Ο μύθος του JFK

ΜΙΧΑΛΗΣ
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ » 05 Νοέμ 2004 21:02

Κώστας_B έγραψε: Την δεκαετία του εξήντα ήταν πολύ ξεκάθαρο ότι τον Κένεντυ τον δολοφόνησε το κατεστημένο των υπηρεσιών πληροφοριών.
Ακριβώς σε αυτό αναφερόμουν κι εγώ.

Dorian
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Dorian » 12 Νοέμ 2004 13:38

έλεγε ο πρόεδρος. " Η ΑΝΘΡΩΠΌΤΗΤΑ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ Η Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ
Ο Πρόεδρος μπορεί να έλεγε αυτό, όμως άλλα έκανε.
Οι Σοβιετικοί παρ' ολίγον να αιματοκυλίσουν τον κόσμο. Ο JFK ΌΧΙ
Διαφωνώ απόλυτα. Αν δεν κάνω λάθος ήταν η κυβέρνηση των ΗΠΑ που έστειλε αναγνωριστικά αεροσκάφη να παραβιάσουν τον εναέριο χώρο της Κούβας και εφάρμοσε ζώνη αποκλεισμού της Κούβας.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 12 Νοέμ 2004 14:24

Dorian έγραψε:Διαφωνώ απόλυτα. Αν δεν κάνω λάθος ήταν η κυβέρνηση των ΗΠΑ που έστειλε αναγνωριστικά αεροσκάφη να παραβιάσουν τον εναέριο χώρο της Κούβας και εφάρμοσε ζώνη αποκλεισμού της Κούβας.
Μα αγαπητέ Dorian, ο JFK αντέδρασε στην κίνηση της ΕΣΣΔ να τοποθετήσει πυραύλους στην Κούβα. Και με αυτό το σκεπτικό ο Jerry μιλάει για φταίχτη την ΕΣΣΔ.
Βέβαια ο Jerry μπορεί θαυμάσια να υπερασπιστεί την θέση του, κάτι που θα ήθελα να δω μιας και πιστεύω πως θα το κάνει εκτενέστερα από εμένα.
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
siva
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από siva » 12 Νοέμ 2004 21:24

Δεν υπάρχει ούτε ένας πρόεδρος στην ιστορία των ΗΠΑ που να μην έχει πραγματοποιήσει πόλεμο. Όσο καλές διαθέσεις και να έχει ο εκάστοτε πλανητάρχης, η πολιτική παραμένει ίδια, εκφραζόμενη με διαφορετικό τρόπο ανά περίπτωση.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 12 Νοέμ 2004 22:11

Δεν υπάρχει ούτε ένας πρόεδρος στην ιστορία των ΗΠΑ που να μην έχει πραγματοποιήσει πόλεμο. Όσο καλές διαθέσεις και να έχει ο εκάστοτε πλανητάρχης, η πολιτική παραμένει ίδια, εκφραζόμενη με διαφορετικό τρόπο ανά περίπτωση.
Αλλά ο JFK ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ ... δέν είναι τυχαίο αυτό!
Συμφωνείς :?: :?:
Αν ο JFK ακολουθούσε πιστά τις προσταγές των Εβραίων Πατρόνων όπως κάνει με το παραπάνω & κάτι περισσότερο ο ΜΠΟΥΣ όχι μόνο δέν θα τον σκότωναν αλλά θα έφθανε & 100 χρονών!

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 13 Νοέμ 2004 00:56

Νομίζω πώς ο Dorian έχει κάποιο δίκιο. Οι ΗΠΑ κάθε άλλο παρά αθώες ή θύματα της κρίσης μπορούν να θεωρηθούν και αν τελικά συνέβαινε το χειρότερο οι 2 υπερδυνάμεις θα είχαν ευθύνες γι αυτό.

