ΠΟΙΝΙΚΟΠΟΙΕΊΤΑΙ ΤΟ «ΌΧΙ» ΣΤΟ ΟΛΟΚΑΎΤΩΜΑ

Για όσα ζούμε και όσα βλέπουμε γύρω μας, αλλά και για κάποια άλλα που ίσως δε βλέπουμε
Απάντηση
ORIONAS
Νέο Μέλος

ΠΟΙΝΙΚΟΠΟΙΕΊΤΑΙ ΤΟ «ΌΧΙ» ΣΤΟ ΟΛΟΚΑΎΤΩΜΑ

Δημοσίευση από ORIONAS » 16 Ιαν 2007 22:16

62 χρόνια μετά….
Μπράβο στους Εβραίους Σιωνιστές, κατάφεραν και έπεισαν την Μερκελ να φέρει νόμο στην Ευρωβουλή για το ολοκαύτωμα.

Αν δηλαδή κάποιος τολμήσει και πει ότι το ολοκαύτωμα είναι μπαρούφες και ότι
οι εβραίοι δεν ήταν 6.000.000 αλλά 600.000, η ότι τα ποιο πολλά κρεματόρια έγιναν
μετά το τέλος του πολέμου για προπαγανδιστικούς λόγους θα πηγαίνουν μέχρι και 10 χρόνια φυλακή.

Έτσι είναι φίλοι μου, μη τολμήσετε και ξεχάσετε το ολοκαύτωμα, μη τολμήσετε
και πείτε κάτι το αρνητικό για τους Εβραίους…..τη βάψατε.

Όσο για την ελευθερία λόγου, σκέψεις κλπ αυτά να τα ξεχάσετε, μπαίνουμε σε μια
καινούργια τάξη πραγμάτων, η μάλλον σε μια νέα εποχή ιεράς εξέτασης.

Για περισσότερα : http://www.enet.gr/online/online_text/c=111,id=5376964

Dorian
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Dorian » 17 Ιαν 2007 10:57

Aραγε αντιδράς με τον ίδιο τρόπο στην ποινικοποίηση της άρνησης της γενοκτονίας των Αρμενίων από τους Τούρκους που ψηφίστηκε από τη Γαλλική Εθνοσυνέλευση;

Δε βρίσκεις ότι είναι προσβολή στη μνήμη θυμάτων, στην ίδια την ουσία του πολιτισμού μας, η άρνηση εκείνων των εγκλημάτων που στιγμάτισαν την ιστορία; Και μήπως πρέπει να λάβουμε υπ' όψιν και την πολύ ιδιαίτερη σχέση μνήμης-ενοχής του Γερμανικού κράτους και λαού για το συγκεκριμένο θέμα;
ORIONAS έγραψε:Αν δηλαδή κάποιος τολμήσει και πει ότι το ολοκαύτωμα είναι μπαρούφες και ότι
οι εβραίοι δεν ήταν 6.000.000 αλλά 600.000, η ότι τα ποιο πολλά κρεματόρια έγιναν
μετά το τέλος του πολέμου για προπαγανδιστικούς λόγους θα πηγαίνουν μέχρι και 10 χρόνια φυλακή.
Να σου πώ την αλήθεια και μένα δε μου αρέσει αυτή η ποινικοποίηση. Το χειρότερο για όποιον υποστηρίζει στα σοβαρά αυτές τις θέσεις είναι ότι προσβάλει τον εαυτό του.

Άβαταρ μέλους
Alex
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Alex » 17 Ιαν 2007 14:07

ORIONA, για να είμαστε σαφείς, πιστεύεις ότι το Ολοκαύτωμα είναι ψέμα, ή οτι απλά δεν είνα σωστή η ποινικοποίηση;

ORIONAS
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ORIONAS » 17 Ιαν 2007 23:45

Αγαπητέ Dorian, είμαι υπέρ της ελευθέριας του λόγου και της σκέψης.

Και δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να μου το απαγορεύσει.

Όταν αυτοί θα μου απαγορεύουν να εξωτερικεύσω τα πιστεύω μου και θα μου
αφαιρέσουν τον λόγο….ε τότε θα με έχουν ξεφτιλίσει σαν άτομο.

Αλεξ, πιστεύω ότι έγινε το ολοκαύτωμα αλλά όχι στην έκταση που επιμένουν
να μας το προβάλουν.

