Καρατζαφερης και ΛΑΟΣ

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 25 Σεπ 2007 20:56

ΛΑ.Ο.Σ. και Λαός vs Νεοραγιάδες και Εγχώρια Νέα Τάξη = 1-0 (Βλ.απόσυρση βιβλίου ιστορίας)!!

Και είναι μόνο η αρχή :wink:
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

Sponsor

Sponsor

CostAdinOS
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό CostAdinOS » 26 Σεπ 2007 00:16

Space το βιβλίο (στην ουσία την ΛΟΓΙΚΗ που περνούσε μέσα απο το βιβλίο) το απέσυρε ο λαός (απο ΝΔ - ΠΑΣΟΚ - ΚΚΕ μέχρι ανένταχτους και ΛΑ.Ο.Σ. και ... μετανιωμένους Γιαχωβάδες :) και ... χριστιανούς δωδεκαθειστές :wink: )
Τα υπόλοιπα είναι για ΠΡΟΒΑΤΑ και όχι για σκεπτόμενους πολίτες.

Άβαταρ μέλους
Τάσος Χαρτάς
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Τάσος Χαρτάς » 26 Σεπ 2007 02:57

CostAdinOS έγραψε:Space το βιβλίο (στην ουσία την ΛΟΓΙΚΗ που περνούσε μέσα απο το βιβλίο) το απέσυρε ο λαός (απο ΝΔ - ΠΑΣΟΚ - ΚΚΕ μέχρι ανένταχτους και ΛΑ.Ο.Σ. και ... μετανιωμένους Γιαχωβάδες :) και ... χριστιανούς δωδεκαθειστές :wink: )
Τα υπόλοιπα είναι για ΠΡΟΒΑΤΑ και όχι για σκεπτόμενους πολίτες.

Εντάξει! Μιά μικρή νίκη (θα δούμε για πόσο) με το βιβλίο Ιστορίας.
Ο πόλεμος όμως δεν κερδήθηκε! Υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα.
Ας δούμε και λίγο το βιβλίο βιολογίας: Είναι ένας ύμνος προς τα g.m. (γενετικώς μεταλαγμένα, τροποποιημένα) τρόφιμα.
Εντάξει ό Aνθιμος και ό Καρατζαφέρης δεν καταλαβαίνουν, δεν έχουν τις γνώσεις.
H GreenPeace, οι Οικολόγοι- Πράσινοι με τα ατέλειωτα Δελτία Τύπου που είναι;
Tasos Zakynthos

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό ctrl_alt_delete » 26 Σεπ 2007 10:43

H απόσυρση του βιβλίου ήταν κάτι που έπρεπε με οποιονδήποτε τρόπο να γίνει, τώρα το να γελοιοποιούμε το θέμα λές και έβαλε το νικητήριο γκόλ ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναικός δέν αξίζει καθόλου τον κόπο.
Θα γινόταν ακόμα και άν βρισκόταν στην κυβέρνηση το ΚΚΕ κάτι που είπε οτι συμφωνεί. Ο τρόπος με τον οποίο πανηγύρισε ο ΛΑΟΣ την απαγόρευση του αυτονόητου την θεωρώ υπερβολική δείχνει οτι θέλει να τα κάνει πλακάκια συμμαχώντας με την κυβέρνηση, ξεχνώντας τους τάχα ψηλούς προεκλογικούς τόνους σε όλα τα επίπεδα.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 26 Σεπ 2007 21:05

Φίλε Κωνσταντίνε απ' οτι είδες είπα ΛΑ.Ο.Σ. και Λαός!Ολοι έδωσαν την μάχη ενάντια στην θλιβερή αυτή μειοψηφία αλλά περιέργως πανίσχυρη!!Τουλάχιστον σαν ψηφοφόρος του κόμματος δικαιούμαι να είμαι ικανοποιημένος περισσότερο σε αντίθεση με τους ψηφοφόρους άλλων κομμάτων που τους πούλησαν φούμαρα και μισόλογα.Και μη ξεχνάμε πως το θέμα με το βιβλίο αποκαλύφθηκε για πρώτη φορά απο την Α1!!Η νίκη όμως παραμένει συλογική και είναι μια νίκη απο όλους τους ασυμβίβαστους Έλληνες και Ελληνίδες :!:

