Καρατζαφερης και ΛΑΟΣ

Άβαταρ μέλους
fluke
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό fluke » 14 Ιουν 2006 08:59

Spacelord έγραψε:Εμένα fluke δεν με ενδιαφέρει ιδαίτερα το παρελθόν κάθε Βορίδη και Πλεύρη.

Δεν μιλάμε μόνο για παρελθόν αλλά κ για παρόν.. Έχω πάει στο γραφείο του Πλεύρη και ανάμεσα σε διάφορα ναζιστικά σύμβολα (ξέρω να τα ξεχωρίζω) υπάρχει κ ένα μεγάλο κάδρο με ένα σύμβολο που είναι βγαλμένο από τα ss. Παρόλα αυτά βέβαια κι εσύ λες ότι:
Spacelord έγραψε:Προσωπικά είμαι αντίθετος στην επιλογή αυτή του προέδρου.

Spacelord έγραψε:Και επειδή θεωρώ πως ο αρχηγός του ΛΑΟΣ δεν έχει δήξει δείγματα διαφθοράς και απατεωνιάς, έτσι και τα στελέχη τα οποία επιλέγει για να στελεχώσουν το κόμμα,θά πρέπει να είναι το ίδιο.

Μην το παίρνεις ως αξίωμα αυτό...

Spacelord έγραψε:Εγώ προσωπικά δεν θα κάτσω να πω όπως μας προτρέπεις να πούμε, για τις προτάσεις και τις λύσεις του "Μεσσία".

Το είπα γιατί κάποιοι έχουν σαν moto ότι κοίτα έχουμε ναρκωτικά, έχουμε ξένους να μας παίρνουν τις δουλειές και δεν ξέρω τι άλλο και αντί να πούμε ότι θα πρέπει να έχουμε παιδεία για να μην πίνουμε και να γίνουμε πιο ανταγωνιστικοί για να μην παίρνουνε τις δουλειές ανατρέχουν σε φασιστοκαταστάσεις οι οποίοι απαγορεύουν ότι δεν τους βολεύει και έρχεται σε αντίθεση με τα πιστεύω τους επειδή δεν έχον την ικανότητα κ τη θέληση να το αντιμετωπίσουν

Spacelord έγραψε:Πάντως τα συναισθήματα σου δεν είναι και τα καλύτερα για τον Καρατζαφέρη και αυτό κατάλαβα απο την αρχή του topic.Πετάς και ενα δεν έχει λύσεις και προτάσεις επι της ουσίας που κατα την γνώμη μου είναι συκοφαντία!

Δεν είναι τα καλύτερα για κανέναν πολιτικό..αλλά πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν έχει νόημα να κατακρίνουμε και να θεοποιούμε συνεχώς ανθρώπους, κόμματα και ιεδολογίες. Ας κοιτάξουμε πρώτα λίγο τους εαυτούς μας γιατί όταν το γλυκό είναι μπροστά σου κ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να το φας, 99,9% αυτό θα κάνεις :wink:

Spacelord έγραψε:Πάντως εντάξει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μεταξύ μας.
Εννοείται
Through these city nightmares you'd walk with me And we'd talk of it with idealistic assurance That like these urban nightmares We'd blacken each other skies

Sponsor

Sponsor

Άβαταρ μέλους
Astral
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό Astral » 14 Ιουν 2006 19:19