Πάντως Ποσειδώνα τη θεωρία της εμπλοκής των "Εβραίων" (παρεπιπτόντως αυτές οι γενικεύσεις είναι μάλλον άστοχες) στη δολοφονία του Kennedy την ακούω για 1η φορά και έχω την αίσθηση πώς δεν στέκει ούτε βάσει των όποιων ιστορικών στοιχείων, ούτε της γεωπολιτικής κατάστασης της εποχής.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝ » 13 Νοέμ 2004 07:37

Οι Εβραίοι Alex διοικούν τις Η.Π.Α. απο την Εποχή της Ανεξαρτησίας τους (1776).
Απο τότε την προόριζαν για την Υπερδύναμη-Έκτρωμα που βλέπουμε Σήμερα & διοικούν τις Η.Π.Α. αφανώς χωρίς να αφήνουν το παραμικρό σημάδι στον πολύ κόσμο.
Διαμέσω των Η.Π.Α. επίσης θέλουν να αναδείξουν τον Βιβλικό τους Μεσσία ο οποίος θα τους δώσει όλη την Κοσμική Εξουσία κάτι που δέν τους έκανε ο Ιησούς Χριστός!
Όσον αφορά τον Κέννεντυ πήγε κόντρα στα Σχέδια τους - το ανέφερα & η ίδια η Siva άλλωστε παρουσιάζοντας ένα ¶ρθρο - κάτι παρόμοιο με το Σημερινό (Δίδυμους Πύργους, Τρομοφοβία, κτλπ).
Οπότε θα ερχόταν γι'αυτόν η Τιμωρία ... όχι μόνο στον ίδιο αλλά & στον Αδελφό του 5 χρόνια αργότερα που ήθελε να ακολουθήσει την ίδια Πολιτική!

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 13 Νοέμ 2004 13:27

Επειδή σε διάφορα θριντς έχουν αναφερθεί οι εβραίοι, θα ανοίξω μια κουβέντα για το συγκεκριμένο θέμα και θα παρακαλούσα ότι σχετικό υπάρχει να αναφερθεί εκεί.
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 13 Νοέμ 2004 20:43

Ποσειδώνα, ενδιαφέρουσες οι απόψεις σου, αλλά μάλλον εκτός ιστορικής πραγματικότητας. Εν πάσει περιπτώσει ας συνεχίσουμε την περί Εβραίων και Σιωνιστών συζήτηση που έχει τεθεί σε αρκετά θέματα στη συζήτηση που ξεκίνησε ο Κώστας.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 16 Νοέμ 2004 21:57

ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ. ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΛΙΝΚΟΛΝ (Λ) ΕΚΛΕΧΤΗΚΕ ΣΤΟ ΚΟΝΓΡΕΣΟ ΤΟ 1846
ΚΕΝΕΝΤΥ (Κ) " " " " 1946
Λ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟ 1860
Κ " " 1960
ΛΙΝΚΟΛΝ =7 ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ΚΕΝΕΝΤΥ =7 ΓΡΑΜΜΑΤΑ
Λ + Κ ΠΕΘΑΝΑΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Λ + Κ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
Λ + Κ ΕΝΩΠΙΟΝ ΣΥΓΥΓΟΥ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Λ = ΚΕΝΕΝΤΥ
" Κ = ΛΙΝΚΟΛΝ
Λ + Κ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΑΠΟ ΝΟΤΙΟΥΣ
Λ + Κ ΔΙΑΔΟΧΟΥΣ ΝΟΤΙΟΥΣ
ΔΙΑΔΟΧΟΙ Λ + Κ = JOHNSON ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ
ANDREW JOHNSON ΔΙΑΔΟΧΟΣ ΛΙΝΚΟΛΝ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 1808
LYNDON JOHNSON " ΚΕΝΕΝΤΥ " " 1908
JOHN WILKES BOOTH ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ Λ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ ΤΟ 1839
LEE HARVEY OSWALD " " K " " 1939
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΕΙΧΑΝ 3 ΟΝΟΜΑΤΑ
" " " " " 15 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ
O BOOTH ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ Λ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ ΚΡΥΦΤΗΚΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ
Ο OSWALD " " Κ " ΑΠΟΘΗΚΗ " " " ΘΕΑΤΡΟ
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ
ΚΑΙ ΟΙ 2 ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΗΤΑΝ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ
" " " " ΠΕΘΑΝΑΝ ΠΡΙΝ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ
1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ Ο ΛΙΝΚΟΛΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΟΝΡΟ ΤΟΥ ΜΕΡΥΛΑΝΤ
" " " " " ΚΕΝΕΝΤΥ " ΣΤΗ ΜΕΡΛΙΝ ΜΟΝΡΟ...

Απάντηση