ΘΕΩΡΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΤΙΣΜΟΥ

Θρησκεία & πίστη, εσωτερισμός και υπαρξιακές αναζητήσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AcidDuke
Δόκιμο Μέλος

ΘΕΩΡΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΤΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από AcidDuke » 07 Ιούλ 2005 11:53

ΑΡΑΓΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ "ΚΑΠΟΙΩΝ" ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ?ΑΡΧΑΙΟΙ ΚΛΩΝΟΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΟΙΑΖΟΥΜΕ?ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ?
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ?
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟΨΕΙΣ!!![/b]

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 07 Ιούλ 2005 19:44

Καλώς ήρθες AcidDuke στην παρέα μας.
Δεν θα αναπτύξω την άποψή μου, γιατί δεν έχω στοιχεία.
Παρόλα αυτά, θα ήθελα να ακούσω την δικιά σου άποψη στο θέμα που άνοιξες και ίσως μπορέσουμε να κάνουμε μια κουβέντα με την συμμετοχή και των υπολοίπων.
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
vagman
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από vagman » 08 Ιούλ 2005 15:16

Για σκεφτείτε και μια άλλη εκδοχή.Μήπως η Γη είναι μιά κοσμική φυλακή υψίστης ασφαλείας απομονωμένη κάπου στο διάστημα και το είδος μας φυλακίστικε-εξορίστικε εδώ είτε γιατί ήταν το αποτέλεσμα κάποιου αποτυχημένου πειράματος είτε γιατί υπέπεσε σε κάποιο σοβαρό παράπτωμα όπως της αλλαζονίας π.χ και θεωρήθηκε είδος επικίνδυνο για τον πολιτισμό από τον οποίο προέρχεται.Κουφή θεωρία αλλά μιά υπόθεση κάνω έτσι προς συζήτηση καλοσωρίζοντας το νέο μέλος.
Για μας είναι ο δρόμος,η θάλασσα,τα δάση,τα βουνά.Είμαστε οδοιπόροι και όλο προχωράμε. Σπίτια και τζάκια για άλλους είναι.

Άβαταρ μέλους
tomas
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από tomas » 08 Ιούλ 2005 20:43

ΦΙΛΕ Vagman OΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΦΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΟΡΙΜΕΝΟ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΣΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΛΟΓΩ ΑΜΑΡΤΙΑΣ.
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΑΣ, Ο ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ, ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΜΕ ΟΣΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΑΝΑΜΝΗΣΗ.

Άβαταρ μέλους
vagman
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από vagman » 09 Ιούλ 2005 00:26

Αγαπητέ Tomas σέβομαι την άποψή σου αλλά αυτό είναι θέμα για μιά άλλη συζήτηση σε κάποιο άλλο topic. Πάντως ,επειδή σε έχω διαβάσει και αλλού φαίνεται να είσαι άτομο βαθειά θρησκευόμενο,καλό αυτό γιατί εγώ ψάχνομαι ακόμα.
Για μας είναι ο δρόμος,η θάλασσα,τα δάση,τα βουνά.Είμαστε οδοιπόροι και όλο προχωράμε. Σπίτια και τζάκια για άλλους είναι.