Οραία να μην πούμε για της στρατιγηκές αλλά να πούμε μόνο για τους μησθούς,

Πως την βλέπεις την αγορά τα τελευταία 16 χρόνια, για να πάμε έτσι αβέρτα όλες της κυβερνήσεις που περάσανε ??? Βλέπεις ότι κάθε χρόνο υπάρχει μία υποσχεση και κανένα απολύτος αποτέλεσμα ??? Το κράτος προστατεύει τον πολίτη αυτα τα 16 χρόνια ??? Με τόσα μεγάλα σκάνδαλα που έχουμε πιά παραπάνω απόδειξη θέλουμε σαν πολίτες ότι γεμίζονται οι πελατιακοκυβερνιτικοσυγγενιακές τζέπες απο τα λευτά μας ??? Αν εσυ πιστεύεις πως εδώ είναι όλα καλά, και τα λάθη που γίνανε είναι επιτρεπτά και δικαιολογημένα, τότε κάνω λάθος εγώ... Εγώ σαν πολίτης δεν μπορώ να εμπηστεύομαι την ψήφο μου σε πρόσωπα που αποδεδειγμενα με κατακλεβουν, πρόσεξε, μηλάω σαν υπάλληλος και όχι σαν ιδιοκτήτης ή ελλεύθερος επαγγελματίας... Δεν είμαι ο μόνος, αρκετοί είμαστε, κάπως πρέπει να ζήσουμε. Εσύ πως βλέπεις αν μπορούνε να ζήσουνε δύο άτομα με αποδοχές τον μήνα που δεν ξεπερνούν της 1200 Ε, Αυτή είναι η κοινωνία μας, βάλε και άλλους που δεν έχουν κεραμύδι πάνω απο το κεφάλη τους και βγάλε και κάνα 600 Ε μόνο για το ενοικειο... Αυτά είναι άθλοι φίλε μου, Έτσι ενώ κάποιοι μόνο και μόνο σκουπίζουν κάποιες καρέκλες πέρνουνε λευτά μηνιάτικα όσο θα πάρουν κάποιοι δουλεύοντας 3 μήνες...
Συνεχίζετε...
Η ατιμωρησία είναι μια ανοιχτή πληγή στην ανθρώπινη ψυχή.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 24 Ιουν 2006 12:49

Στην χώρα μας ακόμα παρουσιάζουμε μεταπολιτευτικά σύνδρομα!Επίσης έχουμε κολλήσει στις ταμπέλες.Ο Καρατζαφέρης είναι δεξίος(και όχι ακροδεξιός που λένε μερικοί βλάκες) αρα είναι ο μπίξε ο δείξε.Ο γιωργάκης είναι σοσιαλιστής άρα είναι ο ετσι, ο άλλιως.Η Παπαρήγα είναι κομμουνίστρια άρα είναι η μπίξε,η δείξε!Ο κωστάκης είναι κεντροδεξιός και τα λοιπά.Στην σημερινή εποχή έχουμε Παγκοσμοιοποιήση και Νέα Τάξη Πραγμάτων.Οι ιδεολογίες περί δεξιάς και αριστεράς έχουν φθαρεί πλέον και έχουν απαξιωθεί και ισοπεδωθεί όπως άλλωστε και τα πάντα στις μέρες μας.Δεν υπάρχει δεξιά και αριστερά.Στην εποχή της Νέας Τάξης Πραγμάτων υπάρχει αντίσταση ή συμμετοχή.Υπάρχουν κόμματα που αντιστέκονται στην Νέα Εποχή και κόμματα που συνεργάζονται.Ο κόσμος αλλάζει και τα παλιά ιδεώδη χάνονται!
Κατα την γνώμη μου πάντα.
Η αλήθεια κρύβετε καλύτερα όταν είναι σε κοινή θέα..

diinekis
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό diinekis » 02 Ιούλ 2006 03:22

