Οι 10 καλύτερς μπάντες Ροκ-Μέταλ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Spacelord » 14 Απρ 2006 20:40

Εμένα πάντως δεν με χάλασαν και πολύ τα τελευταία άλμπουμ των Metallica.και το st.anger μου άρεσε σχετικά.Ισως διότι ποτέ δεν υπήρξα ο κλασικός μεταλάς.Ενα απλό παράδειγμα.Οι ποιό πολοί μεταλάδες υμνούν και τρελένωνται με Iron Maiden.Σωστά?Εμένα ποτέ δεν μου άρεσαν οι maiden.Ποτέ δεν αγόρασα δίσκο τους,ποτέ δεν κρέμασα αφίσα τους στο δωμάτιο μου!Κουφό ε?Ε όταν πήγενα γυμνάσιο και όλοι ήταν τρελαμένοι με Maiden,Manowar,Slayer κτλ εγώ άκουγα grunge metal και punk rock.Melvins,Tad,Soundgarden στα πρώτα τους που βαράγανε άσχημα!Τέλος πάντων.Θα ήθελα να βάλω και μια ακόμα γκρουπάρα που ξέχασα να βάλω στην λίστα μου.Θα κάνω μια ζαβολιά και θα τα κάνω 11 τα συγκροτήματα.Θα βάλω τους Black Label Society!Αυτός ο Zakk Wyld πραγματικά παίζει παπάδες!Μεχρι και σόλο με την γλώσσα!Και όσοι έχετε ακούσει Black Label Society θα συμφωνήσετε πως δεν πέζουν και τίποτα σολάκια.Ξεσκίζεται ο άνθρωπος.Για όσους δεν ξέρουν να θυμήσω οτι έπεζε lead guitars στον Ozzy.Είναι αυτός ο ξανθός τυπάς με τα μακριά μαλλιά και με τις εκπληκτικές κιθάρες του.
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από necrosauron » 14 Απρ 2006 21:18

Και πέζει ακόμα στον Όζι . Το μόνο κακό πάνω του είναι οι απόψεις του . Βέβαια και εγώ μόλις θυμήθηκα πως ξέχασα να βάλω τον θέο της ηλεκτρικής κιθάρας , τον Jimmy Hendrix .
"Τhe World Is Full of Kings and Queens Who Blind Your Eyes Then Steal Your Dreams" Black Sabbath - Heaven and Hell - Heaven and Hell

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από necrosauron » 16 Αύγ 2006 11:27

6 Σεπτεμβρίου κυκλοφορεί το νέο αλμπουμ των Iron Maiden "A Matter of Life and Death" . Aσχολείται κανείς ?
"Τhe World Is Full of Kings and Queens Who Blind Your Eyes Then Steal Your Dreams" Black Sabbath - Heaven and Hell - Heaven and Hell

Άβαταρ μέλους
Neath Dick
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Neath Dick » 02 Σεπ 2006 16:56

Μπα.... παιρνουν απαρατηρητοι οι Μειδεν αφου εκτος απο καποια πραγματικα καλα τραγουδια ολα τα αλλα μου φαινονται ιδια.
Αν θελατε την αποψη μ για καποια πραγματικα καλα συγκροτηματα αυτη θα περιεχει.
Opeth,Tool,Pink Floyd,Led Zeppelin,GnR,Anathema,Jethro Tull,Metallica,Τρυπες :!:
Βεβαια υπαρχουν πολλα αλλα που μ αρεσουν αλλα ανετα μπαινουν σε δευτερη μοιρα.
Υ.Γ. Οσον αφορα για τους μεταλλικα μ αρεσουν ολα τα αλμπουμ τους μετα το "μαστερ οφ...". :twisted:
Opeth

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από necrosauron » 03 Σεπ 2006 16:52

Απο Maiden εμένα μ`αρέσει όλη η δισκογραφία εκτος απο το Dance of Death . Σε αυτό τα τρια πρώτα κομμάτια λένε πολύ , αλλά τα υπόλοιπα είναι λες και ξανακους το Brave New World απο την αρχή . Πάντως ακόμα και οι δύο δίσκοι που θεωρούνται ως το ναδιρ τους , τα The X Factor , Virtual XI έχουν πολύ καλά κομμάτια που δυστυχώς χαντακώνονται απο τη φωνή του Blaze Bayley , ενος ανθρώπου εντελώς ακατάλληλου για να τραγουδάει Maiden (΄΄οχι ότι δεν έχει καλή φωνή , αλλά δεν ταιριάζει στη μουσική τους ) .

angel
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από angel » 05 Σεπ 2006 12:49

Nightwish - ειδικά το once. Το ακούω συνέχεια ένα μήνα τώρα :!:

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από necrosauron » 06 Σεπ 2006 10:36

Το τελευταίο Maiden album τελικά γα..ει και δέρνει .... :D :D :D

Demo
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Demo » 07 Σεπ 2006 09:09

[quote:52b9026395="necrosauron"]Το τελευταίο Maiden album τελικά γα..ει και δέρνει .... :D :D :D[/quote:52b9026395]

Προσωπικά μου φαίνεται μια από τα ίδια , και σαν συνέχεια του A BRAVE NEW WORLD . Ωστόσο μου αρέσουν (ειδικά σε live ) γενικά , και γιαυτό τους βάζω στην παρακάτω λίστα
1 . Judas Priest (εξελικτές του οδηγοί του metal )
2 . Black Sabbath (εφευρέτες του metal )
3 . Iron Maiden
4 . AC DC
5 . Rainbow
6 . Manowar
7 . Motorhead
8 . Gary Moore
9 . Tool
10 . Pink Floyd
11 . A System Of a Down
12 . Led Zeppelin
Πλην του 1 . η σειρά είναι τυχαία . Είναι τα αντιπροσωπευτικώτερα για μένα δια μέσου των ...35 τελευταίων ετών .

Άβαταρ μέλους
necrosauron
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από necrosauron » 16 Σεπ 2006 16:34

Στις 25 Σεπτεμβρίου κυκλοφορεί και ο δίσκος των Rhapsody of Fire (πρώην Rhapsody ,άλλαξαν όνομα λόγω προβλημάτων copyright ), ενώ όπου να`ναι βγάζουν νέο δίσκο και οι Manowar , Megadeth . Άντε να δούμε ...

Άβαταρ μέλους
Neath Dick
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Neath Dick » 18 Μαρ 2007 17:13

Καλα δεν θα λεγαμε και για την κυκλοφορια του αιωνα απλα τρογονται.Αλλα αυτοι που ειναι αθλιοι ειναι οι Manowar.
Τεσπα, παιδες το καλοκαιρι ερχονται οι Metallica.
Μονο αυτο
Opeth

Απάντηση