Γιατί δεν σχολιάζεται την είδηση, μήπως σας αφήνει αδιάφορους?
Δεν σας έκανε εντύπωση αυτή η αντίδραση της Μερκελ, έτσι στα ξαφνικά και
μετά από αυτές τις….(ας μου επιτρέψετε) γενοκτονίες στα κατεχόμενα και στο
Λίβανο του περασμένου καλοκαιριού?

Υπάρχει ένα μήνυμα πίσω από όλα αυτά…….

Dorian
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Dorian » 18 Ιαν 2007 01:13

Δηλαδή πιστεύεις ότι έγινε ένα "μικρό" Ολοκαύτωμα, ότι τα θύματα δεν ήταν 6.000.000 Εβραίοι και 2-3.000.000 άλλοι ανεπιθύμητοι, αλλά πόσοι, 500.000, 1.000.000, πόσοι; Και τελικά αυτό έχει σημασία;

Ρωτάς γιατί δεν το σχολιάζουμε και σε ξαναρωτώ κι εγώ, η ποινικοποίηση της γενοκτονίας των Αρμενίων σε ενοχλεί το ίδιο;

ORIONAS
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ORIONAS » 19 Ιαν 2007 00:18

Dorian έγραψε:Δηλαδή πιστεύεις ότι έγινε ένα "μικρό" Ολοκαύτωμα, ότι τα θύματα δεν ήταν 6.000.000 Εβραίοι και 2-3.000.000 άλλοι ανεπιθύμητοι, αλλά πόσοι, 500.000, 1.000.000, πόσοι; Και τελικά αυτό έχει σημασία;

Ρωτάς γιατί δεν το σχολιάζουμε και σε ξαναρωτώ κι εγώ, η ποινικοποίηση της γενοκτονίας των Αρμενίων σε ενοχλεί το ίδιο;
1) Δεν νομίζω να έχει σημασία ο ακριβής ο αριθμός των εβραίων στα κρεματόρια αλλά αυτό που θα προσπαθήσουν να μας επιβάλουν οι γερμανοί.

2) Η κάθε ποινικοποίηση θα με ενοχλούσε είτε ήταν ολοκαύτωμα εβραίων, είτε ήταν αρμενίων είτε ήταν ποντίων.
Αν κάποιος έχει αντίθετη γνώμη δεν θα του απαγορεύσουμε να την λέει.

Τώρα, εσύ πως βλέπεις την κατάσταση.

Οδηγούμαστε σε μια φασιστική Ευρωπαϊκή Ένωση?
Θα μας απαγορεύσουν τελικά την ελευθέρια του λόγου?

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 19 Ιαν 2007 09:51

Το συγκεκριμένο νομοσχέδιο διάβασα οτι εφαρμόζεται ήδη σε πολλές χώρες, και απο ότι κατάλαβα η κα. Μέρκελ θέλει να εφαρμοστεί σε όλες τις χώρες της Ε.Ε. με το όριο των 10 ετών.
Το νομοσχέδιο είναι αντιδημοκρατικό και περιορίζει την ελευθερία έκφρασης του λόγου, η ευθύνη για την ψήφιση τους πρέπει να ανήκει στην κυβέρνηση κάθε επιμέρους χωρας. Αυτή θα δώσει λόγο στον λαό της στην συνέχεια που θα εκφραστεί με την ψήφο του άν συμφωνεί ή όχι με όλες αυτές τις παράλογες ποινικοποιήσεις. Τα Ευρωπαικά κοινοβούλια δέν έχουν καμιά δουλειά για κάτι παρόμοιο.
Εγώ θα έλεγα για αρχή οτι 10 χρόνια φυλακή απλά και μόνο για κάποια ιστορική αμφισβήτηση είναι κάτι το εξωπραγματικό.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 19 Ιαν 2007 10:02

