ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Όπως εσείς τις νιώθετε και όπως εσάς προβληματίζουν
Άβαταρ μέλους
Rico
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Rico » 14 Νοέμ 2004 23:31

Ναι φιλε μηχαλη. Θα πρεπει να ακουγεται η αποψη της γηναικας πολυ περισσοτερο απο οτι σημερα.Οχι πως δεν ακουγεται μη λεμε και βλακειες.Αλλωστε τι ποιο ομορφο απο την γηναικα.(χεχεχε) :wink:

Άβαταρ μέλους
Astral
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Astral » 18 Νοέμ 2004 17:26

Rico έγραψε:Ναι φιλε μηχαλη. Θα πρεπει να ακουγεται η αποψη της γηναικας πολυ περισσοτερο απο οτι σημερα.Οχι πως δεν ακουγεται μη λεμε και βλακειες.Αλλωστε τι ποιο ομορφο απο την γηναικα.(χεχεχε) :wink:
Δύο όμορφες γυναίκες :twisted: :lol:
Η ατιμωρησία είναι μια ανοιχτή πληγή στην ανθρώπινη ψυχή.

Άβαταρ μέλους
Rico
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Rico » 04 Δεκ 2004 18:50

Αstral κατι ακομα καλητερο..Τι αλλο απο τρεις γυναικες....Αλλα το θεμα μας ειναι ο ερωτας στο internet.Λοιπον εχω ψαξει το θεμα και μπορω να σας πω πως το θεμα εχει παρει τεραστιες εκτασεις...Ειμαι μελοσ στο yahoo chat και εκει επιτρεπονται ολα..Μπορεις να δεις για παραδειγμα καποιον ή καποια live μεσα απο την webcamera που υπστηριζει το δυκτιο γυμνο/η.Και μετα οτι προκυψει....Αλλα για σκεφτειτε που εχουμε καταντησει...Το θεμα βεβαια δεν ειναι που εχουμε καταντησει αλλα τι συμβαινει...

Άβαταρ μέλους
Astral
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Astral » 08 Δεκ 2004 16:27

Πολύ απλά, είναι αυτό που λέμε εξέληξη.... Κάτι που δεν θα σταματήση ποτέ μα ποτέ....
Η ατιμωρησία είναι μια ανοιχτή πληγή στην ανθρώπινη ψυχή.

MARD!
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από MARD! » 07 Σεπ 2005 00:44

Εμένα πάλι βρε παιδιά μου φαίνεται ότι όσο πιο επιφανειακές και φοβισμένες γίνονται οι ανθρώπινες σχέσεις - και μη μου πείτε ότι δεν βλέπετε διαφορά από την προηγούμενη, έστω, δεκαετία! - τόσο πιο αγωνιωδώς ψάχνει ο καθένας και η καθεμιά για μια απόδραση με φανταστικούς συντρόφους που έχουν όλα τα πλεονεκτήματα (αφού είναι τόσο εύκολο να παρουσιαστείς όπως θέλεις σ' ένα τσατ ρουμ, ακόμα και να βάλεις μια φωτογραφία άλλου και να πεις ότι είναι η δική σου) και τους προσεγγίζεις μ' ένα κλικ. Επίσης να μην ξεχνάμε και τις απάτες με έρωτες και συνοικέσια, κυρίως με κορίτσια από το πρώην ανατολικό μπλοκ, που ξεζουμίζουν οικονομικά διάφορους αφελείς δυτικούς μέσω διαδικτύου και βέβαια δεν πάνε ποτέ να τους συναντήσουν. ΄Χρειάζεται προσοχή.
Κι επειδή κάποιος είπε για τα ασαφή ψευδώνυμα που η Τζέσικα είναι Μπάμπης... Έχω κι εγώασαφές ψευδώνυμο, και δεν θα σας πω αν είμαι Μπάμπης ή Τζέσικα, χι χι χι!
Η έλλειψη γνώσης είναι συχνά βλαβερή. Η κακή χρήση της γνώσης είναι βλαβερή πάντα.