Τάσο η μάχη τώρα ξεκινάει.Αλλά με Κωστή Αιβαλιώτη βουλευτή θα έχουμε κι αλλες νίκες και σημαντικές απώλειες απο το πολιτικο-οικονομικό κατεστημένο.Ρήξη και ανατροπή παραμένει και θα παραμείνει ο μεγάλος στόχος μας.Οσο για το βιβλίο Βιολογίας που πασάρει τα μεταλλαγμένα ως ασφαλή και εκεί χρειάζεται αντίσταση. Ας σηκώσει ο Αλαβάνος την σημαία.Δεν θα έχω πρόβλημα.

ctrl_alt-delete πως συμπέρανες πως θα τα κάνουν πλακάκια πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω.Είπε ο πρόεδρος του Συναγερμού προεκλογικά και μετεκλογικά πως θα στηρίξουμε την κυβέρνηση όποια και αν είναι αυτή,στα θετικά και θα μας βρεί απέναντι της στα αρνητικά!Τα άλλα που λέγονται και ακούγονται είναι φθηνά σενάρια συνωμοσίας.

Αλήθεια ξέρει κανείς για το τι περιέχει το βιβλίο της Νεοελληνικής Γλώσσας της Γ'Γυμνασίου :?:

-Προπαγάνδες περι πολυπολιτισμού και αντιρατσισμού.Αρθρα απο εφημερίδες,μέχρι και αποσπασμα απο λόγο του Σημίτη!!!!!!!!!!!!!! :? :roll:

Τελικά γνωρίζει κανείς τον αριθμό των ''μοντέρνων'' αυτών βιβλίων πόσος είναι :?: :?:

CostAdinOS
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό CostAdinOS » 26 Σεπ 2007 22:59

Space ο ΛΑ.Ο.Σ πήρε 4% και το ενδεχόμενο απόσυρσης του βιβλίου σε διάφορες σφυγμομετρήσεις το ζητούσε ένα ποσοστό που άγγιξε και το 70% , ΜΕΓΑ ΧΑΣΜΑ ΛΟΓΙΚΗΣ.
Εγώ αυτό το θεωρώ πολύ μεγάλο καπέλωμα (φυσιολογικό όμως για τον τρόπο που λειτουργούν οι κομματικοί μηχανισμοί) σε συνδυασμό με το γεγονός ότι την πληρέστερη κριτική κατά της λογικής που εκπορευόταν απο το βιβλίο την έκαναν κατά τη γνώμη μου άνθρωποι που δεν είχαν σχέση με το εν λόγω κόμμα (πχ ο Ήφαιστος , ο Στάθης απο την Ελευθεροτυπία , ο Γιανναράς , ο Ζουράρις , ο Σταλίδης , ο Καραμπελιάς και πολλοί άλλοι).
Τάσο σίγουρα ήταν μια μικρή νίκη αλλά επειδή κερδίθηκε απο το σύνολο σχεδόν της κοινωνίας με κάνει περισσότερο αισιόδοξο για τις επόμενες ΄΄μάχες΄΄.
Το θέμα των GM είναι τεράστιο και με άμεσες επιπτώσεις στην υγεία μας καθώς φαίνεται, αλλά θα επισκιαστεί κατά τη γνώμη μου απο το φαινόμενο των κλιματικών αλλαγών σε παγκόσμια κλίμακα που έχουν ήδη δρομολογηθεί.
Όσο για τους Οικολόγους - Πράσινους αν είναι να ακολουθήσουν την πορεία των ομοίων τους π.χ. στη Γερμανία ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΒΥΣΙΝΟ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΥΣ.Υπάρχουν ανέξάρτητοι επιστήμονες πραγματικά διαμάντια.

