Εξέλιξη του ανθρώπινου είδους

Θέματα που αφορούν ζητήματα και εξελίξεις στο χώρο της υγείας και έρευνες της βιολογίας
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Εξέλιξη του ανθρώπινου είδους

Δημοσίευση από fluke » 11 Ιαν 2006 16:05

Θα ήταν ωραίο να γίνει μια σύντομη παρουσίαση των διαφόρων θεωριών που υπάρχουν σε σχέση με την εξελικτική αλυσίδα, τους κρίκους της και τυχόν ασυνέχειες που μπορεί να υπάρχουν. Αναφορές σε ευρύματα της παλαιοανθρωπολογίας, συσχέτιση τους όπου αυτό είναι δυνατόν, κλπ.

Νομίζω είναι ένα θέμα άκρως ενδιαφέρον που μπορεί αποτελέσει τη βάση για περαιτέρω συζητήσεις. Επίσης νομίζω ότι υπάρχει πλούσια βιβλιογραφία και αρθρογραφία κυρίως σε επιστημονικά περιοδικά.
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Κώστας Δελήμπασης
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από Κώστας Δελήμπασης » 24 Μαρ 2006 15:42

Μπορείς να το αναλάβεις, εσύ ή κάποιος άλλος;

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 25 Μαρ 2006 20:51

Μου βάζεις δύσκολα.. ίσως κάποιος με πιο εξειδικευμένες γνώσεις... ίσως ανοίξω κάποιο σχετικό thread όταν συγκεντρώσω κάποια references που θα είναι καταρχήν επαρκή για συζήτηση και βλέπουμε
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 26 Μαρ 2006 21:32

Καλη η προταση,αλλα χρειαζεται οντως καποιος ειδικος..
Kung-fu master

Κώστας Δελήμπασης
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από Κώστας Δελήμπασης » 09 Απρ 2006 00:29

Κάθε προσφορά ευπρόσδεκτη.

Κλειδωμένο