Άβαταρ μέλους
nous
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από nous » 13 Οκτ 2005 16:57

Ολα ειναι μια ψευδαίσθηση. 'Η καλυτερα θα μπορουσαμε να πουμε οτι ολοι θελουμε μια ψευδαίσθηση μια ουτοποια, κατι μη πραγματικο, κατι που να διαφερει απο αυτο που ειμαστε.
Αυτό μου θύμισε μια φράση μιας αγαπημένης συγγραφέως: εξορίζοντας τα παραμύθια από τον κόσμο των παιδιών, τα εξαναγκάζουμε να στραφούν στην "παραμύθα"... άσχετο ή μήπως όχι; :?:

[quote:]Αλλα για σκεφτειτε που εχουμε καταντησει...Το θεμα βεβαια δεν ειναι που εχουμε καταντησει αλλα τι συμβαινει...[/quote]Είναι κρίμα... Θέλω να ελπίζω ότι το φαινόμενο αφορά κυρίως δυτικές χώρες, όχι την Ελλάδα.
Είναι νομίζω ενδεικτικό της απουσίας της ουσιαστικής ανθρώπινης επικοινωνίας. Στην εποχή μας οι ανθρώπινες σχέσεις φαίνονται να γίνονται όλο και πιο απρόσωπες, όλο και πιο ρηχές, ιδιοτελείς. Αφού αυτό που ζούμε δεν μας ικανοποιεί, ψάχνουμε όλο και πιο έντονα για κάτι που να μας "γεμίζει". Όμως το αποτέλεσμα εδώ είναι νομίζω πολύ αμφίβολο.
Όμως υπάρχει μεγαλύτερη ευχαρίστηση από την περιπέτεια της γνωριμίας με άλλους ανθρώπους και η σύναψη ειλικρινών φιλικών σχέσεων; Ή υπάρχει μεγαλύτερο θαύμα από την μεταμόρφωση που βιώνουμε μέσω του πραγματικού έρωτα;
Από αυτή την άποψη γύρω από το ζήτημα των σχέσεων και του έρωτα, η ξεχασμένη ( ; ) 'τεχνολογία' της επιτυχημένης σύναψης σχέσεων με αντοχή στο χρόνο μου φαίνεται κρισιμότερη και χρησιμότερη! :wink:
Λάθε βιώσας

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 14 Αύγ 2006 11:08

Μην βλέπετε το θέμα μονοδιάστατα. Αυτοί που φλερτάρουν μέσω internet, ακόμα κι αυτοί που ασκούν cybersex (μεταξύ μας αυτοί που αυνανίζονται ανταλάσσοντας μηνύματα μέσω πληκτρολογίου), δεν είνα απαραίτητο να έχουν κάποιο πρόβλημα ή να μην έχουν άλλη εξωηλεκτρονική σεξουαλική δραστηριότητα. Για αρκετούς ανθρώπους είναι μια εύκολη λύση για να περάσουν την ώρα τους όταν δεν έχουν όρεξη να κάνουν κάτι παραπάνω.

Μιλώ και από καθαρά προσωπική εμπειρία. Είμαι μια αρκετά εμφανίσιμη γυναίκα και ποτέ δεν είχα, ούτε και έχω πρόβλημα να βρω καλή συντροφιά. ΑΠό μια φίλη μου είχα ακούσει για το φλέρτ μέσω chat rooms και ένα βράδυ το δοκίμασα. Η εμπειρία δεν ήταν άσχημη, αλλά ούτε και κάτι ιδιαίτερο. Να το πώ διαφορετικά, καλά είναι για κανά κρύο βράδυ του χειμώνα που βαριέσαι να βγεις έξω. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Ας μη δαιμονοποιούμε καταστάσεις.

Άβαταρ μέλους
Κακός
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Κακός » 14 Αύγ 2006 11:27

Θα ήθελα να ακούσω περισσότερα για την εμπειρία σου στα chat rooms.

Άβαταρ μέλους
Εύα
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Εύα » 16 Αύγ 2006 14:34

Εκτός από Κακός είσαι και Πονηρός; Κάτσε να γνωριστούμε λίγο καλύτερα.

Άβαταρ μέλους
maximos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από maximos » 13 Δεκ 2006 20:23

Η μεγαλύτερη εμπειρία απο μια υπεροχη,θηλυκή,ερωτική,διαπλανητική,ανοικτή στο μυαλό και πραγματικη σεξογυναικάρα ειναι.....η φίλη της.

Απάντηση