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό ctrl_alt_delete » 27 Σεπ 2007 04:47

Spacelord έγραψε:ctrl_alt-delete πως συμπέρανες πως θα τα κάνουν πλακάκια πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω.Είπε ο πρόεδρος του Συναγερμού προεκλογικά και μετεκλογικά πως θα στηρίξουμε την κυβέρνηση όποια και αν είναι αυτή,στα θετικά και θα μας βρεί απέναντι της στα αρνητικά!Τα άλλα που λέγονται και ακούγονται είναι φθηνά σενάρια συνωμοσίας.

Eγώ έχω υποψίες σχετικά με τον βαθμό που πανηγυρίστηκε αυτή η "επιτυχία" απο τον ΛΑΟΣ λές και η κυβέρνηση έλυσε το μεγαλύτερο μέρος των προβλημάτων, μέχρι σαμπάνιες και κουμπαριές πήγαν να ανοίξουν.
Η κατάργηση αυτού του βιβλίου δέν ήταν ούτε επιτυχία του ΛΑΟΣ, ούτε μιά Super κίνηση της κυβέρνησης ήταν κάτι επιβεβλημένο να γίνει απο το 90% του Ελληνικού λαού άσχετα κομματικών πεποιθήσεων. Μπορούσε να σταθεί ένα βιβλίο με χάρτες που έδειχναν την μισή Ελλάδα Τούρκικη, Αλβανική, Βουλγάρικη ή δέν ξέρω τί άλλο?
Με κανέναν τρόπο, το βιβλίο αυτό δέν ήταν επιλογή της κυβέρνησης αλλά προσωπική επιλογή της κυρίας Γιαννάκου που έδειξε ανεξήγητα ψυχοπαθητικά συμπτώματα γι'αυτό και ο λαός την μαύρισε και την έστειλε οριστικά σπίτι της.
Όσο για την μικρή άνοδο του ΛΑΟΣ στις εκλογές πιστεύω οτι οφείλεται σε δυσαρεστημένους παλιούς ψηφοφόρους της Ν.Δ. δέν έχει καμιά σχέση με το βιβλίο. Εμένα μου προκάλεσε έκπληξη το 3,8% θα το περίμενα τουλάχιστον 1% περισσότερο.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 27 Σεπ 2007 20:44

Είπαμε η απόσυρση του βιβλίου ήταν μια συλογική επιτυχία.Σ'αυτό συνέβαλαν πολλοί φορείς,η εκκλησία,αρκετοί δημοσιογράφοι,προσωπα απο τον καλλιτεχνικό χώρο,υψηλές προσωπικότητες,η πλειοψηφία του ελληνικού λαού και 1-2 κόμματα πίεσαν προς αυτην την θετική ενέργεια απο την πλευρά της κυβέρνησης.Αλλά και για να αποδώσουμε τα του καίσαρος τω καίσαρι τα στελέχη του ΛΑ.Ο.Σ. εκτείθονταν στο γυαλί συνεχώς.Χωρίς φόβο απέναντι στην θολοκουλτούρα και το αριστερίστικο εκπαιδευτικό λόμπι.Λοιδωρήθηκε,υβρίστηκε,λασπολογήθηκε απο τους ''προοδευτικούς'' αλλά κρατήθηκε όρθιο γιατί απλά πίσω του είχε την δύναμη της αγνής και πατριωτικής πλειοψηφίας του λαού.Σ'αυτο είμαστε όλοι μαζί ενωμένοι χωρίς κομματικά κριτίρια.Εχω όμως την άποψη και επιτρέψτε μου να την πώ ,πώς ο Λαικός Ορθόδοξος Συναγερμός είναι και θα είναι η αιχμή του δόρατος σε κάθε αντιεθνική προσπάθεια των ταγμένων εις την απεθνοποιημένη παγκοσμιοποιηση.

Και για να είμαστε δίκαιοι θα ήθελα να συγχαρώ τους ψηφοφόρους της κυβέρνησης που έστειλαν την κυρα Γιαννάκου,το καλόπαιδο τον Καλό και τον κύριο μπούρδα τ'όνομα της Μακεδονίας σπιτάκι τους.

Επιστροφή σε “ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΜΜΑΤΑ & ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης