Διαβάζοντας την Αποκάλυψη διαβάζετε τις ειδήσεις του αύριο

Ότι δεν εντάσσεται σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Διαβάζοντας την Αποκάλυψη διαβάζετε τις ειδήσεις του αύριο

Δημοσίευση από evmourelatos » 28 Οκτ 2007 23:29

Ξεκινάω εισαγωγικά με δύο τρεις ειδησούλες του πρόσφατου παρελθόντος αλλά και του κοντινού μέλλοντός μας.
Σιτοδεία λόγω κλιματικών αλλαγών + βιοκαύσιμα λόγω υψηλής τιμής πετρελαίου + "υπερπληθυσμός" (τα εισαγωγικά έχουν μεγάλο νόημα) = εξωφρενικές τιμές δημητριακών. Το διάβασα ΠΡΙΝ γίνει. Στην Αποκάλυψη.
Έρχεται σύντομα στα περίπτερά σας. Διαψέυστε με αν μπορείτε. Σε λίγο καιρό ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.
Cashless Society + E-Commerce + RFID technology + Printed Electronics + organic Electronics+ Soft Battery + EPC + internet of Things + IPv6+ permanent makeup + Ubiquitus or Pervasive Computing + Nobel Chemistry Prize Year 2000 (melanin and its properties) = χάραγμα της Αποκαλύψεως στο δέρμα , 666 και τα ρέστα. Το διαβάζω εδώ και καιρό, το περιμένω όπου να'ναι να γίνει. Το διάβασα και σας προειδοποιώ για το τι θα γίνει πριν γίνει.
Έρχεται σύντομα στα περίπτερά σας. Διαψέυστε με αν μπορείτε. Σε λίγο καιρό ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.
Εξάλειψη του έν τρίτου των φυτών, ζώων και θαλασσίων ειδών της γης. ΓΙΝΕΤΑΙ ήδη. Μεγα - Πυρκαγιές Ελλάδας, Αμαζονίου, Καλιφόρνιας. Γίνεται ήδη. Ποιος είδε τον ουρανό της Αθήνας τις ημέρες των πυρκαγιών? Διαβάστε Αποκάλυψη θα δείτε πάλι την εικόνα αυτή ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΗ.
Διαψέυστε με αν μπορείτε. Σε λίγο καιρό ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.
Εάν θέλετ ενα μάθετε τι θα γίνει παρακάτω μην πάτε σε μάγισσες και χαρορίχτρες. Ανοίχτε να δείτε τι έγραφε ένας αγράμματος ψαράς 70 χρόνια μετά την γέννηση του Χριστού 2000 χρόνια πριν.
Τα ήξερε όλα. Ποιος αλήθεια να του τα είπε όλα αυτά και με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες?
Εγώ ξέρω. Ανοίξτε τα μάτια σας να δείτε και εσείς.
Big Brother is HERE. This WORLD'S END is near. And I am so glad about it. :)

Άβαταρ μέλους
Litsa
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Litsa » 31 Οκτ 2007 00:42

Δε γίνονται αυτά που λες βρε evmourelatos,
όλα αυτά είναι απλώς ζήτημα ερμηνείας,
ότι γουστάρει η ψυχή σου μπορείς να τα βρεις.

Αυτός είναι και ο λόγος που όλα αυτά είναι γραμμένα με τόση ασάφεια.
Όσο πιο δύσκολη η ερώτηση τόσο πιο γενική και ασαφής η απάντηση.
Απλό το κόλπο και δοκιμασμένο

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 31 Οκτ 2007 10:47

Απόδειξέ μου επιστημονικά και τεκμηριωμένα ότι δεν γίνονται.
Εγώ είναι επιστήμονας και τεχνοκράτης. Αν δεν δω δεν πιστεύω τίποτα. Εγώ έχω χιλιάδες αποδείξεις και επιχειρήματα να παραθέσω.
παράθεσέ μου τα δικά σου. Θέλω λογικές απαντήσεις και όχι ψυχαναλυτικά αντιεπιστημονικά φληναφήματα.
Αυτά τα περί ασάφειας και ότι γουστάρει η ψυχή σου, εγώ τα ακούω βερεσέ.
Δώσε σοβαρά επιστημονικά τεκμηριωμένα επιχερήματα.

Άβαταρ μέλους
Litsa
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Litsa » 31 Οκτ 2007 12:16

Δηλαδή, το ότι είναι ασαφή και μπορείς να τα ερμηνεύσεις όπως θέλεις,
δε σου φτάνει ; Είσαι τεχνοκράτης λοιπόν, θα άκουγες ποτέ την συμβουλή
μιας μελλοντολόγας ή μιας καφετζούς άμα σου έλεγε "μεγάλη πόρτα θα διαβείς ;"

Θα χρειαζόσουν τεκμηρίωση να την στείλεις εκεί που πρέπει ;

Έχεις ακούσει ποτέ στις ειδήσεις τον Ευαγγελάτο ή την Στάη να λέει
τις ειδήσεις "επτά τράγοι με επτά κεφάλια θα περάσουν και θα στείλουν
μαντάτα σε επτά εκκλησίες" για να καταλάβεις εσύ πως πρόκειται για
την σύνοδο κορυφής στο Ελσίνκι ?

