Σεξ στο διάστημα

Όπως εσείς τις νιώθετε και όπως εσάς προβληματίζουν
Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 14 Σεπ 2006 11:04

Fluke είσαι απίστευτος. :shock: :) Μπορείς να καταστρώσεις και να επιλύσεις την εξίσωση για συνθήκες έλλειψης βαρύτητας?

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 15 Σεπ 2006 15:00

Κοίτα αν βάλουμε συνθήκες έλειψης βαρύτητας και τις εφαρμόσουμε στα προηγούμενα το προφανές είναι ότι το φρεάτιο δεν θα γεμίζει με τίποτα καθώς λόγω του ότι είναι ανοικτή δεξαμενή η διαδικασία πλήρωσης θα παρουσιάζει τρελές διαρροές λόγω αιώρησης.
Παρόλαυτα χρειάζεται να γίνει πρακτική επαλήθευση έτσι ώστε να καταγραφούν οι ακριβείς κινήσεις τους στο χώρο.
Μέχρι να βρεθούν οι κατάλληλες συνθήκες γι αυτό, συνεχίζονται οι έρευνες σε διαφορετικές συνθήκες για το σχηματισμό μιας επαρκούς βάσης δεδομένων.... προχωρώ ακάθεκτος..... 8)
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 15 Σεπ 2006 15:37

Το φρεατιο παρουσιζει ιδιομορφιες οπως συσπασεις και μεταβολες του μεγεθους της οπης πληρωσης κατα την διαδικασια αυτης!

Ποτεινω την δημιουργεια μιας βασης δεδομενων των πειραματικων αποτελεσματων με σκοπο την ευκολη προσπελαση τους απο τους ενδιαφερομενους ερευνητες.

Η ερευνα συνεχιζεται και απο μερους μου... fluke να θεσουμε κοινη υποψηφιοτητα για το Νομπελ... :lol:
Kung-fu master

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 15 Σεπ 2006 16:32

Μα συγνώμη.
Αφού υπάρχει άμεση επαφή του αγωγού και του στομίου του φρεατίου, και οι συσπάσεις του φρεατίου ακολουθούν ή προκαλούν τις συσπάσεις τους αγωγού σημαίνει ωπς εντός του συστήματος αγωγός-φρεάτιο διατηρούνται ίδιες συνθηκες, διαφορετικές εν πάσει περιπτώσει από ότι παρατηρούμαι εκτός του ανωτερω συστήματος.
Ετσι, παρά την διαφορετικότητα των εξωτερικών συνθηκών, η διαδικάσια θα εκτελείται με τον ίδιο τρόπο όπως και επί της γης.
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 23 Σεπ 2006 11:34

Με αφήνετε άφωνη, φρεάτιο, αγωγός, οπή, τί να πώ. Ποτέ δεν είχα φανταστεί αυτή την ορολογία, ούτε στις πιο εκκεντρικές στιγμές μου. Με έχετε εντυπωσιάσει :roll:

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 25 Σεπ 2006 12:16

κώστα το σύστημα δεν είναι απαραίτητα κλειστό γιατί υπάρχει και η περίπτωση να υπάρχουν 2 φρεάτια εναλασσόμενα είτε εν σειρά ή είτε σε παράλληλη διάταξη οπότε σε αυτή την περίπτωση οι εξωτερικές συνθήκες παίζουν ρόλο σημαντικότατο... εδώ σας θέλω :lol: :lol: :lol: :lol:

το νόμπελ ε-ε-ερχεται
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 10 Οκτ 2006 11:03

Κοιτα να δεις ελειψα απο το forum και το κανατε τ μαγαζι αναταλληλο για ανηλικους :lol:
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
ΔΕΙΜΟΣ
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ΔΕΙΜΟΣ » 17 Δεκ 2006 11:20

ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ... :shock: .

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΑ.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ Γ... ΠΕΤΩΝΤΑΣ!

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 22 Δεκ 2006 19:52

fluke έγραψε:κώστα το σύστημα δεν είναι απαραίτητα κλειστό γιατί υπάρχει και η περίπτωση να υπάρχουν 2 φρεάτια εναλασσόμενα είτε εν σειρά ή είτε σε παράλληλη διάταξη οπότε σε αυτή την περίπτωση οι εξωτερικές συνθήκες παίζουν ρόλο σημαντικότατο... εδώ σας θέλω :lol: :lol: :lol: :lol:

το νόμπελ ε-ε-ερχεται
Αγαπητέ μου fluke, με προβλημάτισες αρκετά. Τρεις ολόκληρους μήνες.
Αλλά χτες πάνω σε μια πρακτική άσκηση του προβλήματος, δυστυχώς όχι σε συνθήκες απόλυτου κενού, μου ενεφανίσθει ως δια μαγείας εμπρός μου η επίλυση του προβληματισμού σου, εν μέρει όμως.
Στην περίπτωση των παράλληλων φρεατίων, η μεταβολή των καταστάσεων υπάρχει μόνο κατά την αλλαγή από φρεάτιο σε φρεάτιο.
Κάθε σύστημα όμως παραμένει κλειστό μια και δεν συμμετέχουν ταυτόχρονα και τα δύο φρεάτια στο ίδιο σύστημα λόγω του ότι ο αγωγός είναι μόνο από την μια πλευρά του ανοιχτός.
Οσον αφορά το εν σειρά σύστημα, δυστυχώς αδυνατώ να το προσομειώσω με οποιονδήποτε τρόπο.
Διότι για να είναι εν σειρά θα πρέπει το ένα φρεάτιο να είναι ανοιχτό και από τις δύο πλευρές, οπότε παύει να είναι φρεάτιο και γίνεται και αυτό αγωγός. Εστω μεγαλύτερων διαστάσεων του αρχικού αγωγού αλλά αγωγός. Οπότε το σύστημα είναι και πάλι ένα.
Θα προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες να δημιουργήσω στο εργαστήριο και τις συνθήκες για την εν σειρά περίπτωση ακόμα δεν βρήκα τον τρόπο.
Ελπίζω να σε βοήθησα.
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
Δρακοντας
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από Δρακοντας » 12 Ιαν 2007 14:07

:shock: & :?
η κρυμενη επιστημη πισω απο το space sex...
δεν περιμενα να σοκαριστω ετσι στα 30αντα μου.

Απάντηση