Άβαταρ μέλους
AcidDuke
Δόκιμο Μέλος

Δημοσίευση από AcidDuke » 12 Ιούλ 2005 09:48

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ ΣΑΣ.ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΜΒΑΤΙΣΜΟΥ.
Η ΓΗ ΗΤΑΝ ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ.ΤΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΠΛΟΥΣΙΟ ΥΠΕΔΑΦΟΣ ΜΑΣ.ΟΜΩΣ Ο ΛΑΟΣ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟΣ ΟΠΟΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΕΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗΣ!!!!!! ""ΚΑΤΑ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΩΣΗ ΤΟΥ""!!!!!!! ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ ΩΣ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΤΟΥ !!!! ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ !!!! Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ "ΘΕΟΣ" ΗΤΑΝ Ο ΕΝΛΙΛ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΥΡΙΑΡΧΗ ΘΕΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΜΑΣΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΛΕΓΜΕΝΟΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΥΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΤΟΥΣ.ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΣΟΥΜΜΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΙΓΥΠΤΙΩΝ.ΟΜΩΣ Ο ΕΝΛΙΛ ΕΙΧΕ ΕΝΑΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΚΟΠΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΔΟΛΟ ΜΕΣΑ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ !!!!!! ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΕΝΙΕΤΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ!!! ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΓΕΝΝΕΣΗΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΩΣ ΠΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ.Η ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕ Ο ΑΔΑΜ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΟΤΑΝ ΑΝΤΙΚΤΡΙΣΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΥΜΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΣΕΞΟΥΛΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ Η "ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ "ΦΥΛΛΟΥ" ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ.!!!!ΟΛΑ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΑΝ.ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΔΙΩΓΜΟΙ ΜΑΣ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ"ΦΙΛΤΡΟ" ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΤΗΝ ΓΗΡΑΝΣΗ" ΚΑΙ ΕΚΔΙΩΧΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ "ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ=ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ".Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΕΙΝΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΟΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ!!!!!!.ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΘΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΗ Η ΕΞΑΡΣΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ !!!!!!!!!
ΑΝ ΗΜΑΣΤΕ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ DNA ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΥΤΟΣ !!!!!
ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΗΠΩΣ Η ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ"???? ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ????ΤΙ ΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ???

Άβαταρ μέλους
Astral
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Astral » 12 Ιούλ 2005 15:54

Αυτά τα λέει ο Ζαχαρίας Σίτσιν στα βιβλία του. Όμως φένεται ότι και αυτός είναι απλά ένας έξυπνος επιχειρηματίας...
Η ατιμωρησία είναι μια ανοιχτή πληγή στην ανθρώπινη ψυχή.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 12 Ιούλ 2005 21:36

Εκεί που πάσχει η θεωρία, εκτός από την φαντασία που δεν ειν'κακό, είναι στο ότι ενώ αυτοί μας φτιάξαν αφου κάποιος μας άλλαξε γιατί δεν μας καταστρέψαν αλλά μας έβγαλαν έξω?
Μηχανηματα είμασταν για αυτούς, μπορούσαν να καταστρέψουν όσουν είχαν δυνατότητα αναπαραγωγής και να συνεχίσουν να μας φτιάχνουν όπως πριν.
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Άβαταρ μέλους
phantom
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από phantom » 16 Αύγ 2005 12:13

Η ΘΕΩΡΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΕΚΔΟΧΗ ΕΚΕΙΝΗΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΑΠΟΙΚΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΩΣ ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΤΕ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΕΤΙΚΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ. ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΕΚΔΟΧΗ ΤΗΣ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ, ΕΠΗΡΕΑΣΑΝ ΑΛΛΟΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΕΝΟΣ ΓΗΙΝΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΖΩΗΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΕΚΔΟΧΗΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΗΓΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΜΥΘΩΝ.
Αναζητητής της Αλήθειας

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Re: ΘΕΩΡΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΤΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από Alex » 18 Νοέμ 2005 12:41

AcidDuke έγραψε:ΑΡΑΓΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ "ΚΑΠΟΙΩΝ" ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ?ΑΡΧΑΙΟΙ ΚΛΩΝΟΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΟΙΑΖΟΥΜΕ?ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ?
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ?
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!
phantom έγραψε:Η ΘΕΩΡΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΕΚΔΟΧΗ ΕΚΕΙΝΗΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΑΠΟΙΚΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΩΣ ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΤΕ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΕΤΙΚΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ. ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΕΚΔΟΧΗ ΤΗΣ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ, ΕΠΗΡΕΑΣΑΝ ΑΛΛΟΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΕΝΟΣ ΓΗΙΝΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΖΩΗΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΕΚΔΟΧΗΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΗΓΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΜΥΘΩΝ.
Αυτά που λέτε μπορεί να είναι λίγο ή πολύ πιθανά όπως εξίσου πιθανά μπορεί να είναι και πλήθος άλλα σενάρια για πολλά άλλα ζητήματα. Το "δια ταύτα" πάντα είναι η λογική βάση και τα τεκμήρια στα οποία στηρίζεται μια θεωρία.

Απάντηση