ΑΝΑΤΟΛΗ-ΔΥΣΗ, ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ και ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ '21

Μικρά και μεγάλα γεγονότα, γνωστές και άγνωστες πτυχές της ιστορίας, από την προϊστορία και την αρχαιότητα μέχρι σήμερα
Απάντηση
MARD!
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από MARD! » 21 Οκτ 2005 00:20

Χθόνιος έγραψε:
Μπορείς να βρίσκεις τη στάση μου λάθος... αυτό δεν είναι λόγος να φύγεις... δε νομίζω να σου είμαι τόσο κουραστικός είμαι ευγενικός μαζί σου
και το παραδέχεσαι και μόνη σου ότι με τον Chameleons έχεις κάποια σχέση... τέλος πάντων εγώ θέλω να ξαναγράψεις
απλά είπα ότι αυτό το φλερτ μας ενοχλεί δεν είναι κακό να λέω τη γνώμη μου
Είσαι ευγενικός μαζί μου εσύ; Μάλλον πρέπει να φρεσκάρω την επιλεκτική σου μνήμη, γιατί από την αρχή που μπήκες εδώ μέσα έχεις ισχυριστεί ότι:
Α) γράφω για να με διαβάζουν (κοινώς είμαι ψώνιο)
Β) γράφω για να βρω γκόμενο
Γ) βρήκα γκόμενο και εξαφανίστηκα αφού αυτός ήταν ο σκοπός μου (τα ίδια έλεγες και για αυτόν που υπονοείς ότι είναι ο ...γκόμενος)
Δ) είμαι κουλτουριάρα - και ξέρουμε και οι δύο πολύ καλά ότι το έλεγες υποτιμητικά... κι ας τα μάσησες μετά
Ε) φλερτάρουμε με τον Chameleons μέσω του φόρουμ κι αυτό ΣΑΣ ενοχλεί! Το ότι μεγαλοποιείς κάποια πράγματα και τα βαφτίζεις φλερτ μπορώ να το καταλάβω... το ΠΟΙΟΥΣ ενοχλεί εκτός από σένα, όχι, γιατί μόνο εσύ δείχνεις να ενοχλείσαι... Εγώ να μην ενοχληθώ από το ότι
Α) έχεις κάνει όλα αυτά
Β) συνεχίζεις να κάνεις αυτά παρότι ο διαχειριστής σου έχει κάνει παρατήρηση... μου ζητάς να σου στείλω φωτογραφία μου... στέλνεις στον Chameleons ΠΜ και τον ρωτάς αν είμαι όμορφη και αν τα έχουμε βρει; Τέτοια συμπεριφορά ούτε σε μαθητές Δημοτικού δεν συναντάει κανείς... Και αυτές οι ΑΗΔΙΕΣ στο τόπικ "τεκτονισμός" ότι κάποιοι, δηλαδή ο Chameleons, ρίχνουν τις κουλτουριάρες με Μότσαρτ ενώ εσύ είσαι πιο λαϊκός... Καλά δεν ντρέπεσαι λίγο άνθρωπέ μου;
Γ) Μήπως δεν πρέπει να με ενοχλεί ότι πήγαινες να μας προπαγανδίσεις "μια δυνατή δεξιά" όπως έλεγες... ότι ισχυρίζεσαι ότι υπάρχουν ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ ΛΑΟΙ... ότι επιτίθεσαι με ειρωνεία σε άλλους συνομιλητές, όπως τον Chameleons, τη Litsa, τον Morales... και από πάνω ισχυρίζεσαι ότι είσαι και Χριστιανός; Και αυτό παρότι όπως παραδέχτηκες, δεν έχεις καθόλου πνευματική ζωή όπως οφείλει να κάνει ο Χριστιανός! Τι σχέση έχει ο Χριστιανός με τέτοια επιθετικότητα και με αντιλήψεις για "καταραμένους λαούς", αυτό είναι φυλετικός αποκρυφισμός για ναζιστές, όχι για Χριστιανούς... Χθόνιε ειλικρινά... η συμπεριφορά ατόμων σαν εσένα είναι σίγουρα ένας λόγος που μερικοί ακούνε "Χριστιανός" και τους σηκώνεται η τρίχα.
Και ναι μπορεί να μην είναι κακό να λες τη γνώμη σου... Είναι όμως κακό να τη λες ΟΠΩΣ τη λες... Δεν μου φαίνεσαι καθόλου βλάκας και καθόλου ανίκανος να γράψεις αλλιώς, άρα μάλλον η αγένεια και η προσβολή του συνομιλητή είναι επιλογή σου. Όσο λοιπόν εσύ κυκλοφορείς ανεξέλεγκτος εδώ μέσα και κάνεις αυτά εγώ δεν μπορώ να συμμετέχω... Και δεν μπορώ για ένα παραπάνω λόγο, γιατί πάω να γράψω κάτι σοβαρό να το διαβάσει ένας συνομιλητής και να επικοινωνήσουμε κι εσύ έρχεσαι από πάνω και το χρησιμοποιείς για να δημιουργήσεις την ατμόσφαιρα γηπέδου που επιθυμείς... όπως "η ΜΑΡΔ σ' έχει κάνει βίδες κυρία Λίτσα"... "η ΜΑΡΔ λέει πολλά σοφά αλλά για τη μασονία δεν έχει καλή γνώμη... για δες τι γράφει και θα καταλάβεις... " και τα συναφή. Λοιπόν Χθόνιε επειδή προφανώς για σένα ισχύει η παροιμία "τον αράπη κι αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς" κι επειδή η πείρα έχει αποδείξει ότι ΔΕΝ διορθώνεσαι, κι επειδή δεν μπορώ άλλο να συνυπάρξω μαζί σου στο ίδιο φόρουμ, σε αποχαιρετώ και αποχωρώ. ΝΑΙ είσαι πάρα μα πάρα πολύ κουραστικός.
Η έλλειψη γνώσης είναι συχνά βλαβερή. Η κακή χρήση της γνώσης είναι βλαβερή πάντα.