Αυτά που λες φίλε evmourelatos είναι δεισιδαιμονίες κατάλοιπα άλλων εποχών που έχουν περάσει

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 31 Οκτ 2007 12:28

Τους τράγους και τα κεφάλια τα αντιπαρέρχομαι ως επιχείρημα στερούμενο σοβαρότητας. Εγω μιλάω για πολύ συγκεκριμένα πράγματα που αναφέρονται σε πολύ συγκεκριμένα εδάφια.
Επ' αυτών μια άποψη τεκμηριωμένη. Οι υποχρεωτικές αχρήματες συναλλαγές και το χάραγμα(προς τα εκεί οδεύουμε) , η καταστροφή του περιβάλλοντος (ενετέινεται δραματικά τελευταία), η αύξηση της τιμής των δημητριακών σε παράλογο βαθμό (προς τα εκεί οδεύουμε) έχουν όλα προβλεφθεί από τον Ιωάννη.
Σε αυτά έχεις να μου πεις κάτι συγκεκεριμένο?

Άβαταρ μέλους
Litsa
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Litsa » 31 Οκτ 2007 14:00

Τα κεφάλια των τράγων που στερούνται σοβαρότητας τα λέει η Αποκάλυψη
που μας την παρουσιάζεις σαν εγκυκλοπαίδεια, δεν αντιπαρέρχεσαι λοιπόν
αυτά που σου είπα αλλά με εύσχημο κόλπο την ίδια την Αποκάλυψη.

Οι υποχρεωτικές αχρήματες συναλλαγές είναι εντελώς ασαφές όπως το λέει
και δεν είναι ούτε κακό ούτε δύσκολο να το υποθέσει κάποιος.
Το χάραγμα, κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι τώρα υπάρχει το χάραγμα και πριν
δεν υπήρχε, να σου θυμίσω πως όταν τα παιδιά βαφτίζονται η τελετή
περιέχει και χάραγμα (σταύρωμα) σε αυτιά μάτια στόμα χέρια κλπ.

Η αύξηση της τιμής δημητριακών, έχουν συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν
τέτοιες αυξήσεις και μάλιστα έχει πεθάνει και κόσμος απ την πείνα.
Καταστροφή του περιβάλλοντος υπήρχε μόλυνση και από τους Ρωμαϊκούς
χρόνους σε ορυχεία και ακατάλληλους τρόπους να επεξεργάζονται
εξόρυξη μετάλλου
Το φαινόμενο της μόλυνσης είναι αναστρέψιμο και έχουν γίνει και πολλές
προσπάθειες με καλά αποτελέσματα για το όζον (σκέψου πόσο έχουν μειωθεί
οι εκπομπές φρέον κλπ)

Γενικά αυτά που λες είναι κινδυνολογίες και ουδεμία σχέση με δοκιμασμένη
και αποδεδειγμένη γνώση

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 31 Οκτ 2007 15:25

Τα κεφάλια των τράγων ναι τα λέει η Αποκάλυψη αλληγορικά. Δεν αντιπαρήλθα το κείμενο της Αποκαλύψεως αλλά τη δική σου αδόκιμη (για να μην την χαρακτηρίσω αλλιώς) χρήση του.
"Οι υποχρεωτικές αχρήματες συναλλαγές είναι εντελώς ασαφές όπως το λέει και δεν είναι ούτε κακό ούτε δύσκολο να το υποθέσει κάποιος. "
Είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΟ ουδείς δύναται να πωλήσει ή να αγοράσει εάν δεν έχει το χάραγμα του Αντίχριστου. Πόσο πιο σαφές να το κάνει δηλαδή. Όταν μιλάμε για χάραγμα μιλάμε για χάραγμα. χαράζω πάνω σε κάτι μια εικόνα ένα σχέδιο, ένα μικροτσιπ κλπ. Πραγματικό όχι συμβολικό χάραγμα, όπως αυτό της βαπτίσεως.
Η αύξηση της τιμής των δημητριακών που επέρχεται θα είναι πρωτοφανής στην παγκόσμια ιστορία. Ποτέ άλλοτε δεν ήμασταν 6 δις άνθρωποι, ποτέ άλλοτε δεν υπήρχαν βιοκαύσιμα. Διάβασε το τελευταίο national Geographic να ενημερωθείς.
Το φαινόμενο της μόλυνσης είναι μη αναστρέψιμο για πολιτικούς λόγους. Το φαινόμενο του θερμοκηπίου που είναι η σοβαρότερη απειλή δεν έχει καμία σχέση με την τρύπα του όζοντος (η οποία έχει μειωθεί ελάχιστα ειρήσθω εν παρόδω).
Δν εχουμε πιάσει ούτε κατ' ελάχιστο τις προβλέψεις του πρωτοκόλλου του Κυότο. Πού στο λυκο την είδες εσύ την πρόοδο στα περιβαλλοντικά θέματα?
20 χρόνια ασχολούμαι επαγγελματικά με το περιβάλλον και δεν την βλέπω.
Δυστυχώς είναι ίδιον των Νεόελλήνων να εθελοτυφλούν γεικώς και να τα βλέπουν όλα ρόδινα, ιδιαίτερα οι γυναίκες και οι βολεμένοι.
Αποβάλλετε αυτλή την κακή συνήθεια όσο είναι καιρός. Διότι θα εκπλαγείτε πολύ δυσάρεστα. Τουλάχιστον εμείς οι υπόλοιποι ξέρουμε τι μας περιμένει και γνωρίζοντας το happy end της ταινίας χαιρόμαστε.