Υπάρχουν νέοι άνθρωποι που γουστάρουν την λαϊκή δεξιά στην Ελλάδα?
Υπάρχουν νέοι άνθρωποι αυτή την στιγμή, που γενικότερα εκφράζονται ακριβώς από τους σημερινούς πολιτικούς?
Δηλαδή αγαπητέ spacelord, ταυτίζεσαι απολύτως με τις πολιτικές που προτείνει το ΛΑΟΣ (πολιτικές προτάσεις έχει όντως και κάποιες είναι και σωστές)?Ή λες στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι?
Κατά την γνώμη μου οι πολιτικοί που υπάρχουν σήμερα στην Ελλάδα, όλοι τους ανεξερέτως, προσπαθούν απλώς να διατηρήσουν και να αυξήσουν, αν αυτό μπορεί να συμβεί, εξαρτημένο τον δύστηχο κόσμάκη. Αν προσέξεις όλοι τους έχουν τους πελάτες που τους ακολουθούν από πολύ παλιά. Το ίδιο συμβαίνει και με τον κύριο Καρατζαφέρη. Πολλά χρόνια στην Ν.Δ., τον έφαγαν από εκεί και προχώρησε εκεί που τον έπερνε. Του βγήκε και αύξησε την πελατία. Μεγαλύτερο μαγαζί, μεγαλύτερα κέρδη τώρα. Επαγγελματίες είναι φίλε μου, μισθοφόροι της εξουσίας. Τώρα αν λένε και τίποτα σωστό που και που, αυτό γίνεται για να μας μαντρώνουν στο μαντρί τους. ¶κουσες τι λέει αυτές τις μέρες π.χ. ο Γιωργάκης? Να αυξήσουμε τα χωρικά μας ύδατα, βέτο στην Τουρκία, 800 Ευρώ σύνταξη στους αγρότες!Να τα ακούς και να γελάς. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως ο δικός σου είναι καλός και τίμιος?Μήπως επειδή στην Λαϊκή Δεξιά είναι όλοι πατριώτες όπως λές που παλεύουν για το καλό του λαού?
Αυτά είναι για θύματα και είναι ντροπή οι πρόγονοι του Σωκράτη να τα πιστεύουν.
Τελικά δεν ελπίζω σε τίποτα. Τους είδα όλους από μέσα και τους σηχάθηκα. Μακριά μου μόνο και δεν θα τους ενοχλήσω, αν με πλησιάσουν όμως, τους δάγκωσα.
Τρόπος σκέψης και κρίσης? Βγες από αυτόν τον κόσμο, ανέβα στα αστέρια και κοίτα κάτω. Το μόνο που θα θες να κάνεις είναι να τους ρίξεις μια μούτζα. Δεμ είμαι μηδενιστής, ούτε ανενεργός πολίτης, ούτε αναρχικός, ούτε αντεξουσιαστής. Δεν τους χωνεύω όλους αυτούς. Θα έλεγα πως μάλλον Σπαρτιάτης είμαι. Και επειδή έχω αυτές τις αξίες, βλέπω Καρατζαφέρη και άλλους και γελάω. Ας βγεί και πρωθυπουργός, δεν με χαλάει, τα ίδια θα μείνουν όλα. Πελάτες πριν, πελάτες και μετά.
Βρίσκουν και τα κάνουν. Ξυπνάτε όσο είναι καιρός......
Με τιμή Διηνεκής

diinekis
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό diinekis » 02 Ιούλ 2006 03:27

Περι νέας τάξης πραγμάτων και Σιωνιστών
Αν θέλουν τόσο πολύ την ψυχή μου ας έρθουν να την πάρουν.Μολων λαβέ που είπε και κάποιος ξεχασμένος...
Να ξέρεις κάθε εξουσία το ίδιο πράγμα αποζητά...ακόμα και οι Έλληνες εξουσιαστές.
Ή νομίζεις πως και η εκκλησία (το αγαθότερο και καλά όλων) το ίδιο πράγμα δεν θέλει...
Στο μαντρί, στο μαντρί, προβατάκια μου. Ο καλός ποιμένας είναι εδώ!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
lakedaimonios
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό lakedaimonios » 03 Ιούλ 2006 11:24

diinekis έγραψε:Περι νέας τάξης πραγμάτων και Σιωνιστών
Αν θέλουν τόσο πολύ την ψυχή μου ας έρθουν να την πάρουν.Μολων λαβέ που είπε και κάποιος ξεχασμένος...
Να ξέρεις κάθε εξουσία το ίδιο πράγμα αποζητά...ακόμα και οι Έλληνες εξουσιαστές.
Ή νομίζεις πως και η εκκλησία (το αγαθότερο και καλά όλων) το ίδιο πράγμα δεν θέλει...
Στο μαντρί, στο μαντρί, προβατάκια μου. Ο καλός ποιμένας είναι εδώ!!!!!!!