Άβαταρ μέλους
μιχάλης
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από μιχάλης » 21 Οκτ 2005 01:25

Μήπως ήρθε η ώρα να παρέμβεις λίγο πιο ενεργά admin?

Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Τάσος Χαρτάς » 21 Οκτ 2005 01:47

MARD gloria victis
Tasos Zakynthos

Άβαταρ μέλους
LordPayens
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από LordPayens » 21 Οκτ 2005 02:59

Χθόνιε δεν με απασχολεί τι γνώμη έχει η Μαρδ για τον τεκτονισμό. Με απασχολεί ότι υπάρχει σαν δυνατότητα ο διάλογος και τούτο επιτυγχάνεται. Με την περίπτωσή σου δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Και αν έχεις προκαλέσει τόσο μεγάλη ενόχληση στην Μαρδ, με κατάληξη να αποχωρήσει ή αποχώρησε ή θα αποχώρήσω κι εγώ γιατί με την τροπή που παίρνουν τα πράγματα μόνο σε αψημαχίες θα καταλήγουμε ή σε συζητήσεις που γελιοποιούνται. Και για να απαντήσω στο μήνυμά σου, δεν περίμενα να καταλάβεις.

WM
----------
K.O.T.G.V.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 21 Οκτ 2005 10:26

Και για να ηρεμήσουν τα πνεύματα, Lord το αρκτικόλεξο που έχει κάτω από την υπογραφή σου. τι σημαίνει?
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

admin
Ιδρυτικό Μέλος

Δημοσίευση από admin » 21 Οκτ 2005 10:59

Νομίζω πώς επέδειξα όση ανοχή ήταν δυνατό να γίνει ανεκτή και από τα άλλα μέλη. Ο λογαριασμός του μέλους Χθόνιος έχει κλειδωθεί.

Ελπίζω να συνεχίσετε την ενδιαφέρουσα συζήτηση.

Άβαταρ μέλους
Litsa
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Litsa » 21 Οκτ 2005 11:18

Και πως θα ξαναγυρίσει η Mard ?

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 21 Οκτ 2005 11:35

θα την πάρει τηλέφωνο ο chameleons.

p.s. Πλάκα κάνω :)
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
ΝΕΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ » 21 Οκτ 2005 17:34

Πολύ ενδιαφέρον θέμα
αλήθεια η συγγραφέας του η MARD! παρακολουθεί ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Chameleons
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Chameleons » 22 Οκτ 2005 06:28

Aγαπητοι φιλοι δεν γνωριζω αν θα επιστρεψει η φιλη και διαφωνουσα σε πολλα μαζι μου mard! γιατι νομιζω οτι με την τροπη που ελαβε η παρουσα συζητηση πικραθηκε πραγματικα οπως και εγω αλλωστε.

Για αυτο αποφασισα τελικα να αποχωρησω και εγω μιας και δεν βλεπω τον λογο να διαπληκτιζομαστε χωρις λογο με καποιους, και με αυτον τον τροπο να γινομαστε ΟΛΟΙ μαζι μερη προβληματων τα οποια δεν ειναι πρεποντα για μια -και σε μια- δημοσια συζητηση.

Να ειστε καλα και οι συμφωνουντες και οι διαφωνουντες μαζι μου.

Σας χαιρετω, και ελπιζω καποια στιγμη αν και οταν αποφορτιστει το κλιμα συναισθηματικα τουλαχιστον απο μερους μου να τα ξαναπουμε. :wink:

Φιλικα.
Kung-fu master

Απάντηση