Και προχωρώ σε μερικά πρόσθετα στοιχεία για το θέμα.
Την ιστορία έφερε στην επιφάνεια ο Βρετανός συγγραφέας David Irving, δέν αρνήθηκε το ολοκαύτωμα αλλά τον αριθμό των Εβραίων που εκτελέστηκαν και τον τρόπο θανάτου τους. Μας λέει δηλαδή με στοιχεία και αποδείξεις οτι πολλοί πέθαναν απο διάφορες αιτίες όπως πείνα, τύφο και όχι απο θαλάμους αερίων όπως νομίζει ο περισσότερος κόσμος. Αποτέλεσμα συνελήφθη βάση παλιού Αυστριακού νόμου που απαγόρευε την αμφισβήτηση του ολοκαυτώματος και καταδικάστηκε σε τρία χρόνια φυλακή. Ο ίδιος θα πεί :
«Ελευθερία της έκφρασης, σημαίνει ελευθερία να λες σε άλλους ανθρώπους πράγματα τα οποία δεν θέλουν να ακούσουν. Και αν αυτό τους προσβάλλει, τότε αυτό είναι εν μέρει δικό τους πρόβλημα και εν μέρει δικό μου. Η ελευθερία της έκφρασης είναι το δικαίωμα να σφάλλεις, τελικά. Ορισμένες φορές κάνω και λάθος».
Ο Ίρβινγκ, συνελήφθη στις 11 Νοεμβρίου 2005 στη νότια αυστριακή επαρχία Στύρια βάσει εντάλματος που είχε εκδοθεί το 1989.
«Απαγγέλθηκε κατηγορία σε σχέση με δύο ομιλίες που είχε κάνει το 1989 και στις οποίες αρνήθηκε την ύπαρξη των θαλάμων αερίων», δήλωσε ο εισαγγελέας Όττο Σνάιντερ. Οι ομιλίες είχαν γίνει στη Βιέννη και στη νότια πόλη Λέομπεν.
Έχει γράψει σχεδόν 30 βιβλία, μεταξύ των οποίων και ένα με τον τίτλο «Ο Πόλεμος του Χίτλερ», στο οποίο αμφισβητεί την έκταση του Ολοκαυτώματος. Εκτός από τον ισχυρισμό του πως ο Χίτλερ δεν γνώριζε τίποτε για το Ολοκαύτωμα, φέρεται να έχει δηλώσει πως δεν υπάρχει «ούτε
ίχνος απόδειξης» πως οι Ναζί εφάρμοσαν την «τελική λύση» τους σε τέτοια κλίμακα.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από fluke » 19 Ιαν 2007 10:27

Από το link του ORIONA μεταφέρω:
Ποια είναι η μέγιστη ποινή φυλάκισης για την άρνηση του Ολοκαυτώματος:
Αυστρία: 10 χρόνια, Λιθουανία: 10 χρόνια, Γερμανία: 5 χρόνια, Ρουμανία: 5 χρόνια, Σλοβακία: 3 χρόνια, Πολωνία: 3 χρόνια, Τσεχία: 2 χρόνια, Γαλλία: 2 χρόνια, Βέλγιο: 1 χρόνος, Ισπανία: δεν καθορίζεται ανώτατο όριο.

Η Γερμανοί ας υποθέσουμε ότι έχουν ιστορικές τύψεις και ίσως υπερβάλλουν, στις υπόλοιπες χώρες που κάτι τέτοιο είναι θεσμοθετημένο τι έχουμε??.... μάλλον δυνατά εβραϊκά λόμπι?
Προσωπικά είμαι αντίθετος σε οποιαδήποτε μορφή λογοκρισίας. Δεν πιστεύω ότι η ευρώπη θα υλοποιήσει την ένωση μέσω της φασιστικής, αμερικανοφερμένης κουλτούρας. Πρόκειται θέλω να πιστεύω ότι πρόκειται για μια υπερβολή, που δεν θα έχει συνέχεια. Η ιστορία δεν αποκαθίσταται με νομοθετήματα αλλά με ιστορικές αλήθειες και συλλογικές μνήμες.
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

ORIONAS
Νέο Μέλος

Δημοσίευση από ORIONAS » 21 Ιαν 2007 23:05

Οποιαδήποτε και αν είναι απόφαση της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο ΝΑΙ η ΟΧΙ
στην πρόταση, εμείς θα έχουμε την δυνατότητα να δούμε την πρόοδο του σιωνισμού
στην Ευρώπη.

Θα δούμε δηλαδή τους ελεύθερους και τους προσκυνημένους.

Όσο για την στάση της Ελληνικής Κυβέρνησης στο θέμα, μακάρι να βγω ψεύτης
αλλά θα είναι υπέρ της προτάσεως.

Άλλωστε πρόλαβαν προ πολλού και με παμψηφία του κοινοβουλίου να καθιερώσουν
την 27 Ιανουαρίου εθνική εορτή για το ολοκαύτωμα των εβραίων.

Τι να πεις……. :(

Απάντηση