Σεξ στο διάστημα

Όπως εσείς τις νιώθετε και όπως εσάς προβληματίζουν
Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 11 Σεπ 2006 13:43

Δε μπορώ να πω Chameleons, με συναγωνίζεσαι επάξια στην κομψότητα :roll:

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 11 Σεπ 2006 14:58

To κατα δυναμην ....
Kung-fu master

lakedaimonios
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από lakedaimonios » 11 Σεπ 2006 15:18

Εντάξει τώρα που κατάλαβα καλύτερα τι εννοούσατε περί υγρών θα προσπαθήσω και εγώ να συζητώ με περισσότερη κομψοτητα..
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 11 Σεπ 2006 15:53

Mα εδώ μιλάμε για υγρά υπό πίεση.
Υδραυλικη κλειστών αγωγών. 3ο εξάμηνο :)
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 11 Σεπ 2006 16:38

:lol: :lol: :lol:

Υπο πιεση μεχρι ενος σημειου ..
Kung-fu master

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 11 Σεπ 2006 19:16

Κλειστός, Φ25 κατά 2/3 πληρωμένος υπό πίεση, 75% κλίση.. εκτόνωση σε φρεάτιο επισκέψιμο...
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 11 Σεπ 2006 20:01

fluke με σοκάρεις :shock:

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 11 Σεπ 2006 21:49

fluke έγραψε:Κλειστός, Φ25 κατά 2/3 πληρωμένος υπό πίεση, 75% κλίση.. εκτόνωση σε φρεάτιο επισκέψιμο...
Βλέπω είσουνα καλός μαθητής.

Βέβαια, το πρόβλημα στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει να κάνει με την ύπαρξη ή όχι ίδιων συνθηκων στον αγωγό και το φρεάτιο.
Είναι οι συνθήκες ίδιες ή υπάρχει μεταβολή αυτών?
Και αν υποθέσυμε πως είναι ίδιες, τότε στο μέσο μεταφοράς, το κενό αέρος, πως γίνετε η μεταφορά ενέργειας?
Αναπτύσσεται τυρβώδης ροή ή ακολουθεί το χαοτικό μοντέλο?
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 12 Σεπ 2006 06:54

Αγαπητοι φιλοι εργαζομαι ΗΔΗ μανιωδως για την επλυση του προβληματος.Πραγματοποιουναι συνεχεις δοκιμες (δυστυχως οχι σε συνθηκες ελλειψης βαρυτητας) για να μελετηθει το φινομενο και πειραματικα μιας και φρεατιο και χαρακτηριστικα σωληνα (κλιση κτλπ) ποικιλουν κατα περιπτωση ...

Ως εκ τουτου δεν μπορει να εξαχθει ασφαλες συμπερασμα βαση θεωρητικων υπολογισμων αλλα απαιτηται συνεχης επεξεργασια των πειραματικων δεδομενων...
Kung-fu master

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 12 Σεπ 2006 10:08

Πραγματοποιώ κι εγώ ακαταπαύστως παράλληλες έρευνες για να συνεισφέρω στην ...γνώση
Μέχρι στιγμής και χρησιμοποιόντας τα μέχρι σήμερα δεδομένα που προέκυψαν από δοκιμές ετών έχουμε ακόλουθες παρατηρήσεις:
1. Οι συνθήκες που επικρατούν στο φρεάτιο έχουν να κάνουν με την επισκεψιμότητα.
2. Το φρεάτιο παρουσιάζει συνθήκες ανοικτής δεξαμενής
3. Η πλήρωση της "δεξαμενής" γίνεται είτε μέσω του αγωγού υπό πίεση, είτε μέσω μη ανιχνεύσιμης πηγής (πιθανός εμπλουτισμός από υπόγεια ύδατα) με παροχή φυσικής ροής λόγω Δh. Σε ιδανικές συνθήκες οι πηγές πλήρωσης της δεξαμενής-φρεατίου λειτουργούν ταυτόχρονα παρουσιάζοντας φαινόμενα υπερχείλισης!!!
4. Η πίεση της παροχής του αγωγού είναι άμεσα εξαρτώμενη από την κλίση του, ενώ έχει παρατηρηθεί ότι τόσο η κλίση όσο και η διάμετρος του αγωγού για κάποιο ανεξήγητο λόγο επηρεάζουν και τον εμπλουτισμό από τον υδροφόρο ως προς την παροχή του!!!
Τα παραπάνω μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως παραδοχές - αξιώματα.
Η έρευνα συνεχίζεται.................
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Απάντηση