Άβαταρ μέλους
Litsa
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Litsa » 31 Οκτ 2007 15:51

Καλά, και που το είδες γραμμένο πως τα κεφάλια των τράγων είναι αλληγορικά
το χάραγμα στο βάπτισμα συμβολικό ενώ το χάραγμα του Αντίχριστου είναι κυριολεκτικό ;
ε; που;

Και γω σου λέω πως τα περισσότερα προιόντα που έχουν τις γραμμές bar code δεν είναι
βάση του 666 αλλά άλλων συστημάτων. Μόλις σε ένα 5% είναι η μεγάλη γραμμούλα το 6.
Δηλαδή ούτε και αυτό που λες ισχύει, εκτός αν σε ενοχλεί γενικά η μηχανοργάνωση.

Η αύξηση στα δημητριακά είναι επειδή οι Κινέζοι βγαίνουν σιγά σιγά απ την απομόνωση
και φτώχεια και τρώνε εκτός από ρύζι και δημητριακά, ανεβαίνει η ζήτηση, η παραγωγή
θέλει κάποιο χρόνο για να ανέβει οπότε θα ανέβουν οι τιμές. Αυτό δεν είναι θέμα
προφητείας. Πάντα κάθε αύξηση μπορείς να την βλέπεις ως πρωτοφανή ή όχι, συνηθισμένη
ή αναμενόμενη. Το «πρωτοφανή» που λες είναι αλληγορικό.
Σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να δεχθούμε πως τα προέβλεψαν.

[quote:17d974c706]Αποβάλλετε αυτλή την κακή συνήθεια όσο είναι καιρός.[/quote:17d974c706]
Καλά, ξέρεις πόσες προφητείες δεν βγήκαν ποτέ ; και δεν πρόκειται να βγούνε;
Ξέρεις πόσα κουφά έχουν γραφτεί για προφητεία και τα κάνετε γαργάρες ?

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 01 Νοέμ 2007 16:20

Bar Code? Πού έγραψα εγώ αυτές τις λέξεις???!!!
RFID: Αυτό είναι το (σκοτεινό) μέλλον μας.
Τεχνολογικά δεν είσαι επαρκώς ενημερωμένη. Εγώ που ασχολούμαι επαγγελματικά και με μηχανοργάνωση οργανισμών και επιχειρήσεων, κάτι τέτοια τα μαθαίνω.
Ο γραμμωτός κώδιξ ήδη πνέει τα λοίσθια.
Εάν διάβαζες Ορθόδοξη Γραμματεία θα έβλεπες πού τα είδα γραμμένα αυτά που γράφω.
Όταν θα πάει το ψωμί 15 ευρώ το κιλό, ενώ το λάδι και το κρασί δεν θα έχουν ακριβύνει σχεδόν καθόλου, όπως ακριβώς τα προέβλεψε ο Ιωάννης 2000 έτη πριν, τότε έλα να μου μιλήσεις πάλι.
Και όσο για προφητείες που δεν βγήκαν συμφωνώ. Ξέρεις πόσοι Αντίχριστοι, αιρετικοί ψευδοπροφήτες κυκλοφορούν ανάμεσά μας και λένε βλακειες?
Μόνο στην ορθοδοξία υπάρχει πραγματική προφητεία και ΑΛΗΘΕΙΑ που επιβεβαιώνεται καθημερινά από τις τεχνολογικές, οικονομικές , κοινωνικές και περιβαλλοντικές εξελίξεις.

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 01 Νοέμ 2007 21:04

evmourelatos έγραψε:Δυστυχώς είναι ίδιον των Νεόελλήνων να εθελοτυφλούν γεικώς και να τα βλέπουν όλα ρόδινα, ιδιαίτερα οι γυναίκες και οι βολεμένοι. [/quote9857a0b65]
Litsa έγραψε:Και γω σου λέω πως τα περισσότερα προιόντα που έχουν τις γραμμές bar code δεν είναι
βάση του 666 αλλά άλλων συστημάτων. Μόλις σε ένα 5% είναι η μεγάλη γραμμούλα το 6.
Δηλαδή ούτε και αυτό που λες ισχύει, εκτός αν σε ενοχλεί γενικά η μηχανοργάνωση.
Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, λέει η σοφή λαική παροιμία.
Όλα αυτά τα συστήματα κωδικοποίησης δέν μπορώ να διανοηθώ οτι γίνονται έτσι στην τύχη.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Απάντηση