ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

Για όσα ζούμε και όσα βλέπουμε γύρω μας, αλλά και για κάποια άλλα που ίσως δε βλέπουμε
Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

Δημοσίευση από Kostas » 11 Φεβ 2013 19:33

Διάβασα σήμερα πως ο Κασιδιάρης θα πάει για Δήμαρχος Αθηναίων.
Βλέπω τον Δένδια να εξαφανίζει την Αθήνα από τους αλλοδαπούς, γιατί αν δεν το κάνει προβλέπω μετά τις εκλογές το σήμα του Δήμου Αθηναίων να αλλάζει και από
Εικόνα να γίνεται Εικόνα
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 26 Ιούλ 2013 01:27

Count Orlof έγραψε:Γιατί ενοχλεί τόσο που βρέθηκε μια πολιτική παράταξη να πει τα πράγματα με το όνομα τους. Ενοχλεί που η Χρυσή Αυγή θέλει μια Ελλάδα περήφανη και ανεξάρτητη? Ενοχλεί που η Χρυσή Αυγή τα βάζει με όλο το σάπιο πολιτικό κατεστημένο. Ποιά δημοκρατία απειλείται από τη Χρυσή Αυγή? Η ανύπαρκτη δημοκρατία των ΚαραμανλοΠαπανδρεουΜητσοτάκηδων? Γιατί ενοχλεί που η Χρυσή Αυγή θέλει να βάλει τάξη στο θέμα των μεταναστών και να μπορούν οι έλληνες να κυκλοφορούν και να δουλεύουν ελεύθερα στη χώρα τους?
Αὐτὸ ποὺ ἐνοχλεῖ εἶναι ὄτι κάποιοι ἀπὸ τὴν Χρυσὴ Αὐγὴ εἶναι ναζιστές.

Kostas έγραψε:Δηλαδή αν υπερασπιστώ έναν παράνομο μετανάστη που του επιτίθεται η Χ.Α. για να τον σαπίσει στο ξύλο, είμαι υποκριτής..
Θα έπρεπε να πάρω και εγώ ένα ρόπαλο και να συνεισφέρω στην προσπάθεια των Χ.Α. .........
Συμφωνῶ.
...fear is the path to the dark side of force...

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 29 Ιούλ 2013 11:31

Που συμφωνείς όμως;
Στο ότι είμαι υποκριτής ή στο ότι πρέπει να πάρω το ρόπαλο; :)
Όπου υπάρχει θέλω, υπάρχει Δρόμος. -Πες μου τι κάνεις το φαΐ που τρως και θα σου πω ποιος είσαι. Άλλοι το κάνουν ξίγκια και κοπριά, άλλοι το κάνουν δουλειά και κέφι και άλλοι το κάνουν Θεό.

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 29 Ιούλ 2013 13:02

Συμφωνῶ στὸ πρῶτο, στὸ περὶ ὑποκρισίας.

Τὸ νὰ μαζευτοῦμε πέντε "παλληκαράδες" καὶ νὰ ξυλοφορτώσουμε ἔναν κακομοίρη ὀ ὁποῖος ἦρθε ξεβράκωτος, φτωχός, πεινασμένος ἀναζητῶντας ἕνα καλύτερο αὔριο εἶναι εὔκολο. Δὲν εἶναι ὅμως οὔτε ἀντρίκιο, οὔτε ἑλληνοπρεπές, οὔτε βοηθάει σὲ κάτι τὴν πατρίδα.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 29 Ιούλ 2013 14:14

Συμφωνούμε στο δεύτερο...
Για το πρώτο, γιατί είμαι υποκριτής?

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 30 Ιούλ 2013 12:54

Δὲν σὲ θεωρῶ ὐποκριτή. Συμφωνῶ μὲ τὴν φράση, μὲ τὸν τρόπο ποὺ ἀπαντὰς στὴν πρώτη σελίδα.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 31 Ιούλ 2013 09:38

Αμαν βρε Master Yoda. Ποιο λιγομίλητος από εμένα και από τον Δαλάι Λάμα .....
Καλημέρα

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 31 Ιούλ 2013 14:43

Βλέπουμε τὴν Χρυσὴ Αὐγὴ νὰ παίρνει πρωτοβουλία στὴν τήρησιν τῆς τάξεως καὶ τὴν ἐπιβολὴ τοῦ νόμου. Κάτι τέτοιο εἶναι ἀπαράδεκτο. Αὐτὸ εἶναι δουλειὰ τῆς Ἀστυνομίας καὶ τοῦ δικαστικοῦ συστήματος. Ἔλα ὅμως ποὺ τὸ σύστημα εἶναι ἀνεπαρκές. Τότε ἀρχίζουν νὰ ἐμφανίζονται οἱ αὐτόκλητοι σωτῆρες καὶ οἱ βιντζιλάντις.

