Ταινιες θανατου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Demon
Πλήρες Μέλος

Ταινιες θανατου

Δημοσίευση από Demon » 01 Δεκ 2005 03:40

Προσφατα ειδα μια ταινια με τον Νικολας Κεητζ με τιτλο 8μμ που αναφεροταν στις ταινιες στις οποιες φαινονται πραγματικοι φονοι. Απο περιεργεια εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι εδω και πολλα χρονια υπαρχει μεγαλη συζητηση για αυτες τις ταινιες και ολοκληρη βιομηχανια απο πισω τους. Απο οτι φαινεται η παραγωγη αυτων των ταινιων γινοταν πρωτα στη Ν. Αμερικη και τα τελευταια χρονια γινεται στην Ασια και την Ιαπωνια. Αλλες φορες κυκλοφορουν σε "επιλεγμενους" χωρους και αλλες φορες γινονται ιδιωτικες προβολες με μεγαλο κοστος.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 01 Δεκ 2005 13:12

Μέχρι που μπορεί να φτάσει η διαστροφή του ανθρώπου!!!!!
Δεν θέλουν μόνο να βλέπουν φόνους και θανάτους αλλά θέλουν να είναι και πραγματικοί!!!!!
Ελεος πλέον.
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 01 Δεκ 2005 15:01

Αυτά που λες Demon ειναι τα λεγομενα snuff films τα οποία συνήθως συνδιάζουν σκηνές σκληρού σεξ με θανάτους και αίμα. Έχω δει κι εγώ την ταινία που λες τα 8mm και νομίζω ότι αποδίδει με πολύ καλό κλίμα την υπόθεση.
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 09 Ιαν 2006 02:15

Έχει δει ποτέ κανείς μια τέτοια ταινία;

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 09 Ιαν 2006 06:58

Aν συμβαίνει κάτι τέτοιο που μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο, οι φόνοι θα γίνονται μόνο με θύματα κάποιους καταδίκους, ή αιχμαλώτους έτοιμους για εκτέλεση :wink:
Δέν πρέπει να υπάρχει καμία άλλη εξήγηση.

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 09 Ιαν 2006 23:59

ΠΟΣΕΙΔΩΝ έγραψε:Aν συμβαίνει κάτι τέτοιο που μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο, οι φόνοι θα γίνονται μόνο με θύματα κάποιους καταδίκους, ή αιχμαλώτους έτοιμους για εκτέλεση :wink:
Δέν πρέπει να υπάρχει καμία άλλη εξήγηση.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ αλήθεια μπορείς σήμερα να ανεχθείς θανάτους- φόνους για διασκέδαση; Εστω και αν αυτοί είναι κατάδικοι;
Ξαναγυρίζουμε στο Κολοσσαίο;
Η στιγμή του θανάτου για τον καθέναν από εμάς, όποιος και να είναι, πρέπει να είναι ιερή!
Tasos Zakynthos

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 10 Ιαν 2006 18:03

ΠΟΣΕΙΔΩΝ αλήθεια μπορείς σήμερα να ανεχθείς θανάτους- φόνους για διασκέδαση; Εστω και αν αυτοί είναι κατάδικοι;
Ξαναγυρίζουμε στο Κολοσσαίο;
Εγώ;; Όχι βέβαια, με κανέναν τρόπο.
Τους ανέχονται όμως κάποιοι άλλοι, του χολυγουντιανού κατεστημένου.

terism
Νέο Μέλος

ταινίες θανάτου

Δημοσίευση από terism » 11 Ιαν 2006 05:26

Σχετικά με το θέμα ταινίες θανάτου εάν δεν έχετε επισκεφτεί το www.ogrish.com εάν φυσικά έχετε γέρα νεύρα και αν δείτε αυτά που θα δείτε η ταινία 8mm θα σας φαίνεται Μίκη Μάους

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 04 Μαρ 2006 01:10

Για γερα νεύρα terism έχεις δικιο. Όμως είναι ενα πράγμα να κινηματογραφεί η να φωτογραφίζει κανείς εκτελέσεις δυστηχύματα κλπ και άλλο να σκηνοθετει δολοφονιες αποκλειστικα και μονο για να γυρίσει μια ταινία και να το "ευχαριστηθουν" καποιοι διεστραμενοι.
Αναζητητής της Αλήθειας

Απάντηση