Ανατριχιαστική ιστορία

Απάντηση
terism
Νέο Μέλος

Ανατριχιαστική ιστορία

Δημοσίευση από terism » 11 Ιαν 2006 06:25

Κάποιος γνωστός μου μου έκανε μια ιστορία που πρέπει να έγινε μεταξύ δεκαετίας 50-60 σε κάποια συνοικία στον Πειραιά κάποιος γνώρισε μια κοπέλα την οποία και ερωτεύτηκε όταν αυτός της είπε ότι θα έλθει στο σπίτι τις να τη ζητήσει από τους γονείς της εκείνη έβρισκε δικαιολογίες να μην το κάνει αν και ποτέ δεν τον είχε αφήσει να την συνοδεύσει μέχρι το σπίτι τις εκείνος όμως έμαθε που μένει πήγε κτύπησε την πόρτα του άνοιξε ι μητέρα τις τις είπε ότι αγαπάει την Μαρία (το όνομα Μαρία είναι φανταστικό γιατί δεν γνωρίζω το πραγματικό όνομα τις κοπέλας ) ι μητέρα τις του είπε ότι ι Μαρία έχει πεθάνει εδώ και πολύ καιρό στην αρχή αυτός δεν το πίστεψε μέχρι που μητέρα τις τον πήγε στον τάφο τις . ξέρει κανείς για αυτήν την ιστορία αν είναι ψέματα η αλήθεια

Adaris
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Adaris » 11 Ιαν 2006 21:21

Αλήθεια είναι!
Την επόμενη φορά που θα πυροβολήσεις άσε με να πιαστώ απ' τη σφαίρα

Άβαταρ μέλους
Litsa
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Litsa » 12 Ιαν 2006 02:21

Μπορεί.... μάνα και κόρη να ήθελαν να τον ξεφορτωθούν .

Δε ξέρεις καμιά φορά τι κολιτσίδες είναι μερικοί μερικοί .

Ακου κει !!, να έχω καμιά ψιλοσχέση με καποιον και ένα βραδάκι ,
χωρίς να του χω δώσει κανένα δικαίωμα ... ντρίνννν
σου κτυπάει τα κουδούνια και σε ζητάει σε γάμο από τον πατέρα σου ...

Τις κόβεις τις φλέβες σου ή τις αφήνεις ...
όχι πες μου δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 12 Ιαν 2006 09:23

:P :P
Παντως το κλασσικο σεναριο που χει γινει και ταινια β διαλογης , θελει η γνωριμια να γινεται με οτοστοπ...ο τυπος πηγαινει την κοπελα σπιτι ολα οκ ,αυτη ξεχνα το καποιο ρουχο στο αυτοκινητο ,την αλλη μερα παει το καλοπαιδι σπιτι της νεαρας- που του χει "γυαλισει" κι ολας- χτυπα το κουδουνι ανοιγει η μανα και του λεει ....α ναι η κορη εχει πεθανει κτλπ.
Το καλυτερο εδω ειναι οτι ξεχνα και ρουχο το φαντασμα.... :P
Kung-fu master

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 26 Ιαν 2006 11:14

Aστικός μύθος (urban legend) που κυκλοφορεί σε διάφορες παραλλαγές και όχι μόνο στην Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
nikos_ft
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από nikos_ft » 27 Ιαν 2006 03:48

Για πολλες άλλες τέτοιες ιστορίες http://www.urbanlegends.gr

alexandros retoulhs
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από alexandros retoulhs » 01 Μαρ 2007 16:25

terism agapite file den gnorizw tpt gia auto to mu8o.... alla 3enerosa me to onoma pou evales stin kopela...... dld apla eleoC (den einai tpt aplos kakes anamnisis... :evil: :twisted: )

Άβαταρ μέλους
Mike-P
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Mike-P » 21 Σεπ 2007 14:48

Παιδιά ένας φίλος μου που ήταν γ' μηχανικός σε κρουαζιερόπλοια, μου έχει πει μια ίστορία, παρόμοια με αυτή που συζητάτε.
Συμφωνα με τα λεγόμενα του φίλου μου,ανάμεσα στο πληρωμα του πλοιου είχαν κάποιον μεγάλο σε ηλικία, ο οποίος ήταν παντα κακομούτσουνος, σαν να είχε κάποιο καημο και καθε βράδυ γινόταν λιάρδα στο ποτό.
Κάποιο βραδυ λοιπον, που έτυχε ο φίλος μου να έχει βάρδια μαζί του, εκεί που συζητάγαν περι ανεμων και υδατων, εφτασε η συζητηση στο γιατι είναι σε αυτη τη κατασταση αυτος ο ανθρωπος, να πινει συνεχεια και να είναι σοβαρος παντα. Ετσι του εκμυστηρευτηκε την ιστορία που συζητατε παραπανω(και που όντως είναι urban legend), για τη κοπελα που γνωρισε και της ειχε δωσει το μπουφαν και πηγε την αλλη μερα σπιτι της και οι γονεις της τον πηγαν στο ταφο της και βρηκε το μπουφαν του ακουμπισμενο πανω..! Του είπε κλάίγοντας πως αυτός ήταν ο λόγος για τη κατάσταση του, πως ακομα προσπαθει να το ξεπερασει, χρησιμοποιώντας το πιοτο..
Δε ξερω αν η ιστορία του είναι αληθινή ή αν είναι το παραλήρημα ενος μέθυσου, πάντως ο φίλος μου, μου είπε πως αν τον ακουγα θα τον πίστευα σίγουρα.. (αφήστε που θα μας κέρναγε και ποτάκι :) )
Τα συμπεράσματα δικά σας.

ΥΓ:Πάντως κάπου είχα διαβάσει πως η ίστορία όταν είχε πρωτοαναφερθεί(αρκετά παλιά), το είχε μάθει όλη η Ελλάδα, είχε γραφτεί μέχρι και στον Αθηναικό τύπο(!). Θα ταν ενδιαφέρον αν μπορούσαμε να βρούμε τη σχετική εφημερίδα του τότε..
Διάλεξα το δρόμο το λιγότερο ταξιδεμένο και αυτό έκανε όλη τη διαφορά..

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 24 Σεπ 2007 04:52

[quote="Mike-p"]Δε ξερω αν η ιστορία του είναι αληθινή ή αν είναι το παραλήρημα ενος μέθυσου, πάντως ο φίλος μου, μου είπε πως αν τον ακουγα θα τον πίστευα σίγουρα.. (αφήστε που θα μας κέρναγε και ποτάκι ) [/quotece3b4dc7c3]

Ήταν πραγματικά της κοπέλας ο τάφος ή ήθελαν να τον ξεφορτωθούν οι γονείς της γιατί δέν τον ήθελαν?
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
Mike-P
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Mike-P » 24 Σεπ 2007 09:21

Nαι της κοπέλας ήταν ο τάφος! Είχε φωτόγραφία της πάνω στο μνήμα (εκτος απτο μπουφάν του) και έτσι την αναγνώρισε. Εννοείται δεν την ξαναείδε από τότε. Α, θυμήθηκα ότι επίσης μου είχε πει ο φίλος μου, πως ο τύπος του είχε αναφέρει πως η κοπέλα είχε κρύο δέρμα. (Είχανε σεξουάλικη επαφή το βράδυ που συναντήθηκαν. που συναγδύθηκαν δηλαδη..)

Ειλικρίνα δεν ξέρω τι να πιστέψω. Πάντως είναι καλή σαν ιστορία..
Διάλεξα το δρόμο το λιγότερο ταξιδεμένο και αυτό έκανε όλη τη διαφορά..

Απάντηση