Παρ'ὅλα αὐτὰ ὅμως δὲν θέτω τὸν ἐαυτό μου στὸ πλευρὸ ὅσων σκοῦζουν κατὰ τῆς Χρυσῆς Αὐγῆς. Αὐτὸ διότι θεωρῶ ὄτι ἡ Χρυσὴ Αὐγὴ εἶναι τὸ σύμπτωμα κι ὄχι τὸ αἴτιο.

Kostas
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευση από Kostas » 01 Αύγ 2013 10:04

Σύμπτωμα δεν είναι η ύπαρξη της ΧΑ αλλά η συσπείρωση, όλου αυτού του κόσμου που δεν βλέπει φως από πουθενά, γύρω από αυτήν.
Η ύπαρξη της ΧΑ είναι γενεσιουργός αιτία της όξυνσης των φυλετικών/ρατσιστικών περιστατικών.

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 05 Αύγ 2013 16:49

Γιὰ τὰ ὁποία φυλετικὰ/ῤατσιστικὰ περιστατικὰ εὐθύνονται ἄλλοι. Συγκεκριμένα ἐκεῖνοι οἱ ὁποῖοι σήμερα ἐπιδίδονται σὲ σταυροφορία κατὰ τοῦ ναζισμοῦ.

Δεῖτε τὸ παρακάτω βίντεο.
http://www.youtube.com/watch?v=aP6pm_WpNkc

Ἡ Χρυσὴ Αὐγὴ μοιράζει τρόφιμα μόνο σὲ ἔλληνες. Εἶτε μᾶς ἀρέσει εἶτε ὄχι δικά τους εἶναι, τὰ κάνουν ὄτι θέλουν, τὰ μοιράζουν σὲ ὅποιον γουστάρουν. Ἀν ἀντὶ γιὰ τὴν Χρυσὴ Αὐγὴ ἦταν κάποια ὀργάνωσις ἀριστερῶν ἡ ὁποία μοίραζε τρόφιμα σὲ μετανάστες θὰ διαμαρτυρόταν κανείς; Μᾶλλον ὄχι μιὰ καὶ ὁ ῥατσισμὸς ἐνοχλεῖ μόνο ὄταν στρέφεται ὑπὲρ τῶν ἑλλήνων.

Στὸ 0:44, στὸ παραπάνω βίντεο, ἔχει τὴν «ἰδιαίτερα σκληρὴ ἀνακοίνωσι» (Σχόλιο Τοῦ Γράφοντος: σιγὰ τὰ αἴματα) τοῦ Δένδια. Ἀποκαλεῖ τὴν Χρυσὴ Αὐγὴ "κακέκτυπο ναζιστικοῦ ὁλοκληρωτισμοῦ". Ἐκεῖνος περνιέται γιὰ δημοκράτης; Νὰ θυμηθοῦμε ὄταν ἦταν ὑπουργὸς Διακιοσύνης τὸ 2009.
http://prezatv.blogspot.gr/2009/02/blogs_08.html

Μὲ τὰ παραπάνω δὲν ἐπιχειρῶ νὰ κάνω τὸν συνηγόρο τῆς Χρυσῆς Αὐγῆς. Ἀλλὰ ὄσο μὲ ἀηδιάζει ὀ ναζισμὸς ἄλλο τόσο μὲ ἀηδιάζει ἠ ὑποκρισία κάποιων. Ἐπιπλέον, ἐκτὸς ἀπὸ ὐποκριτὲς εἶναι καὶ ἠλίθιοι. Μὲ τέτοιες ἐνέργειες τὸ μόνο τὸ ὁποῖο κατορθώνουν εἶναι νὰ ἠρωοποιοῦν τοὺς χρυσαυγίτες.

Απάντηση