Άνοδος του ΣΥΡΙΖΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΑΤΗΣ
Πλήρες Μέλος

Άνοδος του ΣΥΡΙΖΑ

Δημοσίευση από ΜΑΝΙΑΤΗΣ » 14 Φεβ 2008 14:00

Εντυπωσιακή άνοδο σημειώνει τον τελευταίο καιρό η παράταξη του συνασπισμού.Το κλασσικό κόμμα της αριστεράς ΚΚΕ χάνει έδαφος και ο κ.Τσίπρας δείχνει έτοιμος για μεγάλα πράγματα.Το τσούκσιμο από ΠΑΣΟΚ και ΚΚΕ είναι εμφανές.Αδικαιολόγητες επιθέσεις Παπαρήγας και Πάγκαλου, ντου από μέλη του ΚΚΕ και ΠΑΜΕ στο σταθμό σκάι πριν την νέα δημοσκόπηση κτλ.
Ο ΣΥΡΙΖΑ αποτελεί την πιο μισητή μου παράταξη.Πιστεύω πως αποτελείται από μια μπασταρδεμένη ιδεολογία και από πολλούς ψευτοοικολόγους και ψευτοπροοδευτικούς οι οποίοι δεν έχουν παράγει το παραμικρό έργο για να αποδείξουν τα λεγόμενά τους.Παρ ΄όλα αυτά θέλω να δω αν ο τσίπρας έχει να δώσει κάτι "φρέσκο", κάτι καινούργιο σε αυτόν τον τόπο ή θα περιοριστεί στις ίδιες μ..κίες και παπ.ρολογίες του αλαβάνου.

Προσωπική άποψη για την άνοδο:
Πιστεύω πως ο κινητήριος μοχλός είναι ο "αριστοφάνης" :lol: της σύχρονης Ελλάδας κ.Λαζόπουλος.Ένα υποκείμενο που μπορεί να εκμεταλλευτεί την αμόρφωτη μάζα.Η σάτιρά του εξυπηρετεί καθαρά πολιτικά συμφέροντα.Μόνο ένας τυφλός δε θα καταλάβει πως μαζεύει ψηφάκια για τον ΣΥΡΙΖΑ.Όταν άρχισαν τα μεγάλα νούμερα άρχισε και η άνοδος.Όταν άρχισε το άδικο κράξιμο στο ΚΚΕ σταμάτησε και η άνοδος του ΚΚΕ.Για τις πολλές ηλίθιες και άστοχες επιθέσεις κατά του ΛΑΟΣ δε θα σχολιάσω καν.Όταν 6 στους 10 Έλληνες παρακολουθούν φανατικά αυτό το υποκείμενο και δέχονται ως αλήθειες όσα λέει τότε λογικό το βρίσκω να υπάρχει άνοδος του ΣΥΡΙΖΑ.
Λένε πως μάγκες δεν υπάρχουν πια.κάποιους όμως δε μας πάτησε το τρένο...

Άνοδος του ΣΥΡΙΖΑ

Sponsor

Sponsor

Άβαταρ μέλους
evmourelatos
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από evmourelatos » 15 Φεβ 2008 00:00

Θα συμφωνήσω μαζί σου Μανιάτη. Τώρα για το αν είναι άδικες όλες οι επιθέσεις του Λαζό (τον οποίο και εγώ δεν πολυσυμπαθώ παρότι αναγνωρίζω το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταλέντο του στην ηθοποιία) ενάντια σε ΚΚΕ και ΛΑΟΣ:
Επιτρέψτε μου να πω ότι περιέχουν δόσεις αλήθειας.
Και αυτό είναι το τραγικότερο γεγονός.
Δυστυχώς ΔΕΝ υπάρχει φως. Δεν υπάρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑ για αυτή την έρμη χώρα...
Αφού φτάσαμε το φως της Ελλάδας να είναι ο Τσίπρας!!! (και δεν κάνω πλάκα τώρα) μάλλον πιάσαμε πάτο κύριοι.
Μένει μόνο το σκαμπίλι που ή θα μας ξυπνήσει είτε θα μας στείλει στους σκοτεινούς τάφους της ιστορίας για πάντα.
Πολλοί λαοί πεθάνανε τα τελευταία 1000 χρόνια.
ΠΟιος ξέρει?
Μπορεί να ήρθε και η σειρά μας...

Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΙΑΤΗΣ
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ΜΑΝΙΑΤΗΣ » 15 Φεβ 2008 21:38

Καταρχάς χαίρομαι πραγματικά που ύστερα από τόσο καιρό γίνεται κουβέντα στο φόρουμ.¶ντε ρε παιδιά να τα ξαναπούμε λίγο.
Στο θέμα μας τώρα.
evmourelatos με βρίσκεις και εμένα σύμφωνο για την κατάντια μας.Ή ξυπνάμε τώρα ή χάνονται όλα.Παραπέμπω στο "νυν υπέρ πάντων αγών" του Αισχύλου, μόνο που αντί για όπλα να χρησιμοποιήσουμε την όποια Παιδεία μας απέμεινε και ό,τι προκύψει.
Λένε πως μάγκες δεν υπάρχουν πια.κάποιους όμως δε μας πάτησε το τρένο...

Master Yoda
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από Master Yoda » 17 Φεβ 2008 21:41

ΜΑΝΙΑΤΗΣ έγραψε:Ο ΣΥΡΙΖΑ αποτελεί την πιο μισητή μου παράταξη.Πιστεύω πως αποτελείται από μια μπασταρδεμένη ιδεολογία και από πολλούς ψευτοοικολόγους και ψευτοπροοδευτικούς οι οποίοι δεν έχουν παράγει το παραμικρό έργο για να αποδείξουν τα λεγόμενά τους.
Μανιάτη, συμφωνώ απόλυτα.

ΜΑΝΙΑΤΗΣ έγραψε:Παρ ΄όλα αυτά θέλω να δω αν ο τσίπρας έχει να δώσει κάτι "φρέσκο", κάτι καινούργιο σε αυτόν τον τόπο ή θα περιοριστεί στις ίδιες μ..κίες και παπ.ρολογίες του αλαβάνου.
Μακάρι ο Τσίπρας να είναι κάτι νέο. Το ελπίζω. Όχι για τον συριζα αλλά και για τη χώρα. Μακάρι να δούμε κάτι νέο και διαφορετικό.
...fear is the path to the dark side of force...

Άβαταρ μέλους
ctrl_alt_delete
Πλήρες Μέλος

Δημοσίευση από ctrl_alt_delete » 19 Φεβ 2008 09:55

Τίποτα διαφορετικό δέν θα δούμε, το μοναδικό σλόγκαν του Τσίπρα είναι "ορμήξτε και οτι πάρουμε". Τον ενδιαφέρει μονάχα να αυξήσει τα ποσοστά του παραπλανώντας όσο γίνεται περισσότερους δυσαρεστημένους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ να έρθουν μαζί του για να δείξει οτι έχει ρεύμα στον κόσμο.
Το γεγονός οτι είναι νέος σε ηλικία είναι το ισχυρό του χαρτί για την παραπλάνηση των κεντροαριστερών ψηφοφόρων αλλά για να ασκήσεις πολιτική εξουσία δέν φτάνει μόνο αυτό, χρειάζονται και πολλά άλλα ακόμα.
Έν οίδα οτι ουδέν οίδα

Απάντηση