω καπου, και ο Χριστος, ειναι ο πιο καλος ανθρωπος που εχω ακουστα και θεωρησα οτι ισως με σωσει. Δεν ξερω αν με εσωσε αυτος, ή η δυναμη της πιστης μου (και της θελησης μου) οτι θα σωθω.

Άβαταρ μέλους
ΔΕΙΜΟΣ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΔΕΙΜΟΣ » 15 Δεκ 2006 17:56

<<(οπως πχ, πολλοι ανθρωποι οντας παιδια, μιλουν με τον εαυτο τους στον καθρεφτη και πιστευουν οτι ειναι αλλος ανθρωπος ~ σε ηλικια 2-4) >>

EΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ, (ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΚΡΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ) ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ Η ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ, ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ. ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΠΡΙΝ Η ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ Η ΟΤΙ ΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ (ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ). ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΟΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΞΑΣΘΕΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΥΘΗΝΕΤΕ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ, ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ.

<<Δεν ξερω αν με εσωσε αυτος, ή η δυναμη της πιστης μου (και της θελησης μου) οτι θα σωθω.>>

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ (ΠΑΩ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ), ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΞΕ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ...

Απάντηση