για αλλη μια φορα ταυτιζομαστε φιλε διηνεκη απο εκει και περα εχω και εγω να τονισω καποια σημεια στους αγαπητους συνομιλητες
1.ξεκινωντας πρεπει να πω οτι ολοι μα ολοι οι πολιτικοι ειναι μεγαλα λαμογια.κανενας δεν νοιαζεται για την πατριδα παρα μονο για τα προσωπικα τους συμφεροντα,αλλωστε και μεις αυτο κανουμε αφου ψηφιζουμε με βαση εναν διορισμο ή μια εξυπηρετηση ετσι δεν είναι ?
2.τον καρατζαφερη τον εχω παρακουλουθησει αρκετα και τολμω να πω οτι με εχουν γοητευσει οι αποψεις του.ποτε δεν εχω δει να μιλαει για την χουντα,η οτιδηποτε αλλο φασιστικο.ισως στις αποψεις του να υποβοσκουν τετοιες προθεσεις ή να μην τον εχω παρακολουθησει πληρως.
3.οι αποψεις του για τα δικαιωματα των πολιτων των εργατων των αγροτων ή των συνταξιούχων ειναι εξαιρετικες, αρκει να γινουν και στην πραξη.
4.επισης παρουσιαζει εθνική συνειδηση , ευαισθησιες στο θεμα των λαθρομεταναστων που μαστιζει την Ελλαδα καθως επισης και στις αδικιες που καθημερινα υποκειται η πατριδα μας.
κανοντας λοιπον μια περιληψη οι θεσεις του ειναι πολυ καλες και ευεργετικες για την Ελλαδα αρκει βεβαια να γινουν και πραξη και εδω μπαινουν οι οποιες αμφιβολιες εχω για τον καρατζαφερη
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 03 Ιούλ 2006 17:32

Παιδιά σεβαστές οι απόψεις όλων μας ακόμα και αν δεν συμφωνούμε.Πολλοί είμαστε καχύποπτοι σχετικά με το τι εξυπηρετεί ο καθέ πολιτικός.Και εγώ ακόμα που δεν φωβάμαι να πω πως υποστηρίζω τον Καρατζαφέρη δημόσια κρατάω τις επιφυλάξεις μου.Και είχα πεί σ'αυτο το forum ριν λίγο καιρό πως αν καταλάβω πως και αυτός μας εξαπάτησε και δεν τήρησε τους λόγους του μαύρο φίδι που τον έφαγε και αυτόν και τον Γεωργιάδη και όλους.Και αυτό που με κάνει να είμαι μαζί τους είναι οτι πιστεύουν στον λαό 365 μέρες τον χρόνο και νοιάζονται αληθινά για αυτον και οχι μόνο μια συγκεκριμένη μέρα(εκλογές).Εχω απαιτήσεις απο αυτο το κόμμα.Και περιμένω με το που μπεί στο κοινοβούλιο να αρχίσει δουλειά και να μην μείνει στα λόγια.Μη φοβάστε φίλοι.Στο τέλος όλοι θα κριθούν απο τον Υψιστο και θα γραφούν στην ιστορία με χρυσά ή με μελανά γράμματα.Το μόνο που τους ζητώ είναι να μην αλλάξουν στάση.Οχι δηλαδή λέμε τωρα αυτά για να πείσουμε τον λαό και μετα τα αλλάζουμε διότι πρέπει να εξυπηρετηθούν τα μεγάλα συμφέροντα.Οπως δηλαδή στο περιστατικό που ανέφερες φίλε μου diineki με τον γιωργάκη που τώρα τον μάρανε να μιλήσει για επέκταση των ναυτικών μιλίων και εφαρμογή του διεθνούς δικαίου,ενω όταν ήταν υπουργός εξωτερικών έκανε μόκο!!Είναι για γέλια όντως.Είναι ντροπή μας ως Έλληνες να έχουμε αναδήξει και εκλέξει ανθρώπους όπως ο γιωργάκης,ο κωστάκης,ο μητσοτάκης,η ντορούλα.Σε τελική ανάλυση αμα δεν γουστάρετε κανέναν ουτε και τον Καρατζαφέρη να ψηφίσετε άκυρο ως διαμαρτυρία.Δεν το λέω προσωπικά σε κάποιον απο εδω μέσα αλλά γενικά απευθύνομαι στους Νεοέλληνες.Αφου ακούω απο τους πάντες οτι είναι δυσαρεστημένοι απο τα κόμματα της βουλής και ιδαίτερα των 2 μεγάλων κομμάτων που στην ουσία είναι ένα!Γιατί αγαπητέ Νεοέλληνα ψηφίζεις τους ίδιους.Το Πασοκ-νδ ΑΕ?Γιατι δεν τους μαυρίζεις?Με τι συνείδηση πάς στην κάλπη ενω αποδεδειγμένα σε έχουν κατακλέψει και κατακοροιδέψει.Και εσύ τους βγάζεις κυβέρνηση ή αξιοματική αντιπολίτευση.Εχουμε χάσει ως έθνος την μεγαλύτερη τιμή μας.Την αξιοπρέπεια μας.Έτσι φένεται.Εκεί μας κατάντησαν.

