Ν.Δ και πάλι κυβέρνηση

Απάντηση
venus
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από venus » 10 Οκτ 2007 02:24

Καταρχίν δεν είμαι θύλη, αλλά ανήρ.Το παρατσουκλι, μου κόλλησε από μία φίλη.Πέρα απ' αυτό, ο καθένας είναι κατασταλαγμένος ιδεολογικά όπου πιστεύει ή ακόμα και όπως τον βολεύει. Αλλά δεν μπορώ να διαβάζω ή μάλλον πόσο να ακούω αυτή την ακατάσχετη κινδυνιολογία. Όσοι/ες την ακολουθούν,την υιοθετούν έχουν λάθος σύμβουλο. Γιατί αν εγω τοποθετούμε ως άτομο με "μπλέ" παροπίδες και ωτοασπίδες τότε αυτοί είναι χειρότεροι από εμένα...

Sponsor

Sponsor

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 10 Οκτ 2007 09:43

Καλά φίλε,
όταν τα αυτοκίνητα στην Αθηνα δεν θα κουνιούνται καθόλου,
όταν καούν και του χρόνου ή του αντίχρονου άλλα 2 εκατομμύρια στρέμματα δάσους,
όταν το νέφος θα έχει φτάσει στα ύψη (όχι ότι τώρα δεν είναι δηλαδή) και θα αίρνουμε δύσκολα ανάσα,
όταν πνιγούμε στα στερεά και υγρά απόβλητα και δηλητηριάσουμε κι άλλους υδροφόρους ορίζοντες και ποταμούς όπως κάναμε με αυτόν του Ασωπού,
όταν τα ασφαλιστικά μας ταμεία καταρρεύσουν από την κακοδιαχείριση και τη διαχρονική καταλήστευση των πόρων τους από το κράτος,
όταν η οικονομία που τώρα στηρίζεται:
στην οικοδομή,
τα ΚΠΣ και τις αγροτικές επιδοτήσεις της Ε.Ε.
την ευνοϊκή διεθνή συγκυρία
θα πάει κατά διαόλου δηλαδή περί τα έτη 2011-2014,
τότε ξαναπές μου ότι κινδυνολογώ και στοιχειοθέτησε τις "έγκυρες" και "σοβαρές" απόψεις σου.
Πρώτα όμως στείλε ένα e-mail στους κατ' εσέ κινδυνολογούντες ασυστόλως και υπονομευτές της Κυβέρνησης δηλαδή την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, τα λοιπά όργανα της Ε.Ε. (π.χ. Eurostat), την Ένωση Ελλήνων Χημικών, την Πανελλήνια Ένωση Δασολόγων, τον ΟΟΣΑ, την Ένωση Ελλήνων Συγκοινωνιολόγων , το Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, την Frost & Sullivan, την JP Morgan, την ΓΣΕΕ, τον ΣΕΒ, το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο και άλλους τέτοιους "αναξιόπιστους" και "άσχετους" και πες τους ότι όλα αυτά που ανέφερα ανωτέρω και αντέγραψα ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ είναι κινδυνολογίες και χαζομάρες.
Σταμάτα να διαβάζεις τις δηλώσεις του γίγαντα του πνεύματος Ρουσόπουλου φίλε μου και διάβασε τι γράφει και κανένας ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ άνθρωπος για το δυσοίωνο μέλλον αυτής της χώρας, έτσι για αλλαγή. Μόνο έτσι θα καταλάβεις τι πραγματικά συμβαίνει γύρω σου.

Απάντηση