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 03 Ιούλ 2006 17:45

diinekis έγραψε
Δηλαδή αγαπητέ spacelord, ταυτίζεσαι απολύτως με τις πολιτικές που προτείνει το ΛΑΟΣ (πολιτικές προτάσεις έχει όντως και κάποιες είναι και σωστές)?Ή λες στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι?

Ταυτίζωμαι απολύτως φίλε μου :)

Άβαταρ μέλους
Spacelord
Έμπειρος Συζητητής

Δημοσίευσηαπό Spacelord » 03 Ιούλ 2006 19:08

Και κατι άλλο.Ένα-ένα μου έρχωνται στο μυαλό.Εγώ και πιστεύω αρκετοί άλλοι γουστάρουν τον Καρατζαφέρη και τις θέσεις του κόμματος επειδή δήχνει μια διαφορετικότητα απο τους άλλους αρχηγούς κομμάτων.Δεν κάθεται καλά στο στομάχι του συστήματος ο Καρατζαφέρης.Τους είναι δυσκολοχόνευτος!Εχει την μαγκιά να χτυπάει το χέρι μεσα στο ευροκοινοβούλιο και να υπερασπίζεται τις αρχές και τις αξίες όλων μας ενω οι υπόλοιποι ευροβουλευτές των άλλων κομμάτων σιωπούν...
Επίσης τον πάω επειδή δημιούργησε ένα κόμμα απο το πουθενά και μόνος του.Ενω ο γιωργάκης και ο κωστακής τα κληρονόμησαν.Ουτός ή άλλως η ποιοτική διαφορά του με του άλλους ανταγωνιστές του είναι εμφανής.Και στην ρητορεία και την προσωπική ζωη του.Και αυτό του δίνει μεγάλη δύναμη.Είναι ένας τίμιος άνθρωπος που ξέρει τι θα πεί βιοπάλη και δουλειά και πως είναι να μπορείς να τα φέρεις βόλτα καθημερινά όταν παίρνεις έναν μισθό της πλάκας!!Ενω ο γιωργάκης,ο κωστάκης,η ντορούλα μέσα στην πλουτοκρατία γεννήθικαν οι άνθρωποι.Δεν πάσχησαν ποτέ στην ζωη τους.Τα βρήκαν ολα έτοιμα και δεν υπάρχει κάν στο λεξικό τους οι λέξεις μόχθος και δουλειά!Τι να λέμε τώρα.Γνωρίζει καλά τα αίτια της γενικής Ελληνικής κατάπτωσης και τα πολεμάει όσο μπορεί.Θέλει όμως κι άλλη δύναμη.Και θα έρθει αυτή η δύναμη όταν του δοθεί η ευκαιρία να επιστρέψει εις το βήμα της βουλής.Τότε και μόνο τότε θα φανεί τι εστί ΛΑΟΣ.

diinekis
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευσηαπό diinekis » 05 Ιούλ 2006 14:16

Αγαπητέ Spacelord
Τον Καρατζαφέρη τον ακούω τακτικά και πολλές από τις απόψεις του με βρίσκουν σύμφωνο. Όμως δεν πρέπει να παραβλέπουμε ορισμένα πράγματα, τόσο για τον ίδιο, όσο και για τους συνεργάτες του.
Κατ' αρχάς να τονίσω πως σε όσες εκλογές έχω ψηφίσει, ψήφισα λευκό, γιατί απλούστατα δεν με ενδιαφέρει το να γίνω δημόσιος υπάλληλος, ούτε το να γίνω πλούσιος(παρότι έχω οικονομική άνεση). Με ενδιαφέρει μόνο να ζω ελεύθερος και αυτό κανένα κόμμα δεν το εκφράζει, ούτε βέβαια και το ΛΑΟΣ (δεν με έχει πείσει γι'αυτό). Δεν φοβάμαι μήπως ο Καρατζφέρης φέρει την Χούντα, όποιος το πειστεύει αυτό είναι για φάπες. Να λοιπόν γιατί δεν έχω πειστεί να τον ψηφίσω.
1) Λάθος 1ο, να λέει πως θα δώσει χρήματα για τον λαό. Πρέπει να πείσει το λαό να τα φέρνει βόλτα με λίγα και να μην ζητεί πλούτο και ανέσεις, αλλά ψυχική υγεία και ευτυχία. Δεν μπορούμε να ζητάμε αυτή την στιγμή ανέσεις και πολυτέλειες, η οικονομία μας πάει κατά διαόλου! Όσο για τους γέροντες έχουν ζήσει και χειρότερα, απλά τους έχουν φλωμώσει στις υποσχέσεις γι'αυτό γκρινίαζουν συνέχεια. Δεν χρειάζεται να έχουμε κινητά super, ούτε αυτοκίνητα super, ούτε home cinema και tv plasma, ούτε air condition για να μην ζεστενόμαστε. Κοίτα γύρω σου και δες, πως όσοι γκρινίαζουν πως δεν τους φτάνουν τα λεφτά σίγουρα έχουν όλα αυτά τα αγαθά(και δανείζονται για να τα αποκτήσουν). Λάθος του ΛΑΟΣ να τάζει ενώ ξέρει πως αυτά δεν γίνονται. Η οικονομία μας οδεύει προς κατάρευση και δεν μας πέρνει να τάζουμε έστω και αν είμαστε απλά υποψήφιοι χωρίς προοπτική διακυβέρνησης. Πρέπει να μας πουν την αλήθεια επιτέλους και όχι να μας παραμυθιάζουν με παροχές.
2) Μέλη του κόμματος χρησιμοποιούν ως γνωστό την ιστορία για να μας δείξουν τον δρόμο για το σήμερα, αλλά η ιστορία που παρουσιάζουν, είναι αυτή που βολεύει αυτούς. Π.χ. μας έχουν πρείξει με τον Ισοκράτη και για τις απόψεις του γύρω από τους ξένους και βαρβάρους, αλλά δεν μας λένε ποτέ, πως ο άνδρας αυτός ήταν ο μόνος Έλλην πολιτικός της αρχαιότητας, που υποστήριζε πως οι Μακεδόνες δεν ήσαν Έλληνες αλλλά βάρβαροι που χρησιμοποιούσαν την Ελληνική γλώσσα! Γιατί λοιπόν χρησιμοποιούν τις απόψεις ενός μώρου ανδρός με επικύνδυνες απόψεις? Θα το πάρουν χαμπάρι τίποτε Σκοπιανοί και μαύρο φίδι που μας έφαγε! Αυτό είναι σημάδι πως λένε και ψέμματα εκτός των άλλων και χρησιμοποιούν τα γεγονότα όπως τους βολεύει.
3) Λάθος 2ο, θεωρώ χαζό στα εθνικά θέμματα, να βλέπουμε το τώρα και όχι το μετά από 50 χρόνια καθεστώς, όπως επίσης θεωρώ χαζό να αναπτύσουμε συνεργασίες που απ οβλέπουν στο πρόσκερο κέρδος. Π.χ. κάντε συμφωνία με τους Τούρκους για την Κύπρο, έστω και αν αυτή μας χαλάει τώρα...ποιός αμφιβάλλει πως οι Ελληνοκύπριοι δεν θα έχουν το πάνω χέρι σε μια ενωμένη Κύπρο? ¶λλωστε το πιο πιθανό είναι οι Τουρκοκύπριοι να
Ελληνοποιηθούν, όπως παλιότερα είχαν Ελληνοποιηθεί οι Τούρκοι της Σμύρνης και της Πόλης και προσπαθούσαν μαζί για μια καλύτερη ζωή. Σε 50 χρόνια είναι σίγουρο θα έχουν ξεχάσει πως ήταν Τούρκοι. Θεωρώ γενικότερα χαζό, το να αμφιβάλλουμε για την Ελληνική ανωτερότητα, την οποία από την μια εκθειάζει το ΛΑΟΣ και από την άλλη οι απόψεις του δείχνουν πως αμφιβάλλουν γι' αυτό. Η επιθετικότητα που βγάζουν προς τους ξένους, δείχνει φόβο και αυτό δεν ταιριάζει με την Ελλάς. Επίσης θεωρώ λάθος την λατρεία προς Ρωσσία μεριά, πρέπει να μάθουμε να τα καταφέρνουμε μόνοι μας και να μην περιμένουμε βοήθεια από πουθενά. Μην ξεχνάτε πως μας χρησιμοποίησαν πολλοί λόγο της μανίας μας να περιμένουμε βοήθεια από ξένους.
4) Ο κύριος Καρατζαφέρης το 1998 ανακάλυψε πως στην ΝΔ όλα έχουν ξεπουληθεί? Δηλαδή τόσα χρόνια πριν λειτουργούσαν με βάση το καλό του Ελληνικού λαού και μετά μώλις τον έδιωξαν θυμήθηκε πως έχουν ξεπουληθεί? Γιατί τότε το 1993 δεν πήγε με τον Σαμαρά? Και εντάξει πες πως ανακάλυψε το λάθος του το 1998, τότε γιατί μετά συζητούσε την επιστροφή του και όταν δεν του έκατσε έφτιαξε το ΛΑΟΣ? Μήπως πίστευε πως ο Καραμανλής θα μπορούσε να αλλάξει τα μυαλά του κόμματος? Ας γελάσω καλύτερα!
5) Δεν ακούω συγκεκριμένες προτάσεις για δημόσια έργα και αυτό με ανυσηχεί. Ας καταθέσει προτάσεις και να μην αερολογεί, όπως κάνουν και οι άλλοι.
6) Ολοκληρωμένη πρόταση για την δημόσια διοίκηση δεν έχει καταθέσει όπως και όλοι οι άλλοι βέβαια, απλά κάνουν ξεκάρφωτες προτάσεις χωρίς βάση. Αυτό στα μάτια μου τον κάνει ίδιο με τους άλλους.
7) Ολοκληρωμένη πρόταση γενικότερα για τα πάντα δεν έχω ακούσει, παρά επιμέρους προτάσεις, μη ολοκληρωμένες που είναι και επικύνδυνες(όπως τα ίδια ισχύουν για όλους, που παρότι μας μιλούν για ολοκληρωμένες προτάσεις, δεν μας τις έχουν καταθέσει ποτέ, εκτός και αν είναι ολοκληρωμένες προτάσεις αυτά τα βιαστικά σχέδια που φτιάχνουν προεκλογικά και δεν το έχω καταλάβει τόσο καιρό)
8) Δεν θέλω να ακούω για αύξηση στους στρατιωτικούς και αστυνομικούς.....πρέπει να καταλάβουν πως αυτό που κάνουν είναι λειτούργημα και πως το λειτούργημα δεν πρέπει να πληρώνεται. Το ΛΑΟΣ θέλει να τους αυξήσουμε τους μισθούς πράγμα που δεν με βρίσκει σύμφωνο.
9) Μας μιλάει πάλι με γενικόλογα (όπως και οι υπόλοιποι) για λεφτά που πρέπει να δωθούν στην έρευνα και τις τεχνολογίες, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα, ούτε πια λεφτά(που θα τα βρει?στα άδεια ταμεία?), ούτε πια έρευνα και ποιές τεχνολογίες εννοεί.
10) Γενικότερα από ότι δείχνει προς τα έξω, ούτε κάτι καινούργιο θα φέρει, ούτε κάτι σημαντικό θέλει να αλλάξει. Απλά θέλει καλύτερη διαχείρηση των πραγμάτων. ΕΓΩ ΌΜΩΣ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑΓΗ!ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ! Η ΚΑΛΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΙ ΑΠΛΩΣ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ, ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΖΩΗ!
Αυτά από εμένα αγαπητοί κύριοι, να ξέρετε πως χρειαζόμαστε όχι μόνο καινούργια κόμματα, αλλά καινούργιο κράτος.....το να διατηρούμε αυτό στη ζωή θα μας οδηγήσει σε θάνατο...

Επιστροφή σε “ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΜΜΑΤΑ & ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης